» »

instalacija XP na HP ProBook4514S

instalacija XP na HP ProBook4514S

DaVinci ::

Pozdravljeni,
kupil sem prenosnik HP ProBook 4515S z inštaliranim FreeDOS-om. Zdaj želim inštalirati nanj XP-je. Imam inštalacijski CD XP z SP2, ki drugače deluje povsem normalno.
Ko skušam inštalirati, se CD zažene normalno, naložijo se gonilniki, ko pa se v opravilni vrstici izpiše Satting Windows, pa se mi pojavi blue screen.
Najprej sem pomislil, da bi lahko na to kaj vplival FreeDOS in sem v bios-u pognal Sanitizer, ki naj bi z diska pobrisal vse podatke, zato predvidevam da disk dela in da je čist. Vendar zadeva ne deluje. Zopet se mi pri poskusu inštalacije pojavi blue screen.
Zanima me, kaj bi lahko bili vzroki oz. kakšne so možne rešitve.
Moram priznati da mi HP-jev vmesnik za bios ni nič kaj všeč, saj vidim ne diskov in ne pogonov, zato tudi ne vem ali je z diskom vse vredu.
al sem tudi nekatera diagnostična orodja (Hiren's all in 1BootCD), kot npr. PC Doctor, memtest ..., vendar deluje le memtest.
Je pa problem, ker je računalnik nov in ga ne smem odpirati, da bi lahko disk preizkusil kje drugje.
Prosim za nasvete!
  • spremenil: DaVinci ()

SaXsIm ::

Nastavi v biosu disk na ide compatibile.
SaXsIm

DaVinci ::

rešeno, hvala

gnjoj ::

Imam enak računalnik in enak problem... samo malo manj znanja. Kje v biosu nastavim na ide compatibile?

gnjoj ::

To je moj prvi prenosnik. Pri stacionarnih ki sem jih imel do sedaj so bli zraven vedno driverji za matično. Tu pa jih ni. Jih najdem na internetu?

gnjoj ::

Ok. Prva težava rešena. Računalnik je nov in ima že ustvarjeno particijo:
"C: Partition1 [FAT32] 910 MB < 876 MB free>"
Čemu služi? in Jo lahko zbrišem in ustvarim novo?

(Winsov nisem nikoli inštaliral na nov računalnik in se mi ta particija ni pojavljala.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gnjoj ()

R-S-LoVe ::

Uradna spletna stran.
Če jih pa ni boš pa klel in iskal po atu googlu.
Ah ja pa veliko sreče.
P.S.: Včasih se splača poizkusiti kar z generičnimi gonilniki.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

gnjoj ::

Je na uradni spletni strani. Hvala.

gnjoj ::

Še vedno ne vem če lahko zbrišem particijo ali ne. Prosim pomoč:

Računalnik je nov in ima že ustvarjeno particijo:
"C: Partition1 [FAT32] 910 MB < 876 MB free>"
Čemu služi? in Jo lahko zbrišem in ustvarim novo?

(Winsov nisem nikoli inštaliral na nov računalnik in se mi ta particija ni pojavljala.)

misek ::

gnjoj, raje jo pusti. Morda je gor kakšen BIOS ali kaj podobnega.

jinzo ::

Ali pa mogoče freedos ?
Itak da lahko pobrišeš...

gnjoj ::

Ok. Verjetno je res FreeDOS. Vgl. zaenkrat sem odložil instalacijo ker bom raje pobral x64 winse.

1.
Me pa zanima če lahko na WinXP x64 brez problemov naložim SP3, ki ga najdem na uradni microsoft strani (oziroma katerikoli SP3, samo raje bi ga pobral iz uradne strani, ker se mi zdi še najbolj varno): http://www.microsoft.com/downloads/deta...

2.
Potem je še fora pri teh 32, 64, 86 bitnih verzijah. Vem da moreš imet za optimalno delovanje x64 procesorja na računalniku inštaliran 64 bitni sistem.
Nekje sem prebral da programi ki so narejeni za x32 s. delajo tudi na x64 s. Pa tudi da programi ki so narejeni za x16 s. na x64 s. ne delajo. Sklepam da gre za starejše programe, ki jih mogoče sploh ne bom potreboval. Imam prav?
Potem sem opazil da nekateri delajo povezave med x32 in x86 sistemom. Mislim da sem nekje prebral celo da sta x32 in x86 s. eno in isto. Ne razumem.

mtosev ::

SP3 ni za 64bitne XPje. Sp3 je samo za 32bitni XP.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gnjoj ::

Po drugi strani pa je ime datoteke za SP3 na microsoftovi strani:
WindowsXP-KB936929-SP3-x86-ENU.exe


x86 = x32 ??

mtosev ::

X86 = 32bit
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gnjoj ::

Win x64 ali Win x32 + SP3 Kaj se mi bolj splača?

DaVinci ::

gnjoj, ne vem kako daleč si prišel, vendar napravi tako kot je napisal SaXiM, v biosu nastavi disk na IDE, potem pa instalacija zalaufa. Če imaš instalacijski disk za Win s SP2 boš videl disk v njegovi celotni velikosti, potem pa si napravi poljubno particij in jih sformatiraj.
Gonilnike pa sem dobil zraven na CD-ju, čeprav jih je kar nekaj potrebno poiskati na hp-jevi spletni strani. Drugje jih nisem rabil iskati.

gnjoj ::

Ve kdo zakaj na ATIjevi uradni strani nimajo podpore za grafično kartico ati mobility radeon hd 4330 series? Katere driverje naj inštaliram namesto teh? (tiste iz HPjeve strani sem že, ne vem pa če so najboljši)

grofsi ::

Bi si kar sposodil temo

V biosu sem nastavil disk na IDE in instalacija je zalaufala vse do točke ko je treba zbrat particijo na katero ti instalira winse. Tukaj pa se pojavi problem, ker mi na nobeno od 4 partici ne dovoli instalirat winse. Lahko le zbrišem partice oz druge možnosti pa nimam. Ve kdo kako naprej?

Hvala in lp,

ps
Prenosnik je nov.

Valentin ::

Bi si kar sposodil temo

V biosu sem nastavil disk na IDE in instalacija je zalaufala vse do točke ko je treba zbrat particijo na katero ti instalira winse. Tukaj pa se pojavi problem, ker mi na nobeno od 4 partici ne dovoli instalirat winse. Lahko le zbrišem partice oz druge možnosti pa nimam. Ve kdo kako naprej?

Hvala in lp,

ps
Prenosnik je nov.


Ali ti kaže C particijo? Instalacija bi se morala startat z entrom...

333333 ::

Dell all part, narediš eno al pa 2 novi in namestis sistem.
Spiritual

grofsi ::

..hvala zadevo rešil tako kot pravi poe T.. sam v začetku sem se bal zbrisat partici...mia culpa..

thx

333333 ::

yw
Spiritual


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Free dos

Oddelek: Pomoč in nasveti
1524795 (17492) stewo
»

na novem prenosniku ne moirem naložiti windowsow

Oddelek: Pomoč in nasveti
181033 (703) maremare
»

Težava z namestitvijo windows xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
212612 (2375) bluefish
»

0x0000007B napaka pri nalaganju win

Oddelek: Pomoč in nasveti
91328 (1106) Zion10
»

inštalacija 2000??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
523497 (2924) ToniT

Več podobnih tem