» »

Gre nam bolje, samo še 107.000 brezposelnih

Gre nam bolje, samo še 107.000 brezposelnih

««
4 / 12
»»

Pšenični ::

"avto je pocen, si pogledal vzdrževanje?"

Jbg, se znajdeš. Če bi jaz mojo alfo vozil na servis, bi me prišlo dražje, sploh pa pri takem BMW se že pozna.

"Hihi."

Pa ti zaslužiš menda 3000 jurje na mesec, seveda da se ti zdi smešno, ker si lahko privoščiš mnogo boljšega. Za nas navadne državljene, bo tud tale zadost.
Poleg tega, se da za ceno verjetno še kaj zmenit sploh če prneseš keš s sabo. No sicer bom šel verjetno spet na alfo, ampak tud kej takega se ne bi branil.

jype ::

telbanc> ker si lahko privoščiš mnogo boljšega.

Morda si ga lahko privoščim, a lastnega avtomobila nimam, ker ga ne potrebujem.

telbanc> No sicer bom šel verjetno spet na alfo, ampak tud kej takega se ne bi branil.

Če bi mi ga kdo šenkal, bi ga prodal.

Pšenični ::

"Morda si ga lahko privoščim, a lastnega avtomobila nimam, ker ga ne potrebujem."

Zdej vem, od kod tvojih 5000km na letu s kolesom.

"Če bi mi ga kdo šenkal, bi ga prodal."

Če ga ne rabiš, zakaj pa ne? Škoda denarja.

Sicer sem pristaš manj močnih dizlov...za naše ceste, in kazni je že 120 konjev na recimo 1500kg teže čisto zadosti. Ostalo je , če nimaš s.p. zaradi stroškov reg. brez veze....Se pač nabere.

Dany123 ::

Malo več nas je 110.905 ;((
Vse je OK!

Pšenični ::

"Malo več nas je 110.905"

Potrebno je gledat št. zaposlenih. Od tega ima država kej-mislim od te populacije. Pa tud slika kaj se dogaja je bolj jasna.

Timurlenk ::

jype je izjavil:

Delodajalcev je ogromno.

nismo vsi izurjeni v deficitarnih poklicih in nismo vsi programerji

jype ::

Timurlenk> nismo vsi izurjeni v deficitarnih poklicih in nismo vsi programerji

Torej se bo treba izurit v deficitarnem poklicu. Lahko si tudi programer, so pa še mnoge druge možnosti.

djordjevic ::

Ergo, izučit se za programerja. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Pšenični ::

"Ergo, izučit se za programerja. ";

A onda šta češ napravit, ko bodo vsi programirali...

tsh2 ::

prihodnost bo taka, da bodo sposobni programirali, stroji delali, 90% jih bo pa brezposelnih.

jaz sem že izučen za programerja pa sem brezposeln. od 16ga leta sem 10 let vsak dan programiral po več ur, zdaj me je pa malo minilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

mikic007 ::

Bodi pimp svoji zeni/punci. Ce nimas, to je lazje dobit kot siht ;-). Mislim kake ideje, zakaj jih ne posljes kar ledvic prodajat?

Ramon dekers ::

Brezposelnim ženskam se splača začet ukvarjat s prostitucijo.

Kolegica tako zasluži 3000€ na mesec, poleg tega pa dobiva še razne podpore za socialno ogrožene.

Pa ženska niti ni nekaj ekstra lepa.



toj biznis. Ne pa da se jebeš kot nek radnik...Pa še uživaš oz izbiraš stranke.

djordjevic ::

Pšenični je izjavil:

"Ergo, izučit se za programerja. ";

A onda šta češ napravit, ko bodo vsi programirali...

Potem pa se poskusiš izučiti za tisto, kar je v tistem trenutku in srednjeročni prihodnosti perspektivno, hkrati pa se tega zmoreš naučiti. Lahko pa seveda vpiješ za šankom, da ti mora država zrihtat' službo. Taki tudi so, ja. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Pšenični ::

"Potem pa se poskusiš izučiti za tisto, kar je v tistem trenutku in srednjeročni prihodnosti perspektivno, hkrati pa se tega zmoreš naučiti. Lahko pa seveda vpiješ za šankom, da ti mora država zrihtat' službo. Taki tudi so, ja."

