» »

Katere komponente za pisarniški računalnik - SSD disk da ali ne?

Katere komponente za pisarniški računalnik - SSD disk da ali ne?

«
1
2

aljaz33 ::

Pozdravljeni!

Sem pred nakupom računalnika za pisarniška opravila (Word, Excel, Thunderbird, Firefox, internet,..). Glede na to, da bo na računalniku shranjena manjša količina podatkov (cca. 20 GB skupaj z operacijskim sistemom), razmišljam da bi bil v računalniku le en SSD disk, tako bi bil računalnik hitrejši.
Ker nisem na tekočem z procesorji in matičnimi ploščami, vas sprašujem, kateri procesor in osnovno ploščo mi priporočate (skupna vrednost nekje do 130€). Se mi splača vzeti Intelov ali AMDjev procesor?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za vaše odgovore.

mtosev ::

ram že imaš?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Blinder ::

meni mi win7 zasede 30GB, pa nevem zakaj tako veliko.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

trnvpeti ::

1155 maticna 50e
Cpu g620 je 60e
4g ddr3 ram je 28e
Vse pri funtech

Dobis tudi ssd 32g za 67e, ali 64g za 107e
Tudi to pri funtech

aljaz33 ::

@mtosev: Rama še nimam.

@trnvpeti: Najlepša hvala za nasvet!

blackbfm ::

AMD ATHLON II X2 250 3.0GHz 50e
Asrock N68-S3 UCC , AM3 40e
RAM APACER 2GB DDR3 14e
---
Na tej konfiguraciji net in word ne bosta nič slabše delovala kot pri zgornjem predlogu, prišparaš 35e..če gledaš na vsak evro vzami to, drugače zgornjo..

aljaz33 ::

Ja, gledam za vsak €, zato mi tudi ta pride v poštev. Če gornja konfiguracija odtehta tistih 35€ več, ker je zmogljivejša, rade volje dam še 35€, ker mislim imeti računalnik vsaj za 7+ let, ker se na računalniku ne bo delalo nič posebnega (word, excel, e-pošta ter brskanje po spletu). Gornja meja cene sestavnih delov računalnika (matična+proc+ram, SDD disk, DVD in ohišje+napajalnik) je 300€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljaz33 ()

BlaY0 ::

Vsake 3 leta kupiš računalnik za € 250. Starega prodaš za € 50. Se pravi vsake 3 leta investiraš € 200 in imaš skozi cel čas spodoben računalnik za pisarno.

aljaz33 ::

Dosedanji računalnik mi je zdržal 10 let, tako da gornja opcija ne pride v poštev zame :)

trnvpeti ::

potem ne rabis ssdja

aljaz33 ::

Zakaj ne? Moj namen je, da bo novi računalnik čimbolj hiter.

st0jko ::

za Word, Excel, Thunderbird, Firefox, internet ne potrebuješ ssdja. Seveda si ga lahko kupiš zaradi mene, ampak če misliš met računalnik 10 let si raje nabavi malo večji trdi disk in hitrejši procesor ter več rama. SSD ti bo sicer 3 sekunde prej odprl firefox, ampak sklepam da ga odpreš enkrat na dan, potem pa brskaš po netu. Če pa ga zapiraš in odpiraš 20x na uro, pa le vzemi ssd.
keks?

xxurban ::

ssd se še najbolj pozna v igrah. za office programe in internet se ne splača imeti ssd-ja.
Samo povem :)

aljaz33 ::

st0jko je izjavil:

za Word, Excel, Thunderbird, Firefox, internet ne potrebuješ ssdja. Seveda si ga lahko kupiš zaradi mene, ampak če misliš met računalnik 10 let si raje nabavi malo večji trdi disk in hitrejši procesor ter več rama. SSD ti bo sicer 3 sekunde prej odprl firefox, ampak sklepam da ga odpreš enkrat na dan, potem pa brskaš po netu. Če pa ga zapiraš in odpiraš 20x na uro, pa le vzemi ssd.


