» »

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

««
10 / 20
»»

dux ::

@Mavrik: Z oceno, da se zelo pogosto kaj zalomi pri nadgradnji se ne strinjam.
Jaz in uporabniki, ki sem jim namestil Ubuntu smo take nadgradnje skupaj naredili že več kot 30x pa še nikoli ni bilo težav (vsaj takih ne, da bi me kdo zaradi tega klical).

Vsi podatki in nastavitve so ostali nedotaknjeni. Seveda pa je v takem primeru vedno pametno napraviti varnostno kopijo.

@Rejzor: Za uporabo Ubuntuja ti ni treba poznati datotečne strukture. Vse kar moraš vedeti za običajno uporabo je, da so vse tvoje datoteke in stvari pod /home/uporabniško ime.
Upanje je v nasih odlocitvah

RejZoR ::

Čeprav mi je bil stari vmesnik bolj všeč od tega Unity, ki je kriminalno lesen. Tisti drsni knofi v docku na levi so blazno štorasti napram staremu "Start" like menuju. Pa nadzor nad okni je tud štorast. Se to da nekako spravit nazaj na staro obliko? Če bi hotel tak minimalizem bi uporabljal MeeGo, ki deluje dost lepše in bolj organizirano.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dux ::

@Rejzor: Pri prijavi spodaj pod Session izberi Classic Ubuntu.

Sicer pa zaenkrat Canonical namerava vztrajati pri vmesniku Unity. Priporočam, da ga preizkusiš tudi v 11.10, ko bo bolj dodelan. Če ti tudi takrat ne bo všeč pa je morda najpametneje da zamenjaš distribucijo (recimo Xubuntu ali Kubuntu ali pa kaj izven družine *buntu kot je Linux Mint).
Upanje je v nasih odlocitvah

Mavrik ::

@Mavrik: Z oceno, da se zelo pogosto kaj zalomi pri nadgradnji se ne strinjam.
Jaz in uporabniki, ki sem jim namestil Ubuntu smo take nadgradnje skupaj naredili že več kot 30x pa še nikoli ni bilo težav (vsaj takih ne, da bi me kdo zaradi tega klical).

Vsi podatki in nastavitve so ostali nedotaknjeni. Seveda pa je v takem primeru vedno pametno napraviti varnostno kopijo.


30 namestitev je res slabvzorec, še posebej če daš v kontrast nekaterim (tudi v tej temi) ki so vsaj tolikokrat dobili faile. Dajte si že zapomnit da anekdote niso v celotnem merilu nič vredne. Poglej recimo malo Ubuntu statistike na launchpadu in bug reporte, ti dajo precej bolj realno sliko o stanju sistema (ali pa povprašaj BigWhala tule ko tam okoli heka stvari ;) )

Če imaš kake gonilnike, ki niso v paketih (oz. paketi niso bili posodobljeni) ti nadgradnja BO crknola - črn zaslon po nadgradnji ni noben redek pojav, isto nedelujoči broadcomovi mrežni adapterji.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

RejZoR ::

Pol bi šel skor raje na JoliCloud OS. Mešanica med Ubuntu in MeeGo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mavrik ::

RejZoR je izjavil:

Pol bi šel skor raje na JoliCloud OS. Mešanica med Ubuntu in MeeGo.


Tega nočeš uporabljati. Če rabiš stabilen OS, mej nekaj kjer maš podprt celoten ekosistem, skupaj s softwarom, ko ga patchajo da dela skupaj. Ubuntu, SuSE, Fedora...
The truth is rarely pure and never simple.

WarpedGone ::

Ma ja, še ti veliki z dejansko četo razvijalcev za sabo imajo sramotne težave.
Kaj šele manjše "doma specane" zadeve... Si praktično na samem da sam razvijaš in flikaš zadevo.
Zbogom in hvala za vse ribe

dux ::

@Mavrik: V miksu ljudi z nadgradnjami so tako ljudje z ATI-jevi binarnimi gonilniki, Nvidijinimi binarnimi gonilniki ter ATI in intel opensource gonilniki, tako da je vsaj kar ste grafičnih gonilnikov stvar kar dobro pokrita.

