» »

Gre nam bolje, samo še 107.000 brezposelnih

Gre nam bolje, samo še 107.000 brezposelnih

««
9 / 12
»»

Ramon dekers ::

They have more honors kids than we have kids.


Bomo videli kaj bo ostalo od njih ko se investicije preselijo v "brick" države. Zopet srednji vek.

Se popravljam nove brick države, aka Turčija.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ramon dekers> Bomo videli kaj bo ostalo od njih ko se investicije preselijo v "brick" države. Zopet srednji vek.

Njihovi (trenutni BRIC) interni trgi so praktično od več sto milijonskih do milijardnih. Trge poganja gospodarska rast, ki je posledica urbanizacije prebivalstva in industrializacije kmetijstva, v vseh štirih državah. Ti res misliš, da bodo kadarkoli v naslednjih 20 letih "ostali brez investicij"?

Morda, če uvedejo polnopravni fašizem in nacionalizirajo gospodarstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Ramon dekers ::

Ja žaljenje ni bilo na mestu sem zbrisal!

Ramon dekers ::

Njihovi (trenutni BRIC) interni trgi so praktično od več sto milijonskih do milijardnih. Trge poganja gospodarska rast, ki je posledica urbanizacije prebivalstva in industrializacije kmetijstva, v vseh štirih državah. Ti res misliš, da bodo kadarkoli v naslednjih 20 letih "ostali brez investicij"?

Morda, če uvedejo polnopravni fašizem in nacionalizirajo gospodarstvo.


Vem, v teoriji je tako. Ampak zakaj misliš da pravijo da se kitajska gospodarska rast ohlaja? Sem prepričan, da se jim bodo posli zmanjšali, enormno. Tudi delovna sila postaja draga. 300€ pa že ni več tako malo za delavca na mesec.

Oni imajo fašizem, diktaturo, saj veš kakšna cenzura je samo na netu. Če bi ti tam govoril od partije tako kot od SDS dvomim da bi še opravljal svoje delo.

Manjka samo pika na I, torej umik investicj, potem nastane kriza ker bo toliko x miljonov ljudi na cesti. Sam veš da Kitajska bazira na poceni delovni sili in ne na high tech tako kot ZDA oziroma njiova silicijeva dolina.

jype ::

Ramon dekers> Ampak zakaj misliš da pravijo da se kitajska gospodarska rast ohlaja?

Ker njihovi šefi niso nori in ne pustijo, da bi se z napihovanjem balonov destabilizirala cela država. Trenutno imajo dovolj denarja, da 10 let nonstop gradijo - kaj bodo pa pol? Gradbeni sektor, tako kot mi, vrgli v reko?

Ramon dekers> Tudi delovna sila postaja draga.

Ja hvala bogu, jasen znak, da se jim standard hitro dviguje je točno to - ne delajo za šalco riža.

Ramon dekers> Oni imajo fašizem, diktaturo, saj veš kakšna cenzura je samo na netu. Če bi ti tam govoril od partije tako kot od SDS dvomim da bi še opravljal svoje delo.

To ni fašizem, ki bi se ga investitorji bali.

Ramon dekers> Manjka samo pika na I, torej umik investicj, potem nastane kriza ker bo toliko x miljonov ljudi na cesti.

Ti sploh ne razumeš, kako Kitajska funkcionira.

Ramon dekers ::

Jure nehaj, prosim te lepo:

http://articles.washingtonpost.com/2012...

Sanja se ti ne koliko stanovanj imajo pa jih nimajo nikomur prodati!

jype ::

Ramon dekers> Sanja se ti ne koliko stanovanj imajo pa jih nimajo nikomur prodati!

Ker jim ni treba, ker vse to gradijo državne firme na denar, ki ga služijo od gospodarske rasti, da imajo lahko vsi ljudje delo.

S tem ne kupujejo le socialnega miru, temveč tudi omogočajo urbanizacijo prebivalstva.

