» »

Si.Mobil draži pakete, uvaja obvezne dodatne storitve

OK.d ::

T0RN4D0 je izjavil:

Vsaj nekaj ja. :) Čeprav me zanima kolk jih je že prekinlo pogodbe ravno zarad tega bisera...

jaz sem prekinil 3 naročnine:)), bravo slo-tech
LPOK.d

amigo_no1 ::

Zanimivo da je tušmobil z 1.8 povišal cene naročnin za 0.9 E /mesec (kar je več kot simobil 9,78/12 =0,815) in ni nikjer zaslediti kakih protestov&debat na forumih in fb skupin.
Sedej pa izgleda razplet simobil nadomestila kot nekakšna mogočna zmaga uporabnikov :)).
Če bi bili pametni, bi enostavno dvignili ceno naročnine za omenjeni znesek bi bilo vse ok ;).

http://www.tusmobil.si/obvestila.html

Obvestilo o spremembah 01.07.2011
OBVESTILO O SPREMEMBAH PRI BREZMEJNIH PAKETIH


Uporabnike BREZMEJNIH paketov in BREZMEJNIH MULTIPAKETOV obveščamo, da bomo s 01. 08. 2011 spremenili obračunski interval za klice v omrežju ponudnika nacionalnega gostovanja iz 180/180 na 60/60. Obračunski interval 180/180 pomeni, da se vsak klic, ki je krajši od 180 sekund zaokroži na tri polne minute. Obračunski interval 60/60 pomeni, da se vsak klic, ki je krajši od 60 sekund zaokroži na polno minuto.


Poleg spremembe obračunskega intervala bo s 01. 08. 2011 stopila v veljavo sprememba cenika BREZMEJNIH paketov v naslednjih točkah:
Mesečna naročnina na paket BREZMEJNIH 200
Stara cena: 9,00€ z DDV
Nova cena: 9,90€ z DDV

Mesečna naročnina na paket BREZMEJNIH 1000
Stara cena: 19,00€ z DDV
Nova cena: 19,90€ z DDV

Mesečna naročnina na paket BREZMEJNIH 2000
Stara cena: 29,00€ z DDV
Nova cena: 29,90€ z DDV

Mesečna naročnina na paket BREZMEJNIH X
Stara cena: 59,00€ z DDV
Nova cena: 59,90€ z DDV

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Pozabljaš, da je simobil poleg uvedbe nadomestila dodatno podražil še večino paketov za 2 evra, nekaj pa jih je preprosto ukinil in ponudil 'prehod' na večinoma dražje pakete.
No grave is deep enough to keep us in chains.

amigo_no1 ::

Katere pa ?

Tilen ::

Sedaj pa podražitev vseh paketov za 3 eur/mesec.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

djordjevic ::

amigo_no1 je izjavil:

Katere pa ?

Razne smarte. Punci so ukinili en starejši smart, meni pa poslovni smart, recimo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

tomaz- ::

amigo_no1 je izjavil:

Katere pa ?



Ogromno.. Meni naprimer sedem narocnin tri zame na m poslovni... Se ze dogovarjamo s Tusmobilom...

Looooooka ::

Obveščamo vas, da Si.mobil ne bo uvedel napovedanega letnega nadomestila v višini 9,78 EUR. Ta odločitev temelji na odločbi tržnega inšpektorata, ki prepoveduje tovrsten način zaračunavanja. Odločbo inšpektorata bomo spoštovali, zato stroška nadomestila ne bomo zaračunavali. Več informacij najdete na spodnji povezavi.
http://www.simobil.si/sl/inside.cp2?uid...

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

CaqKa je izjavil:

http://www.simobil.si/sl/inside.cp2?uid...

kot zgleda so rok do katerega lahko prekineš brez kazni podaljšali iz 18.9.2011 na 29.9.2011

/edit.. to pomeni da so tudi tirsu dali še malo več cajta :>


tole besedilo in še kup drugega besedila s pogostimi vprašanji glede nadomestila so brisali.

kaj zdaj se smatra da je rok za prekinitev pogodbe brez sankcij do 29.9. (kar več ni nikjer razvidno), ali je do 18.9.?

CaqKa ::

http://www.zps.si/tehnologija/telefon-g...

