» »

Skoraj 40 let vplačeval, nato umru v 2 letih

Skoraj 40 let vplačeval, nato umru v 2 letih

«
1
2 3

jalovec09 ::

Ne poznam, kako pri nas deluje ZPIZ, ampak meni se to zdi velika kraja, človek je skoraj 40 let vplačeval v pokojninsko blagajno, nato pa je v nekaj letih umru....lahko pa bi še vlekel penzijo 20 let, čakalne dobe za operacijo so pa tudi dolge, logično nekomu nudiš le najnujnejše zdravniško pomoč, za kaj resnega ni denarja in posledično starejši človek umre, še predno uživa penzijo več, kot 5 let, nekateri imajo srečo in so zdravi tja do 75 leta, torej 15-20 let uživanja penzije.

Marilyn ::

nekateri imajo srečo in so zdravi tja do 75 leta, kot si dejal, nekateri pač nimajo...to bi blo vse ;)

Dr_M ::

2 leti je se uredu.
Sem bil pred nekaj casa seznanjem z nekaj primeri, ko je sel clovek v penzijo, zivel se 2-3 mesece in nato umru.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

vorantz ::

Kaj šele tisti, ki grejo daleč pred penzijo :/

Thomas ::

Temu se reče solidarnost in vzajemnost.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

carota ::

Mene pa bolj skrbi to, da bom vplačeval še 40 let in potem brez penzije živel še naslednjih 30. To bo (je) šele nateg. :)

Sicer pa se tega zavedam in delam na tem, da mi ne bo prehudo.

dronyx ::

Imaš pa tudi družinske pokojnine, tako da ni nujno, da po pokojnem svojci ne dobijo čisto nič.

Marilyn ::

carota je izjavil:

Mene pa bolj skrbi to, da bom vplačeval še 40 let in potem brez penzije živel še naslednjih 30. To bo (je) šele nateg. :)

Sicer pa se tega zavedam in delam na tem, da mi ne bo prehudo.


To tako in tako neboš imel penzije...sklepam, da premalo poznaš sistem v naši preljubi deželici...vse kar boš imel, bo bilo to, kar boš prihranil. Pa skrbi za svoje zdravje ane ;)

mtosev ::

Jebat ga. Tak je lajf.Humar je šel pri 40ih letih
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jst ::

Blagajna je v bistvu napačno poimenovanje. "Tam notri" se zate prav nič ne hrani, ampak pokojnino upravičeni dobivajo z transferji* *trenutno* aktivno delujočega prebivalstva. Vsaj tako naj bi bilo. Ampak se zraven mora še država zadolževati, da se pokrije toliko stroškov.

*transferji: Jaz delam, plačujem prispevke, katere pote, dobijo trenutno upokojeni.

Blagajna, kot ime samo, je takšen nespodoben nateg oziroma se je tako reklo v Jugi in nadaljevalo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pšenični ::

"Ne poznam, kako pri nas deluje ZPIZ, ampak meni se to zdi velika kraja, človek je skoraj 40 let vplačeval v pokojninsko blagajno, nato pa je v nekaj letih umru....lahko pa bi še vlekel penzijo 20 let, čakalne dobe za operacijo so pa tudi dolge, logično nekomu nudiš le najnujnejše zdravniško pomoč, za kaj resnega ni denarja in posledično starejši človek umre, še predno uživa penzijo več, kot 5 let, nekateri imajo srečo in so zdravi tja do 75 leta, torej 15-20 let uživanja penzije."

Sicer bi omenil še, če tak nesrečnež npr. od l.2001 vzame še za kakšnih pol leta socijalne pomoči, se država vsede na nepremičnino po njegovi smrti. Da je sicer vplačal okoli 150.000 evrov v "sklad", država pač "pozabi"..... Solidarnost takoimenovana je navadna molža državljanov.

gruntfürmich ::

potem pa je najbolje da nič ne plačujemo. še ceste si sami gradimo, vse čisto vse naj bo na posamezniku. brez davkov. če se poškoduješ boš crknil če nimaš prihrankov, v bolnici boš sam plačal, za penzijo koliko si boš prihranil, policija bo privat kdor si jo lahko privošči, gasilci prav tako, nujna medicinska oskrba prav tako...

a zdaj pa to ni več tko kul, a ne?:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pyr0Beast ::

Ne ni kul.

