» »

WinXP setup?? POMOČ!!

WinXP setup?? POMOČ!!

motorc ::

Zadeva je taka. Želim inštalirat WinXP. Formatiram disk, zaženem setup s cd-roma, začne se inštalacija potem mi pa napiše slednje:

*** Hardware Malfunction

Call your hardware vendor for support

NMI: Channel Check / IOCHK

*** The system has halted ***

Ker ne dela sem naložu win98 in probal od tam WinXP inštalirat. Spet ista napaka. Naj omenim, da sem že imel Windowse XP na mojem računalu, strojne opreme nisem menjal razen Vodooja3 (zamenjal ga je Geforce 2 mx).
Če kdo ve kaj je narobe naj mi prosim pomaga.
  • premaknil: andrej ()

Highlag ::

Sem nekje že bral, da so imeli ljudje težave pri inštalaciji zaradi Geforce kartic.

Če imaš še vedno Vodoo-ja poizkusi inštalirati z njim, po inštalaciji pa zamenjaj z GeForcem.

motorc ::

Na žalost nimam več vodooja tk da ne morem probat.

A je še kakšna druga možnost, ker če je ni bom mogu met windowse 98 (SUX).

LuGi ::

Highlag: Kdo ti ej pa to spet reku da so problemi z GeFroce karticami!?!?! TO je teb en povedu k nima pojma o compu in pol ti to vse verjames ;) Takim ljudem se rece nesposobnezi ! Jst osebno mam GF4 Ti 4400 in ni blo nbenih problemov in ostali jih tud niso meli torej tiho ...

neki123 ::

mogoče je kaj narobe z osnovno ploščo, ali pa z biosom. Imel sem isti problem in sem še enkrat flashov bios in je bilo potem vse ok

AngelOfDeath ::

kako konfiguracijo pa maš ?

nojus ::

najbrž sem tudi jaz eden izmed tistih, ki nima pojma?
isti problem--->, sem flashov g-forca2 mx (od leadteka) pol je pa šlo bp.

wind ::

Imel sem isti problem z Yuan geforece2 mx.
Pred instalacijo XPjev sem zamenjal graficno z voodoo3 in potem mi je XPje brez problema instaliral.

McHusch ::

LuGi: Windows XP so imeli (imajo) z GeForce 2MX serijo kartic probleme ob namestitvi, ponavadi so zmrznili sredi nalaganja driverjov ipd. to 100% drzi (sem sprobu tudi sam:D :'( ), jasno pa je da tvoja kartica ne povzroca problemov ker je GeF4, OK?

speed machine ::

McHusch: To da ma win XP probleme z MX verjetno ne bo držalo. Ker sem inštaliru win XP že z geforce mx200 (od gainward), pa z dvema mx 400 (leadtek in inno). Pa niti enkrat ni bilo nikakršnih problemov ne z windowsi in ne z karticami. Isto je blo pri prjatlih. Tak da kot je že LuGi reku "torej tiho".>:D >:D >:D

JLP ::

Samo tole.
Live long and prosper!

McHusch ::

speed machine: kaj mislis zakaj pa so potem firme, kot so Epox, QDI idr. devale na veliko ven BIOSe ki resujejo to tezavo Windowsov XP, kr poglej:

QDI Kudoz
Epox 8kt3



speed machine ::

No pol mi pa razloži McHusch, zakaj nisem jz mel nobenih problemov z Xp-ji in grafičnimi karticami MX na asusovi matični plošči? Da pa so firme devale ven na veliko popravke, pa dokazuje da se že prvič niso dovolj potrudle in rešle problemov z svojimi biosi in svojimi matičnimi.8-)

McHusch ::

eh ne mislim tukaj dokazovat pa se kregat, ker se mi ne da:D :D ,

pac si mel sreco da so ti je vse spilal kot je treba (tut taki morji bit, ane>:D), jst pravim samo da je bilo z GeF2MX in WinXP veliko tezav (ne pa cisto pri vseh primerkih) in so potem to krpali in flikali da zdej dela

p.s.: ce pa bi si res rad dokazoval klik>:D >:D >:D

BigHugo ::

To ni problem Microsofta ampak nesposobnežev, ki pišejo zanič Biose.
Tudi sam nisem imel nobenih težav pri instalaciji Windowsov z Gefoorci.

LP BigHugo
LP BigHugo

speed machine ::

Res je. To je problem nesposobnežev.:) :) :)

CaqKa ::

meni tui ni delala instalacija z gf2mx.. vse vun dal še kuj ni delalo.. pol sem pa dal voodoja not pa je delalo.. definitivno so issues z nvidia karticami bli.

Highlag ::

Jaz mam tud Geforca in do sedaj nisem imel problemov z inšalacijo.8-)

Sem pa bral o tem, da so drugi imeli težave. Zato se to tudi omenil.

Majhen % ljudi ima pač težave z inštalacijami. Eni so krivi sami, ker ne preberejo kakšnih navodil, drugi pa pač nimajo sreče. :\

andrej ::

ceprav ne gre ravno za cisto isto stvar, imajo vsi Dell prenosniki, ki uporabljajo GeForce 2Go OGROMNE tezave. XP-ji se kar rusijo in rusijo.

Resitev je bla, najnovejsi graficni BIOS in gonilniki. Potem deluje vse OK.

To so cutili predvsem uporabniki, ki si XP-je dali gor takoj po izzidu. Prenosniki, ki prihajajo zdaj ven nimajo teh tezav, ker so ze popatchani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318270 (11786) Ursus
»

Eno slovnično vprašanje

Oddelek: Loža
341982 (1445) Gh0st
»

Inštalacija XP-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
11978 (833) HardwareMaster
»

Bi se fest poznalo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
421697 (1026) Marabela
»

3d mark 2001 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1017151 (6024) Doc

Več podobnih tem