» »

Naprodaj tretji Humble Indie Bundle

Naprodaj tretji Humble Indie Bundle

Slo-Tech - Po veliki popularnosti predhodnikov smo dobili še tretji (na nek način četrti) Humble Indie Bundle. Uradno gre za Humble Indie Bundle 3, a ja bil kot tretji predstavljen Humble Frozenbyte Bundle, ki je vključeval le igre neodvisnega finskega razvijalca Frozenbyte. V uradni tretji izvedenki paketa iger neodvisnih razvijalcev je vse po starem. Po ceni, ki jo določite sami, kupite pet iger, kjer so tokrat na voljo Crayon Physics Deluxe , Cogs, VVVVVV, Hammerfight in And Yet It Moves. Izmed peterice so kar trije prvič na voljo za Linux in OS X, to so Crayon Physics Deluxe, VVVVVV in Hammerfight, Cogs pa je novost le za Linuxaše - tako so vse igre na voljo za vse tri velike namizne platforme. Plačilo se lahko po želji razdeli med razvijalce iger, med organizaciji Child's Play in EFF oz. med organizatorje paketov Humble Indie Bundle.



Peterica ne vsebuje DRM-ja, pride z možnostjo za aktivacijo na Steamu in Desuri ter vam seveda da topel občutek, da pomagate majhnim, neodvisnim razvijalcem. Paket bo naprodaj še slabih 13 dni, že zdaj pa se pojavljajo tipični vzorci - kupcev za Windows je največ, a so tudi najbolj škrti (povprečna kupnina znaša 3,84 USD). Po številu sledijo uporabniki Linuxa, ki so tudi najbolj radodarni (povprečno vsak kupec plača prek 11 ameriških dolarjev), najmanj številčni ter finančno povprečni pa so uporabniki OS X-a, ki so v povprečju za paket peterice iger plačali 6,37 dolarjev. S časom se bo statistika seveda spreminjala, nedvomno pa bo zgolj rasel skupni zaslužek in število prodanih paketov, ki že zdaj presegata 550.000 ameriških dolarjev oz. 115.000 prodanih primerkov.

51 komentarjev

«
1
2

Chymera ::

Izmed peterice so kar trije prvič na voljo za Linux in OS X, to so Crayon Physics Deluxe, VVVVVV in Hammerfight,

Tole no bo cist drzalo... na OsX igram VVVVVV ze vsaj od zacetka februarja....

rdecaluc ::

Pomoje je mišljeno v bundlu :)
Est modus in rebus. ,typos

BigWhale ::

Ze imamo. Window userji spet najbolj skrti. ;>

techfreak :) ::

BigWhale je izjavil:

Ze imamo. Window userji spet najbolj skrti. ;>

Windows userji so lahko že prej igrali vseh 5 iger torej je velika verjetnost, da so določene iz bundla že kupili.

BALAST ::

Je na spletu že polno debat zakaj potem statistiko delajo, če je cena "plačaj po želji".

Grumf ::

BigWhale je izjavil:

Ze imamo. Window userji spet najbolj skrti. ;>

Se ti zdi trol zoprni? Ti matematika škripa? Več kot polovica denarja je bila
zbranega od Windows userjev. Če že hočeš, najbolj škrti so Mac userji, nato Linux
userji, oboji skupaj pa sešteto ne dosegajo donacij od Windows userjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

morbo ::

-io-, mislim da tebi matematika šteka ali pa ne razumeš besede "average". Če imajo Win userji najmanjši povprečen znesek in obenem več kot polovico absolutnega zneska vplačil, to pomeni le da jih je veliko več kot uporabnikov Lin & Mac. Kar sovpada z zastopanostjo platform. Relativno gledano so Linuxaši 3x bolj radodarni kot Windowsaši.