Ramon dekers ::

Ker jim ni treba, ker vse to gradijo državne firme na denar, ki ga služijo od gospodarske rasti, da imajo lahko vsi ljudje delo.


Torej, zgrešene investicije. Če stanovanj nimajo nikomur prodati potem je to zgrešena investicija. Enako kot z olimpijskimi igrami. Naredijo megalomanske projekte samo da se kažejo, a hudič je ko pride do vzdrževanja, ki stane kar precej.

S tem ne kupujejo le socialnega miru, temveč tudi omogočajo urbanizacijo prebivalstva.


Bolj socialni mir.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ramon dekers> Torej, zgrešene investicije.

Ne. Investicije v skladu z njihovo razvojno strategijo. Pri njih je migracija ruralnega prebivalstva v mesta še vedno znatna (in zaradi vzdrževanja dolgoročne gospodarske rasti si tega tudi želijo).

Ramon dekers> Če stanovanj nimajo nikomur prodati

Imajo. Ne gradijo le stanovanj, ampak celotna mesta, skupaj s tovarnami, šolami, vse po vrsti. Včasih tudi vidijo, da bi se kaj dalo narediti bolje in _podrejo_ in zgradijo malo drugače. Ne ker bi si to lahko privoščili, ampak ker si morajo. Tisto, česar si ne morejo privoščiti, je prevelika brezposelnost.

Ramon dekers> Bolj socialni mir.

Kar je za Kitajsko izrednega pomena.

solatko ::

Naj bodo naši delodajalci zadovoljni, ker imajo še vedno popolnjena delovna mesta za minimalno plačo.
500 - 600€ zadošča za 10 dnevno življenje (če računaš položnice, obleko, šolanje otrok....). Kakšno je tako življenje, lahko proba vsak sam.
Zanimivo je, da se enako ali celo manj naprono delo, pri sosedih, plačuje od 2k€+, pa njihov Milič, ne jamra, da niso konkurenčni.

Primerjat pisarniška dela z delom v gozdu ali rudniku, se mi pa zdi skrajno abotno.
Delo krepa človeka

Daedalus ::

Primerjat pisarniška dela z delom v gozdu ali rudniku, se mi pa zdi skrajno abotno.


Se strinjam. Za določena pisarniška dela rabiš precej več znanja in izkušenj, kot jih rabiš za gozdarja ali rudarja. So pa slednja dela precej bolj nevarna. Tako da ne bi jaz mešal jabk in hrušk. Na koncu dneva je sproducirana dodana vrednost edino, kar lahko uporabiš za neko spodobno merilo. Vse ostalo je pa navadno prepucavanje med pisarniškimi fikusi in fizičarji.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

kmetek ::

fak pa vi res nimate sluŽb, da pišete ob pol 2 zjutraj? 8-O

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Sandi1987 ()

Daedalus ::

FYI, jaz sem danes delal do 3:30 zjutraj. Deploy HA infrastrukture na live storitvi... ni šla čisto brez problemov. Vmes se najde kaj časa, ko kdo druga kaj testira, pol pa se lahko piše po forumu.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Valvoline ::

Daedalus je izjavil:


Se strinjam. Za določena pisarniška dela rabiš precej več znanja in izkušenj, kot jih rabiš za gozdarja ali rudarja. So pa slednja dela precej bolj nevarna. Tako da ne bi jaz mešal jabk in hrušk. Na koncu dneva je sproducirana dodana vrednost edino, kar lahko uporabiš za neko spodobno merilo. Vse ostalo je pa navadno prepucavanje med pisarniškimi fikusi in fizičarji.


A res,kolk je potem po tvojem dodana vrednost pisarniških fikusarjev v JS?

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

solatko je izjavil:

Naj bodo naši delodajalci zadovoljni, ker imajo še vedno popolnjena delovna mesta za minimalno plačo.
500 - 600EUR zadošča za 10 dnevno življenje (če računaš položnice, obleko, šolanje otrok....). Kakšno je tako življenje, lahko proba vsak sam.
Zanimivo je, da se enako ali celo manj naprono delo, pri sosedih, plačuje od 2kEUR+, pa njihov Milič, ne jamra, da niso konkurenčni.

