» »

Pasivna 3d očala

Pasivna 3d očala

brezimni ::

Zanima me, ali se lahko dobi 3d sliko na običajnih lcd ekranih. Od prijatelja sem dobil 1 očale, ki jih je dobil zraven, ko je kupil Lg tv, z funkcijo 3d. Probal sem z neki programom ki bi spremenil sliko v 3d, pa tudi par demo 3d videov sem dol potegnil, a ni bilo učinka. A je to izvedljivo, ali more bit zaslon 3D pripravljen.

Hvala za odgovore. Vem z zeleno rdečimi očali bi šlo, a namesto njih lahko uporabim kišto pira :)

tx-z ::

Na navadnm lcdju lahko samo zeleno-rdeča...Za tisto pa rabš posebn monitor.
tx-z

lmfao ::

Ali pa vsaj 120 Hz in precej hekanja in IR oddajnik za ošala :D

Lazja varianta > 3D monitor

ender ::

Pasivna očala ne delajo s 120Hz monitorji - zanje rabiš monitor, kjer ima polovica vrstic eno, polovica pa drugo polarizacijo.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

lmfao ::

Ajaaa, se oproščam, narobe sem prebral naslov... Kako že rečejo, posipam se s prahom.

anonynino ::

Mislim da mora biti monitor kateri oddaja posebne svetlobne frekvence, ki oddaja sliko za levo in za desno oko brez da uniči sliko.. Sem prav povedal?

lmfao ::

Pasivne zadeve delujejo tako, da naenkrat sveti leva in desna slika, pol svetlobe prodre skozi levo "lečo, steklo" na očalih, pol pa skozi desno. Tako imaš pač polovično ločljivost (ponavadi po višini).

Aktivna očala pa potrebujejo signal iz TVja ali monitorja ali prenosnika, ki jim pove ali prikazuje levo ali desno sliko. Tako se lahko sinhronizirajo - ko je na zaslonu slika namenjena levemu očesu očala zatemnijo desno steklo - vidiš celo sliko (full HD). Zato so TVji 120 herčni ali bolje - 240.

darkolord ::

Tako imaš pač polovično ločljivost (ponavadi po višini).
Ni nujno, sliki se lahko v celoti prekrivata in imaš polno ločljivost, ampak zmanjšano svetlost (polarizacijska očala) in/ali število barv (anaglyph, dikroični filtri, ...)

Pa ko smo že pri tem, je kdo probal modra + "rjava" očala (ColorCode 3D)? Baje je precej bolje kot običajna modra+rdeča...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

sennheiser ::

Tv/monitor mora biti 3d, drugače ne bo nič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3D Filmi? Ne pa ne! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11119389 (12405) kitl76
»

3-D monitor

Oddelek: Zvok in slika
201430 (987) Blazz
»

3D HD TV Sprejemniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
769312 (7227) Spajky
»

nVidia GeForce 3D Vision KIT

Oddelek: Kaj kupiti
152394 (2164) reXor
»

Z Nvidio bodo lahko vse igre 3D

Oddelek: Novice / Igre
357884 (3197) xsannyx

Več podobnih tem