» »

WinXP: boot s CDja

WinXP: boot s CDja

freejack ::

Eno vprašanje. Kolk sn gledal stare teme, je blo vedno govora, da bootaš s WinXP CDjem, pol gor inštaliraš, pa nastaviš da ti NTFS tabelo naredi itd,..bla bla blaPriznam, mam hmm verzijo XPjev in s tem CDjem, ne samo, da ne gre bootat, še WinXPjev ne morem inštalirat iz dosa, kar pomeni, da moram vedno prvo namestiti WIn98 na c, pol pa iz 98 inštalirat XPje (seveda znova na c, da mi povozi 98, ker jih ne rabim)A je kaka fora, da mi boot ne dela, da WinXPjev ne morem zagnati iz dosa(boot)(beri: je to zaradi hmm verzije XPjev?), oz. se lahko izognem Win98 koraku?V kratkem dobim nov disk, na katerega bom naložil sistem, pa me zanima, če se lahk znebim WIn98/FAT32 koraka...Naredit mislim c:XP/NTFS, d:FAT32 in e: SuSE 8.0Najlepše vam dale za pomoč.

Justy ::

Preveri:
- ali imas v biosu nastimano na first boot device cdrom in sele nato disk in ostalo

- ce imas vec cdrom-ov, daj cd od winsu v onega ki je master (ce pa jih mas mesano z diski pa malo experimentiraj, al pa povej kako mas povezano)

- ko das cd (winxp) v win98 v cdrom, a se zazene autorun, oziroma setup iz cd-ja?

ce je tole vse troje poslihtano more 101% da delat:))

freejack ::

1.cdrom mam na first boot
2.se ne spomnem, win98 sn pa tut povozil z WInXP tk da niti probat ne morem,..lahk pa pogledam, če imajo kak boot oz autorun na cdju
3.samo 1 cdromgrem kr pogledat...brb

freejack ::

Nekje v readme piše to:2.1 If You're Installing a New Copy (Clean Install)
======================================================================

If your computer has a blank hard disk or your current operating
system isn't supported, you need to start your computer by using the
Windows XP Professional CD. Some newer CD-ROM drives can start the
installation from the CD and automatically run the Windows XP Setup
Wizard.

>>> To install a new copy by using the CD:

1. Start your computer by running your current operating system,
and then insert the Windows XP Professional CD into your
CD-ROM drive.

2. If Windows automatically detects the CD, click Install Windows.
The Windows XP Setup Wizard appears.

If Windows doesn't automatically detect the CD, click Start,
and then click Run. Type the following path to the setup
file, replacing 'd' if necessary with the letter of your CD-ROM
drive:

d:\setup.exe

3. Press ENTER.

4. When prompted to choose an installation type,
select New Installation, and then click Next.

5. Follow the instructions that appear on your screen.

autorun datotek ne najdem na disku, samo tole:

freejack ::

Pri namestitvi me vpraša tut če hočem nadgradit obstoječ OS ali namestit na novo.Ali je lahko samo "Upgrade" verzija? Čeprav dam vedno "clean install". Product version:5.1.2600.0 file version: 5.1.2600.0 (xpclient.010817-1148)ko hočem bootat mi zašteka in mi niti ne prestavi na second boot deviceRazen če morš xy časa čakat, preden se kaj pojavi,..sem probal resetirat, ctrl+alt+del pa ni šlo, sn ga moral trdo resetirat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freejack ()

freejack ::

V I386 direktoriju so sam ti direktoriji: ASMS, COMPDATA, DRW, LANG, SYSTEM32, WIN9XMIG, WIN9XUPG, WINNTUPG, vsi podatki na cdju zasedejo pa 488Mbpod autorun datoteke, sn mislil za boot, ne win autorun

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freejack ()

ToniT ::

Zakaj ti ne boota sistema s CD-ja verjetno veš....>:D
Z DOS-a pa se Win XP inštalira tako, da greš na CD-ju v direktorij i386 in tam zaženeš winnt.exe. :\

malinavc ::

xpjev ne moreš kr z dosa inštalirat!!!

pejt na microsoft stran pa si dol dej en file (cca. 5mb) ki ti bo naredu boot diskete (6 jih rabiš), pa se ti lepo z disketim zboota pol pa lepo s cdja bere...
...odvisno s katere perspektive gledamo...

MI_KO ::

Daj preberi si TO!.

Tak sm si jaz naredil, da so mi bootali win2k z service packom 3. Postopek je isti, samo drugo boot.bin datoteko rabiš. (Je link na tej strani!) Pol pa si v biosu samo še nastavi boot from cd first pa bo zadeva šibala!
MI_KO

freejack ::

tonit: zgleda da s to exe datoteko res lahko zaganjaš v dosu, sicer nisem probal, sam je tekstovni način, namesto grafičnega, kar se ponavadi uporablja za inštalacijo v dos načinumi_ko: bom probal tko naredit in mislim, da bi moglo delat. Ironija je, da sn tut gledal kk bi naredil bootcd v nerotu, ..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne predvaja novega audio CD

Oddelek: Pomoč in nasveti
51952 (1908) Tea Time
»

Kako rešiti podatke???

Oddelek: Programska oprema
61452 (1369) dr.J
»

Windows Xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
8842 (650) Gandalfar
»

Kako inštaliram Win 2000 iz dosa.

Oddelek: Pomoč in nasveti
161500 (1319) segi
»

WIN 2000 BOOT ?

Oddelek: Programska oprema
131390 (1255) rookie

Več podobnih tem