Pri tem naj poudarimo, da po našem mnenju tistim potrošnikom, ki bi želeli vrniti opremo, kupljeno po subvencionirani ceni, operater v tem primeru ne bi smel zaračunati niti uporabnine ali kakšnega drugega stroška zanjo.


pravna podlaga?

;-) ::

"Hkrati bi vas radi obvestili, da boste po pošti prejeli dopis z odgovorom glede zaračunavanja opominov. V znak dobrega poslovnega odnosa smo se odločili, da vam vse izdane opomine odobrimo. Dobroimetje 42,05 EUR (brez DDV) boste imeli upoštevano na naslednjem izdanem računu."

huhu se bom ostal malo pri simobilu

imagodei ::

A? O čem ti to? Sanja svinja kukuruz ali kaj?
- Hoc est qui sumus -

dbevfat ::

wanderer je izjavil:

Epic fail s strani Simobila ali kako izgubiti nekaj tisoč naročnikov čez noč

Najbrž se niti ne sekirajo. Oni bi to mirno uvedli, če ne bi dobili prepovedi, par tisoč naročnikov gor ali dol. Na zasičenem trgu si zdaj bolj ali manj Mobitel in Simobil podajata naročnike. Lani je imel Mobitel čistko z ukinitvami in podražitvami paketov, letos pa Simobil. Drugo leto pa spet Mobitel. Migracije naročnikov so najbrž manjše od enega promila, tako da se nobene od njiju s tem ne obremenjuje. Velikim igralcem na tako zasičenem trgu se ne splača igrati pod ceno. :)
nvr2fat

antonija ::

Sej mamo se druge operaterje na trgu, in z pokritostjo omrezij (ki je baje tudi pri drugih ze precej solidna oz. povsem primerljiva v vecini slovenija) bojo namesto jajcanja med simobilom in mobitelom sli se kam drugam. In ce bo sreca bo obema "velikima" delez padel dovolj nizko da bo konkurenca naredila svoje in se takele zajebancije ne bojo vec splacale (al jih bojo pa vsaj mickeno bolj prmeislili preden jih izvedejo).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BlueRunner ::

;-) je izjavil:

"Hkrati bi vas radi obvestili, da boste po pošti prejeli dopis z odgovorom glede zaračunavanja opominov. V znak dobrega poslovnega odnosa smo se odločili, da vam vse izdane opomine odobrimo. Dobroimetje 42,05 EUR (brez DDV) boste imeli upoštevano na naslednjem izdanem računu."

huhu se bom ostal malo pri simobilu

Link?

thramos ::

Ni linka ker uradno tega Simobil (še) ne oznanuje na veliko.
Ampak po mailu odgovarjajo, tako kot je napisal ;-).

Tako da hitro pisat pritožbo. :)

tado6 ::

amigo_no1 je izjavil:

Zanimivo da je tušmobil z 1.8 povišal cene naročnin za 0.9 E /mesec (kar je več kot simobil 9,78/12 =0,815) in ni nikjer zaslediti kakih protestov&debat na forumih in fb skupin.
Sedej pa izgleda razplet simobil nadomestila kot nekakšna mogočna zmaga uporabnikov :)).
Če bi bili pametni, bi enostavno dvignili ceno naročnine za omenjeni znesek bi bilo vse ok ;).

http://www.tusmobil.si/obvestila.html

Obvestilo o spremembah 01.07.2011
OBVESTILO O SPREMEMBAH PRI BREZMEJNIH PAKETIH


Uporabnike BREZMEJNIH paketov in BREZMEJNIH MULTIPAKETOV obveščamo, da bomo s 01. 08. 2011 spremenili obračunski interval za klice v omrežju ponudnika nacionalnega gostovanja iz 180/180 na 60/60. Obračunski interval 180/180 pomeni, da se vsak klic, ki je krajši od 180 sekund zaokroži na tri polne minute. Obračunski interval 60/60 pomeni, da se vsak klic, ki je krajši od 60 sekund zaokroži na polno minuto.