Ne trdim da je to reprezentativen vzorec, še manj pa da nihče nima težav. Trdim le da je izjava "zelo velika verjetnost težav med nadgradnjo" premočna, saj težave ob nadgradnji niso splošno pravilo.

Verjetno pa prekomerno dodajanje PPA-jev uspešno nadgradnjo naredi manj verjetno.
Upanje je v nasih odlocitvah

Nerdor ::

Kako dobro so pokriti binarni in opensource ATI gonilniki na večini današnjih laptopov (serija 3xxx, 4xxx in 5xxx). Predvsem imam v mislih strojno pospeševanje Unity desktopa kot Firefox 4. Bojda najbolje je še vedno najbolje podprto pospeševanje pri binarnih nVidia gonilnikih.
... for lifetime!

techfreak :) ::

http://www.system76.com/ prodaja prenosnike namenjene Ubuntu Linuxu. Najmanj težav boš imel z Intelovimi grafičnimi karticami, če pa rabiš performance pa boš moral vzeti ATI/Nvidia.

Najboljše, da poguglaš tip laptopa, ki ga misliš kupiti, ter pogledaš kaj vse je podprto na Linuxu. Pod Ubuntujem pa ne boš imel težav, če kupiš prenosnik iz naslednjega seznama: http://www.ubuntu.com/certification

dux ::

@Nerdor: Zadovoljivo strojno pospeševanje za poagnjanje unity desktopa za ta kartice bi ti morali zagotavljati tako odprtokodni in zaprtokodni ATI-jevi gonilniki, Vendar so odprtokodni gonilniki bolj požrešni (kar se porabe tiče) in nimajo strojnega pospeševanja videa.

Dejansko stanje pa lahko enostavno preizkusiš z živim CD-jem/USB ključkom.
Upanje je v nasih odlocitvah

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dux ()

Icematxyz ::

bluefish je izjavil:

Icematxyz je izjavil:

No potem pa "the hard way", delo namreč zajema fizično prenašanje USB ključa na daljši razdalji. Plačilo je najmanj 40E/h, odvisno pa je predvsem in najbolj od spretnosti in hitrosti kandidata.
Žal se ne oglašam z Ubuntuja.

Pri koraku

sudo b43-fwcutter --unsupported -w /lib/firmware broadcom-wl-4.150.10.5/driver/wl_apsta_mimo.o

mi javi napako

Sorry, the input file is either wrong or not supported by b43-fwcutter.
This file has an unknown MD5sum d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e.


Sem naredil nekaj testov in ocenjujem, da sta vzrok temu lahko dve stvari:

1.) Poškodovana datoteka, ki si jo snel s spleta in prenesel z USB ključem na Ubuntu 11.04 (LiveCD).
2.) Uporabljaš drugo ISO sliko kot to, ki jo uporabljam jaz za test v virtualnem stroju. Na njej je verjetno drugačna različica b43-fwcutter...

Bolj se nagibam k opciji 2. Torej moj nasvet bi bil, da:

1.) Snameš ubuntu-11.04-desktop-i386.iso in izdelaš LiveCD ali LiveUSB.
2.) V celoti ponoviš postopek.

RejZoR ::

Najlepše gre z UNETBOOTIN programčkom. Tisti v Ubuntuju je za en drek. Večkrat sem že imel težave z njim in in tisti casper-rw, če ga izberem sploh ne deluje. No, vsaj prej ni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bluefish ::

@Icematxyz: možno, da je zaradi ISO-ta. Uporabljam 64-bit.

Icematxyz ::

@bluefish

@Icematxyz: možno, da je zaradi ISO-ta. Uporabljam 64-bit.


Če še imaš to željo poskusi tako, kot sem ti napisal. Me zanima, kako bo zadeva delovala.

@techfreak :)

Problem je tam kjer ni paketov in moraš patchat kernel. Potem pa dobiš še kernel panic ... nič boljšega.


