» »

SOVRAŽIM poletje

SOVRAŽIM poletje

1
2
3 4

Unknown_001 ::

Če je stanovanje dobro izolirano to pomaga. Če ne, je pa dobro samo do jutranjih ur v špici okoli 13.00 in 18.00 se boste pa spet kuhali not. Sploh če gre za mansardo.

Pomaga da ponoči prezračiš. Zjutraj zapreš in spustiš vse rolete in minimalno odpiraš vhodna vrata. Cilj je zadržati toploto zunaj stanovanja.

Seveda to pkmeni nič kuhanja itd.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

BorutO je izjavil:

To več ni res kako je vroče. V najemniškem stanovanju, kjer ni klime, ga sonce žge notri, da znoriš. Kupiš ventilatorje, da bi vsaj malo lajšali vročino, pa v bistvu nič ne pomaga. Otroci ne spijo, ker jim je prevroče itd … Kolegica, ki vsakič pravi, da obožuje poletje, mi zdaj jamra, da ji je tako vroče, da včasih komaj diha itd … ljubiteljica poletja, ki si misli, da je poletje dobra plat samo takrat, ko treba pomanjkljivo okoli hoditi in iti na morje …


dejansko je res peklensko vroče :)

i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

njyngs ::

korenje3 je izjavil:

BorutO je izjavil:

To več ni res kako je vroče. V najemniškem stanovanju, kjer ni klime, ga sonce žge notri, da znoriš. Kupiš ventilatorje, da bi vsaj malo lajšali vročino, pa v bistvu nič ne pomaga. Otroci ne spijo, ker jim je prevroče itd … Kolegica, ki vsakič pravi, da obožuje poletje, mi zdaj jamra, da ji je tako vroče, da včasih komaj diha itd … ljubiteljica poletja, ki si misli, da je poletje dobra plat samo takrat, ko treba pomanjkljivo okoli hoditi in iti na morje …


dejansko je res peklensko vroče :)


Delam DIY varianto tega z rPI-ji. Maš kak predlog za druge senzorje, ki niso taki overkill kot je rPI?

Mare2 ::

BorutO je izjavil:

To več ni res kako je vroče. V najemniškem stanovanju, kjer ni klime, ga sonce žge notri, da znoriš. Kupiš ventilatorje, da bi vsaj malo lajšali vročino, pa v bistvu nič ne pomaga.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

krneki0001 ::

Shegevara je izjavil:

A zime so kul?
Strganje ledu iz šip, v avtu zmrzneš, jadne razmere na cesti, turobno vreme, kratki dnevi, prehladi, omejene zunanje aktivnosti, povečani stroški ogrevanja, itd...

Raj potrpim zdaj kakšen teden vročine kot pa vse te turobne zime


Zima je odlična. Zunanjih aktivnosti je takrat še vedno veliko. Pasje vprege in greš po naravi s psi, sprehodi v celem snegu, delanje potk v celem snegu na vrh kakega hriba, ko še noben pred tabo ni naredil tega,... , smučanje, tek na smučeh, sankanje, drsanje na ledu,...
Ni problema če te zebe, ker se oblečeš, pa ne zebe več. Poleti nimaš več kaj iz sebe dol dat, pa je še vedno vroče in se edino ohladiš da se vržeš v vodo ali pa s klimo.

Avto? Zakaj strganje ledu iz šip, če pa imaš lahko v avtu zmontiran webasto in ga vklopiš na daljinca 20 minut preden greš v avto, pa je v avtu toplo in šipe so odrošene.

Ko zapade prvi sneg, naredim v tisti noči čez 500km po zasneženih nespluženih cestah. In to je užitek ter sprostitev. Pridem nazaj domov zelo pomirjen.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

zmaugy ::

jype je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Dobrodošli v svetu globalnega segrevanja. Samo še hujše bo.
Obstajajo precej boljši članki glede tega.

http://nymag.com/daily/intelligencer/20...

https://www.nytimes.com/interactive/201...