Poleg spremembe obračunskega intervala bo s 01. 08. 2011 stopila v veljavo sprememba cenika BREZMEJNIH paketov v naslednjih točkah:
Mesečna naročnina na paket BREZMEJNIH 200
Stara cena: 9,00€ z DDV
Nova cena: 9,90€ z DDV

Mesečna naročnina na paket BREZMEJNIH 1000
Stara cena: 19,00€ z DDV
Nova cena: 19,90€ z DDV

Mesečna naročnina na paket BREZMEJNIH 2000
Stara cena: 29,00€ z DDV
Nova cena: 29,90€ z DDV

Mesečna naročnina na paket BREZMEJNIH X
Stara cena: 59,00€ z DDV
Nova cena: 59,90€ z DDV

Pa si preveril kakšne ugodnosti so na paketih in razliko v podražitvi med 2 evri in 0, 90 evri?

imagodei ::

@antonija,

problem slovencev je, da smo tako prekleto neprilagodljivi, trmasti in brez širine. Folku delodajalec ne plača 3 mesece, pa še kar hodijo na šiht. Edino rešitev vidijo v štrajku. Javni upravi hočejo znižat plače, spet je edina opcija štrajk. Enostavno se počutimo močne samo v skupini - razne skupinske pritožbe še uspevajo, da bi pa kot posamezniki dojeli, da smo sami odgovorni zase, to pa ne.

Torej, če ti delodajalec 3 mesece ne plača, je treba menjat službo. Če delodajalca zapusti dosti ljudi, bo ali preživel, ali pa crknil. Če crkne, bo dal prostor bolj učinkovitim, ljudje pa se bi tudi preselili v bolj perspektivne službe. Javna uprava zarad znižanja plač v splošno stavko? Ne se jebat, če misliš, da si sposoben in vreden več in da lahko potegneš več denarja, pojdi iz JU!

Ampak ne, Slovenci smo kot narod zaplankana goveda, kjer vsak posameznik na individualni ravni duši to. Kdo bo prvi, ki bo dal odpoved - jaz že ne. Premalo je te miselnosti, mnogo premalo in premalo fleksibilnosti že pri razumevanju trga dela, kaj šele dejanskem menjavanju služb - to pa vodi v začaran krog. Ker nihče ne upa dati odpovedi, si podjetje lahko privošči, da 3 mesece in več ne izplača plač.

In ker bo 99,9% naročnikov ostalo pri Simobilu ne glede na to, da draži naročnino, (neuspešno) grozi z nadomestilom za upravljanje računa, nezakonito obračunava stroške opomina, itd - si pač podjetja to lahko privoščijo.

Saj je konec koncev enako pri Elektru: če kaj vem, še vedno veselo zaračunavajo stroške vodenja računa. Normalno ljudstvo bi jih poslalo v kurac in prestopilo h konkurenci, saj je je zadosti. Ampak ne, indoktrinirani in nefleksibilni Slovenec se ne premakne niti za milimeter, ostane pri istem ponudniku - in ker množica individualnih odjemalcev racionalizira, da "tisti drobiž pa res ni taka tragedija", vsi skupaj dopuščamo te nezakonite oz. vsaj nemoralne prakse.
- Hoc est qui sumus -

MrStein ::

"odobren opomin"
Kaj bi to naj pomenilo? (slovnično)

A to vračajo denar plačan za "stroške" opomina?
A niso za opomine dobili po prstih že pred leti in se več ne igrajo s tem?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CaqKa ::

MrStein je izjavil:

"odobren opomin"
Kaj bi to naj pomenilo? (slovnično)

A to vračajo denar plačan za "stroške" opomina?
A niso za opomine dobili po prstih že pred leti in se več ne igrajo s tem?

Si.Mobil in strošek opomina

feryz ::

Pri Simobilu ni vse tako lepo kot zgleda.
Mislim, da jim je odločba tržnega prišla zelo prav, da se zdaj vlečejo nazaj.
Tudi če so se zamerili le okrog enemu procentu naročnikov, to ni malo.
Poleg tega so odvrnili še morebitne prestopnike, ki jih lahko ravno tako ocenite z enako številko.
Če gre zgolj za 10k oseb, ki pustijo v povprečju recimo 15 €/mesec (v resnici mnogo več), gre za 150 k€ mesečno oz. 1 - 2 mio prihodkov manj letno.
In to zaradi kao testiranja, koliko folk prenese, nekako v slogu politike in plač v javni upravi, tako malo za hec.
Sicer pa ima Simobil s tem kar veliko štalo. Obvestila, napačno natisnjeni letaki, ceniki, popravki...

