» »

Gre nam bolje, samo še 107.000 brezposelnih

Gre nam bolje, samo še 107.000 brezposelnih

««
10 / 12
»»

Hayabusa ::

Kakšen link za to ?

Ramon dekers ::

mailer je izjavil:

Javni sektor bi se bil primoran (razen zdravstva in šolstva) zmanjšati za 50%.



Če pa Štrukelj neče. Janša bi že speljal reforme, ampak Štrukelj in ostali sindikati nečejo. Ljudstvo bi se uprlo. Janez si pa misli: vi kar čakajte, še to gospodarstvo nam bo šlo v rit ko ga imamo:))

Moj glas gre Janši. Že zato, ker se upa postavljati po robu Štruklju:)

jype ::

Ramon dekers> Če pa Štrukelj neče. Janša bi že speljal reforme, ampak Štrukelj in ostali sindikati nečejo.

Haha. Janša bi, zato zaposluje na tisoče "svojih" v javnem sektorju.

Dobr vic.

mailer> jype, zadeve glede ciganov in njihovih privilegijev v primerjavi z navadnimi "neogroženimi" civili v naprej ne komentiraj, ker niti slučajno nimaš predstave o razliki. V kolikor bi imeli enake privilegije bi vsaj sam lahko živel kot kralj.

Že živim kot kralj (v primerjavi z mnogimi romi), zato mi ni treba razlagat o tem, kako so romi priviligirani.

mailer> Ni res, da jih je toliko premalo v primerjavi s čakalnimi dobami. Dovolj jih je samo njihova učinkovitost (ne govorim za vse)je pa podobna sodniški praksi.

To ne drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Hayabusa ::

Romi v Slo so samo v MS (in še to ne vsi), ostali so cigani.
Že to pove veliko o tvojem "znanju".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

jype ::

Seriously. Slovenci smo pa samo v Ljubljani, pa še to samo v žepkih sem in tja, ostali ste pa pritepenci izza Urala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

furion ::

@jype ce tebi pase dat 50% dohidnine + 20% ddv, be my guest. To da ti ostane 40% za trdo delo ni fer. To ni nic drugega, kot suzenstvo, kjer je suzenjlastnik drzava.
Da bi jaz imel tak dohodek, mi nebi bilo cisto nic prav dat vec kot pol. Pa prag za 40% (bojda kmalu 50%) dohodnino je ze 74k eur, kar res ni veliko, ostane ti pa malo nic.

Mislim, da bi bila odprta medicina veliko boljsa, ker bi se clovek lahko odlocil, ali bo doloceno bolezen zdravil z sintetiko, ali z naravnimi zdravili. Rockafellerji, ki so uvedli moderno medicino, niso nikdar v zivljenju jedli svojih zdravil, mislim, da ti to pove vse.

Valvoline ::

Če bi jaz mel velik keša bi lepo šel v Rusijo po rusko državljanstvo in pokazal sredinec domačim turboparazitom. Kapo dol unemu francoskemu igralcu ki je javno pokazal sredinec Holandeu in je reku da ne bo več futral tako požrešno državo kot je Francija čeprav je njegova domovina.
Mislim da bodo vsi premožni sledili njegov primer če se bodo vladajoči krvosesi preveč opogumili z nabijanjem davkov. Edino pravilno.

Zgodovina sprememb…

jype ::

jan1024188> @jype ce tebi pase dat 50% dohidnine + 20% ddv, be my guest. To da ti ostane 40% za trdo delo ni fer. To ni nic drugega, kot suzenstvo, kjer je suzenjlastnik drzava.
jan1024188> Da bi jaz imel tak dohodek, mi nebi bilo cisto nic prav dat vec kot pol. Pa prag za 40% (bojda kmalu 50%) dohodnino je ze 74k eur, kar res ni veliko, ostane ti pa malo nic.

To je manj, kot dajo prebivalci večine evrope.

jan1024188> Mislim, da bi bila odprta medicina veliko boljsa, ker bi se clovek lahko odlocil, ali bo doloceno bolezen zdravil z sintetiko, ali z naravnimi zdravili. Rockafellerji, ki so uvedli moderno medicino, niso nikdar v zivljenju jedli svojih zdravil, mislim, da ti to pove vse.