Pri prvem linku bi rekel To je to. Morda je realnost še malo bolj grozna.
Pri drugem linku bi pa rekel, da bi morali Američani izvesti denacifikacijo=derepublikanizacijo države. In tej republikanski in naftno premogovni golazni zaplenit premoženje, strpat odgovorne v prevzgojne zapore, kjer bi si morali sami pridelati hrano, s premoženjem pa financirati reševanje okoljske krize.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Utk ::

krneki0001 je izjavil:

Shegevara je izjavil:

A zime so kul?
Strganje ledu iz šip, v avtu zmrzneš, jadne razmere na cesti, turobno vreme, kratki dnevi, prehladi, omejene zunanje aktivnosti, povečani stroški ogrevanja, itd...

Raj potrpim zdaj kakšen teden vročine kot pa vse te turobne zime


Zima je odlična. Zunanjih aktivnosti je takrat še vedno veliko. Pasje vprege in greš po naravi s psi, sprehodi v celem snegu, delanje potk v celem snegu na vrh kakega hriba, ko še noben pred tabo ni naredil tega,... , smučanje, tek na smučeh, sankanje, drsanje na ledu,...
Ni problema če te zebe, ker se oblečeš, pa ne zebe več. Poleti nimaš več kaj iz sebe dol dat, pa je še vedno vroče in se edino ohladiš da se vržeš v vodo ali pa s klimo.

Avto? Zakaj strganje ledu iz šip, če pa imaš lahko v avtu zmontiran webasto in ga vklopiš na daljinca 20 minut preden greš v avto, pa je v avtu toplo in šipe so odrošene.

Ko zapade prvi sneg, naredim v tisti noči čez 500km po zasneženih nespluženih cestah. In to je užitek ter sprostitev. Pridem nazaj domov zelo pomirjen.

Je, faking idila. Na temo ob 5h si pozabil.

marvin42 ::

krneki0001 je izjavil:


Zima je odlična.

Pasje vprege

Ko zapade prvi sneg, naredim v tisti noči čez 500km po zasneženih nespluženih cestah.


Pusti droge pri miru ;)
Mostly Harmless

krneki0001 ::

Utk je izjavil:

Je, faking idila. Na temo ob 5h si pozabil.


Te je strah teme?

marvin42 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Zima je odlična.

Pasje vprege

Ko zapade prvi sneg, naredim v tisti noči čez 500km po zasneženih nespluženih cestah.


Pusti droge pri miru ;)


Eni imamo za pse sibirske haskije in ti vlečejo vprego vsako zimo. Drogiram se pa ne, ker je to metanje denarja stran.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

krneki0001 je izjavil:



Eni imamo za pse sibirske haskije in ti vlečejo vprego vsako zimo.

Pridem, ko zapade sneg.
Jim potem dam še za jest, skrtačim in namažem tačke. :)
Sem par dni nazaj ravno gledala Antarctico

krneki0001 ::

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Utk ::

Ko zapade prvi sneg, naredim v tisti noči čez 500km po zasneženih nespluženih cestah.


Drogiram se pa ne, ker je to metanje denarja stran.


Mislim, da so droge še zmeraj bolje porabljen denar.

Invictus ::

FKK plaža je polna starih, zavaljenih Švabic. Ne, hvala...

Moram čuvat oči...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:

FKK plaža je polna starih, zavaljenih Švabic. Ne, hvala...

Moram čuvat oči...


Double eyepatch.

You wellkom
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

krneki0001 ::

Utk je izjavil:

Ko zapade prvi sneg, naredim v tisti noči čez 500km po zasneženih nespluženih cestah.


Drogiram se pa ne, ker je to metanje denarja stran.


Mislim, da so droge še zmeraj bolje porabljen denar.


Kot vožnja po zasneženih cestah? Tist en ali dva tanka na celo zimo je veliko ceneje kot katerakoli droga. Zame so droge nekaj kar je totalno brezvezno in neuporabno. Ne vem pa kaj tebi pomenijo droge.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Unknown_001 ::

krneki0001 je izjavil:

Utk je izjavil:

Ko zapade prvi sneg, naredim v tisti noči čez 500km po zasneženih nespluženih cestah.


Drogiram se pa ne, ker je to metanje denarja stran.


Mislim, da so droge še zmeraj bolje porabljen denar.