Če bi bila to normalna firma, locirana nekje v zahodnem svetu, bi takoj padlo par najvišjih glav s položajev.
Na Kitajskem bi glave padale kar direktno z ramen.
Pri nas pa..., nikome ništa, malo bodo pokrile višje cene paketov, nekaj bodo pa drugje polovili.
Glavonjam plače in ostale bonitete seveda ostanejo.

MrStein ::

Koliko ljudi je dejansko šlo stran?
Ideja za naslednjo ST anketo? :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OChack ::

hja
tuš ma po novem kr fajn ponudbo, sploh glede na to da ma UMTS kr dobr pokrit..
Int€l inside, IDIOT Outside

amigo_no1 ::

tado6 je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Zanimivo da je tušmobil z 1.8 povišal cene naročnin za 0.9 E /mesec (kar je več kot simobil 9,78/12 =0,815) in ni nikjer zaslediti kakih protestov&debat na forumih in fb skupin.
Sedej pa izgleda razplet simobil nadomestila kot nekakšna mogočna zmaga uporabnikov :)).
Če bi bili pametni, bi enostavno dvignili ceno naročnine za omenjeni znesek bi bilo vse ok ;).

http://www.tusmobil.si/obvestila.html

Obvestilo o spremembah 01.07.2011
OBVESTILO O SPREMEMBAH PRI BREZMEJNIH PAKETIH


Uporabnike BREZMEJNIH paketov in BREZMEJNIH MULTIPAKETOV obveščamo, da bomo s 01. 08. 2011 spremenili obračunski interval za klice v omrežju ponudnika nacionalnega gostovanja iz 180/180 na 60/60. Obračunski interval 180/180 pomeni, da se vsak klic, ki je krajši od 180 sekund zaokroži na tri polne minute. Obračunski interval 60/60 pomeni, da se vsak klic, ki je krajši od 60 sekund zaokroži na polno minuto.


Poleg spremembe obračunskega intervala bo s 01. 08. 2011 stopila v veljavo sprememba cenika BREZMEJNIH paketov v naslednjih točkah:
Mesečna naročnina na paket BREZMEJNIH 200
Stara cena: 9,00€ z DDV
Nova cena: 9,90€ z DDV

Mesečna naročnina na paket BREZMEJNIH 1000
Stara cena: 19,00€ z DDV
Nova cena: 19,90€ z DDV

Mesečna naročnina na paket BREZMEJNIH 2000
Stara cena: 29,00€ z DDV
Nova cena: 29,90€ z DDV

Mesečna naročnina na paket BREZMEJNIH X
Stara cena: 59,00€ z DDV
Nova cena: 59,90€ z DDV

Pa si preveril kakšne ugodnosti so na paketih in razliko v podražitvi med 2 evri in 0, 90 evri?

Ne razumem kaj hočeš vprašati.

MrStein ::

OChack je izjavil:

hja
tuš ma po novem kr fajn ponudbo, sploh glede na to da ma UMTS kr dobr pokrit..

Off topic: A tegale še ni na http://www.tusmobil.si/paketi.html ? Ali sem slep?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

noraguta ::

šel stran , jebat ga že en cajt niso konkurenčni.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

trnvpeti ::

feryz je izjavil:

Pri Simobilu ni vse tako lepo kot zgleda.
Mislim, da jim je odločba tržnega prišla zelo prav, da se zdaj vlečejo nazaj.
Tudi če so se zamerili le okrog enemu procentu naročnikov, to ni malo.
Poleg tega so odvrnili še morebitne prestopnike, ki jih lahko ravno tako ocenite z enako številko.
Če gre zgolj za 10k oseb, ki pustijo v povprečju recimo 15 €/mesec (v resnici mnogo več), gre za 150 k€ mesečno oz. 1 - 2 mio prihodkov manj letno.
In to zaradi kao testiranja, koliko folk prenese, nekako v slogu politike in plač v javni upravi, tako malo za hec.
Sicer pa ima Simobil s tem kar veliko štalo. Obvestila, napačno natisnjeni letaki, ceniki, popravki...

