» »

Težava z igranje igric

Težava z igranje igric

Zrelak ::

Pozdravljeni!

Imam težavo z igranjem računalniških igric.

Moj problem je, da mi igre (npr. LoL, PoE, DayZ itd.) tudi pri nižjih nastavitvah močno laggajo/trokirajo oziroma ne delujejo kot bi morale. Moj ping je dokaj nizek, zato ne verjamem, da bi bile težave z internetno povezavi. Opazil sem tudi, da npr. če želim klikniti recimo options ali kaj podobnega, se ta gumb počasneje odzove (klik, odpre po cca sekundi).

Moj računalnik ni ravno velik tehnološki dosežek, vendar ga že lahko prižgem z gumbom in ne s kladivom.
-Procesor:
Intel Core Duo E8500 3.16Ghz

-RAM:
4,00GB ram-64bit w7 Home Premium

-Grafična:
AMD Radeon 5450 (1GB)

Opazil sem tudi, da ne glede na nastavitve v igrah, ostane poraba CPE/RAM enaka.

Upam da sem navedlo dovolj informacij za rešitev moje težave in upam da bomo našli rešitev.
Hvala za odgovore!
Lp, Zrelak
  • spremenilo: Zrelak ()

DOOM_er ::

Roko na srce, grafična ni ravno nek hud presežek, meni je na stari kišti z podobno konfiguracijo ( imel sem HD4870 ) naprimer tudi DayZ malo štekal. Vse ostalo je delovalo precej v redu.
Robots will steal your job. But that's OK

klkkkkkkkkkk ::

GPU/CPU ... sta kar švoh boš moral novo kupit ( no mogče CPu zdrži še kakšno leto in ker se zna zdogti, da boš naslednje leto dobil kaj ugdnejšega)

kar ti bi priproočal, da je kupiš eno poceni rabljeno grafično za 40-50EUR recimo kakšno 6770
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

Zrelak ::

Ima potem ram tako veliko vlogo? Ker imajo kolegi slabše konfiguracije, pa jim vse lepo dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zrelak ()

DOOM_er ::

rama je dovolj, grafična kolega
Robots will steal your job. But that's OK

shadeX ::

Grafična je res slaba ampak na low nastavitvah bi po mojem mnenju morale igre (vsaj LoL) delovat normalno. Če na mojem prenosniku (Dual core 2.0Ghz, 4GB RAM, HD 3200 - integrirana ) lahko laufam LoL na low nastavitvah s 25-30 FPS potem lahko tudi OP.

Koliko časa nisi formatiral, čist tko informativno?

hojnikb ::

Kot rečeno, naprej formatiraj in namesti sveže driverje za grafo in poročaj.
#brezpodpisa

s6c-gEL ::

Na kakšni resoluciji igraš ?

Matevz96 ::

Še pred formatiranjem naredi eno globinsko čiščenje.

Zrelak ::

Globinsko čiščenje? Računalnik je bil formatiran pred približno dveh mesecih. Igram na 1600x900.

shadeX ::

In to ti že od formata tako dela? Ali kar naenkrat?

Zrelak ::

Od formatiranja. CPU skoraj nikoli ne preseže 50% mogoče je kaj povezano s tem? Ali pa je res grafična tako slaba.

shadeX ::

Pol zna bit da je res grafa tako slaba. Sicer resolucijo imaš kar visoko za tvoj profil grafične. Znižaj grafiko na najmanj in detaile tudi. Potem poročaj kako ti recimo LoL dela.

Pri meni na prenosniku moram met resolucijo IN detaile na najmanj da dobim tistih 25-30 FPS.


EDIT:

Še nekaj. Ali ti je PRED formatiranjem tudi tako delalo? Ker zna bit mogoče tudi da nisi namestil pravih driverjev za grafo ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Zrelak ::

Da tudi pred formatiranjem je bilo podobno. LoL mi sedaj dela dobro. Ostale igre pa so očitno res prezahtevne.

Hvala lepa vsem za odgovore!

shadeX ::

Menjava grafične torej...

Zrelak ::

Bomo videli kaj bo rekla tetka denarnica ;)

Mogoče kdo ve za kakšno dokaj močno in pa po solidni ceni. Vem da malo denarja malo muzike, pa vseeno ne rabim pretiravati z €€

gddr85 ::

Poglej mal za rabljene grafične. Pa psu jo mora bit sposoben laufat. Mogoče kej tazga: 4870

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

djabi ::

Kupiš kakšnega Radeon 7750 (rabljeno) pa si že na dobri poti. To je dandanes nek minimum za igračkanje.

def0r ::

gddr85 je izjavil:

Poglej mal za rabljene grafične. Pa psu jo mora bit sposoben laufat. Mogoče kej tazga: 4870

Tole je kar predrago :) Se bolj splaca novejse rabljene gledati. HD4870 se mi zdi da je max vredna 30-35eur.

klkkkkkkkkkk ::

nesplača se mu kupiti 4870.... ni DX11
http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

ali 65EUR za ponujeno
http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

Potem vzame še raje 6870 je še malo hitrejša, se mi zdi.

klkkkkkkkkkk ::

ne... glasna 9+ kuri več poleg tega, če kasneje kupiš athlon x4 + fm2 nimaš DX12 podpore oz. mantle itd.