Kot vožnja po zasneženih cestah? Tist en ali dva tanka na celo zimo je veliko ceneje kot katerakoli droga. Zame so droge nekaj kar je totalno brezvezno in neuporabno. Ne vem pa kaj tebi pomenijo droge.


No no...

Brezvezno ni. Ker potemtakem je tudi brezveze živet.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Machete ::

Veš kir win je šele na drogah furat haskije 500km po snežnem metežu. To razmisli, ne bit hater.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Unknown_001 ::

Machete je izjavil:

Veš kir win je šele na drogah furat haskije 500km po snežnem metežu. To razmisli, ne bit hater.


Kaj je tvoja strast?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

m0LN4r ::

1. Ja mene vrocina tudi jebe, kadar spim. Zadnji teden je to od 3.-4. ure zjutraj, ko vsaj kolko tolko vredu spim.
2. Se ne obremenjujem, ker na sihtu imamo klimo in to celo ne pretirano mrzlo. Pa teh plus minus 35 stopinj niti ni tako hudo, ce pomislim kako vroce zna bit v centru maribora, ko je zvecer ob enih se vedno bilo boljse imeti zaprta okna.

3. Za te 2-3 tedne ko je nad 30, ne potrebujeva klime. Pac se malo potrpi in prilagodi in to je naravni cikel.
Preden greva spat prezraciva celo stanovanje, jaz pa se nato dodatno ob stirih zjutraj odprem 3-4 okna in spim direkt pred vratami terase na kavcu. Super je.

4. Ob ca. pol osmih se pa vsa okna zaprejo, spustijo rolete in gremo na siht. Zvecer dokler temperatura ne pade na 25, ne odpiramo.

5. Ta dva tedna kuhamo/grilamo zunaj na terasi, za vikende pa smo vecino dneva itak zunaj na plazi pri jezeru. Tako da to je to.

6. Temperatura v stanovanju se do danes ni presegla 25C. Naslednji teden pa vec ne bo vroce. Bo se vrtelo tam okol 30 za nekaj ur in to je to.

Sicer pa ja, ko zena sam v seksi perilu hod naokol je tudi fino.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Machete ::

Že zdaj jokamo, kaj šele čez 20 let.

Unknown_001 je izjavil:

Machete je izjavil:

Veš kir win je šele na drogah furat haskije 500km po snežnem metežu. To razmisli, ne bit hater.

Kaj je tvoja strast?


Če bi imel huskije, njih furat po dobrem špinelu v snežnem metežu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

radmannsdorf ::

"Sovražim poletje, ker so dnevi tko v easy, WOW, le kaj je pr uni mizi!?" :)


Mene 2. sezono rešuje klima, drugače bi blo pa grozno, jap. Če si v mestu, pomaga da se odpravite s familijo popoldne do kakšne reke, gozda.... tudi jaz grem vsak večer, čeprav je doma klima. Že občutek da si cel dan po službi na istem vročem placu je grozen - zato.

Ganon ::

m0LN4r je izjavil:

Za te 2-3 tedne


Dva tedna? Živita v paralelnem svetu, v katerem Slovenija meji na Finsko? Jaz klimo uporabljam že od maja, včasih še prej. In potem to traja vsaj do oktobra.

krneki0001 ::

Klima se uporablja celo leto. Pozimi za pobirat vlago.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

m0LN4r ::

Ganon je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Za te 2-3 tedne


Dva tedna? Živita v paralelnem svetu, v katerem Slovenija meji na Finsko? Jaz klimo uporabljam že od maja, včasih še prej. In potem to traja vsaj do oktobra.
Kje pa ti zivis?

Vrocinski val se je zacel 10 dni nazaj, do takrat sploh ni bilo neki vroce. To da en dan prileze za dve uri na 32 ni vrocina. Jaz nevem kaj ti v hisi delas, ampak jaz sem imel do sredine julija v hisi maksimalno 23 stopinj brez klime, maj junij pa okol 20-21. Mogoce zato ker redno zracimo in pravcajt nehamo z kurjavo in nismo tako obcutljivi? Nevem.
Evo sveza slika, tok stopinj imam zdle v najvecji vrocini notr:

Zjutraj od stirih naprej imam odprto teraso in dve okni, pa se spusti do sedmih na 22.