A zdaj je pa kaj drugače ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mehmed ::

Dr_M je izjavil:

2 leti je se uredu.
Sem bil pred nekaj casa seznanjem z nekaj primeri, ko je sel clovek v penzijo, zivel se 2-3 mesece in nato umru.

Jst sm pa enga vidu, ki je sel v penzijo, pa so ga klicali po mesecu dni da so se zmotli v letih, pa nej pride nazaj delat se kako leto.
Verjetno so mu resli zivljenje s tem.

guest #44 ::

Ukinimo državne penzije!

Kam daš svoje prihranke je tvoja stvar! Če jih hočeš zaružit v enem dnevu tud prav, sam pol se zavedaj da te ne bo nihče bail-outal, če pa boš delal težave drugim te bomo nekam varno pospravli.

Prvih 10 bo to počelo, ko pa bodo vidli da se ne splača se bodo streznili.

Jaz bi nekaj zaružu sproti, nekaj prihranu za zdravstvo in to je to. Delat pa mislim, dokler mi bo zdravje to omogočalo. Hopefully till the day i die (or get uploaded).

technolog ::

Ja, v redu ideja, ki pa ne gre skozi.

Ljudje so ovčke, nesposobni so varčevat za svojo penzijo, zato jih mora država na tak način prisilit.

Pa povej mi kaj misliš s frazo "nekam varno pospravili". Poslali v prepolne slovenske zapore? Pobili?

p.s.: Treba je tudi nadomestit denar trenutnih upokojencev. Boš tudi njih "nekam varno pospravil"? :)

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Jebat ga - dobival je penzijo do smrti. Če je pa prehitro umrl mu pa ni država kriva. :D

No, šalo na stran. To je seveda normalno, pri vsakem pokojninskem skladu je tako. Kaj šele porečeš na življenjsko zavarovanje. Če ga imaš za 20 let, pa se ti nič ne zgodi, ti vse "požre" zavarovalnica. Kakšna krivica, ane? :))

Glede penzij je pa takole. Varianta je, da se dejansko ukinejo državne penzije. Da se sistem privatizira in da ljudje vložijo v zasebne sklade. Ali pa porabijo. Načeloma to podpiram.

Treba je pa jasno povedat in to potem branit tudi z vojsko in policijo: če boste vložili v napačen sklad, se pravi če vas bo uprava sklada ogoljufala in boste brez penzije - je to VAŠ PROBLEM. Če boste denar sami vrteli in ga zapravili in boste brez penzije - je to VAŠ PROBLEM.

Če boste v starosti 70+ let tavali po državi brez dohodkov in brez hiše in ne boste imeli za jest - je to VAŠ PROBLEM.

Svoboda prinese namreč tudi odgovornost. Sem za svobodo - a z odgovornostjo.

Smo pa imeli pred 20 leti krasno priliko, da bi državno premoženje prenesli na NEODVISNE pokojninske in zdravstvene sklade. Če bi to storili, danes pokojninska reforma ne bi bila potrebna. Tako se je pa ljudem razdelilo certifikate, ljudje niso vedeli koliko je to vredno in so zadeve za drobiš prodali nekaj tajkunom, le-ti pa so denar spumpali v tujino. Nam je pa ostala pokojninska reforma... Podobno je bilo z Jazbinškovim darilnim stanovanjskim zakonom.

Super, ne?

Pa še dve nagradni vprašanji... zakaj tega politika ni naredila in kdo je predlagal, da se to naredi?
sudo poweroff

Jst ::

>zakaj tega politika ni naredila in kdo je predlagal, da se to naredi?

Heh, tole ima pa dejansko različne odgovore, pač kdaj sprašuješ. Če danes: 1. Zaradi Nacionalnega Interesa seveda - kaj je to se ne sprašuje! 2. Borut Pahor ali pa lobisti. Spet, odvisno koga/kdaj vprašaš. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

dronyx je izjavil:

Imaš pa tudi družinske pokojnine, tako da ni nujno, da po pokojnem svojci ne dobijo čisto nič.


Kar pa bi država najraje videla, da se ukine oz bojo dal take drakonske zahteve, da folk vglavnem ne bo dobil ničesar. Največji problem je da skoz jokajo kolk se mladi nočejo zaposlit in jadidadida jodlarije, ko pa vsakega mine, ko posluša, da bo moral vsa leta delat da bo nakoncu lahko umrl z nikakoršno pokojnino. Že vidim, kako vsi mladci pobesnelo drvijo na razgovore...

