» »

setup win98 na XP1700 ne gre?

setup win98 na XP1700 ne gre?

miki68 ::

Takoj po zagonu setup-a win98 računalnik zmrzne, display ostane črn.

Instaliram na nov disk, ki je mislim pravilno formatiran na C in D particiji. Dos, scandisk, edit normalno delujejo. Poskusil sem inštalacijo iz CD ter tudi iz C diska pa je vedno isto.

Računalnik je nov s procesorjem atlon xp1700, 80G disk, 256 M RAM-a itd.

V čem bi lahko bil problem.
Nisem pa še poskusil z WIN2000 ker jih nimam.
lp Milos

mare ::

z windowsi 2000 ali z windowsi xp ti bo delovalo, problem je v tem, da nekatere novejše kopmponente ne podpirajo windows 98.

miki68 ::

če bi inštalacija WIN2000 uspela,
a bi bilo potem možno it nazaj na WIN98.
Računalnik je za nečakinjo, ki bi rada imela SLO Windowse, 2000 pa še menda niso prevedeni.
lp Milos

govno ::

isti drek ... nekaj je narobe s hardwarom ... se že dva tedna ukvarjam s tem in ugotavljam, da sta procesor in rami zanič ... vse novo

ali3n ::

Mam izkušnje z neuspelimi inštalacijami Win2000; javljalo je napako "canot copy bla bla bla"; v obeh primerih je bil vzrok pokvarjen ram (še zdej ne zastopim, kako je RAM lahko pokvarjen...).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

bedanc ::

poskus v biosu nastavit "primary display"(al neki takega) iz pci na agp, če še vedno ne gre pa dob eno staro pci grafično in jo po inštalaciji zamenjaš.

(sic) ::

miki68:

Tukaj je rešitev tvojega problema:

ČISTO ISTI problem je imel moj kolega na Athlonu 1600... In kaj sva ugotovila -- da na SLOVENSKIH Windowsih (ali 95 ali 98 ali ME) Setup zmrzne - črn ekran nič ne deluje!
Rešitev: Inštalira angleške Win98 - če pa praviš, da je za nečakinjo (sklepam, da je še otrok in ne razume angleški) pa skopira CELO vsebino W98 SLO CDja na disk in potem skopiraj SAMO Setup.exe iz W98 ANG CDja zraven, tako da ti datoteko zamenja!


lp

AyrtonS ::

Se strinjam s SICom. Najbrž imaš grafično GeForce 4. Ta težava se pojavlja pri SLO 98 in ME.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

namestitev windows 98

Oddelek: Operacijski sistemi
261652 (1269) far cry
»

Ne morem instalirat Win98 SE

Oddelek: Operacijski sistemi
141547 (1342) Sp|di
»

štart windows 2000 če nimajo MBR ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81353 (1178) JP
»

win me + win 98 se

Oddelek: Programska oprema
151555 (1413) Spajky
»

sesut W98 v dual boot konfiguraciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
101262 (1173) ferjan

Več podobnih tem