» »

Racunalnik je NON-STOP prizgan !?

Racunalnik je NON-STOP prizgan !?

DeLuX ::

Zdravo...

Imam dve vprasanji:

1. PC imam prizgan ze dober teden, brez ugasanja (Power OFF). Samo restartam na par dni.
Na njem se seveda kar dosti dela.

- Ali je to sploh dobro za PC, ce imam NON-STOP prizgan PC (tudi mesece in vec)!?

2. Spomnil sem se, da bom disku dal malo 'dihat' :)
V Winsih bom nastavil izklop diska
(v mirovanje...) po 1 uri!

- Zanima me, al je dobr met disk -turn off hard disks: after 1 hour-, ce se recimo nekaj louda z neta!?
Kako je s tem? Ali ugasnen disk se kaj ovira...?

# Monitor ugasnem na vsako noc.
# Mucim naslednjo konfiguracijo:

AMD 16+@22+, zalman CU + navadn kuler + Arctic silver III pasta, procesor = predtestiran in IDLAN. V mirovanju ima okoli 33 C! --512DDR2100.

Se dodatno vprasanje:

V redu se mi zdi Stand By nacin, ampak, ce loudam z neta in ce grem v Stand By, mi net izklopi.
A se da kako tko narihtat, da se ti internet ne izklopi?

Prosim, odgovarjajte po danih tockah, ker le tako bom dobil popolne odgovore.
Hvala za pomoc! :)

LP,
DeLuX

Yohan del Sud ::

1. Če je dobro? Kaj se ma pa on za bunit, če je prižgan non-stop, saj nima nobenih pravic in lahko z njim počneš kar češ. :\ >:D .
Ne resno, načeloma ne bi smelo bit problema. Le občasno preveri, če ni kaki ventilator crknil.

2. Po moje ni potrebno, razen če šparaš štrom. Če je disk dobro hlajen lahko dela non stop. Poleg tega zadevo očitno uporabljaš za dolvlečenje, kar pomeni da se zadeva nekam more pisat.

3. Hvala bogu da monitor ugasneš vsako noč. Prižgan bi ti še ponoč pražil jajca in kisal možgane...

>:D :D

DeLuX ::

hehe. hvala ti..
em... se prav, potem mi tud disk lahk tuli vescas?
ga ni treba ugasat? PC ni samo za dolvleko. napisal sem le primer. PC je moj osebni PC in na njem spilam, dljam, pisem, delam ipd. :)

Se vedno me zanima, ce se da standby naredit tko, da ti ne gre z neta...
fnx

LP,
DeLuX

bastadu ::

Osnovni namen funkcije StandBy je, da je čim več stvari pogasnjenih, pa vndarle čim hitrejša vrnitev v normalno stanje (torej brez nalaganja OSa in programov). V tej funkciji je računalnik v bistvu ugasnjen (pod napetostjo so le rami in seveda osnovna plošča), tako da boš bolj težko dosegel kar hočeš... vsaj jaz mislim tako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čudna PRASKA na ekranu !!!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344329 (3179) Michaelosz
»

Je z mojim računalnikom nekaj narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
322094 (1494) AtaStrumf
»

Athlon XP 2200+

Oddelek: Pomoč in nasveti
201200 (852) Jure2k
»

Benchmarks -=- UT2K3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
553893 (3020) Boky
»

Plata podpira le do 1.4Ghz!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71082 (933) DeLuX

Več podobnih tem