To da se nam, ki še delamo in je do pokojnine še zelo daleč ne piše nič dobrega pa itaq že vemo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Phil ::

Ljudje so ovčke, nesposobni so varčevat za svojo penzijo, zato jih mora država na tak način prisilit.


Brezvezna floskula da se ovce kot si ti prepriča da je trenutni pokojninski sistem edini možen.

T-h-o-r ::

kaj šele tisti, ki so šli pri 50ih v penzijo in so zdaj 75
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

T0RN4D0 ::

Phil je izjavil:

Ljudje so ovčke, nesposobni so varčevat za svojo penzijo, zato jih mora država na tak način prisilit.


Brezvezna floskula da se ovce kot si ti prepriča da je trenutni pokojninski sistem edini možen.


Mja, ampak če pogledaš povprečnega slovenceljna, dobro če ni kar resnica.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

BlueRunner ::

Phil je izjavil:

Ljudje so ovčke, nesposobni so varčevat za svojo penzijo, zato jih mora država na tak način prisilit.


Brezvezna floskula da se ovce kot si ti prepriča da je trenutni pokojninski sistem edini možen.

Brezvezen odgovor, da se ovce, kot si ti, prepriča, da je ta menda najslabši.

usoban ::

guest #44 je izjavil:

Ukinimo državne penzije!

Kam daš svoje prihranke je tvoja stvar! Če jih hočeš zaružit v enem dnevu tud prav, sam pol se zavedaj da te ne bo nihče bail-outal, če pa boš delal težave drugim te bomo nekam varno pospravli.


Povej ti to tistim ki pošteno delajo in imajo 500€ plače. Me zanima kako bi se ti preživljal in zraven kaj prihranil, ja.

Mogoče če si sam, ne pa z dvema lačnima otrokoma, ki jima moraš plačevat avtobusne karte da se lahko vozita v šolo, drage (obvezne) šolske ekskurzije, kup položnic in stroškov ki so iz meseca v mesec višji, pozimi kurjavo za minimalno 2 jurja (ker za drug gorivc al pa peč itak ne moreš prišparat), pa še bi lahko našteval.

Phil ::

Mja, ampak če pogledaš povprečnega slovenceljna, dobro če ni kar resnica.


Ni. Samo pravila morajo biti jasna in se ne smejo spreminjati vsake 4 leta, pa bojo ljudje že večinoma poskrbeli zase. Sej privatni pokojninski skladi v tujini delujejo, zakaj ne bi tu?

Brezvezen odgovor, da se ovce, kot si ti, prepriča, da je ta menda najslabši.


Najslabši gotovo ni (da sem to izjavil jaz ti zdaj gladko podtikaš, začuda nisi zapakiral v post dolg eno stran...), bi bil pa seveda lahko boljši.

djordjevic ::

usoban je izjavil:

guest #44 je izjavil:

Ukinimo državne penzije!

Kam daš svoje prihranke je tvoja stvar! Če jih hočeš zaružit v enem dnevu tud prav, sam pol se zavedaj da te ne bo nihče bail-outal, če pa boš delal težave drugim te bomo nekam varno pospravli.


Povej ti to tistim ki pošteno delajo in imajo 500€ plače. Me zanima kako bi se ti preživljal in zraven kaj prihranil, ja.

Mogoče če si sam, ne pa z dvema lačnima otrokoma, ki jima moraš plačevat avtobusne karte da se lahko vozita v šolo, drage (obvezne) šolske ekskurzije, kup položnic in stroškov ki so iz meseca v mesec višji, pozimi kurjavo za minimalno 2 jurja (ker za drug gorivc al pa peč itak ne moreš prišparat), pa še bi lahko našteval.

Saj to ti je menda jasno, da bi v tem primeru dobil bruto, torej okoli 1000 evrov?
No grave is deep enough to keep us in chains.

BlueRunner ::

Phil je izjavil:

Mja, ampak če pogledaš povprečnega slovenceljna, dobro če ni kar resnica.


Ni. Samo pravila morajo biti jasna in se ne smejo spreminjati vsake 4 leta, pa bojo ljudje že večinoma poskrbeli zase. Sej privatni pokojninski skladi v tujini delujejo, zakaj ne bi tu?

Brezvezen odgovor, da se ovce, kot si ti, prepriča, da je ta menda najslabši.


