» »

Vračilo mobilnega aparata

Vračilo mobilnega aparata

_Dormage_ ::

Pozdrav,

Mati je kupila nov Samsungov "low end" telefon in se vezala pri simobilu za 2 leti.
Jaz sem pomotoma predlagal nakup Samsunga in sva sedaj oba Razočarana.
Telefon je tako primitiven, da niti modrega zoba nemorem ugasniti...pač je in vedno bo tam kuril baterijo..(to je feature!)

Namen tega "low end" telefona je trajanje baterije. Stare Nokije so delale tudi po teden dni.
Ker mati ne uporablja nobenih drugih funkcij kot klicanje in SMS je to zanjo best buy!

Baterija je po enem dnevu (tovarniško napolnjena) crknila. Mati je panična :))

Zanima me ali je možno aparat pri Simobilu zamenjati za podobno nokio istega cenovnega razreda, če to storim v 8. dneh od nakupa?
Ima kdo izkušnje z menjavo aparatov? Kakšen je postopek?

hvala!

amigo_no1 ::

Obrni se na njihov helpdesk in pojasni situacijo.

KoMar- ::

Ni nobenega 8-dnevnega roka, vse je odvisno od njihove dobre volje. Ampak - kaj naj oni počnejo z rabljenim telefonom?

mihec87 ::

Keri fail od telefona je to?

Limit-sky ::

Gotovo se da izklopit BT. S tem tudi podaljšaš baterijo.
Kateri tel?

gendale ::

KoMar- je izjavil:

Ni nobenega 8-dnevnega roka, vse je odvisno od njihove dobre volje. Ampak - kaj naj oni počnejo z rabljenim telefonom?

prodajo naprej kot novega

ThinMan ::

Lokalni simobil franšizi sem pred časom odnesel 3 dni star telefon. Imel je težave z baterijo, softwareom... Dobil sem ganz novega. Tak da se lepo obrni tam kjer si ga kupil in prosi če lahko kaj storijo z zamenjavo. Nenazadnje ti ga bodo dali pod garancijo pregledat in porihtat.
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

Nikonja ::

ne v 8 dneh ni treba dat aparat na popravilo ampak samo zahtevaš novoga in so ti ga obvezni dat. Oni ga itak bodo reklamirali naprej svom dobavitelju.
Če bi ga ti kar tako zamenjal za drugi model to pa je res odvisno od njihove volje ampak sumim da ti ga bodo odobrili

_Dormage_ ::

Telefon je Samsung E2530 La Fleur.
Po nastavitvah sem brskal celo uro in nisem najdel kje izklopiti Edge in Bluetooth.
Ko mi je zmanjkalo živcev sem se lotil brat "manual" in nikjer najdel kako izklopiti, najdel sem le info, da ga ima. :8)
To, da mi bodo aparat zamenjali sem prepričan, ampak zamenjali za istega, če ima ta napako.
Kar bi rad dosegel je, da mi zamenjajo za drugi aparat drugega proizvajalca.
Kaj potem naredijo z takim telefonom ne vem. Prodati ga ne morejo, ker je rabljen.

Predvidevam, da je baterija OK, ampak jo blutooth poje!
Vsekakor jih bom prosil, ampak me je zanimalo ali ima kdo podobne izkušnje in nasvete na kakšen način pristopiti, da mi bodo ugodili.

Hvala!

Nikonja ::

lahko ga poskusiš prodat in s tem izplačaš simobil pol pa si vzameš drugega...

telexdell ::

Sem gledal na Mobitelovi strani opis telefona in piše:
...čas pripravljenosti do 530 ur, čas pogovora do 690 minut...
kar se meni zdi povsem solidno.
Če si imel baterijo zares napolnjeno do konca in nisi poslušal kakšne glasbe, igral igric...ti takšne baterije niti modri zob niti edge ne bo izpraznil v enem dnevu. Ob uporabi, kot jo trdiš za mater bi morala baterija držati praktično ves teden.
Poskusi še enkrat napolniti baterijo in naj mati normalno uporablja telefon. Če ti bo baterija prazna prej kot v dveh dneh ga kar nesi nazaj.

PS- Pri nas imamo tri samsungove telefone in na vseh lahko izključimo bluetooth in izberemo vrsto omrežja. Za bluetooth se izbere modra ikonca ali pri drugem telefonu "nastavitve-povezave-bluetooth"
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Vanadium ::

Lahko ga probaš vrnit na foro une podražitve. klik

Pyr0Beast ::

BT se mi zdi da se nahaja pod menijem orodja ali kakšne podobne neumnosti in ne pod nastavitvami.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

RockyS ::

Baterija je po enem dnevu (tovarniško napolnjena) crknila.


Tovarniško napolnjena? Ponavadi je baterija prazna.

Daj polnit telefon in potem poročaj.

GeForce ::

Pri nekaterih samsungih je bluetooth pod meni-aplikacije-bluetooth.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Tattoo - Simobil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24234871 (16026) errhec
»

Mobitel do 200€

Oddelek: Mobilne tehnologije
476678 (5405) gregor
»

Najbolsi telefoni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5616196 (13516) amacar
»

Prvo polnenje baterije

Oddelek: Mobilne tehnologije
51150 (956) T_F_7

Več podobnih tem