Hja, Firefox se bo na tem računalniku odpiral tudi do 20x na uro ja, zato razmišljam o njem. Na računalniku se bodo programi odpirali in zapirali, zato razmišljam o SSD disku.

BlaY0 ::

Kako to misliš??? A ti Firefox zapiraš?

mihco ::

ASUS P8H61-I NM10 H61 Sockel 1155 Mini-ITX DDR3 67,90 €
Intel Pentium G620T 2x2.20GHz So 1155 BOX 61,98 €
Kingston 4GB PC3-10667 DDR3-1333 CL9 Value 22,49 €
Samsung SH-S222AB SATA schwarz, bulk (BEBET) 19,90 €
LC-Power Super Silent LC6350 350W ATX 21,90 €
OCZ SSD Vertex 2 Extended 60GB MLC 2.5" SATAII 85,95 €
Lian Li PC-Q07B schwarz Mini-ITX 49,90 €
--------------------------------------------------------------------------------
skupaj: 330,02 € + postnina

aljaz33 ::

BlaY0 je izjavil:

Kako to misliš??? A ti Firefox zapiraš?

Ne. Uporabniki, za katere sestavljam računalnik, želijo da se programi zaženejo čimbolj hitro. Je razlika med dostopnimi časi običajnih in SSD diskov res tako majhna, da se mi ne splača kupovati SSD-ja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljaz33 ()

dzinks63 ::

Meni se firefox odpre v 1 sekundi z nekim starim geplom od računalnika, v tem ni nobene prednosti z SSD. Pri odpiranju PS že mogoče, pa vendar ga odpreš 1x na dan in voljno. SSD je najbolj primeren za tiste, kateri nekaj nonstop šarijo po disku, sprobavajo vse po vrsti programe instal uninstal, furajo virtualizacijo. Za neko ustaljeno in umirjeno delo je pa bv.

opeter ::

BlaY0 je izjavil:

Kako to misliš??? A ti Firefox zapiraš?


Verjetno ja. Poznam kar nekaj ljudi, ki imajo nakenkrat odprto samo en program/okno, ko pa želijo odpreti kakšno mapo na trdem disku, pa ta program zaprejo.

Brez zveze jim je razlagat, da v času večjedrnikov in več GB-ov RAMa ne rabijo zapirati programov. Oni so tak navajeni.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mihco ::

Glede na trenutne cene in potrebe bi rekel da se ti splaca...tako ssd kot hdd bosta neizkoriscena. SSD-jeva hitrost ali HDD-jeva kapaciteta. Sam bi v takem primeru izbral ssd.

BlaY0 ::

aljaz33 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Kako to misliš??? A ti Firefox zapiraš?

Ne. Uporabniki, za katere sestavljam računalnik, želijo da se programi zaženejo čimbolj hitro. Je razlika med dostopnimi časi običajnih in SSD diskov res tako majhna, da se mi ne splača kupovati SSD-ja?

Če bo to 20x na uro in glede na to, da bo 4 GB rama, se bo zadeva odprla "počasi" samo prvič, vsakič naskednjič pa iz rama. Tudi razlika med prvim odpiranjem s SSD-ja ne bo bistvena od prvega odpiranja z diska, čeprav bo razmerje recimo 1/2. Pa tudi sam SSD se bo v naslednjih parih letih še precej spreminjal, pri diskih se pa proizvajalci počasi že začenjajo vrteti v krogu.

opeter je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Kako to misliš??? A ti Firefox zapiraš?


Verjetno ja. Poznam kar nekaj ljudi, ki imajo nakenkrat odprto samo en program/okno, ko pa želijo odpreti kakšno mapo na trdem disku, pa ta program zaprejo.

Brez zveze jim je razlagat, da v času večjedrnikov in več GB-ov RAMa ne rabijo zapirati programov. Oni so tak navajeni.

