» »

Kaj je s tem vremenom ??

Kaj je s tem vremenom ??

Temo vidijo: vsi
«
1
2

Bellatrix ::

Na Vipavskem je to že 3 teden, ko imamo temperature nad 30 stopinj. Že sedem dni kaže na mojem termometru v senci 4 m višine 38 stopinj, uradne temperature za NG, Ajdovščina so tudi vsak dan nad 36! Sedaj pa napovedujejo še cel teden ta drek. Mi lahko nekdo pove zakaj je ta Vipavska dolinca tako zelo posebna, da imamo v povprečju vsaj 2-3 stopinje višje temperature kot so drugod po Sloveniji ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

klemenSLO ::

sej veš kako je z vremenom. nikoli nam ni prav. vedno je prevroče , premrzlo, preveč dežja...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Ted ::

Bellatrix je izjavil:

Na Vipavskem je to že 3 teden, ko imamo temperature nad 30 stopinj. Že sedem dni kaže na mojem termometru v senci 4 m višine 38 stopinj, uradne temperature za NG, Ajdovščina so tudi vsak dan nad 36! Sedaj pa napovedujejo še cel teden ta drek. Mi lahko nekdo pove zakaj je ta Vipavska dolinca tako zelo posebna, da imamo v povprečju vsaj 2-3 stopinje višje temperature kot so drugod po Sloveniji ?


Pozimi se verjetno ne pritožuješ (če odštejeva burjo) ? :) Na štajerskem je od srede julija to prvi teden lepega vremena, če je poletje mora bit vroče :).
Mah...

Bellatrix ::

Burja mi je všeč. Se pa ravno tako pritožujem pozimi, imamo namreč premalo snega. Podnebje v tej dolini mi ne ravno ustreza.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

kixs ::

Potem se pac preseli kam, kjer ti bo podnebje bolj ustrezalo 8-)

Blinder ::

Ma to je država nalašč naredila, da bo cel avgust zlo vroče. Zaradi vročine bo poginilo več kot 300 starejših, kar bo prineslo v ZPIZove blagajne prbližno 10 mln€ prihranka v naslednjih 3 letih.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

softić ::

Bellatrix je izjavil:

Na Vipavskem je to že 3 teden, ko imamo temperature nad 30 stopinj. Že sedem dni kaže na mojem termometru v senci 4 m višine 38 stopinj, uradne temperature za NG, Ajdovščina so tudi vsak dan nad 36! Sedaj pa napovedujejo še cel teden ta drek. Mi lahko nekdo pove zakaj je ta Vipavska dolinca tako zelo posebna, da imamo v povprečju vsaj 2-3 stopinje višje temperature kot so drugod po Sloveniji ?


Ne se bat...tud na dolenjskem je vroče ko svija...niste nobene izjeme

s1m0n ::

Tudi pri nas je "prevroče" 28°C in 85% vlage. Včeraj je blo malo več 31°C, zunaj na soncu ni za bit!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

gendale ::

po celi sloveniji je prevroče, niste vi nobena izjema

idealno podnebje imajo v skandinavksih državah, edino tist 6 mesečni dan (če si dovolj severno) je mal drek

Ganon ::

Ne boš verjel, poletje je! Mind = blown.

So pa meni najljubše temperature okoli 25 stopinj oz. še kakšno stopinjo manj. To je idealno.

gendale ::

najlepše je okoli 0 čez dan in -10 čez noč

pa veliko snega :)

Bellatrix ::

gendale je izjavil:

po celi sloveniji je prevroče, niste vi nobena izjema

idealno podnebje imajo v skandinavksih državah, edino tist 6 mesečni dan (če si dovolj severno) je mal drek


Nisem rekel, da drugje vročine ni. Rekel sem da je v povprečju pri nas vedno za okoli 2-3 stopinje več.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Gladi ::

Bellatrix, ne sekiraj se. Danes so imeli v Dubravniku 31 stopinj celzije ob 5 zjutraj:))

Relanium ::

gendale je izjavil:

po celi sloveniji je prevroče, niste vi nobena izjema

idealno podnebje imajo v skandinavksih državah, edino tist 6 mesečni dan (če si dovolj severno) je mal drek

Tu gor na Finskem (jug) majo tud mal nenavadno vreme. Ampak bolj ga scije kot pa, da bi bla vrocina.
Ponavadi je tu poleti okrog 24-26 stopinj, (danes sicer je ja) ampak cel teden je sel dez drugace, pa okrog 15 stopinj
PS: Daljsi dan me sploh ne moti

Pyr0Beast ::

Temu čudnemu vremenu se pravi 'Poletje'.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

detroit ::

Same temperature nimajo prav dosti veze s slabim počutjem vsaj pri meni. Vlažnost pa je problem.
Skero

Pyr0Beast ::

Jbg. Soparno je.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jalovec09 ::

Na 700 metrih je boljše, a nočne so višje, kot v NG, Kopru. V Ljubljani je peku popoldne.