Grumf ::

morbo je izjavil:

-io-, mislim da tebi matematika šteka ali pa ne razumeš besede "average". Če imajo Win userji najmanjši povprečen znesek in obenem več kot polovico absolutnega zneska vplačil, to pomeni le da jih je veliko več kot uporabnikov Lin & Mac. Kar sovpada z zastopanostjo platform. Relativno gledano so Linuxaši 3x bolj radodarni kot Windowsaši.


Ne ti ne štekaš. Od tvojega relativnega razmišljanja imajo developerji/humble/eff/child*
manj kot polovico manj denarja.

Ali za tiste, ki ne zastopijo:
Otrokom so linuxaši kupili za pol manj igrač. Ali še huje pri Macih, kjer ljudje kupujejo
pregrešno drage mašine za poziranje po lokalih... No zdaj jim pa pojdi tem otrokom pametovati
zakaj je vsak drugi dobil igračo in jim razloži kakšna je udeležba po OSih, prepričan sem da jih
to zelo zanima...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

morbo ::

@-io-, jaz si tudi želim da bi bilo na svetu več Linuxašev in manj ostalih 8-)

Grumf ::

Vesel sem zate.

PrimozR ::

techfreak :) je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Ze imamo. Window userji spet najbolj skrti. ;>

Windows userji so lahko že prej igrali vseh 5 iger torej je velika verjetnost, da so določene iz bundla že kupili.

Highly unlikely :D

Grumf je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Ze imamo. Window userji spet najbolj skrti. ;>

Se ti zdi trol zoprni? Ti matematika škripa? Več kot polovica denarja je bila
zbranega od Windows userjev. Če že hočeš, najbolj škrti so Mac userji, nato Linux
userji, oboji skupaj pa sešteto ne dosegajo donacij od Windows userjev.

Kumulativno so donacije od Windows verzij res največje. Ampak to ne sprmeni dejstva, da je povprčeen uporabnik WIndowsev bolj škrt, kot povprčeen uporabnik OS X-a, oba pa DALEČ prekaša povprečen uporabnik Linuxa (povprečno plačilo je bilo skoraj dvakrat višje od OS X-a in ~3 do 4-krat višje od Windosev).

Če bi bili kupci z Windowsi manj škrti, bi bilo igrač ŠE več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

Chymera je izjavil:

Izmed peterice so kar trije prvič na voljo za Linux in OS X, to so Crayon Physics Deluxe, VVVVVV in Hammerfight,

Tole no bo cist drzalo... na OsX igram VVVVVV ze vsaj od zacetka februarja....

Hm, očitno sem narobe razumel, da imajo nativna porta na Linux in OS X. To sem izenačil s frišno zadevo. Mea culpa.

Grumf ::

PrimozR je izjavil:

Če bi bili kupci z Windowsi manj škrti, bi bilo igrač ŠE več.

Če čebula ne bi imela če, bi bila bula.

(Ena najodvratnejših pokroviteljskih argumentacij, ki v kali zatre sogovorčev poskus relativiziranja jebe, ki ga obdaja. Ne sanjat s čebulo v roki!)
(vir: http://razvezanijezik.org/?page=%C4%8Ce... )
(p.s.: seveda okoliščine v primeru windows userjev, kjer je iger malo morje napram linux userjem,
kjer je prava suša nima nobene veze z višino "donacije"... nee, to je zato ker so windows userji
škrti... trol.)
(p.p.s: ja, posmehujem se vama)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

BigWhale ::

Windows userji so tko skrti zato, k morjo tolk za OS placat, pol pa za software nimajo.

Grumf ::

Ha ha ha ha ha, kandidiraš za izjavo tedna??? ;((

BaToCarx ::

Ja uni total ja pač kar je. Mene zanima kje je statistika kolk gre procent za une štri drsnike ki jih majo, to mene zanima.

Grumf ::

BaToCarx je izjavil:

Ja uni total ja pač kar je. Mene zanima kje je statistika kolk gre procent za une štri drsnike ki jih majo, to mene zanima.


Po mojem vecina ljudi pusti kar default.

