» »

Porajsan avto

Porajsan avto

Mediator ::

Imam avtomobilski kasko z zavarovanjem parkirišča. Nekdo mi je ponoči čohnil avto. Ali se šteje parkirišče pred blokom tudi za parkirišče, če nima črt. oz je le asfalt in se enostavno nabijejo avti na tistem asfaltu sem in tja? Zna zavarovalnica kaj komplicirat glede tega? Raje rečem eno parkirno mesto kjer ni kamer? Gre pa za zav. Triglav. Pa še tole : koliko bonifikacij mi bo šlo za tole, če uveljavljam škodo. Za en razred? In ali bi moral poklicati tudi policijo?
  • spremenilo: Mediator ()

s51as ::

Mislim da te nihče ne bo vprašal kje je avto stal.
Bonifikacije ne gre nobene če uvelkavljaš kasko (tisto, kar doplačaš za parkirišče je v bistvu odkup bonifikacije).
Policije ti ni treba klicat.
It's just me myself and I

T-h-o-r ::

a si komu gajbico umaknil in mu "zasedel" prostor? :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mediator ::

Se pravi bom pri naslednjem zavarovanju brez problema šel v višji razred iz 40% na 45% brez, da kaj plačujem, razne franšize itd..?

Ni gajbica, zgleda da smo preveč nabijali muziko pa je nekomu v nos šlo..da mu j.. mat. sm jezn, pa skor nov avto

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mediator ()

s51as ::

Ja predstavljej si tako, da si izgubo odbitne franšize plačal ko si pri osnovnem kasku doplačal še parkirišče. Itso si naredil ko si plačal luči, divjad etc.. kraja je pa malo drgače.
It's just me myself and I

Gray_Warden ::

Pred blokom si na ves glas nabijal muziko in pričakoval da te bodo kar mirno gledali? =) V naseljih imej potiho, že zaradi roparjev, na glas pa jo poslušaj nekje na samem.
Why so serious?

tx-z ::

Kaj je fora teh gajbic? A si lastijo tist parkplac? Če si lastijo, nej si dajo lpo verigo al pa kej, tiste škatlce bi pa js najraj vse stran pometu; včasih pa prou pridejo k rabš kej nest, pa je tko lepo uvidevno zate poskrbljen in te na parkirišču čaka :D
tx-z

ShowDown ::

Nekateri so pač tako socialno zaostali, da je težko osebi osebno povedat kaj jih moti, kljub temu da se srečujejo vsak dan. Raje popraskajo avto in se zaprejo v stanovanje, ker so tam varni.

Tudi meni so "porajsali" skoraj nov avto, ker sem bil 2 uri na 50% polnem parkirišču, ki je rezervirano za stanovalce - naj omenim da sem bil na obisku. Ampak očitno je to zmotilo kakega človeka, ki konstantno patruljira, da ne parkira na tem parkirišču kdo ki nima njegovega dovoljenja. Očitno moraš pri teh blokih prijaviti nakup novega avta, če ne, si deležen praske. Naj omenim, da je bilo prostora več kot dovolj, zato v tem času 100% nisem nikomur onemogočil parkiranja pred lastnim blokom. Ljudje, ki namensko uničujejo avtomobile, jih ponavadi nimajo, ali pa so to vozeča smetišča. Od takrat sem srečen, da ne živim v betonski džungli.

Na srečo je bilo vse skupaj zavarovano. Brez zmanjševanja bonusov in brez stroškov.

EDIT: Prilaščanje JAVNIH parkirišč je smešen idiotizem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ShowDown ()

kixs ::

Pred nasim blokom je podobno. Dva imata kar "rezervirana" placa z gajbico. Me sicer ima, da bi jih kar umaknil. Pa bom raje pocakal na kak sestanek bloka in to omenil. Ker v stanovanjski pogodbi ni nikjer omenjeno, da ti pripada parkirno mesto pred blokom in to npr. parkirno mesto st. 18 - ta seveda niti oznacena niso, pravzaprav niti boksov ni narisanih.

Enkrat sem parkiral pred drugim blokom (parking je pescen) in nikjer ni omenjeno kaj pripada dolocenem bloku in me je zjutraj pricakalo umazano vetrobransko steklo, dvignjeni vsi brisalci ter ogledala premaknjena naprej. To ni v LJ, pa so ljudje vseeno "malo" premaknjeni!!

