» »

Mobitelov servis

Mobitelov servis

PeroZ ::

Lep pozdrav,

Danes sem iz servisa (po 40 dneh) prejel nazaj mobitel (HTC Desire), ki sem ga poslal na popravilo pod garancijo (tipke so postale neodzivne). Doma sem ugotovil, da so napako le delno odpravili in ustvarili še večjo. Vsakič, ko pritisneš na kontakt v imeniku, da bi nekoga poklical proximity sensor takoj izklopi ekran in se ne prižge več. Poskusil sem factory reset ampak problem je ostal.

Zanima me, če je kakšna možnost da dobim zamenjavo aparata, ker se mi res ne da spet čakati 40 dni, da mi mobitel popravijo in upati, da tokrat mogoče kaj ne uničijo.
Telefon sem kupil pri Mobitelu in je še v garanciji več kot pol leta.

St235 ::

Telefon neseš nazaj na servis, ko bo skupno več kot 45 dni na servisu (ne na mobitelu) imaš pravico zahtevat menjavo aparata. Preberi zakon o varstvu potrošnikov in se pripravi na precej prerekanja. Sprintaj si še mnenje Urada za varstvo potrošnikov iz začetka maja, ki govori točno o takih situacijah. Pa računaj če bo treba zadevo poslat na TIRS, da imaš čim več stvari na papirju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

tomaz- ::

Lakotnik, dej mi nekaj povej, ker vidim, da si dejansko iz tega področja.

Ko neseš zadevo nazaj v trgovino in ne direktno na servis, teče 45 dnevni rok od dneva prejema v servis, če prav razumem.. Kako dolgo pa lahko trgovina "vleče" dostavo ?

PeroZ ::

Hvala za odgovor Lakotnik, sem ga danes nesel nazaj pa upam da bo prej kot v 45 dneh.
Tomaz, če ti kaj pomaga, sem vprašal kdaj bo kaj prišel do servisa in so rekli da nekje v torek (na Mobitel sem ga dal v soboto).

Lp

pharaon ::

Samo za info, a je servis isti za mobitel in simobil? Od 1.8. bi naj bil Emonagram za simobil.
Drugače pa še kar čakam, da mi popravijo mojega Desireja. 25.7. sem ga predal v simobilovi poslovalnici, torej so ga na servis prejeli kak dan ali dva kasneje. Malo več kot en mesec je že na servisu, sem klical pred enim tednom tja in so rekli, da še ni prišel na vrsto, da bo nekje čez 2 tedna....pa sem jih vprašal če mi bodo kr novga poslali, ker takrat bo že 45 dni mimo, in je ženska na telefonu začela nekaj mutit v stilu "saj bo popravljen"...
Očitno imajo preveč dela ali pa samo tako politiko, da se pač ne lotijo popravljanja preden ni aparat vsaj en mesec na mizi (mogoče da ne bi dajali komu lažen občutek hitrega servisa).

St235 ::

Pharon: Simobil z časom popravila nima nič. Konkretno sem mel desire tudi sam na servisu in sicer je blo okol 40 dni. Moral so menjat matično ploščo in tega ne počnejo v Slo. Servis je odvisen od proizvajalca in ne od prodajalca. Emonagram je prevzel vse servise in popravila HTCjevih aparatov.

tomaz: Ne, v zakonu ni specificirano kdaj ga mora prodajalec poslat na servis, sam glede ena izkušnje tako simobil kot mobitel to naredita v dnevu dveh. Imaš pa vedno možnost nest artikel direktno na servis, potem točno veš kdaj je bilo oddano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

pharaon ::

Lakotnik, zaradi istega problema, kot si ga imel ti, ga imam jaz na servisu, samo da so mi rekli, da bojo oni to sami popravili, ne bodo pošiljali v tujino. Držim pesti, da mi ga popravijo, ker se mi ne da prerekati za nov aparat. Če pa bo že treba, moram to zahtevati od servisa, ne? Sem narobe do zdaj mislil, da ti nov telefon garantira ponudnik in ne serviser.

St235 ::

PeroZ je izjavil:

Hvala za odgovor Lakotnik, sem ga danes nesel nazaj pa upam da bo prej kot v 45 dneh.
Tomaz, če ti kaj pomaga, sem vprašal kdaj bo kaj prišel do servisa in so rekli da nekje v torek (na Mobitel sem ga dal v soboto).