E, pa to je to. Tržna niša.

Invictus ::

Evo prostitucija ... baje so tudi fantje kar iskani ... celo ženske plačujejo 50 EUR da ga lahko nekomu potegnejo ...

Ako te neko jebe, nek te dobro plati :).

Enkrat sem rekel svojemu šefu naj me malo poboža po glavi. Itak ni razumel zakaj. Pa sem rekel da če me nekdo jebe, me lahko zraven še malo boža ... Ni bil baš srečen ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

djordjevic ::

To si naredil prosto po Cartmanu v onem epic delu - 'I wanna be dined and entertained, if I'm gonna get fucked in the ass'. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

_IKE_ ::

Invictus je izjavil:

Evo prostitucija ... baje so tudi fantje kar iskani ... celo ženske plačujejo 50 EUR da ga lahko nekomu potegnejo ...

Ako te neko jebe, nek te dobro plati :).

Enkrat sem rekel svojemu šefu naj me malo poboža po glavi. Itak ni razumel zakaj. Pa sem rekel da če me nekdo jebe, me lahko zraven še malo boža ... Ni bil baš srečen ...


Jebat ga, samo izraz na njegovem licu, ko je dojel, kaj si mu reku, pa je bil vreden vseh nadaljnjih težav ne ?

jalovec09 ::

Na dan 5.1.2012

prostih mest: 379

iskalci: 112.754

Po novem nova zaposlitev bit zaposlen kot brezposelen, tudi to je nekaj šteje.

kmetek ::

Številke še kar rastejo? Ja super, dajmo ostali, ki smo zaposleni (koliko nas je že? 800.000?) držati 2 mio folka pokonci (od tega 115.000 gleda v luft + delo na črno itd)? Čudno, da je sploh še vzdržno.
Zakaj ne dajo za teh 230€ delati ljudem, to je skoraj polovica NETO plače!!!!

chucki ::

Ja, samo naj plačajo potne stroške, malico ter davke... Za to pa spet ni denarja...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

kmetek ::

230€ bi bilo nekje 1 tedensko delo, seveda lokalno ipd...podobno kot imajo v ZDA socialno-družbeno koristno delo ipd. Teh 230€ plačujemo/plačujete mi/vi zaposleni. In stanje je vedno manj rožnato.

jalovec09 ::

A bi ti šel, bi kura* šel, potem bi raje vzel kar eno delo za 8-10 ur s polno plačo....sej hudiča se vedno delo najde, sam ni ravno dobr plačan pa redno.
Vi bi samo nekaj predlagal, pa se vsaj enkrat ali večkrat postavte v kožo takega, ki je na soc. in ga bi potem še vlačl po nekih cestah, zelenicah....to ni potem socialna pomoč, ampak plača.

Mipe ::

kmetek si domišlja, da podpira druge s svojimi mizernimi dajatvami.

Keyser Soze ::

Mizerna ali ne. Jih podpira, če le plačuje davke oz. ostale dajatve.
OM, F, G!

ales85 ::

jalovec09 in če je na voljo delo s polno plačo zakaj ga potem ne vzameš? Če govoriš o sebi seveda... ali je brezposelnim res bolj ugodno, da prejmejo teh 230 EUR? Do zaposlenih vsekakor ni pošteno, ker tudi minimalna plača financira teh 230 EUR v kolikšni meri pač že.

Mipe ::

Vsi plačujemo davke. Vsi. Nihče ni oproščen davkov, brezposeln ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Pšenični ::

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/na-...

"Delavci podjetja Liko Vrhnika, ki izdeluje pohištvo za dom, so na začetku januarja dobili del novembrskih plač, še vedno pa jim niso izplačali niti lanskega niti predlanskega regresa."