Zdej ze dlje casa parkiram kar pred eno trgovino. Odpeljem preden odprejo in pridem priblizno ob zapiralnem casu. Zaenkrat se brez tezav.

lp

SkIDiver ::

Če ti ga je čohnil z avtomobilom potem uveljavljaš delno kombinacijo kaska - parkirišče. Ni odbitne franšize in izgube bonifikacije.
Če pa ti ga je čohnil s kakim predmetom in dejansko "porisal" oz popraskal potem pa govorimo o vandalizmu. V tem primeru rabiš delno kombinacijo vandalizem, ki ima pri triglavu odbitno franšizo, če me spomin ne vara. Ne vem pa kako je z bonitetnim razredom za polni kasko v primeru uveljavljanja vandalizma.

Mediator ::

Hvala za vse odgovore. Nismo nabijali muziko v avtu. Le klavir smo špilali pol ure, po 9 uri. In zgleda, da je to nekoga razjezlo.

T-h-o-r ::

tx-z je izjavil:

Kaj je fora teh gajbic? A si lastijo tist parkplac? Če si lastijo, nej si dajo lpo verigo al pa kej, tiste škatlce bi pa js najraj vse stran pometu; včasih pa prou pridejo k rabš kej nest, pa je tko lepo uvidevno zate poskrbljen in te na parkirišču čaka :D

ja folk okrog blokov si lasti parkplace, pa čeprav nimajo za to nobene podlage :D


večina blokov nima niti znaka Samo za stanovalce in tam lahko parkira vsak


ampak nekateri so pač trdi
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

St235 ::

Oznaka samo za stanovalce, nima veze s tem kdo lahko parkira, če je zemljišče last bloka potem tretje osebe tam ne bi smele parkirat. a naj ima po tvoje vsaka hiša tablo parkiranje za stanovalce, drugač jim lahko kdor hoče parkira?

Ne, da podpiram vandarlizem, da se razumemo in tudi men se zdi prilaščanje boksov smešno. Ampak ta parkirišča so stanovalci dejansko plačal, ko so kupil stanovanja, in verjamem da se jim zdi neumno, da pridejo zvečer domov in ne morjo parkirat, ker ima en od sosedev pet avto, pa še iz okoliških barov so se jim nasrali okol blokov. Je pa tudi problem v tem, ker včasih je bil en boks na stanovnaje več kot dovolj, danes sta pa še dva premalo.

T-h-o-r ::

"Ampak ta parkirišča so stanovalci dejansko plačal, ko so kupil stanovanja"

ni nujno


če je v zemljiški knjigi natančno določeno, od koga je kateri, potem ja


drugače pa no no no
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Meizu ::

St235 je izjavil:

Oznaka samo za stanovalce, nima veze s tem kdo lahko parkira, če je zemljišče last bloka potem tretje osebe tam ne bi smele parkirat. a naj ima po tvoje vsaka hiša tablo parkiranje za stanovalce, drugač jim lahko kdor hoče parkira?


Tam kjer imajo stanovalci parkirišča v skupni zasebni lasti naj postavijo tablo samo za stanovalce ja. Kaj sm jest inšpektor, da bom najprej spraševal mimoidoči folk, v čigavi lasti je neko parkirišče preden sploh parkiram in tvegam da mi nek imbecil opraska avto?

St235 ::

T-h-o-r je izjavil:

"Ampak ta parkirišča so stanovalci dejansko plačal, ko so kupil stanovanja"

ni nujno


če je v zemljiški knjigi natančno določeno, od koga je kateri, potem ja


drugače pa no no no


Problem je v tem da ne moreš vedet, sam to niti ni bistveno, ker kot smo ugotovili imaš paciente, ki so si v glavo ubili, daje tisto njihov park plac (ne glede na to kake table so postavljene in kaj piše v zemljiški knjigi) in bodo svojo lastniško pravico dokazovali tudi z rezanjem gum in praskami na laku. Zato se v širokem loku izogibam parkirat okrog kakšnih manjših blokov, ali bog ne daj, da bi šel kakšno gajbico premikat.

redo ::

tx-z je izjavil:

Kaj je fora teh gajbic?

Nepravilno odlaganje odpadkov so te gajbice.

T-h-o-r ::

lakotnik29, sej to je moj point = taki so pacienti



imam pa tak avto, da mi je prav vseeno, če dobi še kak ris :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parkirišča med bloki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14422781 (18702) Saul Goodman

Parkiranje tujih vozil na zasebnem parkirišču (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13638164 (33814) Gandalfar
»

Parkirni avtomati - Bežigrad (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15633848 (28414) solatko
»

Vandalizem na avtomobilu

Oddelek: Na cesti
314749 (3961) ShowDown

Več podobnih tem