A to, da lahko sam testiraš razvojno različico, če to seveda želiš, je torej slabost? Meni se ne zdi to neka slabost, ampak pač ena možnost več. Če si še kakšen razvijalec, pa je to tako neprecenljivo. Sony ti pa verjetno nikoli na tvojem prenosniku ne bo nudil podpore za "ALS" pod Linux? Pa vseeno se zna zgoditi, da boš to imel? To je za moje pojme spoštovanja vredno dejstvo in ne "trashanja" vredno otročje obnašanje. Pa ne leti zdaj to na tebe, ampak nasploh menim, da je to občasno treba omeniti.

@Mavrik

Fora je pač v tem da noben noče popusiti - ne kernel developerji in ne razvijalci gonilnikov.


Glede na to, da lahko kupiš strojno opremo, kjer od trenutka ko vstaviš Ubuntu namestitveni plošček do trenutka, ko ugasneš računalnik po sveže zagnanem in nameščenem Ubuntu OS in uporabniku deluje vse... od pravilno nastavljene visoke ločljivosti zaslona skozi celotno izkušnjo do tiskanja, brezžičnega omrežja... se jaz s tem ravno ne bi strinjal. In osebno se mi zdi smiselno, da se razvoj Linux ekosistema razvija v to uspešno in za uporabnika prijazno smer. Tudi nekih zelo velikih problemov za proizvajalca in uporabnika "proprietary" gonilnikov ne vidim? Kar nekaj Ubuntu uporabnikov uporablja brez težav oboje.

Kernel developerji so sveto prepričani, da morajo biti vsi gonilniki opensource in vključeni kar v kernel, zato se niti malo ne trudijo, da bi proizvajalcem, ki nočejo opensourcnit gonilnikov, pomagali pri vključitvi.


Kakšen bi bil smisel Linux jedra, če bi ga bilo 90% "proprietary" in zaprto kodnega? Kako bi sploh vzdrževal takšno jedro in čemu bi služilo?

Drugače pa ni stanje tako slabo na tem področju in jaz sem že sedaj zadovoljen s tehnologijo in gonilniki, ki so na voljo. Zraven tega me pa veseli nov veter, ki ga prinaša Wayland in od te nove tehnologije si veliko obetam. Nek nov "izziv", za "driver stack" na grafičnem podpročju vidim v tem, ki je prišel ob ravno pravem času.

@RejZoR

Čeprav mi je bil stari vmesnik bolj všeč od tega Unity, ki je kriminalno lesen. Tisti drsni knofi v docku na levi so blazno štorasti napram staremu "Start" like menuju. Pa nadzor nad okni je tud štorast.


Ubuntu 11.04 Beginners' Guide

Povdarek na "Plonk Walpaper" in CCSM. Osebno mi je pa Unity vmesnik všeč že takšen kot je sedaj. Se pravi, če pa bo v prihodnosti mi še bolj všeč, pa seveda toliko bolje...

Icematxyz ::

Uporabniki mobilnikov, ki uporabljajo Ubuntu One in mobilnik z Android OS, lahko odslej enostavno sinhronizirajo datoteke med Ubuntu One in svojim mobilnikom:

The application is called "Ubuntu One Files" and it not only lets you access your Ubuntu One files but it also lets you instantly upload any photos you take to your Ubuntu One account.


Aplikacija Ubuntu One Files



WebUpd8

Tudi za iOS uporabnike se najde kakšna novost. Odslej bodo lahko lastniki iOS naprav s podporo za AirPrint tiskali kar brezžično!

Igrice na 1001 način:

Tokrat bodo pogoji takšni. Snemi in igraj kolikor želiš in če ti je igra všeč plačaj, kolikor želiš ali pa tudi 0. Če bo dovolj vplačil, bo na vrsti nadaljevanje:



Dead Cyborg & Vibes

Če bi pa preprosto rad prijel miško v roko in kar namizje pred seboj spremenil v kakšno umetnino:

No problem: Ardesia



The main change in this release is support for Ubuntu 11.04...