Pravkar si nam povedal, da o ničemer nimaš niti najmanjšega pojma.

Valvoline> Če bi jaz mel velik keša bi lepo šel v Rusijo po rusko državljanstvo in pokazal sredinec domačim turboparazitom. Kapo dol unemu francoskemu igralcu ki je javno pokazal sredinec Holandeu in je reku da ne bo več futral tako požrešno državo kot je Francija čeprav je njegova domovina.

Assholes will asshole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

furion ::

O medicini res ne vem nic. Vsaka civilizacija je imela svojo naravno medicino, a oni tudi niso imeli pojma? Verjamem, da za vsako sintetiko obstaja naravna metoda, bolj zdrava.
Nas zilvjenski stil verjetno ni pretirano zdrav (shit hrana, onesnazenost-toxicity, zdravila, cepiva itd...), to dokazuje % ljudi ki dobi raka. Ali % ljudi ki se rodi prizadet (recimo porast avtizma, ki je ena oblika retardiranosti).

Prepotoval bom pol sveta, upam da najdem kraj, ki mi bolj ustreza. +?+(-_-)+?+ ignorant sheeple.

furion ::

Namesto da mi drzava krade, zato da da 20% brezposelnemu foku, ki je na socialni, in cele dneve sam drka k****, bi lahko recimo drzava naredila program zdrave hrane in spodbudila agrikulturo. Vsakemu, ki bi zaprosil, bi brezplacno podelili kos zemlje v obdelavo. Obudili bi trznice, in tako namesto, da gres v spar (kjer davke itaq utajijo) in kupis umetno hrano (recimo paradajz is soncne spanije ki raste v kameni volni, in se namaka z mesanico kemikalij preko racunalnika, obirajo ga pa ilegalci in sezonski delavci za cent na dolar..skratka shit hrana brez okusa, brez vitaminov in mineralov, pa se gensko predelana - kar se dodatno dela sranje v telesu), bi imel paradajz ki zraste v zemlji, pridela ga pa nekdo, ki bi bil drugace brezposelen drek.

To da jemljes od produktivih, ustvaris dependenten reven class ki ga futras...to je stvar ki je zjebala rimski imperij. Bravo jype, dobro stvar podpiras.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

jype ::

jan1024188> Vsaka civilizacija je imela svojo naravno medicino, a oni tudi niso imeli pojma?

Ja, dejansko za ogromno večino to drži.

jan1024188> Verjamem, da za vsako sintetiko obstaja naravna metoda, bolj zdrava.

Fino da verjameš, z realnostjo pa kljub temu nima nobene zveze.

jan1024188> Nas zilvjenski stil verjetno ni pretirano zdrav (shit hrana, onesnazenost-toxicity, zdravila, cepiva itd...), to dokazuje % ljudi ki dobi raka. Ali % ljudi ki se rodi prizadet (recimo porast avtizma, ki je ena oblika retardiranosti).

Naš življenski stil si danes vsaj deloma lahko izbiramo sami. Onesnaženost je velik problem, a ga vsaj na zahodu zelo uspešno rešujemo (na vzhodu ga bodo pa tudi kmalu). Rak je posledica vedno starejšega prebivalstva in neizobraženosti glede dejavnikov tveganja.

Statistično gledano je avtizma enako, le veliko več takšnih otrok (praktično vsi) dočaka puberteto.

jan1024188> To da jemljes od produktivih, ustvaris dependenten reven class ki ga futras...to je stvar ki je zjebala rimski imperij. Bravo jype, dobro stvar podpiras.

To je osnova solidarnosti in nobenega razloga ni, da mi (uspešni) ne bi futrali vas (ki se sami ne zmorete) - s tem preprečujemo, da bi vi popizdili in nam (ki že imamo praktično vse kar želimo) vse pobrali in nas pobili. Dokler imate znosen standard in na voljo dovolj hobijev, mi lahko normalno delamo in ustvarjamo velike presežke.

jan1024188> bi lahko recimo drzava naredila program zdrave hrane in spodbudila agrikulturo.