Primerjat pisarniška dela z delom v gozdu ali rudniku, se mi pa zdi skrajno abotno.

Pri sosedih tudi ni tako rožnato kot si ti prestavljaš,plače padajo iz dneva v dan.V Avstiji je plača 900-1000 evrov kar razširjen pojav po tovarnah,ob tem da ne dobijo nič za malico in prevoz.

Primerjamo ustvarjalno delo z neko dodano vrednost in javnosektoraško pumpanje odvečnih preplačanih in nepotrebnih kadrov.

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

A res,kolk je potem po tvojem dodana vrednost pisarniških fikusarjev v JS?


Odkrito povedano, ne vem. Se nisem nikoli ubadal z merjenjem dodane vrednosti dela v JS. Dvomim, da se sploh kdo je... sej zato se pa skoz ponavljajo eno in isti zgrešeni ukrepi in politično motivirana natolcevanja. Vsi radi ribarijo v kalnem, dejanski podatki pa zanimajo bolj malo ljudi.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Valvoline> A res,kolk je potem po tvojem dodana vrednost pisarniških fikusarjev v JS?

Če JS ne bi deloval, bi jaz prinesel 40k manj na leto v proračun.

PaX_MaN ::

Valvoline je izjavil:

A res,kolk je potem po tvojem dodana vrednost pisarniških fikusarjev v JS?

8695193822€

jype ::

jan1024188> JS ne proizvaja nic dobrega

Razen proizvajanja vrhunsko izobraženih kadrov, zagotavljanja fizične in socialne varnosti, skrbi za zdravje in delovanja za moje delo nujno potrebne infrastrukture in vršenja nadzora nad vsem skupaj, da se vsi bolj ali manj držimo pravil... Res praktično ničesar dobrega.

black ice ::

Valvoline je izjavil:


Pri sosedih tudi ni tako rožnato kot si ti prestavljaš,plače padajo iz dneva v dan.V Avstiji je plača 900-1000 evrov kar razširjen pojav po tovarnah,ob tem da ne dobijo nič za malico in prevoz.

Baba čula baba rekla. Sem ti že nekajkrat rekel, da ne verjemi vsega kar slišiš (imam kar nekaj informacij iz prve roke). Najdeš nekaj tovarn s takimi plačami, kar ne pomeni, da imajo vse tovarne takšne plače.
Dodatek za prevoz se imenuje Pendlerpauschal, če si ga tvoji znanci ne vedo urediti, še ne pomeni, da "ne dobijo nič" oz. da niso upravičeni do prejemanja le-tega.

furion ::

jype je izjavil:

jan1024188> JS ne proizvaja nic dobrega

Razen proizvajanja vrhunsko izobraženih kadrov, zagotavljanja fizične in socialne varnosti, skrbi za zdravje in delovanja za moje delo nujno potrebne infrastrukture in vršenja nadzora nad vsem skupaj, da se vsi bolj ali manj držimo pravil... Res praktično ničesar dobrega.


Ja, zaenkrat se nakak deluje.

Hayabusa ::

jype je izjavil:

jan1024188> JS ne proizvaja nic dobrega

Razen proizvajanja vrhunsko izobraženih kadrov, zagotavljanja fizične in socialne varnosti, skrbi za zdravje in delovanja za moje delo nujno potrebne infrastrukture in vršenja nadzora nad vsem skupaj, da se vsi bolj ali manj držimo pravil... Res praktično ničesar dobrega.

Če seciram:
proizvajanja vrhunsko izobraženih kadrov...failed
http://www.uradni-list.si/1/content?id=...
V Sloveniji je premalo vrhunsko izobraženih raziskovalcev, da jim ne bi omogočili vstopa v visokošolski izobraževalni sistem ter obratno

Ustanavljanje novih privat "fdv type" univerz ne bo rešilo Slovenije.

zagotavljanja fizične in socialne varnosti...1x failed
polna DSP znaša 260 Eur ? U kidding me ?
Gremo vprašati sosede ciganov v NM, Roje, Ambrus, kaj si mislijo o varnosti ?

skrbi za zdravje in delovanja za moje delo nujno potrebne infrastrukture...2x failed

vršenja nadzora nad vsem skupaj, da se vsi bolj ali manj držimo pravil...failed
V stilu "kar je dovoljeno Jupitru ni dovoljeno volu" ?