Če bi bila to normalna firma, locirana nekje v zahodnem svetu, bi takoj padlo par najvišjih glav s položajev.
Na Kitajskem bi glave padale kar direktno z ramen.
Pri nas pa..., nikome ništa, malo bodo pokrile višje cene paketov, nekaj bodo pa drugje polovili.
Glavonjam plače in ostale bonitete seveda ostanejo.

Tocno to, kar si napisal.
S tem, da jaz mislim, da je stevilka malo visja. Krat dva ali tri.
In ce nekdo ne odstopi zaradi te stale, potem se bo to nadaljevalo pri tej firmi.

amater87 ::

ciao.

Včeraj dobil obvestilo, da 9 in nekaj centov eurov NE bojo zaračunali.
Pa fajn se imejte kjer koli že ste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amater87 ()

Adrijan0 ::

Ja, nadomestila ne bo :D

smash ::

na tak način se stvari ne delajo...jaz grem k tušu čez 2 meseca

BlueRunner ::

feryz je izjavil:

Če bi bila to normalna firma, locirana nekje v zahodnem svetu, bi takoj padlo par najvišjih glav s položajev.
Na Kitajskem bi glave padale kar direktno z ramen.
Pri nas pa..., nikome ništa, malo bodo pokrile višje cene paketov, nekaj bodo pa drugje polovili.
Glavonjam plače in ostale bonitete seveda ostanejo.

Si morda delničar/solastnik Simobila? Če si, potem te razumem. Če nisi... kaj te to briga, kaj lastniki počno s svojo firmo. V bistvu mene kot potrošnika morebitno ukrepanje/neukrepanje/padanje glav in podobno niti najmanj ne briga. Vse, kar me briga je cenik, spoštovanje zakonov in pogodbe ter odnos do mene osebno.

Samoupravljanje to pač ni, da bi "zahtevali glave" ali kaj podobnega v podjetjih, kjer nismo neposredno (družbeniki ali delničarji) ali posredno (preko državne lastnine) solastniki.

trnvpeti ::

Kot stranka hocem veđeti, da ta oseba, ki je to naredila, tega ne bo vec naredila. In zato mora odleteti.
Kot lastnik firme, ta oseba je naredila milijonsko skodo, in tudi zaradi tega mora odleteti glava.

Ce glava ne odleti, je lahko samo ena varianta, to je naredil lastnik, kar je v primeru simobila nemogoce.

BlueRunner ::

Kot stranka hocem veđeti, da ta oseba, ki je to naredila, tega ne bo vec naredila. In zato mora odleteti.

To je problem direktorja/lastnika podjetja, ne tebe ali mene, kot stranke. Če podjetje ne izpolnjuje tvojih kriterijev, pač spokaš drugam. Ko to naredi dovolj ljudi, se lahko zgodi tudi kaj takšnega. Če ne, pa tudi OK. Ko si šel drugam, to več ni tvoj problem.

Kot lastnik firme, ta oseba je naredila milijonsko skodo, in tudi zaradi tega mora odleteti glava.

Si lastnik firme? Si že videl dejansko oceno škode?

Ce glava ne odleti, je lahko samo ena varianta, to je naredil lastnik, kar je v primeru simobila nemogoce.

Povedi te razumeti ne.

Limit-sky ::

Edini način, kako lahko "kaznuješ" firmo je, da ne uporabljaš njihovih storitev/izdelkov.

imagodei ::

amater87 je izjavil:

ciao.

Včeraj dobil obvestilo, da 9 in nekaj centov eurov NE bojo zaračunali.

Neverjetno! Jaz sem tudi dobil to obvestilo. Predlagam, da vsak ki ga je dobil, to objavi na S-T, pri tem pa seveda ne sme prebrati ene izmed tem:
Si.Mobil draži pakete, uvaja obvezne dodatne storitve
Si.Mobil in strošek opomina
Simobil podražil naročniške pakete

Če vas bo zadosti objavilo, da je Simobil odstopil od tega nadomestila, bo mogoče bolj sigurno držalo!
- Hoc est qui sumus -

Silck ::

imagodei je izjavil:

amater87 je izjavil:

ciao.