Pri nas v Borovnici, po selitvi celotnega podjetja z Vrhnike (Liko Vrhnika)k nam, mamo tako še 300 kandidatov za zavod.

Borovnica ima sicer 3800 prebivalcev....tako da bo to šok za kraj. Vrhnika pa itak, nimajo nič več. Industrije.

Zgodovina sprememb…

AndrejS ::

Pri 112.754 iskalcev zaposlitve se novih 300 sploh ne bo poznalo.

kmetek ::

To je res, samo skoraj 8% naenkrat bo kar šok, če upoštevaš, da imajo v Borovnici od 3800 ene 1500-2000 penzionerjev, otrok in ostalih neaktivnih prebivalcev, bo 300 kar orenk številka...
To je podobno kot bi v Kranju od 40.000 jih 3000 šlo na Zavod ali v LJ od 250.000 nekje 20.000. Malo filozofije ;(( ampak stanje v Sloveniji je z vsakim dnem SLABŠI.

jalovec09 ::

ales85 je izjavil:

jalovec09 in če je na voljo delo s polno plačo zakaj ga potem ne vzameš? Če govoriš o sebi seveda... ali je brezposelnim res bolj ugodno, da prejmejo teh 230 EUR? Do zaposlenih vsekakor ni pošteno, ker tudi minimalna plača financira teh 230 EUR v kolikšni meri pač že.



Jest sploh ne iščem zadnjih 14 dni, ko sem se prijavil na ZRSZ sem vnesel življenjepis, ma lejte NIČ NI, sploh ne odg., niti enga klica ne dobim, NIČ, THE END.

Ampak imamo veliko kmetijo doma, tk da je vedno kaj za delat, kmetijo imamo za lastno preživetje, prodajamo le drva, hlodovino (1-2x na leto se podira), občasno meso, drugače pa skrbimo za polne zaloge doma.

Kmetija je velika okol 45 ha, od tega 35ha gozda, imamo v najemu še 10ha in imamo 30 govedi, kunce, kokoši, koze, pujse...starša sta v letih, tko da jest vrtnarim, sem taxi, grem v gozd z bratom, pospravljamo seno, skrbiva za živali.

Zgodovina sprememb…

Libertarian ::

jalovec09 je izjavil:

ales85 je izjavil:

jalovec09 in če je na voljo delo s polno plačo zakaj ga potem ne vzameš? Če govoriš o sebi seveda... ali je brezposelnim res bolj ugodno, da prejmejo teh 230 EUR? Do zaposlenih vsekakor ni pošteno, ker tudi minimalna plača financira teh 230 EUR v kolikšni meri pač že.



Jest sploh ne iščem zadnjih 14 dni, ko sem se prijavil na ZRSZ sem vnesel življenjepis, ma lejte NIČ NI, sploh ne odg., niti enga klica ne dobim, NIČ, THE END.

Ampak imamo veliko kmetijo doma, tk da je vedno kaj za delat, kmetijo imamo za lastno preživetje, prodajamo le drva, hlodovino (1-2x na leto se podira), občasno meso, drugače pa skrbimo za polne zaloge doma.

Kmetija je velika okol 45 ha, od tega 35ha gozda, imamo v najemu še 10ha in imamo 30 govedi, kunce, kokoši, koze, pujse...starša sta v letih, tko da jest vrtnarim, sem taxi, grem v gozd z bratom, pospravljamo seno, skrbiva za živali.


My advice je da odpreš s.p. (seveda scuzaj vse možne subvencije..itak 70% EU časti) in se mal poduči o marketingu bio oz organic hrane, ker pomoje to doma že imate, sam kapacitete morte razširt, par riti podmazat za certe in prodajat lublanskim srajcam ala yupe.
Sic semper tyrannis

jype ::

Libertarian> in prodajat lublanskim srajcam ala yupe.

Če bo dobr z veseljem plačam dvojno ceno.