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

preveč co2 v zraku in zato nas bo globalno segrevanje ubilo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jalovec09 ::

Pravjo, da avti ne delajo škode, ampak se s tem nebi strinjal, v Ljubljani gre mimo en avto in zasmrdi cela ulica, tam doli popoldne smrdi sam po izpušnih plinov.

Naj začenjo delat kaj v tej smeri, seveda ne bodo, bencin 1.3 evre, pol pobere država, draga zvarovanja, kasko, gume, popravila,....

bluefish ::

Če si v zadnjih nekaj letih kaj očistil smog z oken in pogledal ven, potem se za promet zapirajo določene ulice, druge pa se spreminjajo v enosmerne.
Dolgoročno se menda obeta tudi zaprtje Slovenske ceste (po podatkih sodeč ena najbolj onesnaženih cest v mestu) za promet (izjema so avtobusi) med Figovcem ali celo Bavarcem in Aškerčevo. Glede na rezultat pa naj bi sledile še nekatere.

Blazz ::

vreme se opazuje čisto preveč na kratkem intervalu... pa kaj pol če ta teden odstopajo temperature od povprečnih za 7 stopinj... to ni nič takega. Ko bodo imeli podatke za 500/1000 let bodo videli da je ta standardni odklon povsem normalen. Sploh če bodo zraven v zakup vzeli še normalno segrevanje/ohlajanje ozračja, za katerega so krivi vsi ostali dejavniki razen človek... Recimo aktivnost sonca, pege... ...da o kozmični radiaciji sploh ne začnem in kako te delci povzročajo kondenzacijo v troposferi itd...

šernk ::

povem ti le to da je boljše v vipavski dolini 36° kot pa v LJ 32°. beton v LJ ne dovoli, da bi se ponoči zadeva kaj ohladila. ob 11 zvečer je temperatura praktično identična kot ob 3 popoldne, le da sonca ni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

m0LN4r ::

Zakaj pa nebi šli živet pod zemljo. K je pozim toplo, polet pa hladno? Mislim, da so v kleti bolj stalne temperature.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bluefish ::

Če želiš postati depresiven in zamorjen, kar.

m0LN4r ::

Sej si lahk na streho nardiš okna :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gendale ::

m0LN4r je izjavil:

Zakaj pa nebi šli živet pod zemljo. K je pozim toplo, polet pa hladno? Mislim, da so v kleti bolj stalne temperature.

jaz bi z veseljem imel hišo, katere del bi bil vkopan v zemljo

nekako tko

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Ganon ::

m0LN4r je izjavil:

Zakaj pa nebi šli živet pod zemljo. K je pozim toplo, polet pa hladno? Mislim, da so v kleti bolj stalne temperature.


Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

m0LN4r ::

@gendale
Zelo lepa alternativa, mi je kr všeč, jaz se tut nebi branil.

@ostali
Sej vidite kak je lepa hiška od gendale, kak bi lahko bil depresiven, sej je povprečno stanovanje še slabš kot to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bluefish ::

Menda prodajajo neke škatle, ki jim pravijo klimatska naprava.

m0LN4r ::

Če bi vsak imel klimo bi blo zdej čez 40°C
Sicer se bi lahko klima uštimala tako, da bi se hladila in segrevala vodo za hišo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Gray_Warden ::

ponoči se hiša prezrači, zjutraj pa vsa okna in vrata zaprejo. Na tak način bo v hiši vedno hladno.

Z vremenom pa ni nič narobe...čez 2 meseca se bomo že vsi pritoževali kako bi bilo lepo če bi bil avgust in bi bilo spet toplo.
Why so serious?

gendale ::

>ponoči se hiša prezrači, zjutraj pa vsa okna in vrata zaprejo. Na tak način bo v hiši vedno hladno.
to neha delovat ko če je ponoči še vedno nad 20 stopinj

>Z vremenom pa ni nič narobe...čez 2 meseca se bomo že vsi pritoževali kako bi bilo lepo če bi bil avgust in bi bilo spet toplo.
ne, to bojo počeli kreteni, jaz se bom pritoževal, zakj še ni snega

poletje = drek

Gray_Warden ::

jaz obožujem sneg in mraz vendar ima tudi poletje svoje dobre strani. Ne razumem ljudi ki pozimi stokajo da bi radi poletje, poleti pa se pritožujejo da je prevroče.

