» »

siol iptv na vlc

siol iptv na vlc

marks ::

Ali vam siol iptv na vlc-ju deluje? Po tem, ko je šel siol na mpeg4 in tudi menjal multicast naslove... Imam win7 32bit in vlc 1.1.11. Na network interface dobim stream, z vlc brez problema zapuščam (leave) in vstopam (join) v multicast grupe, le vlc ničesar ne prikaže. Je težava pri meni?

logout ::

Meni deluje brez težav, je pa res, da uporabljam Windows XP. Ima SiOL optiko in playlisto od tukaj.

L.p., Kloko

marks ::

Kloko, katera je pa verzija VLC?

logout ::

Sicer sedajle nisem doma, a se mi zdi da imam tudi tam zadnjo verzijo, torej 1.1.11.

L.p., Kloko

legendary ::

Ali siol ip na vlc-ju še vedno deluje? Poleg tega me zanima, če je za stream potrebna optika ali je dovolj baker 4/0,5 mb? Pa če ima kdo kakšen vodič do celotnega postopka bi tudi lepo prosil.

OmegaBlue ::

če bi rad karkoli gledal moraš bit naročen na tv.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

legendary ::

To razumem. Zanima me predvsem stream. Ali je slika kot na tv-ju ali je slabša kakovost in ali kaj več šteka. Če gledam postopek, bi morala biti slika enake kakovosti.

shovty ::

Ne vem zakaj še potrebuješ vlc stream če maš siol tvin? Lahko gledaš kjerkoli samo uporabniško ime in geslo rabiš.

il ::

Stream je isti ali ti ga predvaja komunikator ali pa PC. Štekanje je odvisno koliko imaš pasovne širine za TV (sinhronizacija modema) in ne za internet.

Siol Tvin (za android) pa ima slabšo kvaliteto in kar precej časovnega zamika. Je pa super npr. za tablico.

Pesimist ::

pa premalo kanalov.

DragonHeart ::

siol tvin je sicer odličen vendar ima zelo malo pametnih kanalov (kanalov ki bi predvajali samo filme praktično nima). Tako je gledalec obsojen na gledanje poptv in kanal a(ki sta trapasta, razen mogoče 1 ali 2x na mesec zavrtijo kak dober film) ali pa kakšnih raziskovalnih kanalov...recimo discovery, history, natinal geographic, ki so sicer zelo zanimivi vendar filmov pač ni.Zvečer pa je lepše pogledat kak film kot Resnično ogromne ladje ali kako je že naslov tisti oddaji na Discoveryju:D :D

Najbolj moteče je da na siol tvin ni niti hbo kompleta (čeprav si naročen nanj), niti Mgm, niti Sci-fi, so pa neki trapasti hrvaški kanali, mtv in podobne traparije.


Slika pa bo tako kvalitetna kot imaš kvaliteten zaslon. Če je zaslon odličen, bo slika lepš kot na tv, če pa je slabši ap bo pač slabša. Na žalost je VLC tako "prizadet", da ne upošteva izboljšav slike ki se jih da nastaviti v nastavitvah grafične kartice vendar je problem, da je VLC kot tak vseeno najboljši predvajalnik, saj je zmožen predvajati dobesedno vse. Samo sliko pa ima vseeno zelo slabo (sem se slabo izrazil. mogoče bo bolje če rečem...sliko ima povsem osnovno, brez kakršnihkoli izboljšav).

Nevem pa če obstaja kak boljši program za gledanje strema direktno na računalniku....verjetno ne obstaja.


Siol tvin je sicer zelo odličen za recimo prenosni računalnik....vzameš ga s seboj in lahko gledaš tv kjerkoli želiš. Če si pameten si naročiš še hbo komplet in imaš v sklopu tega potem tudi HBO-GO, kjer si lahko zastonj preko brskalnika izposodiš katerikoli film iz trenutnega seznama (ki se osveži vsak teden) in gledaš kadar želiš in tako pogosto kot pač želiš.

Zaradi kombinacije siol tvin in hbo-go, jaz navadne tv preko komunikatorja dejansko nisem prižgal že zelo dolgo, saj vse gledam na tv ki je priklopljena direktno na računalnik. razmisli tudi ti o tej kombinaciji...

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

To je siol. Se nikoli ne potrudi. Spelajli so TVin in imajo par vec kanalov kot so 5 let ago imeli z siol IO, in tu se je tudi koncalo. Zdaj so speljali 48 ur zamik z par kanali. Spet neuporabno do skrajne mere, ker sept samo isti bedni kanali.

