» »

Formatiranje

Formatiranje

ciklon ::

Mam en problem. Moj prjatu me je prosu če mu naložim win7. Prej je meu xp-ja. Pa sm mu dol potegnu ta windows. Dau sm ga že na dvd s poweriso. Zj pa nevem kko formatirat računalnik d nebo starih dadotek pa xp-ja. Hvala za pomoč =p
  • zaklenil: bluefish ()

bluefish ::

Ob zagonu računalnika vstaviš DVD od 7, pričneš z namestitvijo in ob postopku formatiranja oz. particioniranja diska le tega formatiraš.

ciklon ::

ka pa je tist nek bios?

bluefish ::

Pri namestitvi sistema nima veze. Z njim se ukvarjaš le, če je potrebno pred namestitvijo določiti vrstni red pogonov (CD/DVD, disk,...).

Marilyn ::

pa lih tebe je prosu :P ;)

bluefish ::

Heh, vsake toliko časa se na forumu pojavi podobna tema. Nekateri imajo celo tako zaupljive kolege, da v popravilo prejmejo kar računalnik. Seveda ne mine dolgo, ko nastopi panika ob izbrisu podatkov ali poslabšanju stanja.

Marilyn ::

očitno tega kolega za podatke ne skrbi :))

bluefish ::

Vsaj nekaj pozitivnega :) .

gr33k3_ ::

pozdravljeni ...jaz bi tudi rad formatiral svoj PC (to sem počel že večkrat, ampak do zdaj sem dal vedno tisti kaj rabim na zunanji disk. zunanjega diska nimam več ker je crknil ...)

sedaj pa me zanima sledeče :

na trdem disku imam narejene dve particije (upam da je pravilno napisano xD) na eni imam vse inštalirano tudi windows eno pa sem naredil sedaj kao backup. In me zanima kak onaj formatiram samo prvo prticijo kjer je gor windows in ostala krama ki bi se je rad rešil...rad bi pa ohranil backup particijo ...
TOREJ KAKO FORMATIRATI SAMO ENO PARTICIJO ?

vorantz ::

Če boš nalagal zopet windowse, med inštalacijo izbereš samo to particijo za formatirat in ne tudi ta drugo
Das ist alles

gr33k3_ ::

to je vse ?? ziher xD ??

bluefish ::

Ziher.

RockyS ::

Pa upaš da imaš pravo verzijo windows sistema, torej 64 ali 86bitne =) Se mi je že zgodilo da sem imel napačen dvd in je bila štala.

vorantz ::

86 bitne :))

DeeCoy ::

O.o RockyS ma pa 86 bitne windowse! Kakšen procesor pa imaš da ti to dela?? A maš to kake veze z NASO?

D3m ::

Ziher je iz prihodnosti!
|HP EliteBook|R5 6650U|

gr33k3_ ::

X86 mam ...vi pa ste talenti ne ker x86 je kao 32 ... pa sem rešiu že ...deluje =)

DeeCoy ::

ti si šele talent, ko si rešiu :))

bluefish ::

Dovolj.

mtosev ::

lolz
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koliko particij priporočate imeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5811931 (7412) carota
»

Težava z igranje igric

Oddelek: Igre
352675 (1895) TehDucky
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264488 (64080) Seljak
»

instalacija XP na HP ProBook4514S

Oddelek: Pomoč in nasveti
221652 (1245) 333333
»

32, 64 in 86 bitna različica

Oddelek: Operacijski sistemi
298372 (7512) OmegaM

Več podobnih tem