» »

Kaj pomeni, da so zvočniki eno/dvo ali trosistemski?

Kaj pomeni, da so zvočniki eno/dvo ali trosistemski?

Freezy ::

Malo gledam zvočnike za avto pa sem naletel na to stvar. Nikoli se nisem s tem ukvarjal, tako da se mi bolj malo sanja.
Najlepša hvala za odgovore.

Poldi112 ::

To samo pomeni, koliko različnih velikosti membran/zvočniških enot ima. Poglej sliko, dvosistemski ima poleg glavne membrane še eno malo (visokotonca)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Freezy ::

Se mi je zdelo, da je nekaj v tej smeri. Kakšen komplet štirih zvočnikov pa bi mi priporočili za budget okoli 100 evrov?

PacificBlue ::

so tudi dvo in pol sistemski zvocniki, tri in pol sistemski zvocniki itd..

Kakšen komplet štirih zvočnikov pa bi mi priporočili za budget okoli 100 evrov?


Nobenega. Ker za tak denar ne dobis z od zvocnikov..se posebej če so 4.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Freezy ::

Ok, pa recimo da imajo najboljše price/performance razmerje. Dimenzije so 16 cm spredaj in 13 cm zadaj, avto je citroen C3, l.2003.

sennheiser ::

Zvočniki se po paru prodajajo.

Tm če gledamo za tak dnar... kakšni sony, jbl. Ostalo kot je kak hertz ali pa alpine boš za par po 100€ dau, sploh če želiš kvaliteten zvok. Kakšni sony/jbl itd, katere se da dobit za 30-40€ po paru so toliko da je nekaj minimalnega razlike. Aja pa če maš originaln avtoradio in ga boš tudi pustil, ne pričakuj velike razlike. Razen, če so originali totaln podn oz. že uničeni delno.

Scorpia ::

Ne menjati, ker brez konkretne predelave boš imel še slabši zvok. Problem je da c3 ima slaba vrata in se zvočniki celo na plastiko pritrdijo. Tako da od zvoka nič ne boš imel. Drugo avtoradio, če je original, ne bo dovolj dobro poganjal te močnejše zvočnike. Mislim da ima 10-14 rms-a po kanalu.
////

Freezy ::

Avto je brez radia in brez zvočnikov, za napeljavo pa ne vem točno kako je. Radio bom verjetno vzel Blaupunkt madrid 210, glede zvočnikov pa se še odločam in poizvedujem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen bluetooth zvočnik? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
18645418 (3105) Pithlit
»

Avtoakustika (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23133278 (6080) darck
»

kupujem avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
564619 (2907) miraldi
»

Zvočniki za v avto

Oddelek: Zvok in slika
245265 (4546) kumby
»

Ozvočenje v avtu

Oddelek: Loža
176365 (6025) T0RN4D0

Več podobnih tem