Najslabši gotovo ni (da sem to izjavil jaz ti zdaj gladko podtikaš, začuda nisi zapakiral v post dolg eno stran...), bi bil pa seveda lahko boljši.

Nisem opazil, da bi kdo tukaj zapisal, da je to edini, pa si kljub temu napadel tega slamnatega možiclja.

Phil ::

Nisem opazil, da bi kdo tukaj zapisal, da je to edini, pa si kljub temu napadel tega slamnatega možiclja.


Repliciral sem na post tehnologa:
Ljudje so ovčke, nesposobni so varčevat za svojo penzijo, zato jih mora država na tak način prisilit.


Ti iz tega posta ne razbereš da je državni pokojninski sklad edini možen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

BlueRunner ::

Ne. Vse kar razberem je, da tehnolog meni, da je boljši od alternativ.

Phil ::

Ne. Vse kar razberem je, da tehnolog meni, da je boljši od alternativ.


Eh ob predpostavki da so "ljudje nesposobni varčevat za svojo penzijo", alternative državni pokojninski blagajni ne more biti. Razen če se odločiš da pokojninskega sistema sploh nimaš.

usoban ::

djordjevic je izjavil:


Saj to ti je menda jasno, da bi v tem primeru dobil bruto, torej okoli 1000 evrov?


od kje pa tebi 1000 bruto mi povej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: usoban ()

djordjevic ::

Ja, koliko pa misliš, da stane delodajalca bruto bruto trenutno zajamčene minimalne plače? 748 evrov in še drobiž, k temu pa prištej 'obvezno' malico in potne stroške, pa si na tisoč evrih. Aja, da ni dovolj? Bo treba storiti kaj v smeri, da bo dohodek primerno večji. Pridobiti ustrezna znanja in poskusiti poiskati drugo, bolje plačano delo. Samo ne mi hodit ven z variantami 'joj, kaj pa uni reveži, ki dobijo samo slabih 500 evrov plače'. Baje imamo kapitalizem. Face the music. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

BlueRunner ::

Phil je izjavil:

Ne. Vse kar razberem je, da tehnolog meni, da je boljši od alternativ.


Eh ob predpostavki da so "ljudje nesposobni varčevat za svojo penzijo", alternative državni pokojninski blagajni ne more biti. Razen če se odločiš da pokojninskega sistema sploh nimaš.

Ob predpostavki, da so "ljudje nesposobni varčevati za svojo pokojnino", imaš še vedno lahko poljuben pokojninski sistem, vključno s sistemom "ga ni". Vendar pa si potem postavljen pred dilemo spreminjanja 2. čl Ustave RS (Slovenija je pravna in socialna država), ali pa pred preprosto dejstvo, da boš za ljudi, ki niso vplačali nič, ali pa so vplačali minimalno, še vedno zagotavljal nek minimum, ki bo upravičeval pridevnik "socialni".

Če pa moraš v vsakem primeru za te ljudi, ki so "nesposobni varčevanja" vplačevati neka sredstva, potem pa je mnogo enostavneje in relativno gledano tudi bolj pošteno, da jih pač prisiliš, da bodo vsaj nekaj vplačevali in s tem prispevali svoj delež k vzdržnosti.

Evo... polstranski odgovor. Na kratko sem pa že zgoraj napisal: razlagaš si preveč enosmerno in potem napadaš slamnate možiclje.

jalovec09 ::

Vi se pa razpišete, no lahko bi vsaj nekaj vrnili potemcem, recimo nekaj procentov, ker je nekdo umru prej, potemtakem se lahko naše zdravstvo slabša, starejši vedno bolj rabijo pomoč in jih takole pahnejo v smrt in s tem več denarja ostane notri to naj b bila neka garancija, ker naše zdravstvo je zanič.
Tale vplačila, dvomim, da gre ves denar za penzijo, država lepo ta denar posoja in vleče take obresti, da OMG.
Se mi zdi pa to še ena laž, da gre ves denar za penzije, tudi prejšnja generacija je vplačevala v pokojninsko blagajno, res da malo, ampak včasih tudi se ni dalo veliko zaslužit.