Score 1/6.

Test failed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

jype ::

Hayabusa> proizvajanja vrhunsko izobraženih kadrov...failed

Nope. Večino se sicer proizvede za izvoz, ampak to ni problem javnega sektorja, temveč zasebnega, ki vrhunskih kadrov ne zna zaposliti.

Hayabusa> Ustanavljanje novih privat "fdv type" univerz ne bo rešilo Slovenije.

Who cares?

Hayabusa> zagotavljanja fizične in socialne varnosti...1x failed

Nope.

Hayabusa> Gremo vprašati sosede ciganov v NM, Roje, Ambrus, kaj si mislijo o varnosti ?

Populistično sranje na tem forumu ne vžge.

Hayabusa> vršenja nadzora nad vsem skupaj, da se vsi bolj ali manj držimo pravil...failed

Nope.

Hayabusa> Test failed.

Nope. Normalno živimo in delamo reči, ki nas veselijo. Vedno je lahko bolje, a slabo ni.

jype ::

Ramon dekers> Zakaj, če lahko delamo to kar nas veseli in smo srečni.

Ker nekateri zaradi klerofašistične agende ne morejo. (Izbrisani, istospolno usmerjeni in drugi stigmatizirani in šikanirani pripadniki marginalnih skupin.)

Ramon dekers ::

Česa pa ne smejo delati? Istospolni imajo lahko spolne odnes z istim spolom, izbrisani bodo dobili mastne odškodninen, romi dobijo več socialne pomoči kot ostali slovenci.

Menim, da nimaš realne slike in stojiš na iluziji. Če kdo, so to slovenci, ki imajo imajo manj pravic kot manjšine, ki se jim stalno prilagajamo. Še posebno srednji sloj, tega je potrebno obglaviti, tistim, ki pa nič ne delajo in nikoli niso pa stanovanja, socialno pomoč, brezplačne vrtce. Haleluja

solatko ::

Valvoline - Večina pisarniških del, je daleč od ustvarjalnega (za ustvarjalno delo, poznajo v razvitem svetu drugačno plačilo in vrednotenje, kot se uporablja pri nas - projektne naloge in individualne pogodbe, ki pa na žalost, trajajo samo toliko časa, kolikor časa si ustvarjalen, ko ti zmanjka idej, si na cesti).
Govorim o pisarniškem delu, ki predstavlja nujno zlo - administracija. Večina razvitih firm, administracijo najema po potrebah, pri nas pa je zaposlena redno, za nedoločen čas in plačana po izobrazbi, ne pa po nalogah, ki jih opravlja.
Tudi večina visokoizobraženih kadrov, ne prinaša velikih dodanih vrednosti v podjetju ali JS, so pa potrebni, kot fizikalci, da proces poteka.
Če pipi ne dodaš gumastega tesnila, bo tudi pipa za 150€ puščala vodo.

Če ni v podjetju dovolj denarja, za pošteno plačilo fizikalcev, naj lastniki firmo raje zaprejo, kot, da z ljudmi ravnajo podcenjujoče in jih plačujejo kot včasih dninarje.

Večina naših delodajalcev, bo zadovoljna šele, ko bodo zaposleni, vsak mesec prinesli nekaj denarja, da bodo lahko sploh delal.
Delo krepa človeka

jype ::

Ramon dekers> Česa pa ne smejo delati?

Vsega, kar smejo delati ostali.

Ramon dekers> Če kdo, so to slovenci, ki imajo imajo manj pravic kot manjšine, ki se jim stalno prilagajamo.

