» »

Ne morem instalirat Win98 SE

Ne morem instalirat Win98 SE

Sp|di ::

Lep pozdrav vsem!

Moj problem je sledeč: Ko vtaknem v CD-ROM bootable inštalacijo Winsov 98 SE SLO, se zadeva sicer zažene, ampak ko kliknem namestitev programa windows s cd-rom-a dobim blank screen. Disk je včasih imel NTFS particijo je pa sformatiran na FAT32 in aktiviran.>:D Tako da se mi naprej več ne sanja kaj bi. Mogoče celo: clear MBR ??, ali pa preveč RAM-a ?? :\
Konfiguracija je sledeča:
Asus P4S800 SiS 648FX chipset
Gainward GF FX 5200 128 MB DDR
3x256 MB DDR = 768 MB DDR8-)
HDD Maxtor 80GB@7200rpm UATA 133
TEAC DVD ROM
Lite-On LDW 411S DVD writer:D
TEAC 52x24x52 CDRW

Vnaprej se vam lepo zahvaljujem za pomoč.

Azrael ::

Vidim kar nekaj možnih preoblemov:

1.) Pokvarjen CD od Win98 ali slab CD-ROM.

2.) 728 MB RAM, Win98 imajo probleme, če je v računalniku več kot 512 MB RAMa, poskusi s 512 MB RAM, če bo šlo, potem na MS poišči kako se stvari streže, če je preveč RAMa.Lahko gre tudi za problem, da RAMi ne delujejo dobro, uporabi memtest86.

3.) Ali si disk obdelal z fdisk& format programom ali z MaxBlastom, Windowsova orodja ne delajo pravilno z diski večjimi od 64 GB, lahko uporabiš popravek na MS ali uporabi disketo od Maxtorja, da disk pravilno pripraviš !

4.) Nisi napisal kakšen procesor imaš, če ima več kot 2.1 GHz potem ne pričakuj pravilno delovanje Win9x, popravek pa je težko dobiti (pisni zahtevek na MS, itd).

Poglej, preveri in poročaj.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

zile ::

Azrael ma point. Probaj z eno ploščico rama (recimo 256Mb).

KoKoLiNo ::

hmm... če imaš disk večji kot 40 Giga...windowsow 98 ne boš mogu inštalirat...

Azrael ::

@ KoKoLiNo
> če imaš disk večji kot 40 Giga...windowsow 98 ne boš mogu inštalirat...

Ne drži. Gre, samo treba je disk pripraviti z disketo proizvajalca (hitro in udobno) ali pa brskati po sračjem gnezdu od MS in uporabiti njegove izdelke (počasi in štorasto). Kolega je 14 dni nazaj kupil 80 GB disk in je inštalacijo Win98SE izvedel na eno particijo, bilo je nekaj težav, ravno zaradi tega ker je začel s fdiskom in formatom. BTW. Meja za Win98 je 137 GB (Limit za FAT 32).

Je pa treba vedeti, da je Win98 že precej star OS in je današnji HW že presega njegove zmožnosti. 98 leta si je bilo zelo težko predstravljati več GHz procesorje 120G diske 1 G RAMa...

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Sp|di ::

Azrael:

Se opravičujem za neljubo napako,
P4 Celeron 2400/128
CD-ROM dela in poskusil sem s štirimi različnimi CD-ji (98, 98SE, 98 SLO, 98SE SLO), v vseh enotah, povsod isto s*anje...
Ko enkrat ponudi namestitev windowsov in jaz to seveda izberem, normalno... vsak pričakuje da se bo zagnal ScanDisk in "rutinsko preveril sistem"... ampak od tega NIČ, ker takoj ko izberem to opcijo, CD-ROM nekaj zmelje in utihne, jaz pa gledam v črn zaslon.
Disk sem obdelal s Partition Magic 7.0 V DOS-u in sicer: 70GB FAT32 C:(aktivna), 10GB FAT32 D: Zaenkrat naj bi 98SE dal na D:, C: pa naj bi počakal na XP Pro.
Z RAM-om bom poskusil čez vikend, ker sem trenutno v Ljubljani na faxu.