Lp


45 dni je SKUPNI čas, torej če je bil že 40 dni imajo samo še 5 dni za odpravo napake, potem si upravičen do novega parata.

http://www.uvp.gov.si/nc/si/splosno/cns...
1. V času trajanja 1 letne zakonsko določene garancije je lahko skupni rok vseh popravil največ 45 dni, 46 dan lahko potrošnik zahteva nov, enak in brezhiben izdelek, vendar rok ne teče, če garant pozove potrošnika, da prevzame popravljen izdelek, potrošnik pa prevzem popravljenega izdelka neutemeljeno zavrne;
4. Razlika med garancijo in jamstvom je v bistvu v tem, da pri garanciji potrošnik mora dopustiti garantu, da napako najprej poizkusi odpraviti, šele če je ta neodpravljiva ali preteče 45 dni v enem delu ali v seštevku vseh popravil ima potrošnik pravico do novega enakega in brezhibnega izdelka, in šele če slednjega zahtevka garant ne more ali noče izpolniti lahko potrošnik zahteva vračilo kupnine (prvi odstavek 20. člena Zakona o varstvu potrošnikov - ZVPot)


pharaon je izjavil:

Lakotnik, zaradi istega problema, kot si ga imel ti, ga imam jaz na servisu, samo da so mi rekli, da bojo oni to sami popravili, ne bodo pošiljali v tujino. Držim pesti, da mi ga popravijo, ker se mi ne da prerekati za nov aparat. Če pa bo že treba, moram to zahtevati od servisa, ne? Sem narobe do zdaj mislil, da ti nov telefon garantira ponudnik in ne serviser.


Garancija zavezuje tistega ki garancijo nudi. Večinoma to pade na proizvajalce oziroma distributerje. Zahteevk pa lahko oddaš tudi pri prodajalcu. V bistvu se tebe niti ne tiče kako imajo oni zmenjeno (kdo izda aparat in kako to knjižijo). Tebi po 45 dneh servisa v skladu z zakonom pripada nov izdelek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

slogregsy ::

Lp pozdrav jest bi pa uprašu če ti na mobitelu poč ekranček pa da je iz mobitelom drgač notr use ured če ti ga zamenjajo ekranček če maš garancijo?

LuGi ::

mehanska poškodba, ne. Sam pač ni poknil :D

slogregsy ::

in kok to košta ekranč za samsunga galaxsy ace

5er--> ::

slogregsy ::

še kar pocen :) drgač pa hvala za odgovor :)

mihec87 ::

Na servisu verjetno ene 100eur z delom vred..

slogregsy ::

aja enu letu nazaj je mojmu prjatlu istu ekrančk poču pa ga je na mobitel nesu pa so mu ga zamenal prek garancije :) Bomo vidl kva bo hehe

ales400 ::

Mene pa zanima kje bi lahko dobil slušalko/receiver za HTC DESIRE G7

natančno ime modela:
36H00818-00M Receiver AAC ELECTRONICS SDRP0615WJ12-F1-TG

Garancije več nimam, ker sem telefon razmonitral, tako da ga ne bi rad vozil na servis, čakal 1mesec in potem še mastno plačal, če si to znam uredit sam, le ta del telefona mi manjka :)

Hvala!
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

šernk ::

To je to?

http://www.ebay.com/itm/HTC-Desire-G7-A...

ali iskanje po ebay: earpiece speaker for htc desire g7
vsekakor pa SN slušalke precej pomaga pri takšnih stvareh.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ales400 ::

To je to ja, hvala :)

No da podrobneje opišem problem. Telefon (HTC DESIRE G7) mi je padel vodo, potem sem ga razmontiral, posušil, sestavil nazaj in dela vse normalno, razen telefoniranja.

Cel čas mi na ekranu kaže ikono za prostoročno telefoniranje/headset (
), potem pa ko me kdo kliče, se mi ekran zaklene in se ne morem oglasit, kot da bi se telefon povezal na bluetooth slušalko ki je nimam..

Zdaj pa ne vem, če je crknila slušalka ali sem kaj narobe priklopil ko sem nazaj sestavil telefon..
P
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

RejZoR ::

Pusti ga da se suši še nekaj časa. Sem imel primer, ko je Panasonicova prenosna slušalka imela zjeban ekran in funkcije zaradi dežja, ki jo je ujel, po 2 dneh pa se je zadeva povsem zrihtala sama od sebe. Pa sem ga prvotno isto odprl in pregledal pa ni bilo nič očitnega za vidit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ales400 ::

To je že 2 tedna od tega, tako da če je slučajno kriva slušalka je šla po gobe :) Ne sanja se mi, kaj drugega bi bilo krivo, da se je vklopilo to prostoročno telefoniranje..
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija in popravilo servisa max 45 dni !!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9125895 (3608) tomaz-

Serviserji ne znajo telefona popraviti

Oddelek: Mobilne tehnologije
235099 (2875) OmegaBlue
»

Mimovrste garancija (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
529205 (7602) St235
»

Servis ponudi nov telefon, ker se starega ne da servisirat..

Oddelek: Mobilne tehnologije
315566 (4869) SkyEye90
»

mobitelov servis [že več kot 45 dni]

Oddelek: Loža
3611671 (9553) jan01

Več podobnih tem