to 6870 nebi kupil niti za 50EUR
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

BorutO ::

Kako je lahko rama dovolj, če ga ima samo 4gb pa 64bitni windows. 64x pride v poštev samo, če imaš nad 4gb ramov. za do 4gb rama pa je 86x glih pravi, ker ne porabi več rama kot 64bitni pa še 86 bitni windows porablja rame do 4gb. Ravno toliko, kolikor ima on. Jaz si bi windows takoj spremenil iz 64 na 86 bitnega (32bitni). Prenesi si windows 86x dol, pa si ga namesti. Po možnosti isti tip windowsa (w7 Home Premium), da boš lahko koristil serijsko številko, če je imaš. ;)

Boš videl, da bo igra delala boljše, pa tudi sam računalnik. Sem že velikokrat sprobal to, pa je pomagalo - na prenosniku. Jaz v glavnem 64bitnega windowsa na prenosniku pa tudi na namiznem do 4gb rama, ne priporočam. Kakšna je pa realnost oz. resnica, pa ve vsak zase, ampak jaz vem iz lastnih izkušenj, da 64x ne paše na do 4gb rama.

hojnikb ::

eh nega srat z 32 bitnimi winsi.
3GB ali manj ja 32bit winsi, vse kar je več pa absolutno 64bit.


In nwm kaj je z vami in porabo rama... Ram je zato, da se porabi..
#brezpodpisa

BorutO ::

Mimo grede - en primer - Imel sem windows 8 64x ... igram igro Skyrim ... ravno pridem notri v igro, hočem en korak narediti pa me ven vrže iz igre ... zato ker sama igra pobere veliko rama, pa tudi sam windows 64x ga veliko požere. Rešitev je bila, da sem windows zamenjal s 86x in je šlo v nulo.

Kaj ti poraba rama pomaga, če ga porabita windows pa igra več, kot ga je na voljo? kot sem rekel win 64x požere več rama kot 86x, zdaj pa je to na njegovem, če si bo spremenil. Sicer pa, če hoče igrati dobre/novejše igre, si bo mogel kupiti namiznega pa odlične dele. Prenosnik ni za igre.

klkkkkkkkkkk ::

heh? win 8.1 x64 imam pa največ kar sme videl je bilo v BF4 Mp 64 okoli 4.0-4.5Gb
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

BorutO je izjavil:

Mimo grede - en primer - Imel sem windows 8 64x ... igram igro Skyrim ... ravno pridem notri v igro, hočem en korak narediti pa me ven vrže iz igre ... zato ker sama igra pobere veliko rama, pa tudi sam windows 64x ga veliko požere. Rešitev je bila, da sem windows zamenjal s 86x in je šlo v nulo.

Kaj ti poraba rama pomaga, če ga porabita windows pa igra več, kot ga je na voljo? kot sem rekel win 64x požere več rama kot 86x, zdaj pa je to na njegovem, če si bo spremenil. Sicer pa, če hoče igrati dobre/novejše igre, si bo mogel kupiti namiznega pa odlične dele. Prenosnik ni za igre.

zato pa obstaja swap/pagefile..

Pa še to... na 32bitnih winsih aplikacija tako nemore koristit več kot 2GB rama :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gddr85 ::

BorutO je izjavil:

Sicer pa, če hoče igrati dobre/novejše igre, si bo mogel kupiti namiznega pa odlične dele. Prenosnik ni za igre.



Arma, swap file, 4gb ram. A no go.

WTF? Sej ima desktop, zato pa smo gledal grafične.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Zrelak ::

Imam namizni računalnik. Zanj sem dal 30€, praktično nič. Windowse imam originalne, tako da se zna zgoditi, da v prihodnje res poskusim še z 32bit.

hojnikb ::

pozabi na 32bitne winse, ker nebojo spremenil ničesar..

raje menjaj grafično/procesor, ker bo dosti več haska.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

amacar ::

Procesor je čist dost za takšne špile, sam grafo zamenjaš pa je.

Zrelak ::

Bom zamenjal grafično. Rad bi pa še vprašal, na kaj moram biti pozoren pri kupovanju grafične, ker to grafične?

hojnikb ::

pazi da ni preveč požrešna in da je vsaj kolker tolk zmogljiva :)
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

sej maš 7770 za 60EUR na bolhi
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

LeXani ::

kako se reši problem če imaš igro za napačno verzijo procesorja oz. windowse? primer: imam fifo - system requirements vista 64 bit, mam 32bit.. igra se namesti normalno nato javi napako da je napačna verzija. igra je originalna :/
Čas prve prijave 04.11.2005

TehDucky ::

64bitne windowse gor, druzga pač ni. Poglej če je kje kakšen fix da dela na 32bit vendar močno dvomim. Katere windowse pa imaš in koliko rama.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM

Oddelek: Pomoč in nasveti
423966 (2935) alkoo
»

Računalnik za igre [200-300EUR] (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411887 (10550) Janac
»

Nakup/dokup RAMa

Oddelek: Kaj kupiti
231949 (1739) opeter
»

Windows 7 32bit vs. 64bit

Oddelek: Operacijski sistemi
396805 (5913) Blisk
»

win x64 ali x86? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
649175 (7804) Razerzone

Več podobnih tem