Ampak to ni problem v računalniku :) Jaz jih tudi ene par poznam, ki čez levo ramo pljuvajo, ko jim črn maček križa pot. Če gledamo s tega zornega kota, je torej 486 z Windowsi 3.11 zadosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Pyr0Beast ::

SSD za pisarno ?

Nikdar in nikoli
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

aljaz33 ::

Pyr0Beast je izjavil:

SSD za pisarno ?

Nikdar in nikoli


Zakaj ne?

mr1two ::

Mogoče je res malo škoda denarja za pisarniško mašino. Konc koncev je predvsem od uporabnika odvisno, kako hitro se zadeve odvijajo v pisarni, ne toliko od same strojne opreme. Ni potrebno, če je pa denarja, potem pa kar.
LP

klinker ::

mihco je izjavil:

ASUS P8H61-I NM10 H61 Sockel 1155 Mini-ITX DDR3 67,90 €
Intel Pentium G620T 2x2.20GHz So 1155 BOX 61,98 €
Kingston 4GB PC3-10667 DDR3-1333 CL9 Value 22,49 €
Samsung SH-S222AB SATA schwarz, bulk (BEBET) 19,90 €
LC-Power Super Silent LC6350 350W ATX 21,90 €
OCZ SSD Vertex 2 Extended 60GB MLC 2.5" SATAII 85,95 €
Lian Li PC-Q07B schwarz Mini-ITX 49,90 €
--------------------------------------------------------------------------------
skupaj: 330,02 € + postnina


+1 za to kofiguracijo.

mat xxl ::

V teh cenovnih razponih, kot ti kupuješ pozabi na SSD !

Pyr0Beast ::

aljaz33 je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

SSD za pisarno ?

Nikdar in nikoli


Zakaj ne?



Preveč težav
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

overlord_tm ::

Niti se nevemo ce bodo danasnji SSDji drzali 10 let. V tem casu se marsikateri trdi disk odleti, pa je ufurana roba :)

RejZoR ::

Ne vidim razloga zakaj ne bi dal not SSD-ja (32 ali 40 GB). V igrah se dejansko še najmanj pozna. Najbolj pa pri programju. Edino če so gor kakšni res pomembni podatki, potem sem še vedno mal skeptičen okoli SSD-jev.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

st0jko ::

Zakaj? "Res" pomembni podatki morajo imeti vsaj enega, ali celo 2 backupa. Od tega enega na oddaljeni lokaciji.
keks?

RejZoR ::

So tud podatki, kjer niso tolk pomembni, da rabiš mirror diska ampak je vseeno nadležno če ti gre vse v maloro in imaš potem delo, da sistem spet postaviš pokonci. Je enako delo s HDD-ji ampak imam nekako feeling da še vedno ne crkujejo za brezveze kot to delajo SSD-ji. Sam sem ga naročil in ga še čakam, ampak sem kar nekako v dvomih, ko preberaš neskončne threade o crkotu SSD-jev, izgubi particij, random BSOD-ov, random obešanj itd itd.

Je pa tko, da bi se na odzivnosti sigurno poznalo in če se res dela samo s programi je SSD še kako smiselen. Za špile je skor vseeno ker praktično vse naloži v RAM in pol laufa iz tam. Edino kjer se rabi disk je za sejvanje in loadanje map. Kar pa je sekvenčno opravilo in vglavnem tud za navadne HDD-je ni problematično.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

yayo ::

Pri SSDju bo treba ročno prestavljat temp mape, internetno zgodovino, swap file in še marsikaj na arhivski disk, kar bo potrebno ponoviti po vsakem formatiranju. S časom se bo upočanil in ga bo potrebno "osvežiti" s posebnimi orodji. Že to predstavlja zgubo časa in energije ko gre za pisarniško mašino...