Mhm, popolnoma. Take retardirane izjave so temelj desničarske demagogije.

Ramon dekers> Še posebno srednji sloj, tega je potrebno obglaviti, tistim, ki pa nič ne delajo in nikoli niso pa stanovanja, socialno pomoč, brezplačne vrtce. Haleluja

Prav imaš, stanovanja, socialno pomoč in brezplačne vrtce bi morali rezervirat za najbogatejše. Bi prihranili, ker jih je manj.

Ramon dekers ::

Vsega, kar smejo delati ostali.


?

Mhm, popolnoma. Take retardirane izjave so temelj desničarske demagogije.


Ne razumem? Mi lahko bolje utemljiš?

Prav imaš, stanovanja, socialno pomoč in brezplačne vrtce bi morali rezervirat za najbogatejše. Bi prihranili, ker jih je manj.


No tega nisem rekel, samo v naši državi je bolje biti rom kot slovenec, ki se bori za preživetje in poskuša dobiti 700€ za preživetje. Pravice imaš enake s tem da dobiš za nagrado še stanovanje in socilano pomoč. No ja romov se bojijo ker na tak način vzdržujejo socialni mir.

jype ::

Ramon dekers> v naši državi je bolje biti rom kot slovenec

Vsak Slovenec, ki živi v podrtiji sredi hoste in bos vlači na kup železje, je deležen enake podpore.

Ramon dekers ::

Vsak Slovenec, ki živi v podrtiji sredi hoste in bos vlači na kup železje, je deležen enake podpore.


Ampak še nisem videl primera kjer bi država dala stanovanja slovencem tako kot Strojanovim. Pa ne bi o tem, da je šlo o kompenzaciji zemljišča.

jype ::

Ramon dekers> Ampak še nisem videl primera kjer bi država dala stanovanja slovencem tako kot Strojanovim.

Jaz tudi še nisem videl, da bi Slovencem kdo ročno bombo vrgel v bajto.

Hayabusa ::

Jaz tudi še nisem videl, da bi Slovencem kdo ročno bombo vrgel v bajto.

Si preveč časa za monitorjem:
http://www.dnevnik.si/kronika/1042314234

jype ::

To je napad na sodnico, ne na Slovenko.

mtosev ::

strojanovi so verjetno izjema. dvomim, da vsi romi dobijo tolk $$$$. jih je vsaj nekaj normalnih kot tisti Miller kateri si sam služi kruh
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

furion ::

jype je izjavil:

To je napad na sodnico, ne na Slovenko.

A sodnica ni slovenka?

jype ::

jan1024188> A sodnica ni slovenka?

Napadena je bila zato ker je sodnica, ne zato ker je Slovenka.

Sodnica bi bila napadena tudi če bi bila Azerbajdžanka, ne bi pa bila napadena, če ne bi bila sodnica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

Jaz osebno imam raje manj a bolje izvedenih javnih storitev, kot pa stanje kot je zdej, ki se razdaja vse na okoli rezultat pa slab.

Iz šole (faksa) odnese normalen učenec dokaj malo. 4 leta tečnarjenja za dejansko pol leta uporabnega znanja. Vsi, ki so uspešni jim je bila šola bolj kot modni dodatek. Vrhunski strokovnjaki, da prihajajo iz naših faksov...močno dvomim. Naš visokošolski sistem bolj ali manj štanca študente.
Koliko pa dejansko rabite znanja iz faksa, ki ga ne bi morli potegniti sami vn v hitrejšem času in bolj učinkovito?
Danes bi moral biti faks 2 leti + diploma, ostalo pa porabiš za samoučenje doma. Če bi jaz zgolj z pridobljenim znanjem iz faksa se ponudil na trgu bi bil nezaposljiv.
Še najpametnejši osebki iz faksa potegnejo morda 30% povedanega ostali pa pod 15% IMO.

Jaz bi bil zadovoljen z delujočim zdravstvom, policijo in pravnim aparatom. Vse ostalo se komot sam znajdeš. Tko pa policaji te bodisi ne šmirglajo bodisi težijo za malenkosti, na urgenci pa čakaš ure z odprto rano.