Sploh ne vidim razloga, zakaj bi imel klimo, razen ce zivis v mestu.

Od jutri naprej se naj bi za povprecno 5 stopinj ohldilo do konca tedna. Samo okna pustim na kip in to je to. Spet udobnih 22-23 avtomatsko na naravni nacin.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Tr0n ::

BorutO je izjavil:

Kolegica, ki vsakič pravi, da obožuje poletje, mi zdaj jamra, da ji je tako vroče, da včasih komaj diha itd … ljubiteljica poletja, ki si misli, da je poletje dobra plat samo takrat, ko treba pomanjkljivo okoli hoditi in iti na morje …

Heh ja, taksni so mi najbolj smesni.

Celo leto jamrajo kako jih zebe, da je poletje super fajn, potem ko se pa dejansko zacne (30+ stopinj po vec dni) pa vsi jokajo kako je vroce.

Ze kot otrok na vasi se spominjam, da so bila poletja vcasih svinjsko vroca in stevilo vrocinskih valov enako pogosto. Tako da ne vem, kaj folk novega grunta zadnje case. :D

Zima, jesen, pomlad any day over poletje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

BorutO ::

Tron ... jaz sem ljubitelj zime in pomladi. Poletja nikoli nisem maral.

Utk ::

krneki0001 je izjavil:

Klima se uporablja celo leto. Pozimi za pobirat vlago.

A mas ti kako normo kolk neumnosti moras napisat sem na dan, al kaj?

Tr0n ::

BorutO je izjavil:

Tron ... jaz sem ljubitelj zime in pomladi. Poletja nikoli nisem maral.

Same.

No, kot otrok sem se ga veselil, ker so pac pocitnice in ker smo sli na morje. Nikoli pa zaradi vremena.

Ce hocem vrocino, se oblecem v bundo in se pokrijem z debelo deko. ;((

Spxy ::

m0LN4r je izjavil:

Ganon je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Za te 2-3 tedne


Dva tedna? Živita v paralelnem svetu, v katerem Slovenija meji na Finsko? Jaz klimo uporabljam že od maja, včasih še prej. In potem to traja vsaj do oktobra.
Kje pa ti zivis?

Vrocinski val se je zacel 10 dni nazaj, do takrat sploh ni bilo neki vroce. To da en dan prileze za dve uri na 32 ni vrocina. Jaz nevem kaj ti v hisi delas, ampak jaz sem imel do sredine julija v hisi maksimalno 23 stopinj brez klime, maj junij pa okol 20-21. Mogoce zato ker redno zracimo in pravcajt nehamo z kurjavo in nismo tako obcutljivi? Nevem.
Evo sveza slika, tok stopinj imam zdle v najvecji vrocini notr:

Zjutraj od stirih naprej imam odprto teraso in dve okni, pa se spusti do sedmih na 22.

Sploh ne vidim razloga, zakaj bi imel klimo, razen ce zivis v mestu.

Od jutri naprej se naj bi za povprecno 5 stopinj ohldilo do konca tedna. Samo okna pustim na kip in to je to. Spet udobnih 22-23 avtomatsko na naravni nacin.


Mogoče se je pa sam hotel pohvalit da si lahko privošči laufat klimo pol leta. >:D Da rabiš klimo že maja mora bit pa že nekaj narobe s tabo.

m0LN4r ::

Tr0n je izjavil:

BorutO je izjavil:

Tron ... jaz sem ljubitelj zime in pomladi. Poletja nikoli nisem maral.

Same.

No, kot otrok sem se ga veselil, ker so pac pocitnice in ker smo sli na morje. Nikoli pa zaradi vremena.

Ce hocem vrocino, se oblecem v bundo in se pokrijem z debelo deko. ;((

Jaz sem odrasel, kot kmecki otrok in poletje, zetev, susenje slame ipd. ne spomnim se nobene hude dolgotrajne vrocine. Smo vedno skalali veselo brez majc naokoli cel dan, gonili kolesa fuzbal itd.
Edino leto, ki sem si ga zapomnil je bilo tam okoli 2006/2008 nevem tocno, ko je bilo 2 mesca za umret oz. v prekmurju ni bilo 2 mesca niti kapljice dezja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ganon ::

Nič ti ne pomaga 25°C, če je soparno. Vlaga je eden glavnih vzrokov za slabo počutje. In v tem primeru klima dela čudeže.

m0LN4r ::

Spxy je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ganon je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Za te 2-3 tedne


Dva tedna? Živita v paralelnem svetu, v katerem Slovenija meji na Finsko? Jaz klimo uporabljam že od maja, včasih še prej. In potem to traja vsaj do oktobra.
Kje pa ti zivis?