RejZoR ::

To ni čist res. Vsi SandForce based diski imajo OS independent garbage collector, ki sam obnavlja SSD tud če OS oz sistem ne podpira TRIM funkcije. Pa par drugih proizvjalcev ima tud to. OWC vem da ima, ena serija OCZ Vertex tudi (ne vem točno katera, vem samo da starejši od Vertex 3). Tud ne vem zakaj bi prestavljal vse zgoraj našteto. Corsair in celo Microsoft je v enem dokumentu in FAQ pisal, da je vse to lahko na SSD-ju. Sploh pa pri pisarniškem delu, kjer ne bo šlo čez disk gigabajti podatkov ampak manjše količine, tko da je vseeno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Invictus ::

Če imaš denar za SSD, pol ga kupi.

Pospešitve aplikacij so znatne. Dokazano na milijon straneh, ki testirajo hardware.

Tako da ne poslušaj debate tukaj, ampak kupi če imaš za to budžet.

Pa naj folk filozofira tukaj do onemoglosti.

SSDji so vedno hitrejši od navadnih diskov. Zakaj pa ne bi imel najhitrejšega računalnika, ki se ga lahko privoščiš.

LP I.

yayo ::

RejZoR je izjavil:

To ni čist res. Vsi SandForce based diski imajo OS independent garbage collector, ki sam obnavlja SSD tud če OS oz sistem ne podpira TRIM funkcije. Pa par drugih proizvjalcev ima tud to. OWC vem da ima, ena serija OCZ Vertex tudi (ne vem točno katera, vem samo da starejši od Vertex 3). Tud ne vem zakaj bi prestavljal vse zgoraj našteto. Corsair in celo Microsoft je v enem dokumentu in FAQ pisal, da je vse to lahko na SSD-ju. Sploh pa pri pisarniškem delu, kjer ne bo šlo čez disk gigabajti podatkov ampak manjše količine, tko da je vseeno.



Seveda je vse res kar praviš, moje razmišljanje je šlo v smeri, da če že imaš SSD ga pač potweakaš za najboljši izkoristek in najdaljšo življensko dobo. Je precej tega npr na Corsairevem forumu, čeprav uradno kao ni potrebno. Jaz osebno bi za pisarno najbolj ekonomično mašino z močnim backupom, sem imel in prodal HDDje, ki še delajo po 8+ letih. Je pa stvar izbire in osebnosti, za domač pc jaz ne šparam ;)

BlaY0 ::

Invictus: Znatno je recimo 20 ms namesto 200 ms, na delo pa ne vpliva, če ne gre vsaj za 5 zaporednih ponovitev. 100 ms proti eni sekundi v realnosti (pisarni) ne predstavlja ovire.

RejZoR ::

Ko pa se ti program odpira 10 sekund namesto 2 sekundi je pa razlika se ti ne zdi? Pa na sistemih z ogromno RAMa niti ni problem, ker se vse cacha po prvem zagonu in je vseeno. Na low in mid end sistemih pa se hitrost podatkovne enote še kako pozna.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BlaY0 ::

RejZoR je izjavil:

Ko pa se ti program odpira 10 sekund namesto 2 sekundi je pa razlika se ti ne zdi? Pa na sistemih z ogromno RAMa niti ni problem, ker se vse cacha po prvem zagonu in je vseeno. Na low in mid end sistemih pa se hitrost podatkovne enote še kako pozna.

Pa na čem ti to delaš? 386dx z 8 MB rama? Tudi če bi se ti dejansko odpiral 10 sekund namesto 2 sekundi, boš tistih 8 sekund medtem zihr porabil za kaj drugega... recimo vgriznil v jabolko, spil požirek vode, vstal in se pretegnil, vstavil papir v tiskalnik. Skratka multitasking pa take fore. Tudi če si ta program odprl pa zaprl 20x v dnevu boš "izgubil" maksimalno eno minuto. Povej mi torej kaj bi drugače v tej minuti naredil ali še bolje koliko več bi zaslužil zaradi "prihranka" te ene minute?