Tko kot pri

http://www.zeleni-zabojcek.si/zza/

jalovec09 ::

Libertarian je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

ales85 je izjavil:

jalovec09 in če je na voljo delo s polno plačo zakaj ga potem ne vzameš? Če govoriš o sebi seveda... ali je brezposelnim res bolj ugodno, da prejmejo teh 230 EUR? Do zaposlenih vsekakor ni pošteno, ker tudi minimalna plača financira teh 230 EUR v kolikšni meri pač že.



Jest sploh ne iščem zadnjih 14 dni, ko sem se prijavil na ZRSZ sem vnesel življenjepis, ma lejte NIČ NI, sploh ne odg., niti enga klica ne dobim, NIČ, THE END.

Ampak imamo veliko kmetijo doma, tk da je vedno kaj za delat, kmetijo imamo za lastno preživetje, prodajamo le drva, hlodovino (1-2x na leto se podira), občasno meso, drugače pa skrbimo za polne zaloge doma.

Kmetija je velika okol 45 ha, od tega 35ha gozda, imamo v najemu še 10ha in imamo 30 govedi, kunce, kokoši, koze, pujse...starša sta v letih, tko da jest vrtnarim, sem taxi, grem v gozd z bratom, pospravljamo seno, skrbiva za živali.


My advice je da odpreš s.p. (seveda scuzaj vse možne subvencije..itak 70% EU časti) in se mal poduči o marketingu bio oz organic hrane, ker pomoje to doma že imate, sam kapacitete morte razširt, par riti podmazat za certe in prodajat lublanskim srajcam ala yupe.


Ne nikoli !!!
Samo lastna proizvodnja za lastne potrebe, nekaj pa tudi za prodajo.
Kmetija ni moja, tk da jest tud nebi nč spreminjal, ker te potem skoz je*ejo, pod EKO ne gremo, ker se ne da. Smo pa višje ležeča kmetija (700).

jype ::

Pa nič.

Libertarian ::

Good luck then. >:D
Sic semper tyrannis

jype ::

Plačali bomo torej samo tisto polovico cene, ki ti jo šenka zavod.

jalovec09 ::

Zeblo me ne bo, lačen ne bom, brez gnarja pa tud ne bomo, ker mamo vedno eno ˝naravno˝banko k se zapodiš notri, posekaš in prodaš pa še kuj je gnar....sam pač tk se ne dela.
V glvanem, da se plačuje vodo, elektriko, telefon, ...kaj pa sploh še rabmo v tej krizi, kot toplino in nekaj hrane.

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

Eni imate to srečo ;)

Libertarian ::

jalovec09 je izjavil:

Zeblo me ne bo, lačen ne bom, brez gnarja pa tud ne bomo, ker mamo vedno eno ˝naravno˝banko k se zapodiš notri, posekaš in prodaš pa še kuj je gnar....sam pač tk se ne dela.
V glvanem, da se plačuje vodo, elektriko, telefon, ...kaj pa sploh še rabmo v tej krizi, kot toplino in nekaj hrane.


Sam tok fyi...večini - 99% - izobraženih ne-dedičev po poklicu v Slovenistanu z nadpovprečno plačo recmo 1200< po plačilu krede za stanovanje-luknjo, položnic za vrtec/gretje/elektriko/rtv/internet/prevoz/malico..., ostane ravno toliko kot tebi... se pravi za hrano in mogoče 1X na let 1 tedn dopusta na Hrvaškem.

Tko da...99% ti jih je fauš ker delajo 10ur na dan za to kar tebi ni treba.
Sic semper tyrannis

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

Ja pa še vse mašine mamo, od nakladača do prključka za žagat drva (skolar na traktor), ovijalka, trosilec, vite na daljinca, nov traktor, 10 let in 150.000 evrov za stroje/prključke...sem na enem forumu vse predstavil od naše kmetije pa sem bil prisiljen odmaknt, zaradi neke fovšarije, kak mamo vse zrihtan, pa nove mašine, pa....tema je šla v izbris, pa tolk slik sem dal gor.
Zdej bomo kupl gozdarsko prikolico 26000 evrov stane, na kredo....pa sem proti, ker tista ušiva prkolca stane 3x preveč.