To lahko narediš kar sam, ne rabiš države za kaj takega.

jan1024188> Prepotoval bom pol sveta, upam da najdem kraj, ki mi bolj ustreza. +?+(-_-)+?+ ignorant sheeple.

Jaz sem ga že. Ugotovil sem, da Slovenci pojma nimajo, kako fino se imajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Ramon dekers ::

furion je izjavil:

Namesto da mi drzava krade, zato da da 20% brezposelnemu foku, ki je na socialni, in cele dneve sam drka k****, bi lahko recimo drzava naredila program zdrave hrane in spodbudila agrikulturo. Vsakemu, ki bi zaprosil, bi brezplacno podelili kos zemlje v obdelavo. Obudili bi trznice, in tako namesto, da gres v spar (kjer davke itaq utajijo) in kupis umetno hrano (recimo paradajz is soncne spanije ki raste v kameni volni, in se namaka z mesanico kemikalij preko racunalnika, obirajo ga pa ilegalci in sezonski delavci za cent na dolar..skratka shit hrana brez okusa, brez vitaminov in mineralov, pa se gensko predelana - kar se dodatno dela sranje v telesu), bi imel paradajz ki zraste v zemlji, pridela ga pa nekdo, ki bi bil drugace brezposelen drek.

To da jemljes od produktivih, ustvaris dependenten reven class ki ga futras...to je stvar ki je zjebala rimski imperij. Bravo jype, dobro stvar podpiras.


E to! To je to. Eko, bio prodaja cveti. Ampak pazi tu nima država nič pač pa multinacionalke.

kmetek ::

a se lahko vidva spravita drkat v nakladalnico?

jan ima prav: kdor prejema socialno, dejansko prejema 40% minimalne neto plače, za katero mora(mo) delavci v gospodarstvu narediti 67 ur dela...

torej naj vlada oziroma občine napotijo nekam, da oddelajo VSAJ polovico od teh 67 ur...torej nekje 32 ur = 4 dni dela mesečno.

kdor se izogne temu in je zdravstvenon&umsko sposoben, se mu vsak mesec zniža za 5%....pa da vidimo potem pijavke.

jype: kakšni presežki se pa ustvarjajo?

To je osnova solidarnosti in nobenega razloga ni, da mi (uspešni) ne bi futrali vas (ki se sami ne zmorete) - s tem preprečujemo, da bi vi popizdili in nam (ki že imamo praktično vse kar želimo) vse pobrali in nas pobili. Dokler imate znosen standard in na voljo dovolj hobijev, mi lahko normalno delamo in ustvarjamo velike presežke.

prosim napiši mi, koliko NOVIH delovnih mest se je v zadnjem stoletju-tisočletju ustvarilo?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Sandi1987 ()

Daedalus ::

Iz šole (faksa) odnese normalen učenec dokaj malo. 4 leta tečnarjenja za dejansko pol leta uporabnega znanja. Vsi, ki so uspešni jim je bila šola bolj kot modni dodatek. Vrhunski strokovnjaki, da prihajajo iz naših faksov...močno dvomim. Naš visokošolski sistem bolj ali manj štanca študente.
Koliko pa dejansko rabite znanja iz faksa, ki ga ne bi morli potegniti sami vn v hitrejšem času in bolj učinkovito?


Faks te (za razliko od splošnega prepričanja) ne more narediti za strokovnjaka. Za biti strokovnjak na nekem področju, se more uskladit par stvari (sposobnost, zanimanje, želje vlagati ogromno časa v neko področje dela) in tu faks pomaga toliko, da ti da neke osnove in te malo usmeri pri iskanju znanja. Pa v času študija imaš tam neposreden dostop do ostalih ljudi, ki jih zanimajo podobne zadeve in do onih, ki že nekaj znajo. Tale družbeni vidik faksa je IMHO najpomembnejši.

To je pa vse - faks je zgolj ena izmed sestavin za začetek neke kariere. Če ga ne jemlješ resno, ti to nič ne pomaga. Če misliš, da si s tem, ko si spacal skup neko diplomo, kaj dosegel - se motiš. In pri nas se moti zelo veliko ljudi, ko misli "papir = služba".
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

kmetek> prosim napiši mi, koliko NOVIH delovnih mest se je v zadnjem stoletju-tisočletju ustvarilo?