Ardesia & Vibes

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

techfreak :) ::

Icematxyz je izjavil:

A to, da lahko sam testiraš razvojno različico, če to seveda želiš, je torej slabost? Meni se ne zdi to neka slabost, ampak pač ena možnost več. Če si še kakšen razvijalec, pa je to tako neprecenljivo. Sony ti pa verjetno nikoli na tvojem prenosniku ne bo nudil podpore za "ALS" pod Linux? Pa vseeno se zna zgoditi, da boš to imel? To je za moje pojme spoštovanja vredno dejstvo in ne "trashanja" vredno otročje obnašanje. Pa ne leti zdaj to na tebe, ampak nasploh menim, da je to občasno treba omeniti.

Zakaj bi to bila razvojna različica? Naj čakam, da jo vključijo v jedro?

Icematxyz je izjavil:

Glede na to, da lahko kupiš strojno opremo, kjer od trenutka ko vstaviš Ubuntu namestitveni plošček do trenutka, ko ugasneš računalnik po sveže zagnanem in nameščenem Ubuntu OS in uporabniku deluje vse... od pravilno nastavljene visoke ločljivosti zaslona skozi celotno izkušnjo do tiskanja, brezžičnega omrežja... se jaz s tem ravno ne bi strinjal. In osebno se mi zdi smiselno, da se razvoj Linux ekosistema razvija v to uspešno in za uporabnika prijazno smer. Tudi nekih zelo velikih problemov za proizvajalca in uporabnika "proprietary" gonilnikov ne vidim? Kar nekaj Ubuntu uporabnikov uporablja brez težav oboje.

Spet sanjaš da vse deluje?

Icematxyz je izjavil:

Kakšen bi bil smisel Linux jedra, če bi ga bilo 90% "proprietary" in zaprto kodnega? Kako bi sploh vzdrževal takšno jedro in čemu bi služilo?

Zakaj bi moralo biti v jedru?

bluefish ::

@Icematxyz:

Eto, se oglašam iz Ubuntuja. Postopek je šel čez brez ene same napake in po vseh letih igračkanja z linuxom se končno lahko povezujem na net. Kudos.

Sedaj bo morda Ubutnu našel stalno mesto na disku, potem pa novim težavam naproti :) .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Icematxyz ::

bluefish je izjavil:

@Icematxyz:

Eto, se oglašam iz Ubuntuja. Postopek je šel čez brez ene same napake in po vseh letih igračkanja z linuxom se končno lahko povezujem na net. Kudos.

Sedaj bo morda Ubutnu našel stalno mesto na disku, potem pa novim težavam naproti :) .


Ah kakšnim težavam nasproti, to je Ubuntu OS, ki uporablja Linux jedro. Tu pa res ni mesta za neke težave. Raje kakšno igrico zaigraj in je to to. ;)

@techfreak :)

Zakaj bi to bila razvojna različica? Naj čakam, da jo vključijo v jedro?


Sem ti napisal nazaj:

...I'm waiting to see what will be rejected [1], then I'll start packaging this solution for some distros...


Spet sanjaš da vse deluje?


Zakaj bi sanjal, če pa to sploh ni nič nenavadnega. V nasprotju z "razpravami" v teh temah, ki trdijo nasprotno nakup takšne strojne opreme ni nič posebnega.

Zakaj bi moralo biti v jedru?


Ne vem, kaj je tu sploh vprašanje in če sem tebi odgovarjal (kontekst) in niti se mi ne da več razmišljati o tem. Linux jedro je kakšno je in takšno dosega dobre rezultate. Mnogo Ubuntu uporabnikov pa uporablja kombinacijo odprto kodnih/zaprto kodnih gonilnikov za svojo strojno opremo. Torej proizvajalci strojne opreme vendarle nimajo takšnih problemov s tem, kot se bi rado prikazalo? Celo presenetljivo je, kako večina velikih podpira večino svoje strojne opreme za 1% namiznih uporabnikov nekega OS. Zelo težko je zgleda to početje, da se to gredo.