PrimozR ::

Po tvoje. Po tvoje je tudi največ denarja od windowsašev. Čepra vje to drugo res, ne moreš zanikati, da je povprečen windowsaš ZELO škrt. Povprečje ne znaša niti 4 USD, jaz pa sem recimo plačal 20 USD. Malo? Ja. Ampak pomisli koliko je takšnih, ki dajo samo 1 USD.

Kakorkoli obrneš in ne glede na to, koliko čebul imaš, povprečen windowsaš je škrt. A te morda muči to, da si eden izmed tisti, ki so plačali 1 USD?

nodrim ::

Grumf je izjavil:


Če čebula ne bi imela če, bi bila bula.


Če čebúla ne bi če iméla, bi čebúla bíla búla. - škrtica :P

dux ::

Te številke so pričakovane, saj je bilo razmerje podobno že pri prejšnjih bundlih. Bolj zaskrbljujoče je, da se povprečen prispevek (gledano na vseh sistemih) zmanjšuje.
Upanje je v nasih odlocitvah

frudi ::

Pozna se, da so za razliko od prejšnjih bundlov, tokrat v paketu že precej stare igre. Štiri od petih so naprodaj že dve leti ali dlje, ena pa slabo leto; poleg tega so tri od petih na Steamu na voljo tudi za OS X. V vsem tem času so vsi naslovi že bili v več Steamovih razprodajah in akcijah, tako da so bili na voljo za drobiž (par $).
To je verjetno glavni razlog za netipično visoko razliko med prispevki po platformi; pri prejšnjih bundlih je bila razlika precej nižja, približno 2:3:4 (Windows:Mac:Linux).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Grumf ::

Jah, nevem cesa na tej sliki ne razumes?

Sliko čisto dobro razumem, samo tvoji zaključki so čista neumnost. Ti dam še en enako neumen
pavšalni zaključek, kot je tvoj, za glodat: "linux uporabniki so idioti, ker plačujejo za igre
več kot so vredne.". In odvrnil mi boš, toliko so jim vredne. A ne ga srat? Windows userjem pa
ne morejo biti manj in so zato škrti?

Seveda so bi ti lahko dal še dodatne razlage kot npr.: če imam samo spectruma in mi nekdo danes
izda neko 8 bitno arkado, potem mi je vredna veliko saj novih špilov za spectruma ni. No seveda
pa ta vrednost ni enaka za Windows userja (google vrne kaksnih 125 miljonov rezultatov na to temo).

No ja in seveda najbolj preprosta razlaga: še en linuxaški trol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

BigWhale ::

Kakorkoli se vrtis, rit imas vedno zadaj. Windows uporabniki so v vseh humble bundle paketih (tale je ze cetrti) v povprecju prispevali najmanj denarja.

O razlogih za to, pa nisem nikoli razpravljal.

Je pa kljub vsemu zanimivo tudi to, da je 25% downloadov za te igre se vedno 'piratskih'.

Grumf ::

BigWhale je izjavil:

O razlogih za to, pa nisem nikoli razpravljal.

Ne, razpravljal res nisi, ti si samo navedel neumen razlog: da so škrti.

S tem ali veš ali ne veš kaj pišeš se pa ne mislim ukvarjati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

orescek ::

Sam da bodo igrače za otroke! Boljš kot nič :P

Grumf ::

orescek je izjavil:

Sam da bodo igrače za otroke! Boljš kot nič :P

Se strinjam, samo nekateri očitno mislijo, da se igrače delijo na pravoverne in krivoverne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

PaX_MaN ::

Ampak pomisli koliko je takšnih, ki dajo samo 1 USD.

Mene bolj zanima, kolk je takih, ki so dali samo 0.01$. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

techfreak :) ::

Koliko sploh vzameta PayPal in Google Checkout?

McAjvar ::

VVVVVV je kul :) Glasba je pa sploh super not.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

PrimozR ::

PaX_MaN je izjavil:

Ampak pomisli koliko je takšnih, ki dajo samo 1 USD.