Over 9000. Kako misliš koliko novih delovnih mest? Bistveno več kot se je starih ukinilo, ker je zaposlenih vedno več in več ljudi, pa praktično ves čas ustvarjamo tudi nove poklice.

kmetek> jype: kakšni presežki se pa ustvarjajo?

Ogromni. Ljudje ustvarjajo vedno več.

kmetek ::

Ti imaš vedno vse prav. Pa še vedno brez naziva po toliko letih, res je lepo imeti varstvo moderatorjev.

Ramon dekers ::

kmetek je izjavil:

Ti imaš vedno vse prav. Pa še vedno brez naziva po toliko letih, res je lepo imeti varstvo moderatorjev.



Jure bi moral pisati članke. Še posebne ekonomija vidim, da mu leži! Se popolnoma resen!

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ramon dekers> Jure bi moral pisati članke. Še posebne ekonomija vidim, da mu leži! Se popolnoma resen!

I may yet.

Ramon dekers ::

Wish you all the best

jalovec09 ::

Kako lahko v 1 dnevu pade iskalcev zaposlitve za 600-700 ?
Pa kaj jih zavod briše al pa se ljudje izpisujejo.
Saj novih delovnih mest ni veliko

Zgodovina sprememb…

jype ::

Jah, jaz sem prejšnji teden par brezposelnih prestavil v zaposlene.

Pa morda še kdo. Se nabere.

Mipe ::

Brišejo jih, brišejo. Takoj ko sosedu skidajo sneg, babici pomagajo čez cesto in pokasirajo drobiž za burek. Očitno je to za zavod dovolj, da jih smatra kot zaposlene.

Daedalus ::

Tako. Že od prve Jajotove vlade naprej, je postal običaj, da se redno "čistijo" evidence registrirano brezposelnih. Drobnič je začel s takim mutenjem in očitno je preveč privlačno, da ga ne bi uporabljali. Takrat se je administrativno znižala brezposelnost preko noči...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Blinder ::

Podjetja, ki zaposlujejo računalničarje so po novem začele pisat v oglas, da je zaželjeno imeti ta pa ta certifikat. Tudi izkušenih kandidatov dobijo preveč, pol pa si izmišljujejo nove stvari, kako zmanjšat število prijav.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Hayabusa ::

Število delovnih mest se je zmanjšalo za 95k, število uradno brezposelnih je šlo gor samo za par %.
It makes no sense.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

opeter ::

Eno je uradna statistika, druga pa realnost. Tudi mojo mamo so črtali iz evidence, pa je brez dela.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Hayabusa ::

Odšteješ od 2 milijonov: št. upokojencev, zaposlenih, onih v oš/sš,faks in dobiš neko številko.
Kje ste raziskovalni novinarji ?

LeQuack ::

Blinder je izjavil:

Podjetja, ki zaposlujejo računalničarje so po novem začele pisat v oglas, da je zaželjeno imeti ta pa ta certifikat. Tudi izkušenih kandidatov dobijo preveč, pol pa si izmišljujejo nove stvari, kako zmanjšat število prijav.


Rabijo za prijavit se na razpise, ker je to še edina panoga, ki uspeva. Podaljšan socializem, če hočeš, kjer država še vedno zagotavlja vse posle.
Quack !

Gandalfar ::

Hayabusa je izjavil:

Odšteješ od 2 milijonov: št. upokojencev, zaposlenih, onih v oš/sš,faks in dobiš neko številko.
Kje ste raziskovalni novinarji ?


To sploh ni problem, mas en kup metodologije in mednarodnih institucij ki na terenu delajo vzorcenje in merijo realno stopnjo brezposelnosti. Ni mi pa jasno kaj bos naredil s to cifro (kar ne mores ze z obstojeco).

opeter ::

Hotel je povedat, da je več ljudi brez dela kot pa prikazuje statistika.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jalovec09 ::

Ma kaj se sploh ubadate z neko neuradno statistiko, dejstvo je da se je brezposelnost zmanjšala iz 125000 na 121500.