Icematxyz ::

Linaro novosti (Ubuntu uporabnik):

Highlights of this release:

* Linaro Evaluation Builds (LEBs) for Ubuntu comes with the full 3D Unity
desktop experience enabled on PandaBoard. It's powered by Compiz and relies
on the Nux toolkit for its rendering.

* Initial preview releases of Ubuntu Hardware Packs for Snowball, Origen and
Quickstart boards featuring the latest Linaro Landing Team components are
available as part of this release.

* The Unity, NUX and Compiz port for EGL/OpenGL ES v2 that are part of
our Ubuntu LEB for this month are also made available as components
maintained by Linaro's Graphics Working Group.

...


Torej poenostavljeno rečeno polna Unity 3D izkušnja na OMAP (ARM) plošči.

Vir

Na voljo je LibO 3.4.1. Če ima kdo težave z razumevanjem vseh teh različnih vej razvoja LibO in posameznih različic v vsaki veji:

LibO Releases



Vir

Novacut zbira finančna sredstva.

World's First Collaborative Video Editor

The past year we’ve built the foundations for a video editor that will allow you to do real-time collaborative editing with other artists, even if they're across the world. Artists are asking for this, and we're listening.


A Modern Pro Editor

In addition to being collaborative, we're building a thoroughly modern editor:

Designed from the ground up for HDSLR cameras
Can use local computers and cloud for storage and rendering
Support for 64-bit, 32-bit, and ARM


KickStarter & OMG

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

bluefish ::

Ah kakšnim težavam nasproti, to je Ubuntu OS, ki uporablja Linux jedro. Tu pa res ni mesta za neke težave. Raje kakšno igrico zaigraj in je to to. ;)
Heh, ko bi res bilo tako simple. Težava se zna pojaviti z zvokom (Realtek AC97), ker je potrebno določiti output na točno določen izhod. V Win gre to preko Realtekovega orodja, za linux nimam predstave. No, se bom razgledal.

CHAOS ::

Hmmm... po enem izmed zadnjih update-ov v NN se ob gledanju SiolTV z VLC-jem dogaja, da zvok in slika nista več sinhronizirana. Potrebno je nastavljat pri [ctrl] + E -> zavihek Synchonization -> Advance of audio over video na cca. -0.4s. Ima kdo kakšno idejo?

(Windows comp deluje normalno, tako da odpadejo težave na strani siol-a.)
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

echoman ::

Živjo,

Zanima me, če kje že obstaja SLO prevod za program Bluefish in če, kako se ga namesti?

Hvala! :)

dux ::

@echoman: Vsaj na uradni strani ga ni, niti ga nihče ne prevaja.

Če prevod res potrebuješ, je najboljše, če se ga lotiš sam ali pa stopiš v stik s katero od prevajalskih skupin.
Upanje je v nasih odlocitvah

Icematxyz ::

Toyota se pridružuje The Linux Foundation, kot zlati član. Toyota želi iztrži največ iz svojega vložka in medtem promovirati in posvojiti odprte inovacije iz celotnega avtomobilskega ekosistema.

In-Vehicle Infotainment (IVI)



Operacijski sistemi, ki uporabljajo Linux jedro zagotavljajo skupno platformo, ki pomaga pri povezljivosti najrazličnejših naprav, vključno z avtomobili. Odprta koda operacijskega sistema zagotavlja proizvajalcem avtomobilov in njihovim partnerjem prožnost, ki si jo želijo in tako lahko najnovejše tehnologije prenesejo na tržišče hitreje.

IVI navigacija



Proizvajalci avtomobilov se zavedajo, da uporabniki avtomobilov čedalje bolj pričakujejo enako stopnjo povezljivosti v svojem avtomobilu, kot so je vajeni doma in na delovnem mestu. Zavedajo se, da sistemi, ki temeljijo na Linux zadovoljijo uporabnikova pričakovanja, saj uporabniku zagotavljajo napredno povezljivost, navigacijo, brezžični internet in zabavo. Avtomobili tako postajajo "brezžične naprave" (na kolesih)!