Mene bolj zanima, kolk je takih, ki so dali samo 0.01$. :D

Veliko, ker so ljudje očitno kupovali po 100 paketov za en cent in nato humble bundle trejdali na Steam forumih za Team Fortress 2 iteme.

techfreak :) je izjavil:

Koliko sploh vzameta PayPal in Google Checkout?

Več kot en cent.

EDIT: verjetno je jasno, da je velika večina paketnih kupcev uporabnikov Windowsev, mogoče jih je nekaj OS X-ovcev.

Grumf je izjavil:

BigWhale je izjavil:

O razlogih za to, pa nisem nikoli razpravljal.

Ne, razpravljal res nisi, ti si samo navedel neumen razlog: da so škrti.

S tem ali veš ali ne veš kaj pišeš se pa ne mislim ukvarjati.

Plačati za 5 iger manj kot 5 dolarjev je škrto, pa kakorkoli obrneš. Niti v največjih akcijah nobene izmed teh iger na Steamu ne boš dobil za 1 dolar. Za par ja, za enega ne. Torej ja, so škrti. Pravzaprav so v povprečju škrti vsi, ker tudi tistih 11/12 dolarjev za paket ni pretirano dobro plačilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Bor H ::

Kaj pa če že imaš tri od teh iger? Je pol še škrt dat 5 dolarjev za paket?

Grumf ::

PrimozR je izjavil:

Plačati za 5 iger manj kot 5 dolarjev je škrto, pa kakorkoli obrneš. Niti v največjih akcijah nobene izmed teh iger na Steamu ne boš dobil za 1 dolar. Za par ja, za enega ne. Torej ja, so škrti. Pravzaprav so v povprečju škrti vsi, ker tudi tistih 11/12 dolarjev za paket ni pretirano dobro plačilo.


Kakšen 1 dolar neki, atm so zbrali 742,193$ / 7 naslovnikov za denar, je cirka 100.000$ na firmo.
Če pogledamo npr. Za crayon physics bi pri njihovi ceni pomenilo 5.000 prodanih kopij, s tem da je
igra v zatonu... Mission impossible. Skratka nehaj sanjat, teh iger pri normalnih ali celo polovčnih
cenah ne bi nikoli prodali za toliko denarja, prepričan sem, da ti prodajo pravice s sourci vred za
to vsoto, tako da nehaj gnjavit.

Sicer me naceloma boli k*, samo ko imate pingvincki tak blazen kompleks vecvrednosti, zato ker imate
na racunalniku instaliran drug OS... Spominjate me na fanice backstreet boysov, ampak one so bile vsaj
zaljubljene, vam pa ne vem kaj dogaja.

PrimozR ::

A s pingvinčki si mislil mene? :D

opeter ::

Kolikor vem, je PIPI die-hard uporabnik Windows okolja. Ali pa se motim?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

frudi ::

Plačati za 5 iger manj kot 5 dolarjev je škrto, pa kakorkoli obrneš. Niti v največjih akcijah nobene izmed teh iger na Steamu ne boš dobil za 1 dolar. Za par ja, za enega ne. Torej ja, so škrti. Pravzaprav so v povprečju škrti vsi, ker tudi tistih 11/12 dolarjev za paket ni pretirano dobro plačilo.

Marsikdo prispeva par $ kot podporo avtorjem, dobrodelnim organizacijam in organizatorjem akcije, pa čeprav nato nobene od kupljenih iger sploh ne igra (ker jih bodisi že ima od prej ali pa ga preprosto ne pritegnejo).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Putr ::

Jaz sem še vsak bundle do zdej kupu za vsaj 10$ (sm linuxsaš), tudi prejšnjega iz katerega mi nobena igra ne dela zaradi slabih driverjov za ATI grafične na linuxu(ne obžalujem, bom igral ko menjam comp), iger na splošno ne igram veliko. Kupim čisto iz prencipa ker podpiram ta tip prodaje (pay what you whant).