Problem današnjega office workerja ni v tem, da so računalniki prepočasni ali da se programi prepočasi odpirajo. Čeprav so računalniki 10.000x hitrejši in se programi odpirajo 10x hitreje je produktivnost še vedno takšna ali celo nižja kot pred 15 leti.

Žiiga ::

Iz kere hruške si pa ti padu? 8-O

BlaY0 ::

Imaš prav, produktivnost je zaradi nepotrebnih neumnosti med delom bistveno nižja kot pred 15 leti.

RejZoR ::

Sam delam na sistemu z 2,4GHz Pentium 4, 512MB RAMa (prej je bilo samo 256MB pa sem iz ene nerabljene kište izpulil še 256MB) in 40GB disk in WinXP. Te poslovne aplikacije, ki jih poganjamo so kar požrešne in še par jih vedno teče skupaj.
Da se mi zažene program za naročanje traja najmanj 20 sekund. Če imam odprtega mi trokira druge programe, če ga zaprem traja spet 20 sec, da se odpre. Pa dobr, to je že kar extrem s katerim moram pač delat pa če mi je prav ali pa ne. Tud če bi imel 1GB RAMa bi še vedno trajalo, da bi se isto programje zagnalo. Zapovrhu ti sistemi niso bili defragmentirani najmanj desetletje in disk v njem je že tako podn od hitrosti. Z SSD-jem pa bi skompenziral kar precej kar se tiče hitrosti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pyr0Beast ::

SSD ni nadomestilo za pomanjkanje rama.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlaY0 ::

@RejZoR:

OT: Na kakšno bazo se ti pa hebla ta zadeva? Upam da ne na kakšen lokalni Access ;((

Bi ti poskusil, če ti nekdo posodi SSD?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

RejZoR ::

Pyr0Beast je izjavil:

SSD ni nadomestilo za pomanjkanje rama.


Ma nemoj. Ampak če je disk tolk počasen, da ga vsak drek zaštopa, pol bi se SSD še kako poznal. Seveda pa ni rešitev dajat v tako kripo SSD in pol pričakovat izboljšave.

BlaY0 je izjavil:

@RejZoR:

OT: Na kakšno bazo se ti pa hebla ta zadeva? Upam da ne na kakšen lokalni Access ;((

Bi ti poskusil, če ti nekdo posodi SSD?


Ej, nimam pojma na čem laufa zadeva. Vem samo da je vse skupaj počasno do konca.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

klinker ::

Rejzor....

Sem dobil lansko poletje od frendice, oz. njenih starsev eno tako masino na servis, ker jim je ful vse stekalo in so rekli da ce se pac da kaj ustimat da dela bolj normalno da ustimam, ce ne pa naj vrzem stran in bojo kupli kaj novega. Masina je mela P4 2,4ghz, 512 rama, 80GB disk in ATI 9200. Sem nasu doma dve palcki od 256Mb, jih preprical v nakup novega 500GB diska, ter probal malo navit CPU, ki je zacudeno brez panike poletel na 3,4Ghz, brez da bi se sploh dotaknu voltaze. No, jst sem ga dal na 3,2Ghz ter se znizal volte in z novim diskom ter dodatnim ramom je masina napram prej dobesedno poletela. To masino se vedno njeni starsi uporabljajo za surfat ter office in se zdaj se mi vcasih, ko pridem k njej na obisk in jih dobim za to kisto prav lepo zahvalijo da kako od takrat res dobro dela. No, glavni krivec tu je bil seveda v najvecji meri disk ki res ni sel nikamor in cim sem dal novega not je bla razlika ajoj ocitna, tako da SSD v taki kisti za moje pojme sploh ni tak fail, sploh pa ker so tej P4 za taka opravila se vedno precej uporabni.

blackbfm ::

kisto prav lepo zahvalijo da kako od takrat res dobro dela


To zato ker nevejo kaj pomeni "dobro dela". Verjamem pa da boljše kot prej. Že youtube sploh ni gledljiv na manj kot dualcore procu.

mtosev ::

Youtube 1080p občasno šteka celo na deal core cpuju. tak je to
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ales ::

Po mojih izkušnjah je v PIII in PIV mašinah zelo koristno imeti vsaj 768 MB RAM-a. 1GB ali več pa še malo bolje. Manj kot 768MB je premalo za današnje okolje, če se pogovarjamo o brskanju po spletu in osnovnih pisarniških opravilih. Naslednje pa je res spodoben disk, ki je lahko tudi malo starejši, a ne ravno kak 40 GB IDE temveč po možnosti hiter PATA ali SATA (če plata podpira).