Glede zračenja pa se strinjam da ne deluje tako dobro ko je ponoči nad 20 stopinj zunaj...Pa vendar je zunaj trenutno 35 stopinj, v moji sobi pa 27. Razlika torej je...
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Razlika je ja pri nekaterih več pri nekaterih majn!
Pri nas vzhodna stran 29°C pri 32°C zunaj, zahodna stran 25°C.

Je pa lepo da je čisto nebo in sonček :)

gendale ::

>Ne razumem ljudi ki pozimi stokajo da bi radi poletje, poleti pa se pritožujejo da je prevroče.
taki so tudi meni mal čudni

>Glede zračenja pa se strinjam da ne deluje tako dobro ko je ponoči nad 20 stopinj zunaj...Pa vendar je zunaj trenutno 35 stopinj, v moji sobi pa 27. Razlika torej je...
jaz imam debele betonske stene, ki očitno shranijo dosti toplote in jo nato počasi sproščajo

dokler ni dolgo časa vroče, so temperature čisto ok, ampak po parih dneh vročine je pa sranje

in tudi ko se enkrat ohladi, traja kak dan ali 2, da se temperatura not normalizira

Gray_Warden ::

Gendale, veliko k višji temperaturi pri meni pripomore tudi nonstop prižgan računalnik. V koti kjer je računalnik je temperatura za vsaj 2 stopinji višja kot na drugi strani sobe kjer računalnika ni. Točnih številk nimam (moram enkrat izmerit kolikšna je dejanska razlika).

Brez računalnika bi bila temperatura v moji sobi verjetno bistveno nižja.
Why so serious?

bluefish ::

Indeed. Ravno razmišljam, da bi si nabavil nek laptop ali nekaj na osnovi MicroATX. Za brskanje po netu in ogled kake nanizanke res ne rabim velike kište.

LordTado ::

A ma kdo 40?

BigWhale ::

Jest imam v delovni sobi/pisarni celo poletje nad 30 stopinj. Drugo leto si pa mogoce omislim klimo. Bom se videl. :>

T-h-o-r ::

ma klime znajo biti pravi kurac
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Gray_Warden ::

T-h-o-r je izjavil:

ma klime znajo biti pravi kurac


waw kaki komentar, sem prav impresioniran.
Why so serious?

Thomas ::

I love it! Do Božiča nej bo tkole, potem bomo pa videli, če bi še.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

PacificBlue ::

Občutek, ko se prestavim iz 800 m nad. visine na okoli 1000 m nad. visine...neprecenljivo. Vsaj 5 stopinj manj. (zarad vetra in nad. visine je obcutno hladneje na soncu)

jype ::

Js hočem minus.

Če bo šlo tko naprej, bom mogu izklopt rudarjenje bitcoinov in nazaj poganjat tiste bedaste simulacije!

Bananovec ::

Odkar se ne obremenjujem več z gledanjem na termometer teh težav z vremenov več nimam. Se spomnim leto dni nazaj, ko sem šel vsak dan gledat rekorde v temperaturi. Tedaj sem zmerom jamral. Sedaj ne gledam napovedi vremena, ne hodim gledat na termometra i baš me boli kuhac kako vreme je.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

gendale ::

>Brez računalnika bi bila temperatura v moji sobi verjetno bistveno nižja.
to je tud res, če se le da uporabljam laptop, ki veliko manj ogreva prostor

>ma klime znajo biti pravi kurac
ja, če si naštimaš da ti piha direktno v glavo, ampak po temu ni nobene potrebe

Gray_Warden ::

malo pomaga tudi ventilator, vendar si ga nikakor ne smeš usmeriti vase, drugače te bo bolela glava. Usmeriš ga recimo v najbolj oddaljen kot in na najnižjo hitrost, tako da le počasi meša zrak v prostori. Tako jaz rad naredim, saj imam zaradi premikanja zraka v prostoru občutek, kot da je v prostoru kakšna stopinja manj...=)
Why so serious?

opeter ::

m0LN4r je izjavil:

Če bi vsak imel klimo bi blo zdej čez 40°C


Ne samo to. Še električni sistem bi se porušil ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gendale ::

električni sistem se bo prej ali slej porušil, ker se premalo vlaga v izgradnjo novih daljnovodov in elektratn (recimo drugi blok nek bi se moral že gradit)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SOVRAŽIM poletje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16523008 (15896) branimirII
»

Koliko stopinj imate trenutno?... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44460322 (40271) Riff

*ebena vročina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
689573 (8255) Gandalfar
»

Zakaj se z radiatorjem ne da hladiti prostora ?

Oddelek: Loža
457896 (6381) Zion10
»

Zima, ki ni zima (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13217677 (13822) Riff

Več podobnih tem