djordjevic ::

Hehe, zlobni jeziki bi te povprašali, koliko je za vsak kos mehanizacije pri nakupu primaknila država. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

jalovec09 ::

NIČ, ker na razpis ne moreš pridt kr tako, subvencije pa tak romajo nazaj

T0RN4D0 ::

Lol kleti trolli. :]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

M1_Abrams ::

Najslabše se bo godilo srednjemu sloju. V naši državi je davčna stopnja malo huda.Zato bi bilo boljše, če bi davki bili nižji in bi se lahko pobralo več davka in ljudje potem ne razmišljajo o davčnih utajah. Malo temu, malo onemu pa je na koncu dosti. Tak način kot pa je pri nas, se pa dela samo pri mafijskih združbah.
PHP & MySQL

kmetek ::

Kaj sploh je srednji sloj?

Nižji sloj je socialna pomoč + minimalna plača?
Srednji sloj je kok NETO potem? Predvidevam, da pod 1000€ NETO?
Višji sloj 1000€ NETO+ ?

Senitel ::

Tako nekak je pri nas zastavljeno ja.

IceIceBaby ::

"Delavci podjetja Liko Vrhnika, ki izdeluje pohištvo za dom, so na začetku januarja dobili del novembrskih plač, še vedno pa jim niso izplačali niti lanskega niti predlanskega regresa."


Takšni scenariji mi nikoli niso bili jasne. 2 leti niso dobili regresa, pa vseeno vztrajajo v firmi? Par mesecev ni plače, pa še vedno delaš. WTF. Če ne dobiš plače ne delaš. Pika.

Kmetija je velika okol 45 ha, od tega 35ha gozda, imamo v najemu še 10ha in imamo 30 govedi, kunce, kokoši, koze, pujse...


Bravo. Stalno jamraš po forumu, kot, da si največji socialni problem, pa imaš doma pravo bogastvo. Pri nas so taki s 30 kravami že pravi veleposestniki.

Tero ::

IceIceBaby je izjavil:

"Delavci podjetja Liko Vrhnika, ki izdeluje pohištvo za dom, so na začetku januarja dobili del novembrskih plač, še vedno pa jim niso izplačali niti lanskega niti predlanskega regresa."


Takšni scenariji mi nikoli niso bili jasne. 2 leti niso dobili regresa, pa vseeno vztrajajo v firmi? Par mesecev ni plače, pa še vedno delaš. WTF. Če ne dobiš plače ne delaš. Pika.

Kmetija je velika okol 45 ha, od tega 35ha gozda, imamo v najemu še 10ha in imamo 30 govedi, kunce, kokoši, koze, pujse...


Bravo. Stalno jamraš po forumu, kot, da si največji socialni problem, pa imaš doma pravo bogastvo. Pri nas so taki s 30 kravami že pravi veleposestniki.


Ponavadi je tako da drugega dela ni. In če prostovoljno zapustiš službo se ne moreš prijavit na zavodu za zaposlovanje ne dobiš denarnega nadomestila itd...
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

AndrejS ::

To je pri nas največji problem.. ljudje ne dobijo plače - drugega dela pa ni. Če dajo sami odpoved , potem na borzi ne dobijo nadomestila. Potem pa samo upajo da bodo dobili plačo- ampak ponavadi je tako , a gre firma prej v stečaj. Potem pa bereš po časopisih , da se nekateri bunijo, ker niso dobili božičnice !

connel ::

Mal si zamešal, če ne dobiš plače ni prav noben problem dati odpoved in potem iti na zavod ter prejemati nadomestilo,...
««
4 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako prekiniti pogodbo za določen čas, denarno nadomestilo za brezposelnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8532795 (7387) St235
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636875 (29286) Vitez

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32269740 (60688) dzinks63
»

Zavod za zaposlovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5613587 (10706) AndrejS
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15832147 (26851) Mr.B

Več podobnih tem