Vrocinski val se je zacel 10 dni nazaj, do takrat sploh ni bilo neki vroce. To da en dan prileze za dve uri na 32 ni vrocina. Jaz nevem kaj ti v hisi delas, ampak jaz sem imel do sredine julija v hisi maksimalno 23 stopinj brez klime, maj junij pa okol 20-21. Mogoce zato ker redno zracimo in pravcajt nehamo z kurjavo in nismo tako obcutljivi? Nevem.
Evo sveza slika, tok stopinj imam zdle v najvecji vrocini notr:

Zjutraj od stirih naprej imam odprto teraso in dve okni, pa se spusti do sedmih na 22.

Sploh ne vidim razloga, zakaj bi imel klimo, razen ce zivis v mestu.

Od jutri naprej se naj bi za povprecno 5 stopinj ohldilo do konca tedna. Samo okna pustim na kip in to je to. Spet udobnih 22-23 avtomatsko na naravni nacin.


Mogoče se je pa sam hotel pohvalit da si lahko privošči laufat klimo pol leta. >:D Da rabiš klimo že maja mora bit pa že nekaj narobe s tabo.

Jaz sem komaj maja dal ven cilije in zacel konkretno delat na vrtu, ker je bilo do takrat se prevec rizicno hladno zvecer.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

branimirII ::

Razvajenci ste se navadili na klime in zdaj vam je vse prevroce. Ceprav ni rekordno vrocega poletja.

m0LN4r ::

Ganon je izjavil:

Nič ti ne pomaga 25°C, če je soparno. Vlaga je eden glavnih vzrokov za slabo počutje. In v tem primeru klima dela čudeže.


Ni tako grozno in ja ura prehiteva 10 minut. Prave vrocine je samo zadnjih 10 dni in to za samo 10 ur na dan.
Do 30 pa se sploh ne rabimo pogovarjat o vrocini.

Vem jaz kaj je problem. Moja stara dva imata tudi notri vcasih krepko nad 27, ker ne luftata, veliko kuhata, vlagata, podnevi imata okna na kip, rolet ne spuscata, na stropu in strehi ni izolacije itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krneki0001 ::

Utk je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Klima se uporablja celo leto. Pozimi za pobirat vlago.

A mas ti kako normo kolk neumnosti moras napisat sem na dan, al kaj?


Klima pobira vlago iz avta, poleg hlajenja. In to je pozimi zelo uporabno. Tako da neumnosti ti pišeš.

Sej ti tudi v raznih člankih že to piše.
https://www.zurnal24.si/avto/velika-nap...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

branimirII je izjavil:

Razvajenci ste se navadili na klime in zdaj vam je vse prevroce. Ceprav ni rekordno vrocega poletja.

To bo to. Pride prvi dan, ko je enkrat za dve uri 27 in ze piskajo pa prizigajo klime.
Samo noben pa ne razmislja o tem, koliko toplote ustvarijo vse te klime, ki jih vsak v bloku naziga po cele dneve.
Zanimivo bi bilo narediti test, kjer bi za dva dni ponoci vsi izklopili klime in primerjali temperaturo v mestih pred in po tem.

krneki0001 je izjavil:

Utk je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Klima se uporablja celo leto. Pozimi za pobirat vlago.

A mas ti kako normo kolk neumnosti moras napisat sem na dan, al kaj?


Klima pobira vlago iz avta, poleg hlajenja. In to je pozimi zelo uporabno. Tako da neumnosti ti pišeš.

Za pozim imam jaz resitev, da zjutraj in zvecer kompletno prezracim za 10 minut, ko kuham in tusiram pa sproti.
Pomladi in jeseni pa sta vsaj dve nasprotni okni na kip cez cel dan, da rahlo vlece skozi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

krneki0001 je izjavil:

Utk je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Klima se uporablja celo leto. Pozimi za pobirat vlago.

