» »

Mnenje glede novega kolesa

Mnenje glede novega kolesa

galu ::

http://www.fahrradgigant.de/Fahrraeder/...

VS

http://www.rockmachine-germany.de/produ...

Rixe-ja dobima za 630€, Kalkhoff-a pa za 500€.
Oba sem tudi probal, in se mi zdi menjalni sistem na Rixe-ju (predvsem prednji menjalnik) dosti bolj tekoč (in brez kakršnega koli škripanja, ob obremenitvi desnega pedala na Rixeju), pa še lepši mi je...
Ampak a je to vredno 130€ več?? Zanima me tudi, v čem se razlikuje vzdrževanje pri obeh kolesih (časovno, in predvsem katero komponento).

Sam se ne morem odločiti, zato bi prosil za mnenja, katerega naj vzamem. :)
Tako to gre.
  • spremenil: galu ()

bluefish ::

Pri tej ceni se izogni diskom. So sicer hidravlični, vendar precej poceni in ti bo požrlo živce ob vzdrževanju. Vzemi nekaj z v-brake, pa bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Blinder ::

siguren da je bil na obeh menjalnik nastavljen kot je treba?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ali3n ::

najprej se odloči 28 ali 26". povedano drugače - kje se boš vozil?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

galu ::

Ne vem kako so v trgovini vzdrževali ta kolesa oz. če so jih sploh nastavljali po prihodu iz tovarne...
Vozil se bom po asfaltu, dalše ture (30km) in po mestu.

Kar se pa tiče diskov... Mam raje diske ko pa 'normalne' bremze.
Tako to gre.

jype ::

Za ta dnar kupi navadne bremze.

Pa do ranga XT oz. SRAM X9 praktično vse komponente ob redni vožnji potrebujejo precej vzdrževanja.

galu ::

Khm, mogoče nisem bil dovolj jasen..:D
Odločam se samo med tema dvema picikloma še, vse ostalo me ne zanima.

Itak bom ga peljal na servis vsake tolko časa, česar jaz ne bom mogel.
Tako to gre.

ali3n ::

za po mestu kupi prvega; pa ne pozabi na solidno ključavnico.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Marilyn ::

Diski za ta denar ti bodo povzročali samo probleme. Kupi si kolo brez, sicer pa tvoja odločitev. Sam sem si kupil gorsko kolo za 1.600 in so mi diski vsake toliko še vedno ponagajali.

cortez ::

Maximus ::

Koliko dobri so diski na tem kolesu ne vem, vem pa da moj naslednji pecikel bo imel diske. Ko si enkrat na diskih, ne greš več nazaj :) Sploh ko jih preizkusiš na snegu in dežju :):)

galu ::

Torej... 1 : 0 , za prvi pecikel.

cortez, picikel namenim kupiti v lokalni okolici, ne pa v Nemčiji. Čeprav so ti ki si jih predlagal, zelo 'appealing'.:D
As for the disks.... They are staying. Pač neke osebne perference. :)
Tako to gre.

cortez ::

predvideval sem, da misliš kupit v tujini, ker si dal tuje linke.

Morš pa tud pogledat, kolk je poštnine (maximalno 50 €).

galu ::

Emm ne, te linke sem dal, ker so pač imeli na teh straneh slike in nekej podatkov skupaj. :)
Bicikla se prodajata v istem mestu, kjer tudi živim, zato bi vzdrževanje teh koles bilo res preprosto in poceni.
Tako to gre.

bluefish ::

Si šel pogledat še v Veb-company? Cube kolesa za ta denar nudijo precej več.

galu ::

Ni blo časa... Sem pa gledal te Cube-e. Sam ne najdem nič kaj pretirano boljšega za to ceno.. link'd be much appreciated :)
Tako to gre.

PacificBlue ::

http://gorko.si/spletna-trgovina?page=s...

tega imam jaz, na to ceno sem dobil se 10% popusta. Deluje super, občutek med voznjo je dober...edino sedež ima se kar trd, pa se navadis oz s podlozenimi kolesarskimi hlacami ni problema.

kitewing ::

Za vožnjo po mestu/asfaltu je baje najbolj primerno treking kolo. Poglej si kolesa v outlet trgovini: http://www.kolesarska-oprema.si/kategor... . Sam sem ga kupil pred parimi meseci polno vzemtenega po super ceni http://www.kolesarska-oprema.si/izdelek... in sem zelo zadovoljen.