TLF & H & Genivi & MeeGo

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

dzinks63 ::

Kako onemogočiš unity, mi nekako ne sede, da imaš normalno temo ubuntuja, sem poizkušal, pa so mi vsi meniji potem nekam poniknuli, le golo neuporabno namizje sem dobil.

kanzyani ::

odjaviš se in potem pri prijavi spodaj izbereš klasično gnome okolje

Icematxyz ::

Tudi Canonical je član GENIVI zavezništva in bo ponujal svojo referenčno In-Vehicle Infotainment (IVI) platformo, ki bo temeljila na "Ubuntu Core" tehnologijah!

Dobavitelji že sedaj uporabljajo Ubuntu za razvojne potrebe in želijo enako tehnologijo ponujati tudi v svojih produktih.

Ubuntu's ARM support and Canonical's work with Linaro along with its work with Qt, a core component in the in draft GENIVI specifications, puts Ubuntu IVI Remix in a strong position to be the "off the shelf" solution for GENIVI members.


H

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Še ena zanimiva aplikacija za vse, ki radi ustvarjajo računalniško glasbo. LMMS se nahaja v programskem središču Ubuntu, na voljo je pa tudi PPA za najnovejšo različico:

LMMS PPA works in Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot, Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat and Ubuntu 10.04 Lucid




Navodila za uporabo najdeš v uradni dokumentaciji ali kar na Youtube. To še pa ni vse, če LMMS namestiš na Ubuntu v naslednjih petih minutah je v ponudbo všteto še brezplačno predvajanje zvočnih datotek ustvarjenih v LMMS in to kar v sodobnem spletnem brskalniku (več demos).

Linux MultiMedia Studio

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Če koga zanima arkadna igra Steel Storm si lahko na uradni strani sname demo.

Icematxyz ::

Naj še povem, da sem sam sedaj preizkusil Steel Storm in, ker se je na polici potikal Logitech igralni plošček sem si rekel, zakaj pa ne, poskusimo. Tako kot vedno pri operacijskih sistemih, ki uporabljajo Linux jedro preizkusiš najprej "out-of-the-box" izkušnjo.

Torej plošček sem priklopil v USB, zagnal Steel Storm in v nastavitvah kliknil omogoči igralni plošček (gamepad) in to je to. Zadeva preprosto deluje dobro!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Ne le Ubuntu OS, tudi pogosto zastavljena vprašanja (FAQ) so od slej na voljo v slovenskem jeziku.

Ubuntu.si

Icematxyz ::

Chrome OS + Samsung



Če koga zanima review.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

WarpedGone ::

Ubuntu 11.04: pPo nekaj minutah dela, se unity toolbar na levi neha skrivat in prekriva levi rob browserja. Dovolj, da je Back knof nedosegljiv.
Sej vem, da to ni bug, ker ubuntu pač nima napak, ampak vseeno.. WTF?
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Možno, ampak sam ne uporabljam skrivanja Unity Launcher za to ti svetovati ne morem, ker se s tem ne srečujem.

Če gre za Unity Launcher spremeni morda kaj pritisk na "Super Key", ko se Unity Launcher odloči, da ne bo sodeloval? To zgolj ugibam sedaj.

WarpedGone ::

No opazit kake razlike. Win tipka odpre Search, alt in control se ignorirata.

Skrivanje ugasnem kje?
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

V Ubuntu 11.04 je postopek sledeč:

1.) Namestiš CCSM (to narediš le enkrat). CCSM.
2.) Do nastavitev za Unity 3D dostopaš: ALT + F2 in vpišeš about:config ali Alt + F2 in CCSM -> Ubuntu Unity Plugin

Ali namestiš in uporabiš:

Confity



Vir slike & Confity

Ubuntu 11.04 Beginners' Guide

Pogosto zastavljena vprašanja (FAQ) v slovenskem jeziku.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Icematxyz ::

Win tipka odpre Search


Tukaj še samo opomba. Pritisk in spust "Super Key" odpre iskanje, če držiš "Super Key", pa se pojavijo na Unity Launcher številke in črke s katerimi lahko zaganjaš programe. Če je nek program že odprt in bi rad zraven odprl še enega, pritisneš še tipko shift (Super Key ne spustiš).