S tako posodobitvijo (RAM, HDD) so lahko PIII (po možnosti vsaj 1 GHz) in PIV mašine še vedno znosne za delo.

Pri eni od konfiguracij zgoraj sem opazil, da strošek ohišja, napajalnika in SSD predstavlja polovico cene oz. da je SSD najdražja posamezna komponenta. Sam sem skeptičen do take razdelitve stroškov in bi vzel cenejše ohišje in napajalnik, glede SSD pa bi poskusil izvesti krajši test smotrnosti v praksi.

opeter ::

Za delo, v kolikor uporabljaš primerne programe iz tistih časov kot je sama konfiguracija računalnika, je zadeva seveda uporabna.

Manj uporabna pa je (žal) za brskanje po modernih spletni straneh. Kot prvo moraš obvezno vklopiti AdBlock Plus oz. podobnega, moraš gledati tudi, kakšen brskalnik uporabljaš (recimo Firefox je dokaj požrešen, za starejše računalnike je bolj priročen Chrome ali pa Opera), saj so današnji programi vse bolj zahtevni.

Sicer pa, že ogled filmčkov na Youtube, ki imajo večjo ločljivost od 360 ali pa 480p so za takšen računalnike v večini priremov prevelik zalogaj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

aljaz33 ::

klinker je izjavil:

Rejzor....

Sem dobil lansko poletje od frendice, oz. njenih starsev eno tako masino na servis, ker jim je ful vse stekalo in so rekli da ce se pac da kaj ustimat da dela bolj normalno da ustimam, ce ne pa naj vrzem stran in bojo kupli kaj novega. Masina je mela P4 2,4ghz, 512 rama, 80GB disk in ATI 9200. Sem nasu doma dve palcki od 256Mb, jih preprical v nakup novega 500GB diska, ter probal malo navit CPU, ki je zacudeno brez panike poletel na 3,4Ghz, brez da bi se sploh dotaknu voltaze. No, jst sem ga dal na 3,2Ghz ter se znizal volte in z novim diskom ter dodatnim ramom je masina napram prej dobesedno poletela. To masino se vedno njeni starsi uporabljajo za surfat ter office in se zdaj se mi vcasih, ko pridem k njej na obisk in jih dobim za to kisto prav lepo zahvalijo da kako od takrat res dobro dela. No, glavni krivec tu je bil seveda v najvecji meri disk ki res ni sel nikamor in cim sem dal novega not je bla razlika ajoj ocitna, tako da SSD v taki kisti za moje pojme sploh ni tak fail, sploh pa ker so tej P4 za taka opravila se vedno precej uporabni.


Klinker, si mi dal idejo :) Trenutni računalnik, ki se uporablja v pisarni ima namreč zastarel 20 GB trdi disk. Proc je Athlon XP 2000+, 1 GB DDR rama. Bom probal z 80 GB diskom, ki ga imam doma, če bi morda bilo kaj hitrejše :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako izboljšam delovanje računalnika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
535838 (4118) alexz
»

Windows 8 na starejšem računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515905 (4960) solatko
»

SSD vs HDD (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24648571 (45452) MrStein
»

SSD-ji krepko pod mejo dolar/GB (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
15433990 (26129) krneki0001
»

Milijarda manj prihodkov za Intel zaradi nedobavljivosti diskov, povpraševanje po SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
14226697 (21369) Pyr0Beast

Več podobnih tem