A mas ti kako normo kolk neumnosti moras napisat sem na dan, al kaj?


Klima pobira vlago iz avta, poleg hlajenja. In to je pozimi zelo uporabno. Tako da neumnosti ti pišeš.

Sej ti tudi v raznih člankih že to piše.
https://www.zurnal24.si/avto/velika-nap...

Pozimi imas v hisi suh zrak, zato si folk nabavlja vlazilnike zraka, ampak ti moras bit nekaj posebnega.

krneki0001 ::

Utk, jaz sem govoril za avto, ne za hišo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kingsix ::

Jaz že od malih nog sovražim vročino. Poletja so zame daleč najslabši letni čas. Morje je muka, okrog hodit po soncu oz vročini je muka. Bit cel zašvican je muka. Vsest se v dazgret avto je muka. Morja se hodi sedaj vsaj zadnji teden avgusta oz prvi septembra... Nekako gre.
Veliko raje se vržem v sneg kot pa na brisačo na plaži. Pravzaprav sem raje kjerkoli drugje, res kjerkoli, kot pa na plaži sredi poletja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

m0LN4r ::

Utk je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Utk je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Klima se uporablja celo leto. Pozimi za pobirat vlago.

A mas ti kako normo kolk neumnosti moras napisat sem na dan, al kaj?


Klima pobira vlago iz avta, poleg hlajenja. In to je pozimi zelo uporabno. Tako da neumnosti ti pišeš.

Sej ti tudi v raznih člankih že to piše.
https://www.zurnal24.si/avto/velika-nap...

Pozimi imas v hisi suh zrak, zato si folk nabavlja vlazilnike zraka, ampak ti moras bit nekaj posebnega.

UTK to je samo delno res. Tisti, ki kot receno pozimi kuhajo, se veliko tusirajo in susijo perilo notri in ne zracijo imajo doma kr solidno vlago tudi pozimi in takih ni malo. Velikokrat sem bil na obisku in mi je pozim vlaga kr butnila ven iz stanovanja, ko so odprli vrata. Sem jim ze hoto rect, naj malo zluftajo.

kingsix je izjavil:

Jaz že od malih nog sovražim vročino. Poletja so zame daleč najslabši letni čas. Morje je muka, okrog hodit po soncu oz vročini je muka. Bit cel zašvican je muka. Morja se hodi sedaj vsaj zadnji teden avgusta oz prvi septembra... Nekako gre.
Veliko raje se vržem v sneg kot pa na brisačo na plaži. Pravzaprav sem raje kjerkoli drugje, res kjerkoli, kot pa na plaži sredi poletja.

Mja, ampak kot receno prave vrocine ni vseskup za en mesec, ce sestejemo dneve, ko temperature v senci prilezejo na 35.
Povprecne temperature za junij, julij, avgust, september so v resnici zelo mile in dalec od teh konic v zadnjih 10 dnevih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

Seveda pa nizka vlažnost poveča verjetnost prenosa virusa gripe po zraku...

https://www.sciencedaily.com/releases/2...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tr0n ::

Ganon je izjavil:

Nič ti ne pomaga 25°C, če je soparno. Vlaga je eden glavnih vzrokov za slabo počutje. In v tem primeru klima dela čudeže.

Yup. Zato imas ponavadi zraven temperature se "feels like" oz. "obcutek". :)

m0LN4r ::

Vecja jeba je, ko si cel dan zunaj, se navadis potem pa gres "skoraj gol" v rahlo presvicani majci po hrbtu v supermarket in se sprehodis vse nazaj do hladilnikov in gres mimo, da nabavis neki. Ze v celem marketu je hladno, pr hladilnikih pa se prehladis ce si predolgo tam. Pol pa spet ven na vrocino.

No vecinoma si predstavljam, da se najbolj pritozujejo tisti, ki so cele dneve v klimatiziranih pisarnah in doma zaprti, pa grejo ven za pol ure in jih sokira ta dvig temperature.