Če sem prav seznanjen bo do leta 2025 šlo skoraj vse v tri krasne, upokojenci bodo morali delat, če bodo hoteli solidno živet, če ne bodo životarili, kot nekdo danes s 229 evrov soc.pomoči.
Pahor je rekel, da je ta soc.pomoč ravno pravšnja, po eni strani človeku vsaj daje nekaj, da se le stežka prebije skozi mesec, ni pa tako visoka, da bi se dalo normalno živet, če bodo soc.pomoč povišal za kakšnih 100 evrov bodo naredili napako ali pa tudi ne boljši nadzor.

poweroff ::

Jst je izjavil:

>zakaj tega politika ni naredila in kdo je predlagal, da se to naredi?

Heh, tole ima pa dejansko različne odgovore, pač kdaj sprašuješ. Če danes: 1. Zaradi Nacionalnega Interesa seveda - kaj je to se ne sprašuje! 2. Borut Pahor ali pa lobisti. Spet, odvisno koga/kdaj vprašaš. :)


Bullshit. Točka 1 ima jasen odgovor - kupilo se je volitve, podkupilo volilce.

Točka 2 - try again. Govorimo o času pred 20 leti. Boruta takrat še nikjer ni bilo... no, morda je bil še v plenicah.
sudo poweroff

BlueRunner ::

Tale vplačila, dvomim, da gre ves denar za penzijo, država lepo ta denar posoja in vleče take obresti, da OMG.

Vzemi kalkulator in preveri... država še celo doplačuje, ker je vplačil premalo za vsa izplačila.

Phil ::

@BlueRunner

Opravila sva midva v tejle debati. Meni boš očital enosmerno razlaganje (karkoli to sploh pomeni), zraven je pa že tvoj prvi stavek eno nelogično skorpucalo.

imaš še vedno lahko poljuben pokojninski sistem


Poljubnga sigurno ne, ekskluzivno privatni že ne bo deloval, če pa nihče ne bo vplačeval vanj kajne? (Ob najini predpostavki da so ljudje nesposobni varčevati).

vključno s sistemom "ga ni"


"Sistem da sistema ni" ni noben sistem, ampak odsotnost sistema. Varianta self-reference paradoksa.

Naprej ne grem, škoda časa vseh udeleženih.

poweroff ::

Preden jamrate kakšne krivice da se dogajajo, si dajte no prebrat intervju s Pribcem. Ljudje na splošno premalo berejo filozofijo:
http://www.mladina.si/tednik/201125/dr_...

V: Saj prav te dni poslušamo, da je vladajoča koalicija vsega kriva in jo je zato treba zamenjati.
O: Kot rečeno, gre za nekoliko infantilno reakcijo, ki pozablja nekaj osnovnih dejstev. Med drugim tudi na to, da smo vse politike na oblasti izvolili mi. Obsojanje politikov namreč omogoča, da ljudje o sebi mislijo le najboljše in samim sebi zagotavljajo, da niso za nič odgovorni, saj vso odgovornost nosijo politiki. Iz politikov smo naredili možiclje v lunaparku, ki jih zbijamo z žogo. Tu so zato, da nad njimi znesemo svojo nemočno jezo in si tako pri-igramo tolažilno nagrado.
sudo poweroff

dzinks63 ::

Zakaj pa mislite, da imamo zdravsvo takšno kot je? Pač takšen je interes, pred volilci obljubiti marsikaj, seveda z figo v žepu. Zakaj imamo tako dolge čakalne vrste, z razlogom seveda. Zakaj imamo vsega premalo, od vrhunskih detektorjev, do vrhunskih zdravil? Če bi dražava hotela, bi imeli zdravsvo poštimano v nulo, budget vsaj za pol vojaškega, pa vendar temu ni tako. Interes je pač takšen, da te čimprej pobere ko stopiš v pokoj, drugače bi živeli v povprečju še vsaj 10 let več in končna računica je vsakomur jasna.

poweroff ::

Pa o kakšnem interesu govoriš?

Na koncu pod črto vendar odljočajo ljudje, volilci. Saj država so venadr ljudje. Ljudje (volivci) postavljajo politike in ljudje so pravzaprav tisti, ki naj bi vodili državo.

Aja, hočeš reči, da so ljudje zmanipulirani?

Ja pol je pa vse OK, pol pa volilci niso ničesar krivi. Ni jim treba nositi odgovornosti za svoje napačne odločitve. Krivi so vendar drugi - tisti, ki manipulirajo, ki menda v ozadju odločajo,...

Obsojanje politikov namreč omogoča, da ljudje o sebi mislijo le najboljše in samim sebi zagotavljajo, da niso za nič odgovorni, saj vso odgovornost nosijo politiki.