Včeraj dobil obvestilo, da 9 in nekaj centov eurov NE bojo zaračunali.

Neverjetno! Jaz sem tudi dobil to obvestilo. Predlagam, da vsak ki ga je dobil, to objavi na S-T, pri tem pa seveda ne sme prebrati ene izmed tem:
Si.Mobil draži pakete, uvaja obvezne dodatne storitve
Si.Mobil in strošek opomina
Simobil podražil naročniške pakete

Če vas bo zadosti objavilo, da je Simobil odstopil od tega nadomestila, bo mogoče bolj sigurno držalo!


Jaz sem ga tudi dobil:D

OChack ::

MrStein je izjavil:

OChack je izjavil:

hja
tuš ma po novem kr fajn ponudbo, sploh glede na to da ma UMTS kr dobr pokrit..

Off topic: A tegale še ni na http://www.tusmobil.si/paketi.html ? Ali sem slep?

ni, neki sm na njihovm forumu zasledu, kokr vem baje ta tedn uradno štartajo
Int€l inside, IDIOT Outside

wcpapir ::

BlueRunner je izjavil:

;-) je izjavil:

"Hkrati bi vas radi obvestili, da boste po pošti prejeli dopis z odgovorom glede zaračunavanja opominov. V znak dobrega poslovnega odnosa smo se odločili, da vam vse izdane opomine odobrimo. Dobroimetje 42,05 EUR (brez DDV) boste imeli upoštevano na naslednjem izdanem računu."

huhu se bom ostal malo pri simobilu

Link?


thramos je izjavil:

Ni linka ker uradno tega Simobil (še) ne oznanuje na veliko.
Ampak po mailu odgovarjajo, tako kot je napisal ;-).

Tako da hitro pisat pritožbo. :)


Tako je, tudi jaz sem napisal pritožbo in dobil tak odgovor, isto za vse telefone doma in so za vse izračunali in imamo sedaj dobropis, ki se bo odšteval na naslednjih računih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

BlueRunner ::

Kaj pa pripadajoče zamudne obresti, glede na to, da so denar vzeli protipravno in ga sedaj vračajo? >:D

Sicer pa me zanima od kdaj točno se spoštovanju trenutno veljavne zakonodaje reče "znak dobrega poslovnega odnosa". :|

No, ampak kakorkoli že hoče njihov PR temu reči. Podpiram pa jih pri odpravljanju posledic njihovih lastnik napak in upam, da bodo to povrnili vsem, ki so jim te stroške protipravno zaračunali, ne pa samo tistim, ki poznajo svoje pravice in po potrebi vlagajo reklamacije.

Zgodovina sprememb…

bond007 ::

Upam, da bodo vrniti tudi tistim, ki so že šli stran od njih...

;-) ::

Nebojo, pomoje vsaj, ker jaz sem dobil mail:
"Pozdravljeni,

če želite vračilo preplačila na vaš TRR, vas vljudno prosimo, da nam le tega posredujete."

Čez 5 min pa klic da je šlo za pomoto, da nakazilo na TRR ni mogoče, zaradi tega ker lahko samo dobropis naredijo pri takšni stvari...mislim WTF ?

imagodei ::

@ ;-)

a pa bi se ti zdelo vredno mal več povedat o tem, kako si prišel do povrnitve stroškov? Kakšno pritožbo si jim poslal, s kakšno vsebino in kam?
- Hoc est qui sumus -

MrStein ::

Še eno pismo na TIRS? :)

Do koliko nazaj pa še gredo take stvari?
Torej če je leto dni nazaj prišlo do neupravičenega zaračunanega opomina, na primer?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

;-) ::

imagodei je izjavil:

@ ;-)

a pa bi se ti zdelo vredno mal več povedat o tem, kako si prišel do povrnitve stroškov? Kakšno pritožbo si jim poslal, s kakšno vsebino in kam?

Napisal je moj brat mail ko se je že gor oglaso,.