Mipe ::

Uradna cifra še vedno ni realna cifra. Na uradih zavoda za zaposlovanja imajo navodila, da čim hitreje izpišejo prijavljene. Tudi če niso dobili dela.

opeter ::

Sicer pa je vseeno. Dokler ni večjih nemirov pa še dokaj polne košare so v nakupovalni centrih, je vse OK, ali?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

kriza je samo ni tak hudo kot je drugje.
št od včeraj: španija 27.2% brezposelnost mladi brezposelni 58%

španci nas lepo prehitevajo:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Blinder ::

opeter je izjavil:

Sicer pa je vseeno. Dokler ni večjih nemirov pa še dokaj polne košare so v nakupovalni centrih, je vse OK, ali?


ok je za tiste, ki niso brezposelni.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

m0LN4r ::

Podatek:
V sloveniji je 30k brezsposelnih od 20. do 30. leta starosti. To ni glih fajni podatek glede na prihodnost slovenije in mladih družin itd.

Se pa strinjam, da smo ful omejeni in jih zelo malo upa it poskusit srečo v druge vode (tujina, druga dela kot pa za katera so se izšolali). Zato je pa kriv sistem, ki nas/jih je prepričal v to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Kamran ::

Hoj,

m0LN4r je izjavil:

Se pa strinjam, da smo ful omejeni in jih zelo malo upa it poskusit srečo v druge vode (tujina, druga dela kot pa za katera so se izšolali). Zato je pa kriv sistem, ki nas/jih je prepričal v to.

Seveda, tudi marsikomu se lahko zgodi to, kar se je dogajalo Vegrad-ovim delavcem. Tudi tujina ni vse, sicer pa odvisno kam prideš in kakšen je delodajalec. :|

jalovec09 ::

ZRSZ je objavil upad brezposlenosti, novinarji pa vsak teden povejo, kako bo Mercator odpuščal, privat firme pa se borijo za preživetje a tudi tam bodo moral odpuščat.

Me pa sedaj zanima, kako lahko to lažno statistiko še kar ˝trolajo˝ v nedogled, ker TO NI RES !!!

PaX_MaN ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Mipe ::

Jap, ker je javni sektor zaposloval.

Massacra ::

Nope, Janša je zaposloval! :'(

Hayabusa ::

PaX_MaN je izjavil:

Škoda k "taprava" statistka pravi da je brezposelnosti - manj.

Po tej logiki bi moralo več podjetij nastati kot jih crkne, vendar se to v Zloveniastanu ne dogaja.
JS itak več ne zaposluje.


Sosed je kaviar&ta drag šampanjec, jaz sendvič s tuno, v povprečju jeva okusen golaž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

PaX_MaN ::

Po tej logiki bi moralo več podjetij nastati kot jih crkne, vendar se to v Zloveniastanu ne dogaja.

Za delo na črno zgleda še nis slišu.

Hayabusa ::

250k prebivalcev hodi po pakete s hrano (včeraj na dnevniku), brezposelnost se res zmanjšuje :D.

PaX_MaN ::

150k si mislu?
Toj lih nekih 90k*fotr/mat + par frocov.

Invictus ::

Če si vpisan med nazaposlene in ne hodiš na tista bedasta predavanja zavoda za zaposlovanja, potem te prej ali slej izpišejo iz evidence.

In je spet en nezaposlen manj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tero ::

Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Vanich ::

We are done for.

solatko ::

Gre nam zmeraj bolje.
Delo krepa človeka

Aston_11 ::

Seveda nam gre, samo novinarji nas prepričujejo, da ne gre, pa statistika, pa politiki, pa..., dejansko pa se že čuti vzpon, ki bo sledil trdemu padcu s pikonom v tla.
««
10 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako prekiniti pogodbo za določen čas, denarno nadomestilo za brezposelnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8532839 (7431) St235
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636970 (29381) Vitez

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32269958 (60906) dzinks63
»

Zavod za zaposlovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5613605 (10724) AndrejS
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15832227 (26931) Mr.B

Več podobnih tem