» »

Win XP in Win2k setup se sesuje

Win XP in Win2k setup se sesuje

tusi-bye ::

Pozdrav vsem

Kolega ma problem z inštalacijo Winsov Xp ali 2k. Windowsi Me ali 98 pa se naložijo normalno, ampak teh se je naveličal:) Sam predvidevam da je problem z grafično kartico, ker sem o podobnem problemu bral. Ima matično ploščo K7T Pro (Ms-6330) AMD SOCKETA (VIA chipset) in Geforce2MX400 grafično kartico.

Problem pri inštalaciji je, da se obesi in to že na začetku (ko je še blue screen:) Stvar ne javi napake, ampak zmrzne. Zmrzne pa takole. V win98 poženem setup, vpišem serijsko in rečem, da naj se na novo naložijo windowsi. Setup nekaj čara in zahteva reboot...sistem se reboota, sledi meni z izbiro OSa (Win98 ali SetupXP), grem v setup, ekran pomodri in začnejo se branje filov s CDja (Kle sta eni opciji F6 in F2 - kao en SCSI driverji pa še neki), no to nič ne štelam, ampak pustim in potem ko vse te fajle prebere, potem pa pomoje napiše starting windows al nekej podobnega in tu tudi ostane.

Slišal sem da so nekatri rešili ta problem tako, da so dali not neko drugo grafično, inštalirali Winse in nato dali not spet prvo grafično, vendar pa je tu problem, ker ima računalnik še garancijo (v originalu so mu dali gor win98).

Kaj storit? Je kaka druga fora kot poseg v HW, da se izogneš zmrznitvi sistema? Kaj predlagate?

In še to. Kako naštimat auto-disconnect za dial up. Pa ASP slovarji mi ne delajo, če uporabnik ni administrator.

Hvalča vsem
LpT

ali3n ::

Pokvarjeni RAMi?

Dvakrat sem doživel, da se Win2000 niso hotli inštalirat (cannot copy bla bla bla...); v obeh primerih je bil razlog pokvarjen RAM....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako instalirati WIN XP čez LINUX (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
615325 (4474) buneech
»

Ne morem instalirat Win98 SE

Oddelek: Operacijski sistemi
141537 (1332) Sp|di
»

setup win98 na XP1700 ne gre?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7813 (720) AyrtonS
»

WinXP: boot s CDja

Oddelek: Pomoč in nasveti
91582 (1453) freejack
»

WinXP setup?? POMOČ!!

Oddelek: Operacijski sistemi
181472 (1160) andrej

Več podobnih tem