» »

Katere komponente za pisarniški računalnik - SSD disk da ali ne?

Katere komponente za pisarniški računalnik - SSD disk da ali ne?

1
2
»

dzinks63 ::

Če je stari 20GB disk ata66 in 80GB disk ata133, potem pohitritev bo. Drugače pa malo navij tega athlona, nekaj malega se da ali pa ga celo zamenjaš (če ti plošča omogoča) za male pare (10€) za kakšnega 3GHz+, bi bilo še najbolše. 3GHz athlon žveči internet povsem spodobno.

amigo_no1 ::

klinker
P4 znajo biti jeba, posebej poleti z stock coolerjem, kajti se kar lepo grejejo.

klinker ::

blackbfm je izjavil:

kisto prav lepo zahvalijo da kako od takrat res dobro dela


To zato ker nevejo kaj pomeni "dobro dela". Verjamem pa da boljše kot prej. Že youtube sploh ni gledljiv na manj kot dualcore procu.


Vem pa jst kaj dobro dela in kista dela presenetljivo dobro. Seveda pa HD filmcki ipd vsekakor odpadejo, ma za to jo niti ne koristijo.

amigo_no1 je izjavil:

klinker
P4 znajo biti jeba, posebej poleti z stock coolerjem, kajti se kar lepo grejejo.


Ja, prescot na 775 so bli kar pecke, ta pa je nortwood 478 in na max sploh ne gre cez 50 stopinj, z njihovo uporabo pa niti to ne. Poleg tega je voltaza se znizana napram default.

aljaz33 je izjavil:

Klinker, si mi dal idejo :) Trenutni računalnik, ki se uporablja v pisarni ima namreč zastarel 20 GB trdi disk. Proc je Athlon XP 2000+, 1 GB DDR rama. Bom probal z 80 GB diskom, ki ga imam doma, če bi morda bilo kaj hitrejše :)


Njahh...se vedno bo polzje. Jst mam v predalu en Seagate 320GB na sata2, pa je napram Samsungu F3 pravi polz ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Ales ::

opeter je izjavil:

Za delo, v kolikor uporabljaš primerne programe iz tistih časov kot je sama konfiguracija računalnika, je zadeva seveda uporabna.

Manj uporabna pa je (žal) za brskanje po modernih spletni straneh. Kot prvo moraš obvezno vklopiti AdBlock Plus oz. podobnega, moraš gledati tudi, kakšen brskalnik uporabljaš (recimo Firefox je dokaj požrešen, za starejše računalnike je bolj priročen Chrome ali pa Opera), saj so današnji programi vse bolj zahtevni.

Sicer pa, že ogled filmčkov na Youtube, ki imajo večjo ločljivost od 360 ali pa 480p so za takšen računalnike v večini priremov prevelik zalogaj.

Ja seveda, čisto pisarniško delo, brez zahtevnih namenskih programov. Nastavljal sem 10 delovnih postaj za kolega, ki je moral priti čez z minimalnimi stroški in sem mu pomagal. Uporablja se OpenOffice Write, webmail, Firefox. Youtube odpade, pravzaprav je blokiran, takisto Facebook in še par stvari. Pogosto obiskovane spletne strani so bolj informativnega značaja, kjer ni veliko flasha in podobne nadloge, tako da še gre. Mogoče res Firefox ni bil najboljša izbira, a se ne obnese tako slabo.

Najslabši komp je bil PIII 933MHz, ki ga je kmalu porabil za dele, ima pa še par PIII 1,2 in 1,4 GHz, ostalo pa so razni PIV. Čisto subjektiven občutek imam, da ti močnejši PIII po hitrosti nesejo kak na papirju hitrejši PIV, ampak se nisem poglabljal.

gruntfürmich ::

jst sem ravno montiral ssd na povprečni pisarniški računalnik, intel 320 40gb, pa ti povem, da me je razočaral (morda samo zato, ker je ta ssd bolj slab). autocad res malce hitreje odpira, ampak da je za to vredno zagoniti 50€ več ko gledaš na vsak € se mi ne zdi ravno smotrno.