Treba je bil vec zunaj in se sproti navajat. V dveh dnevih se da dosti privadit, ce smo malo vec zunaj.
V cantanteju v kuhni imajo 45 stopinj, po sihtu ko pridejo ven jih kr sokira tistih 15 stopinj razlike :))

Ali pa lep pozdrav od tistih, ki danes asfaltirajo ceste, so zunaj na intervecijah, gradijo, pokrivajo streho, sedijo v kombajnih, vam dostavljajo paketeke itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kingsix ::

Pa niti ne razumem tega koncepta t. i. "gremo na morje"... Slovenci so bolani na to morje.
Morje meni osebno ne prinese popolnoma nič. Tja grem spočit, domov pridem zmatran. Zdi se mi, da je morje za slovence le nekaj kamor pač "treba it". Kraj kjer se tisti teden dni nažirajo in to je to. Čez nekaj mesecec pa se ne spominijo več niti kje so bili, ker niso doživeli popolnoma nič kar bi se jim kakorkoli vtisnilo v spomin. Pa še najbolj ironično.. Večino jih reče to kar sem jaz: po morju bi še rabil teden dopusta, da se spočijem od morja. Hum..

m0LN4r ::

kingsix je izjavil:

Pa niti ne razumem tega koncepta t. i. "gremo na morje"... Slovenci so bolani na to morje.
Morje meni osebno ne prinese popolnoma nič. Tja grem spočit, domov pridem zmatran. Zdi se mi, da je morje za slovence le nekaj kamor pač "treba it". Kraj kjer se tisti teden dni nažirajo in to je to. Čez nekaj mesecec pa se ne spominijo več niti kje so bili, ker niso doživeli popolnoma nič kar bi se jim kakorkoli vtisnilo v spomin. Pa še najbolj ironično.. Večino jih reče to kar sem jaz: po morju bi še rabil teden dopusta, da se spočijem od morja. Hum..

Je razlika al gres sam z lubico v hotel al z 5 glavo familijo (po moznosti dojenckom in enim pubertetnikom) v apartma. Razumem, tudi da nekateri gredo zaradi otrok na morje, ne razumem pa da iste muke prenasajo vsako leto in ponavljajo zgodbo in potem se razlagajo o tem, pa o tem kako so stali v guzvi in to 15 let zapored.
Mas pa seveda tudi tiste, ki grejo samo za to, da niso doma in se potem pohvalijo, da so bli na morju, pa da se malo pojamrajo zraven.
Lahko bi za razliko sli nekam v avstrijo v hribe nekam v naravo k lepemu jezeru ali podobne alternative.
Konec koncev hrvaska vec niti ni tako poceni, ce hoces imeti nek standard, za ta denar lahko gres marsikam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Unknown_001 ::

Jaz ne maram folka ki jamra za vsak kurac pa vzdihuje ker je bilo treba na meji čakat... lajf nezanimiv do amena pa je treba dramo delat iz trivialnih stvari kjer bi bilo dovolj, če rečeš shit happens.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

m0LN4r ::

A ni zanimivo, ko po 10 letih ponavljanja nekateri se vedno cakajo na meji? Kot da ni vsako leto isto. Vsi rinejo isti cajt po isti cesti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Unknown_001 ::

m0LN4r je izjavil:

A ni zanimivo, ko po 10 letih ponavljanja nekateri se vedno cakajo na meji? Kot da ni vsako leto isto. Vsi rinejo isti cajt po isti cesti.


Folk je glup.

To delajo zato da majo kj za jamrat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

SimplyMiha ::

Malo boste morali stran od jypeta na oddih... prepolni sovraštva ste.

Ganon ::

kingsix je izjavil:

Pa niti ne razumem tega koncepta t. i. "gremo na morje"... Slovenci so bolani na to morje.


Jaz sem v službi že spomladi poslušal vprašanja, če imam že kje rezervirano za poletni dopust. Na morju, jasno. Zadnje tedne so se samo še o tem pogovarjali. Komaj sem čakal, da se jih rešim.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura v pisarni

Oddelek: Loža
485896 (3812) energetik
»

Koliko stopinj imate trenutno?... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44459961 (39910) Riff
»

Kako ohladiti sobo? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15743747 (35795) energetik

Tuširanje z vročo vodo

Oddelek: Loža
496625 (5387) Ziga Dolhar

Več podobnih tem