Pozdravljeni,
kot prvo me zanima če se bo kaj poznalo na položnici, saj vaše storitve že lep čas ne delujejo,
kot drugo imam reklamacijo na stroške upominov za vse nazaj, saj upominov nisem dobil stroške pa sem vedno moral plačati! Zakon lepo pravi:

27. čl. ZVPot-UPB2: "(2) Stroški opomina, ki ga izda podjetje, v primeru zamude plačila potrošnika kot pogodbene stranke, ne smejo presegati dejanskih stroškov izdelave in pošiljanja opomina, hkrati pa tudi ne višine zamudnih obresti."


Tako da lepo prosim za vašo razlago na kaki podlagi sem dobil obračunane stroške opomina. In še 1x povem da vaših upominov domov nisem dobil, tako da ne vrjamem da so sploh bili kdaj izdelani/natisnjeni/odposlani.


Takle simple. Na simobil sem vezan že 2 leti, na novo sem vzel telefon marca, torej če zdelimo 42€ z ceno stroškov upomina sem dobil za skoz nazaj... vedno čakam na upomin.

Imam eno vprašanje
Če greš plačat na šalter brez položnice ti obračunajo stroške neke 1,6 ali 1,4€ nevem točno...na računu pa tega ni. Zadnjič sem imel 38€ računa, grem plačat, me opozori na stroške ker nimam položnice rečem da se strinjam ja...dam 50€ in mi vrne 10€ in nekaj centov...gledam račun in denar v roki in nikakor ni šlo skupaj, dečvo opozorim da nikjer ne piše na računu tistih "stroškov" in mi naprinta še tisti račun za stroške, sedaj sem že 2x šel plačat isto položnice in nikoli ne dobiš računa za stroške niti te postavke ni nikjer na listu ki ga dobiš.

djordjevic ::

Opomin, stari, opomin.

p.s.: Brat je resno potreben inštrukcij slovenskega jezika.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Takoj ko konča OŠ

BlueRunner ::

;-) je izjavil:

Čez 5 min pa klic da je šlo za pomoto, da nakazilo na TRR ni mogoče, zaradi tega ker lahko samo dobropis naredijo pri takšni stvari...mislim WTF ?

Znak dobrega poslovnega odnosa, mar ne?

;-) ::

Evo odgovor:



Nevem zakaj mi ne razložijo zakaj nemorem dobiti denarja na TRR, saj jaz tud nisem nosil na šalter hrušk in jabolk ampak eure. Pravtako so še kar prepričani v svoj "prav".

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Od kdaj imaš sklenjeno naročniško razmerje, torej za kako dolgo nazaj so ti te stroške upoštevali?

(poznam en primer, ko so zaračunali še krepko več, zato me zanima, je pa bilo že tam 2 leti nazaj)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BlueRunner ::

;-) je izjavil:

Evo odgovor:



Nevem zakaj mi ne razložijo zakaj nemorem dobiti denarja na TRR, saj jaz tud nisem nosil na šalter hrušk in jabolk ampak eure. Pravtako so še kar prepričani v svoj "prav".

Naredi fotokopijo in jo pošlji na TIRS, s pripisom, da se ti to ne zdi prav, da se podjetje nekaj zmišljuje in zaračunava več, kot je z zakonom dovoljeno, potem pa še viška ne želi vrniti, ampak zahteva nekakšne dobropise. Za dobro mero pa še APEK-u, čeprav ne vidim kako točno bi lahko APEK pomagal. Ampak menim, da v tem primeru "od viška" glava tebe zagotovo ne bi smela boleti.

Ti boš potem natančno (mnogo bolj natančno, kot pa tukaj) izvedel kaj se sploh da storiti, ostali pa bomo potem tudi vedeli kako ravnati pri podobnih primerih... Menda tudi Mobitel rad grozi z zaračunavanjem nekih pavšalnih stroškov, ki presegajo znesek zamudnih obresti. Morda pa tudi še kdo tretji.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakazilo denarja od staršev

Oddelek: Loža
2513949 (9307) St235
»

Predplačniška PUK koda pri simobilu

Oddelek: Mobilne tehnologije
277786 (6338) blackbfm
»

Visina place kot poslovna skrivnost

Oddelek: Programiranje
374748 (3567) Ziga Dolhar
»

Zakaj je pornografija prepovedana?

Oddelek: Izdelava spletišč
346197 (4735) poweroff

Več podobnih tem