CHAOS ::

WarpedGone je izjavil:

No opazit kake razlike. Win tipka odpre Search, alt in control se ignorirata.

Skrivanje ugasnem kje?

Stvar je nadležna, dogaja se predvsem pri uporabi Javanskih programov (Netbeans,...) A workaround: simply hover the launcher with a desktop icon. Preverjeno deluje. :)
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

CHAOS ::

CHAOS je izjavil:

Hmmm... po enem izmed zadnjih update-ov v NN se ob gledanju SiolTV z VLC-jem dogaja, da zvok in slika nista več sinhronizirana. Potrebno je nastavljat pri [ctrl] + E -> zavihek Synchonization -> Advance of audio over video na cca. -0.4s. Ima kdo kakšno idejo?

(Windows comp deluje normalno, tako da odpadejo težave na strani siol-a.)


It's official: Sync Problems. Problem je tako v 32 kot v 64 bitni verziji. Nisem kaj več raziskoval, mi je pa počasi postalo res nadležno ob vsaki menjavi kanala nastavljat Sync. :)
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

Icematxyz ::

Če še nisi poskusi naslednjo zadevo:

Orodja -> Lastnosti -> Zvok -> Odvod (Output module:)

Nastavitev Privzeto spremeni na nastavitev ALSA odvod zvoka.

Je potem kakšna sprememba na "sync področju" ali je stanje še vedno enako?

Zgodovina sprememb…

CHAOS ::

@Icematxyz: tnx. Super rešitev in deluje. Mogoče lahko podaš kakšen komentar, seveda če veš, kaj se dogaja? Tilt faktor-- ;) Upam, da še komu pomaga. A sem edini, ki gleda IPTV?
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

Icematxyz ::

Lepo da ti deluje, ampak vidiš, ker si sam pokazal nekaj interesa je tudi rešitev prišla prej.

Komentar? Nisem se preveč poglabljal, ampak problem je kot kaže to, da je PulseAudio podpora v VLC (različica, ki jo uporabljaš) "malo polomljena" in bo verjetno še nekje do verzije VLC 1.2 tako. In ne, ne odstrani PulseAudio! ;)

techfreak :) ::

In ne, ne odstrani PulseAudio!

Dober nasvet. Sem enkrat pri odstranjevanju slepo pritisnil Y in mi je poleg PulseAudio izbrisalo še veliko gnome paketkov.

Icematxyz ::

sudo apt-get remove pulseaudio

Naslednji novi paketi bodo ODSTRANJENI:
indicator-sound pulseaudio pulseaudio-esound-compat
pulseaudio-module-bluetooth pulseaudio-module-gconf pulseaudio-module-x11
ubuntu-desktop


Nič pretresljivega torej tukaj. Če misliš ubuntu-desktop, to je "meta paket", ki ne odstrani nič razen samega sebe. Bi pa ti koristil, če bi odstranil "pol GNOME paketov" po pomoti in bi želel na enostaven način dobiti Ubuntu nazaj.

sudo apt-get install ubuntu-desktop

techfreak :) ::

Sem prepričan, da je bil seznam veliko večji.

Icematxyz ::

A sem edini, ki gleda IPTV?


Drugi bolj iščejo "napake" v Ubuntu, kot da bi iskali rešitve oziroma preprosto uporabljali Ubuntu 24/7 in v tem uživali. I Guess. ;)

WarpedGone ::

zelo uživam v dodatnih klikih, da se izogibam bugom, ja...
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

zelo uživam v dodatnih klikih, da se izogibam bugom, ja...


Se dobr, da v trollanju tud uzivas! ;>

Icematxyz ::

Fighter Night



Chopper Night



Tank Night

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()
««
10 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093159903 (117496) Icematxyz
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813182086 (148025) Icematxyz
»

Ubuntu 12.04 Beta je nared, Unity za vse (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10629968 (25245) MrStein
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648548 (38410) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725826 (23059) MrStein

Več podobnih tem