LP Sp|di

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sp|di ()

Lazy ::

Azrael, a ni meja za fat32 particije nekje okol 50 giga? Sam imam particijo fat32 velikosti 45GB, kolegu , ki ima particijo velko 47GB pa je dalo moznost samo za ntfs. Particijo sem delal z win xp. Sicer pa se ucimo vsak dan....:D

L.P.

Azrael ::

Hvala za natančen opis, mislim da imaš res težavo z RAMi. Poskusi samo z eno palčko RAMa in resetiraj BIOS, mogoče so tam kakšne nastavitve sedaj take, da RAMu ne pašejo. Scandisk je aplikacija, ki RAM dobro zaposli in lahko povzroči take težave. Lahko še poskusiš inštalirati Windows tako, da sistem zaženeš z zagonsko disketo, prekopiraš inštalacijo na disk in potem inštalacijo poženeš z diska, kar imaš vsekakor dovolj prostora na disku. Mogoče je problem le v tem, da DOSovski driver za CD ROM, ne deluje dobro s tvojo CD enoto.
Način namestitve iz diska je itak najbolj primeren za namestitev Win9x, Win Me pa to naredijo že po defaultu. Na ta način ne rabiš več Win CDja, ko dodajaš ali posodabljaš HW, ker potem Windowsi svoje datoteke poiščejo na disku, rabiš samo CD ali disketo od nove naprave.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Lith ::

he he he, been there, done that!

poskusi takole:
zaženi CD in ne izberi namestitve s CDja, ampak samo podporo za cd-rom pogone
postavi se na CD-rom(x?):\win98
in vtipkaj setupcor

mi je dosedaj vedno delalo, brez nekih posebnih kombinacij RAM (tudi 512MB in 1G)

pa sporoči kako....

he he, LP

edit: za take me bo mogoče še M$ iskal .... :-)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lith ()

nicjasno ::

Mogoce pa racunalnik ne dovoli da nanj namestis taksno anticno sranje, kot so win98? :D

Scorpia ::

Men je vspelo spravit windows98 (ne SE) in je delal ene 10 ur, ful počasi, pol se pa ni več hotu zagnat.PC mam pa 2ghz 512ram, pa 80Gb.

T(he) Boss ::

Jaz sem imel podoben problem z namescanjem win 98 SE, samo pri meni je ukaz setup sprozil ponovni zagon (vsaj mislim da). K sreci je bil pri meni bratranec in je zaradi podobnih izkusenj predlaga, da sma odstranila agp graficno kartico in namestila pci grafiko (neko zelo staro). Za cuda so se winsi namesti brez problemov>:D .

Lime ::

Windows 98SE SLO ne pozna GeForce FX grafike.
Skopiraj Windowse 98 na disk in zamenjaj setup.exe datoteko s tisto iz angleške verzije.

Še boljša rešitev pa je, da namestiš Windows XP.

Lime ::

Še ena rešitev pa je, da vstaviš kakšno staro VGA, namestiš windowse in jo kasneje zamenjaš za Geforce FX.

Sp|di ::

Lith: Najlepša hvala! Zadeva deluje tako kot mora! 8-)
Tisti ukaz mi je že 3x pomagal na 3-eh različnih računalnikih...
Seveda je bila potrebna limitacija pomnilnika v msconfigu na 320MB. Drugače DOS ne dela...:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 98

Oddelek: Pomoč in nasveti
294060 (3207) Valentin
»

namestitev windows 98

Oddelek: Operacijski sistemi
261584 (1201) far cry
»

zagonska disketa

Oddelek: Operacijski sistemi
73650 (3557) tuncek
»

Kateri OS

Oddelek: Operacijski sistemi
171331 (1069) jlpktnst
»

Namestitev Windows 98SE

Oddelek: Operacijski sistemi
183159 (2955) Moonfire

Več podobnih tem