Da o javni upravi niti ne začnem.

Matako ::

Po mojem smo pa v peesdi tako ali drugače. Razmerje upokojenih in brezposelnih vs. zaposlenih (vsi) je sedaj praktično 1:1

Menda štejemo sitno (razlika je le še nekaj 10k). Že samo prejemnikov pokojnin je 600k...
/\/\.K.

furion ::

Seveda, government bi morali zmanjsati in preurediti tako, da nebi bil tajkunski, pocasen in nefunkcionalen, kot je sedaj.

Davke bi tako tudi konkretno znizali vsaj na polovico, ker bi se trenutno debela, lena in zavaljena svinja prelevila v pridnega konjicka. Pravni postopki bi morali biti enostavni in hitri. Ne, da ce nekoga tozis rabi par let, da se obravnava. Namesto, da bi government skrbel za svojo debelo rit, bi bilo lepo, da bi skrbel za ljudi in jim dal konkretne storitve v zameno...ne pa da cloveku pobere vse in se preserava.

Javne storitve kot so zdravstvo, promet, solstvo bi morale bit samostojne, konkurencne, razvijajoce se. Tk da bi drzava sama imela samo jederne funkcije prava in politike.

Vse kar trenutna vlada obvlada, je pobiranje davkov. V useh ostalih panogah pa so za en drek.

Ramon dekers ::

vostok_1 je izjavil:

Jaz osebno imam raje manj a bolje izvedenih javnih storitev, kot pa stanje kot je zdej, ki se razdaja vse na okoli rezultat pa slab.

Iz šole (faksa) odnese normalen učenec dokaj malo. 4 leta tečnarjenja za dejansko pol leta uporabnega znanja. Vsi, ki so uspešni jim je bila šola bolj kot modni dodatek. Vrhunski strokovnjaki, da prihajajo iz naših faksov...močno dvomim. Naš visokošolski sistem bolj ali manj štanca študente.
Koliko pa dejansko rabite znanja iz faksa, ki ga ne bi morli potegniti sami vn v hitrejšem času in bolj učinkovito?
Danes bi moral biti faks 2 leti + diploma, ostalo pa porabiš za samoučenje doma. Če bi jaz zgolj z pridobljenim znanjem iz faksa se ponudil na trgu bi bil nezaposljiv.
Še najpametnejši osebki iz faksa potegnejo morda 30% povedanega ostali pa pod 15% IMO.

Jaz bi bil zadovoljen z delujočim zdravstvom, policijo in pravnim aparatom. Vse ostalo se komot sam znajdeš. Tko pa policaji te bodisi ne šmirglajo bodisi težijo za malenkosti, na urgenci pa čakaš ure z odprto rano.

Da o javni upravi niti ne začnem.



Točno to. Ampak je super imeti papir poleg nekaj delovnih izkušenj. Za tujino seveda. Kljub temu, da je faks dejansko neuporaben.

jype ::

vostok_1> Jaz osebno imam raje manj a bolje izvedenih javnih storitev, kot pa stanje kot je zdej, ki se razdaja vse na okoli rezultat pa slab.

Ja, jaz tudi. Ampak to ni tisto, kar bi me oviralo pri delu.

vostok_1> Vrhunski strokovnjaki, da prihajajo iz naših faksov...močno dvomim.

Sorry, realnost se s teboj ne strinja. Ne le, da so po vsem svetu priznani, dejansko so priznani dovolj, da po vsem svetu dobijo zelo dobro plačane službe. Nekateri celo pri nas.

vostok_1> Koliko pa dejansko rabite znanja iz faksa, ki ga ne bi morli potegniti sami vn v hitrejšem času in bolj učinkovito?