Je pa tako: slabša oprema = večja teža, več problemov
Če so prve vilice vzmetene naj imajo lock-out, za vsak klanec zelo prav pride.

galu ::

Ne vem no... Za 600€ ne najdem kolesa s Shimano SLX zadnjim menjalnikom, in Deore prednjim + diski.
Tudi sama os, na kateri so plošče z zobniki za prvi menjalnik in pedali, je orenk trda (napram ostalim, ki sem jih probal) oz. stabilna, torej ko pritisnem z desno nogo na pedal v npr. 3/9 brzini, se same plošče ne premaknejo nič, na ostalih pa so se tudi tako, da je ketna začela rajsati ob desni rob prednjega menjalnika.:D
Trgovec je rekel da je to na račun zunanjih ležajev in same debelejše osi, medtem ko so ostali imeli notranje ležaje. This true?
Tako to gre.

bluefish ::

Jasno, ker je na kolo za 600€ nesmiselno riniti diske. Kolikor toliko kvalitetna kolesa z SLX in diski se prično pri 700€.

kixs ::

Ni prvi link zenski model? Drugega bi se na dalec izognil.. teza 16kg??? To je kot tank :))

galu ::

Slika je simbolična... :))
Nisem niti gledal te slike, ampak samo ime. Namen imam valda kupit moškega! :)

@BF Sej tisti picikl je mel redno ceno 750e, ampak so ga znižali, ker je zadnji kos...
Tako to gre.

bluefish ::

Hudimana, sploh nisem opazil teže. 750€ ta bajk ni vreden. Lanski Cube Acid je stal 700€ in imel precej boljše komponente + težo 12,7kg.
Letošnji je 720€ ob plačilu z gotovino, kamlu pa se pričnejo posezonske prodaje.

Invictus ::

KOlesa niso nič posebnega in jih v Sloveniji dobiš ceneje ...

Malo poglej slovenske trgovine. So že popusti.

LP I.

DOOM_er ::

maš dosti boljših biciklov za manjši denar.
Robots will steal your job. But that's OK

galu ::

bluefish je izjavil:

Hudimana, sploh nisem opazil teže. 750€ ta bajk ni vreden. Lanski Cube Acid je stal 700€ in imel precej boljše komponente + težo 12,7kg.
Letošnji je 720€ ob plačilu z gotovino, kamlu pa se pričnejo posezonske prodaje.


Acid je kolikor vidim gorsko kolo.. Iščem treking. in ja, vem da ni 750e vreden, saj zdaj stane 630€.:D

Ok no, recimo da še iščem preloge za picikle.
Torej :
max cena 600€,
Treking stil,
SLX ali boljši zadnji menjalnik
Deore ali boljši sprednji menjalnik
Diski (najraje), V brake le izjemoma...

In naj bo trgovina v Sloveniji.
Tako to gre.

bluefish ::

Ups, čisto spregledal. Tisti drugi iz linka ima namreč tak okvir in obroče, da bi človek mislil, da se gre za neko ojačano varianto gorcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Big_Al ::

Jaz sem tega kupil pred časom v akciji za naročnike Večera za 359EUR. Enaka cena je veljala tudi za moški model. Zenkrat z nakupom zadovoljen.

DOOM_er ::

Felt QX 90 599 €
ta je z diski, ampak ti diskov na trekingu ne rabiš. Z njimi so sami problemi če so neka poceni varianta.

potem pa nekaj kar bi jst vzel če bi hotel trekinga

CTM 2011 TREKING KOLO ELITE 2.0 569 €

mej v mislih da menjalnik ni vse od kolesa, pomemben je okvir, zelo pomembna so pesta in ležaji.

Focus blue ridge '09 522 €
Robots will steal your job. But that's OK

galu ::

Hmm, kr dobro linki, hvala.:)

Ne vem no, mislim da bom kar danes šel po tisti Rixe pecikl. Recimo da bi prek neta našel enako kolo, ampak za 50e ceneje (torej za 580€)...
Tako to gre.

PacificBlue ::

FOCUS CARIBOO PEAK DISC dobis se ceneje, pa ima slx/deore menjalnik, tektro draco hidr. zavore in 30 prestav.

Invictus ::

Treking bicikel z alivio opremo dobiš za 280 EUR (A2U).

Tako da dajat 600 EUR za neko nemško stvar ni ravno ugodno.

Tako ali tako ti pol kile teže nič ne pomeni ker s tem ne boš tekmoval. Če se pa hočeš malo bolj prešvicat, je pa dodatna teža še zaželjena :D.

LP I.

ZaphodBB ::

Za 600€ lahko kupiš odličen bicikel. Ampak ker si žid boš kupil kao nekaj "price-performance" v bistvu pa en velik nateg. Potem boš pa živce pil lokalnim serviserjem in se nekaj vehementno in arogantno napihoval. Poznamo take.

Prav privoščim ti, da te olupijo.

galu ::

Probam se Alivie, in jaz opazim kr veliko razliko med Deore in SLX/LX menjalnikom.

No, anyway... Danes sem kupil tega Rixe-ja in sem zadovoljen z njim.
Bremze so (za zdaj) še super, celoten menjalni sistem pa itak seka.

Noja, za 630€ vreden bajk sem kr zadovoljen. Original servis mam pa 2km vstran od hiše. :)
Tako to gre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 494 95 96 97 )

Oddelek: Šport
4840719089 (794) stratosD
»

treking kolo nakup

Oddelek: Šport
2811161 (7114) waters
»

Treking kolo 58-62cm

Oddelek: Šport
212904 (2560) mr1two
»

Katero TREKING kolo

Oddelek: Kaj kupiti
1713858 (11494) JamesQ

Več podobnih tem