PS: kar se igre na linuxih tiče ni čisto nobene suše. Najprej imaš wine ter druge emulatorje, ter cel kup nativnih iger, nekaj jih lahko dobite tu: http://www.playdeb.net/ tudi portov na linux okolje je veliko. Samo je pa res da je hollywood-mindless-killing-&-blowing-stuff-up iger bl malo. Za večino teh iger potrebuješ IQ nad 60.

PrimozR ::

opeter je izjavil:

Kolikor vem, je PIPI die-hard uporabnik Windows okolja. Ali pa se motim?

Se ne. Diehard sicer ne, ampak za desktop uporabo mi Windows ugaja neprimerno bolj od Linuxa. Sem pa dejansko celo uporabnik Linux kernela! (Android :)

Icematxyz ::

The Humble Indie Bundle kot kaže dobiva novega člana Steel Storm: Burning Retribution!

Še dobro da pri cross-platform igrah podatek "die-hard" uporabnik OS/Jedra štaje "jack-shit". Preden se vsuje plaz očitkov, kako na Windows delujejo igre bolje naj povem, da meni na Linux delujejo dobro. Primer za Steel Storm, Oil-Rush, HoN... Vse mi deluje dobro!

Samurai ::

Steel storm 750MB, da sprobam to čudo. 8-)

PrimozR ::

Steel Storm nima možnosti namestitve v Steamu?

Samurai ::

Me zelo spominja na Raptor igro ki sem jo igral še na Win 95, le da je c 3D in ni tako linerna kot je bil Raptor. Priporočam da jo sprobate.

opeter ::

Huda igra. Ima tisti dobri stari občutek pri igranju, kot si ga lahko občutil pri igranju klasičnih streljank od zgoraj :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Icematxyz ::

Res je "old school" občutek prisoten ob igranju, če je zraven še igralni plošček pa še seveda toliko bolj. Ne uporabljam Steam, ampak če se ne motim Steel Storm: Burning Retribution je na voljo tudi na Steam, Desura, Ubuntu programsko središče.

PrimozR ::

Mene v bistvu zanima, kako ga iz bundla na steam prstavim. Ker pri prejšnjem si za vsako igro posebej dobil kodo, pri temle si pa za cel paket dobil eno. Stara koda pa ne dela.

EDIT: sem zdajle opazil da se je sam od sebe pojavil na seznamu iger. Torej ignore me :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

opeter ::

Dodali so novo igro: Atom Zombie Smasher ter celoten Humble Indie Bundle #2.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

rdecaluc ::

OMG.. jst pa nimam kreditne :(.
Est modus in rebus. ,typos

Mipe ::

BigWhale je izjavil:

Ze imamo. Window userji spet najbolj skrti. ;>

Te igre že imam. Zakaj bi plačal več kot en evro za igre, ki jih že imam?

Icematxyz ::

Če prav razumem to statistiko, potem "ekonomija" kot kaže vendarle ne trpi, če uporabniki uporabljajo Linux jedro v svojem OS. Toliko o tem "problemu" torej.

PrimozR ::

rdecaluc je izjavil:

OMG.. jst pa nimam kreditne :(.

Ti lahko nekdo gifta komplet, nakazilo je pa lažje izvesti.

Mipe je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Ze imamo. Window userji spet najbolj skrti. ;>

Te igre že imam. Zakaj bi plačal več kot en evro za igre, ki jih že imam?

zakaj bi potem sploh plačeval? Okej, sej je lepa gesta, sam vseeno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Igre: podarim kodo (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Igre
2092383997 (8524) jocoj
»

Humble Indie Bundle #3 uspešno zaključen

Oddelek: Novice / Igre
83406 (2844) Spura
»

Naprodaj tretji Humble Indie Bundle (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
5118420 (16912) rdecaluc
»

Humble Indie Bundle vol. 3

Oddelek: Novice / Igre
4010833 (9123) nUUb
»

Uporabniki Linuxa radodarni, uporabniki Windows skopi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6218020 (15227) Mipe

Več podobnih tem