To je seveda nonsense. Pri reševanju kateregakoli problema si lahko učinkovit izključno z znanjem, ki ga poznaš. Fakulteta ti ponuja širino izbranega področja in s tem omogoči predvsem to, da sploh veš, kaj je treba bolj podrobno preštudirat - ker če ne veš, da nekaj obstaja, tudi pomisliti ne moreš na tisto, ko si soočen z nalogo, ki terja uporabo česa takega. Ja, lahko si malce čudaški in asocialen in cele dneve bereš in študiraš, čeprav nisi na faksu, a takih nimamo toliko, kot imamo zelo sposobnih diplomirancev.

Ja, drži, še vedno imamo precej več diplomirancev, ki niso dovolj sposobni, da bi sploh lahko dobili delo, hkrati pa je ta odstotek tudi višji v primerjavi z nekaterimi drugimi univerzami, ki pa so tako temeljito drugačne po organizaciji in načinih financiranja, da pri nas enostavno ne bi vžgale, ker smo kot država premajhni (in bi funkcionirale samo z ogromno tujimi študenti).

vostok_1> Jaz bi bil zadovoljen z delujočim zdravstvom, policijo in pravnim aparatom.

Jaz sem zadovoljen z vsemi temi rečmi. V veliki večini primerov so dovolj dobri, da reči delujejo na vseh nivojih družbe. Eni se sicer slepijo, da to ne drži, ker obstajajo ekstremi, ki dokazujejo, da bi lahko bilo bolje - a teh primerov je v primerjavi s količino opravljenega dela malo.

vostok_1> Tko pa policaji te bodisi ne šmirglajo bodisi težijo za malenkosti, na urgenci pa čakaš ure z odprto rano.

Na urgenci čakaš, ker imamo premalo zdravnikov. Nimamo jih premalo zaradi tega, ker bi bili preveč dobro plačani.

jan1024188> Seveda, government bi morali zmanjsati in preurediti tako, da nebi bil tajkunski, pocasen in nefunkcionalen, kot je sedaj.

Ja, jasno, ampak to se ne naredi tako, da enostavno vsem razpoloviš osebne dohodke in rečeš "Tako, to je to!".

Trenutna oblast počne točno to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jype ::

jan1024188> Davke bi tako tudi konkretno znizali vsaj na polovico, ker bi se trenutno debela, lena in zavaljena svinja prelevila v pridnega konjicka. Pravni postopki bi morali biti enostavni in hitri. Ne, da ce nekoga tozis rabi par let, da se obravnava. Namesto, da bi government skrbel za svojo debelo rit, bi bilo lepo, da bi skrbel za ljudi in jim dal konkretne storitve v zameno...ne pa da cloveku pobere vse in se preserava.

S tem nižanjem davkov se ne strinjam. Znižal bi davke najbol socialno ogroženim, ostalim pa morda zgolj malenkost. Če zaslužiš prek 250k na leto, si komot lahko privoščiš 50% dohodnino na znesek nad 250 jurji, če zaslužiš prek 20k na leto, je pa 10% dohodnina od tega zneska naprej čez glavo dovolj. Če zaslužiš manj, je 3% čisto OK, do 6k na leto pa sploh ne bi računal dohodnine, samo pavšal za obvezno zavarovanje, ki se mu lahko ob obilnem obveznem pravnem pouku in z demonstracijo materialne sposobnosti poskrbeti za lastno socialno in zdravstveno varnost tudi odrečeš.

jan1024188> Javne storitve kot so zdravstvo, promet, solstvo bi morale bit samostojne, konkurencne, razvijajoce se. Tk da bi drzava sama imela samo jederne funkcije prava in politike.

Ne razumem, kako bi lahko bil promet konkurenčen. Javno zdravstvo je osnova kolektivne skrbi za zdravje tistih, ki ga nimajo.