Potrebna bo menjava ponudnika drugace negre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

multiscan ::

Mena pa zanima sledeče.
IPTV preko VLC deluje ok, no izjema je HD vsebina, ker prenosnik, na katerem pošiljam sliko na tv ni dovolj zmogljiv verjetno.Prenosnik je Thinkpad R50, torej 1.5GHz mašinica z 768 MB rama. Če povečam RAM...bi bilo kaj bolje?

Muči pa me spreminjanje kanalov. Kako bi naredil, da bi z daljincem s pritiskom na številko izbral željen kanal? Mal je zoprno menjat kanale z tipko + in -
Ali bi bilo treba uporabit kak drug program za gledanje? Če.....katerega? Ali ima vlc kak plugin za podporo Ir daljinca?

šernk ::

predvidevam da imaš VLC 2.x.x

mi lahko poveš kaj si nastavil v njemu da ti zadeva deluje?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

multiscan ::

mel še včeraj vlc 2.... nimam več. Sem obupal, nisem našel nastavitev :(, naredil sem downgrade na 1.1.1.11
Vprašnje pa še vedno ostaja

šernk ::

doh ;(

za tvoje vprašanje pa nimam ideje
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

multiscan ::

Si razbijam glavo :( , še mal, pa ne ostane nič več.
Mogoče veš še za kak program, s katerim bi iptv špilal? Multicast tv se mi zatika :(

šernk ::

prezkusi tano

http://projects.tano.si/en/player/downl...

sicer ne vem kako deluje windows različica, na linuxu mi je pa TV delal odlično (sedaj pa sumim da nastavitve v VLC 2.0 jeb***), ali podpira tudi kakšen daljinec pa ne vem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

PacificBlue ::

prezkusi tano

http://projects.tano.si/en/player/downl...


pri instalaciji tanota se mi pojavi problem, kaj je potrebno narediti?

cmake .. -DCMAKE_INSTALL_PREFIX=prefix
You are compiling Tano 1.0-beta2


Build with Qt5: OFF
CMake Error at /usr/share/cmake-2.8/Modules/FindPackageHandleStandardArgs.cmake:91 (MESSAGE):
  Could NOT find Qt4 (missing: QT_QMAKE_EXECUTABLE QT_MOC_EXECUTABLE
  QT_RCC_EXECUTABLE QT_UIC_EXECUTABLE QT_INCLUDE_DIR QT_LIBRARY_DIR
  QT_QTCORE_LIBRARY) (Required is at least version "4.6.0")
Call Stack (most recent call first):
  /usr/share/cmake-2.8/Modules/FindPackageHandleStandardArgs.cmake:252 (_FPHSA_FAILURE_MESSAGE)
  /usr/share/cmake-2.8/Modules/FindQt4.cmake:1171 (FIND_PACKAGE_HANDLE_STANDARD_ARGS)
  CMakeLists.txt:132 (FIND_PACKAGE)


-- Configuring incomplete, errors occurred!

PacificBlue ::

Sem namestil zdaj "Qt SDK for Open Source C++ development on Linux/X11 64-bit" pa je se vedno enak problem. Ve kdo za resitev?

cordoba ::

Lp. Punca je naročena na siolu. Ima pa paket z vsem.... internet,tv in telefon. Ko sem na tablici naštimal siol twinsamo slo1 in slo2 program. A kdo ve zakaj? Sem klical na siol pa sem dobil odgovor, ker ima samo osnovni paket, kar pa ni res, ker ima cca 100 programov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cordoba ()

šernk ::

Osnovni paket ima cca 70 programov, standardni 100+ mega pa 150+.

pa tudi če je osnovni...zakaj le slo 1 in slo 2? :S pop tv in tej slovenski? 8-O
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

cordoba ::

Ja sej to mi je čudno, ampak ko izberem karkoli drugega mi napiše, da nisem naročeno oz nekaj takega in da naj grem na mojtelekom.si, kjer naj se naročim na več programov

šernk ::

A ima kdo novo mpeg4 programsko shemo?

sej mislim da jo imam pa nisem siguren, ker mi 2 tvja ne delata hkrati.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol TViN

Oddelek: Omrežja in internet
325623 (2035) Assass1n
»

Sio Tvin na TV preko Wifi

Oddelek: Zvok in slika
175039 (4757) beta1
»

SiOL TV na PC - Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5224409 (8568) slitkx
»

Pomoč EEG

Oddelek: Pomoč in nasveti
51001 (891) ducttape
»

TV tuner??

Oddelek: Zvok in slika
173302 (2878) kronos_10_

Več podobnih tem