!!!
sudo poweroff

dzinks63 ::

Ne delaj se neumnega, vem da razumeš v čem je problem, pa vseeno tiščiš glavo v pesek.

poweroff ::

Jaz mislim da se pa ti delaš neumnega, oz. si nočeš priznati očitne resnice. Da ljudje nočejo prevzeti odgovornosti zase v svoje roke.
sudo poweroff

Tear_DR0P ::

vem da razumeš v čem je problem, pa vseeno tiščiš glavo v pesek

bi rekel da ne tišči glave v pesek, ampak tiposkuša dopovedati da svojo potegni iz peska in začni delati na tem, da situacija okrog tebe ne bo več zajebana
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

technolog ::

Vse kar sem hotel povedat je to, da če bo vplačevanje v pokojninski sklad (kakršen koli pač že), neobvezno, se bo vedno našlo kake 30% ljudi, ki tega zaradi okoliščin pač ne bodo delali. In bodo kasneje socialni problem.

Zato je podmnožica sistemov "država preverja, če res vplačuješ" edina možna. Nikakor pa nisem rekel, da je trenutni sistem edini možen, je pa eden izmed njih.

Kar se mene tiče, bi mi bolj ustrezal sistem svobodne izbire, a le-ta ne bi zdržal v praksi. Sploh pa če bi hoteli menjati sistem, bi morali poskrbeti za trenutno generacijo (katere denar so žal zagonili njihovi očetje), denar bi morali najti kje drugje. Primanjkljaja je za celotno generacijo in to je problem.

poweroff ::

Zakaj bi bili socialni problem? Zakaj se enostavno ne reče - če niste poskrbeli zase (pa ste imeli možnost), se znajdite sami?
sudo poweroff

technolog ::

Ulice polne beračev 60+, ki se upirajo, kradejo, narašča kriminal... Kje ti ne vidiš socialnega problema? Človek mora nekaj jest, če tega ne dobi, se zateče k alternativnim metodam.

Double_J ::

Preden jamrate kakšne krivice da se dogajajo, si dajte no prebrat intervju s Pribcem. Ljudje na splošno premalo berejo filozofijo:


To je pa nek novi tip intelektualca, ki je namenjen da slepi ljudi za naslednjih 10let. Zdej bodo takšni dajali intervijuje, ki bodo sicer bolj v koraku s časom, kar pa bo ostalo nespremenjeno je, da problem tiči v Janši.

Matthai je zopet nasedel...
Dve šivanki...

Icematxyz ::

Je pa res, da če je umrl, da se o tem vprašanju ne sekira več kaj preveč? Huje bi mu pa verjetno bilo živeti še 30 let brez pokojnine? ;)

Drugače pa ta odgovor nima neke povezave s tem če menim, da je naš ali kakšen drug pokojninski sistem dober/slab!

poweroff ::

Double_J je izjavil:

Preden jamrate kakšne krivice da se dogajajo, si dajte no prebrat intervju s Pribcem. Ljudje na splošno premalo berejo filozofijo:


To je pa nek novi tip intelektualca, ki je namenjen da slepi ljudi za naslednjih 10let. Zdej bodo takšni dajali intervijuje, ki bodo sicer bolj v koraku s časom, kar pa bo ostalo nespremenjeno je, da problem tiči v Janši.

Matthai je zopet nasedel...

Odjebi Janšo in Pahorja.

Problem je v tem, da si ti po miselnosti neodrasel socialist. Vsi drugi so kriv za tvojo bedo, samo ti ne.

Ali pa morda nimam prav?
sudo poweroff

Double_J ::

Problem je v tem, da si ti po miselnosti neodrasel socialist.


Interviju je namenjen ohranjanju obstoječega stanja... to je problem.

Sej vidiš, da je proti vsem realnim spremembam, zavzema se pa za neke visokoleteče spremembe brez konkretnih načrtov. Rezultat bo pa samo še en podoben cikel.

Saj verjetno ima opravičilo sam pri sebi, pač ljudje so krivi če mi bodo nasedli.:D
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Olajšave za pokojnine nad 1400 €

Oddelek: Problemi človeštva
4811754 (10292) jalovec09
»

Višina pokojnine vs. prispevek ZPIZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6914686 (13232) solatko
»

Prihaja prvi večji test za zasebni pokojninski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
9418728 (15839) MrStein
»

Državna pokojnina-netrajnostni sistem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12319808 (17446) lexios

Več podobnih tem