Ja, bolj in hitreje bi se morali trudit poskrbet za ustrezen soobstoj javnega in zasebnega, pri gradnji in vzdrževanju prometne infrastrukture pa sistema, ki bi omogočal uporabo zasebnih izvajalcev, skozi kakršenkoli odnos med zasebniki in državo že - a pri tem se seveda ne smeš slepiti: Zasebniki bodo zgolj bolje sposobni znižat stroške dela in povišat svoj dobiček, nikakor pa to ne implicira, da bomo skozi prišli ceneje ali bolje, morda celo obratno (in edini strošek, ki bi se ga potencialno lahko znebili, je strošek korupcije - pa še ta tudi pri zasebnih izvajalcih komot ostane).

jan1024188> Vse kar trenutna vlada obvlada, je pobiranje davkov. V useh ostalih panogah pa so za en drek.

No, v resnici trenutna vlada popolnoma nič ne dela na tem, da bi karkoli spremenila. Niso oni tisti, ki bi radi bolj učinkovito državo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Valvoline ::

Če se bo tako nadaljevalo z posiljevanjem gospodarstva s strani javnosektoraških hord davka sploh ne bo več za pobirat. Kar je po eni strani dobro saj ko bo konec javnosektoraške orgije in ko bo zmanjkal pečenja in vina se bodo državni paraziti poklal med sabo.

mailer ::

jype, zadeve glede ciganov in njihovih privilegijev v primerjavi z navadnimi "neogroženimi" civili v naprej ne komentiraj, ker niti slučajno nimaš predstave o razliki. V kolikor bi imeli enake privilegije bi vsaj sam lahko živel kot kralj.

Na urgenci čakaš, ker imamo premalo zdravnikov. Nimamo jih premalo zaradi tega, ker bi bili preveč dobro plačani.
Ni res, da jih je toliko premalo v primerjavi s čakalnimi dobami. Dovolj jih je samo njihova učinkovitost (ne govorim za vse)je pa podobna sodniški praksi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Valvoline ::

Aja,pa še ta vesela novica:
http://www.finance.si/8331219/ZPIZ-potr...
Upokojencev je v tem trenutku že več kot je zaposlenih v gospodarstvu,kateri majo na plečih državne parazite,socijalce,upokojence ter srednješolce in študente.
Waw,popolna socijalistična nirvana.

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Valvoline je izjavil:

Upokojencev je v tem trenutku že več kot je zaposlenih v gospodarstvu

To si ti neki narobe prebral.

Valvoline ::

PaX_MaN je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Upokojencev je v tem trenutku že več kot je zaposlenih v gospodarstvu

To si ti neki narobe prebral.


....Delovno aktivnih je v Sloveniji le še okoli 790 tisoč.....
Torej mamo 170.000 državnih parazitov se pravi ostane 620.000 v gospodarstvu. V teh je všteto še ene 100.000 v *kvazi* gospodarstvu oz zaposlenih pri državnih monopolistih,torej ostane komaj 500-550.000 ki dejansko nekaj ustvarjajo in prispevajo v skupno malho.
;((

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Valvoline
Se bliža ja, št. upokojencev vs zaposlenih v gospodarstvu.Vendar bo s takim tempom kmalu izenačeno -> potem obdo dvignili ddv, trošarine, nabili ostale davke, nova pok. reforma (daljša delovna doba, nižje pokojnine)...

811.568 - 160.000 = 651.568


število zaposlenih: 811.568 (januar 2012)
http://www.stat.si/novica_prikazi.aspx?...


Število upokojencev: 597.936 (november 2012)
http://www.zpiz.si/wps/portal/cognos/ms...


Javni sektor 160.000
http://www.ajpes.si/novice.asp?id=107
http://www.ajpes.si/doc/Statistike/Plac...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

mailer ::

Javni sektor bi se bil primoran (razen zdravstva in šolstva) zmanjšati za 50%.

Valvoline ::

V podatkih o javnem sektorju niso všeti raznorazni *zunajni svetovalci* z individualnimi pogodbami. Teh je najmanj 5.000 oseb.
««
9 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako prekiniti pogodbo za določen čas, denarno nadomestilo za brezposelnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8532648 (7240) St235
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636592 (29003) Vitez

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32269124 (60072) dzinks63
»

Zavod za zaposlovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5613486 (10605) AndrejS
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831895 (26599) Mr.B

Več podobnih tem