btw, ve morda kdo zakaj mi pri migraciji sistema (XP) na drug disk vsak program javlja da tiste stare dokumente praktično vsi programi odpirajo kot 'read only'? če pa kakšen nov dokument ustvarim pa tega ni... sem iskal kje bi nastavil dostope pa ne najdem...
lepo prosim!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

aljaz33 ::

Sem zamenjal disk na starem računalniku z novejšim, pohitritev sistema je res vidna, tako da je bil prejšnji disk ozko grlo sistema. Tako najverjetneje ne bo potrebe po novem sistemu še kakšno leto.

Najlepša hvala za vaše nasvete!

RejZoR ::

gruntfürmich je izjavil:

jst sem ravno montiral ssd na povprečni pisarniški računalnik, intel 320 40gb, pa ti povem, da me je razočaral (morda samo zato, ker je ta ssd bolj slab). autocad res malce hitreje odpira, ampak da je za to vredno zagoniti 50€ več ko gledaš na vsak € se mi ne zdi ravno smotrno.

btw, ve morda kdo zakaj mi pri migraciji sistema (XP) na drug disk vsak program javlja da tiste stare dokumente praktično vsi programi odpirajo kot 'read only'? če pa kakšen nov dokument ustvarim pa tega ni... sem iskal kje bi nastavil dostope pa ne najdem...
lepo prosim!


Preveri NTFS pravice (permissions). Ene parkrat sem naletel na take težave, ko sem migriral fajle med različnimi installi. Če ne drugega lahko izvedeš permissions takeover, s katerimi povoziš tastare pravice in postaneš nov lastnik. Tega ne moreš naredit če so bili fajli kriptirani z NTFS čeprav verjetno niso bili.

aljaz33 je izjavil:

Sem zamenjal disk na starem računalniku z novejšim, pohitritev sistema je res vidna, tako da je bil prejšnji disk ozko grlo sistema. Tako najverjetneje ne bo potrebe po novem sistemu še kakšno leto.

Najlepša hvala za vaše nasvete!


Si pol dal not SSD al zgolj nov, hitrejši navadni disk?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

aljaz33 ::

@RejZor: Noter sem dal navaden IDE disk 80 GB z 7200 obr., ker mi večjega diska matična ne podpira.

gruntfürmich ::

RejZoR je izjavil:

Preveri NTFS pravice (permissions). Ene parkrat sem naletel na take težave, ko sem migriral fajle med različnimi installi. Če ne drugega lahko izvedeš permissions takeover, s katerimi povoziš tastare pravice in postaneš nov lastnik. Tega ne moreš naredit če so bili fajli kriptirani z NTFS čeprav verjetno niso bili.


thx!
kako pa se to naredi?
drugače pa sem za silo rešil težavo tako, da sem pač tega userja dal še v administratorja. ni rešitev, vendar za prvo silo je.
verjetno je res da je zaradi migracije ostale na star komp naslovljene pravice; sam sem sumil da je morda disk narobe formatiran, ampak vse je bilo ok ko sem programe zaganjal z administratorskimi pravicami... tko da ja, nekje si je moralo zapomniti stara dovoljenja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

zdaj sem raziskal in ugotovil da je potrebno samo preprečiti preprosto skupno rabo datotek in že dobiš dostope...
ker v sedmici je to bolj instant, v xp-jih nikakor nisem mogel najti...
:facepalm:
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako izboljšam delovanje računalnika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
535910 (4190) alexz
»

Windows 8 na starejšem računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515942 (4997) solatko
»

SSD vs HDD (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24648840 (45721) MrStein
»

SSD-ji krepko pod mejo dolar/GB (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
15434178 (26317) krneki0001
»

Milijarda manj prihodkov za Intel zaradi nedobavljivosti diskov, povpraševanje po SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
14226855 (21527) Pyr0Beast

Več podobnih tem