» »

App Store zabeležil že 15 milijard prenosov

App Store zabeležil že 15 milijard prenosov

TechCrunch - Applov App Store, trgovina z aplikacijami za platformo iOS, je nedvomno najuspešnejša trgovina na svojem področju. Ima največje število aplikacij, največje število prenosov le-teh in največje zaslužke, tako za avtorje aplikacij kot za Apple, ki vzame 30 % cene vsakega nakupa. V preteklem maju so pri Applu slovesno najavili, da so v trgovino sprejeli že pol-milijonto aplikacijo (trenutno jih je na voljo le dobrih 425.000, od tega okrog 100.000 ekskluzivno namenjenih za iPad - razlog za takšno razliko je v odstranjenih aplikacijah, v zastarelih različicah, ki so bile odstranjene, itd.), zdaj pa proslavo lahko še povečajo, saj so dosegli nov mejnik v številu prenosov oz. namestitev - teh so dosegli že prek 15 milijard.

Šele v začetku junija je bilo na WWDC-ju mogoče slišati, da so presegli 14 milijard prenosov, v pičlem mesecu pa se je tako številka povzpela za še eno milijardo. Razvijalci so od Appla skupaj prejeli že 2,5 milijardi dolarjev - kljub manjšemu odstotku brezplačnih aplikacij (teh je v App Store manj kot 40 %) so le-te očitno veliko bolj popularne od plačljivih. Za nekaj več statističnih podatkov priporočamo ogled velikanske grafike, ki so jo ob potrditvi 500.000. aplikacije pripravila podjetja 148apps, Chillingo in Chomp.

44 komentarjev

skika ::

Bravo Apple(in developerji)!

dronyx ::

iFart Mobile je na 13 mestu po popularnosti. To pove vse o intelektualnem nivoju uporabnikov Applovih naprav. Stupid farts!:D

Pithlit ::

A misliš da pri android-u je pa kaj drugače?
Life is as complicated as we make it...

LuGi ::

Another droid tard.. in spet smo pri ios vs android, ojoj..prosim onemogocite komentiranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Cico ::

Vsak uporablja to, kar mu paše, če kdo mene vpraša, bi imel oboje, pa tudi MS-ja se ne bi branil...

bluefish ::

To pove vse o intelektualnem nivoju uporabnikov Applovih naprav.
O uporabnikih določene znamke naprav ne. Pove pa precej o uporabnikih na splošno in razvijalcih, ter seveda o silnih cifrah aplikacij, ki so na voljo za prenos - kvantiteta baš ni kvaliteta.

Keyser Soze ::

Vsi tile blazni podatki o prenosu in številu aplikacij pove bore malo o samem "app storeu" oz. o njegovi kvaliteti.

Ker je 95% prenosov en sam bloat in seveda tudi 95% aplikacij obično sranje. Firme bi morale zbrat par najbolj perspektivnih aplikacij in jim omogočit konkreten razvoj. Al pa oblikovat ekstra sekcijo "approved aplikacij". Takih, ki so temeljito pregledane s strani ponudnika trgovine in s tem tudi garantirano uporabne oz. ponujajo kar oglašujejo kot oglašujejo.

To kar mamo zdaj, pa skoraj ni več vredno nič.
OM, F, G!

LukaSLO ::

Keyser Soze je izjavil:

Vsi tile blazni podatki o prenosu in številu aplikacij pove bore malo o samem "app storeu" oz. o njegovi kvaliteti.

Ker je 95% prenosov en sam bloat in seveda tudi 95% aplikacij obično sranje. Firme bi morale zbrat par najbolj perspektivnih aplikacij in jim omogočit konkreten razvoj. Al pa oblikovat ekstra sekcijo "approved aplikacij". Takih, ki so temeljito pregledane s strani ponudnika trgovine in s tem tudi garantirano uporabne oz. ponujajo kar oglašujejo kot oglašujejo.

To kar mamo zdaj, pa skoraj ni več vredno nič.


Mislim da si malo zamešal. Pri Android Marketu je 95% aplikacij navadno sranje. App Store je na veliko višjem nivoju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LukaSLO ()

telen ::

Razni govoreči mački in roboti, ki so med top aplikacijami, so res nadvse uporabni. Da ga govorim o virtualnem pitju piva.

narodno ::

Govorečo mačko je naredil slovenski proizvajalec :D

nekikr ::

Razni govoreči mački in roboti, ki so med top aplikacijami, so res nadvse uporabni. Da ga govorim o virtualnem pitju piva.

Saj ne da se ne strinjam ampak kaj točno pa je uporabna aplikacija? Tista, ki šteje atome okoli tebe? Mobilni slo-tech? Kaj točno je uporabna aplikacija?

Aja, za vsakega nekaj drugega? No, potem je glede na število downloadov iFart točno to kar ljudje potrebujejo. Zdaj pa vcepi to idejo v svojo malo zaplankano betico in naredi nekaj iz sebe - prodajaj ljudem tisto kar hočejo in ne tistega, česar se otepajo.

49106 ::

Dolgoročna uporaba takih in podobnih aplikacij, vam bo dodatno znižala, že tako nizek dvo-mestni IQ.

techfreak :) ::

Zakaj pa to?

dronyx ::

iFart bi bil čudovita uporabna aplikacija, če bi se jo dalo sprožiti na daljavo. Daš tajnici nekam pod stol iPhona z aktiviranim iFarom, potem pa ko je soba polna ljudi zadevo sprožiš. Priceless in povsem na nivoju snoba z iPhonom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Bananovec ::

Keyser Soze je izjavil:

Vsi tile blazni podatki o prenosu in številu aplikacij pove bore malo o samem "app storeu" oz. o njegovi kvaliteti.

Ker je 95% prenosov en sam bloat in seveda tudi 95% aplikacij obično sranje. Firme bi morale zbrat par najbolj perspektivnih aplikacij in jim omogočit konkreten razvoj. Al pa oblikovat ekstra sekcijo "approved aplikacij". Takih, ki so temeljito pregledane s strani ponudnika trgovine in s tem tudi garantirano uporabne oz. ponujajo kar oglašujejo kot oglašujejo.

To kar mamo zdaj, pa skoraj ni več vredno nič.

Kolikor jaz vem, ima Windows Phone to še najbolje urejeno.

bluefish je izjavil:

...kvantiteta baš ni kvaliteta.

To smo opazili že pri e-knjigah.

Mislim da si malo zamešal. Pri Android Marketu je 95% aplikacij navadno sranje. App Store je na veliko višjem nivoju.

Troll, sem ti označil določene besede, da boš zaznal svoje trollanje in spamanje.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Meni je ves ta cirkus s temi telefoni že smešen. Zadeva je podobna, kot če bi vse možne freeware in shareware aplikacije po internetu zbral na enem mestu in ko bi kupil nov računalnik, bi cele dneve samo to nalagal in pizdil, kakšen bloat in navadno sranje je to. Če imaš smartphone še ni nobena garancija, da si zares smart.:D

Je pa res, da dobiš za mobilne telefone skoraj neverjetne aplikacije. Sex offenders search je ena takih, ki ti na zemljevidu izrisuje lokacijo spolnih prestopnikov. Samo škoda, ker ti ne kaže še lokacije prostitutk, kar bi bilo še bolj uporabno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

cleanac ::

Ma nimate pojma, vključno z menoj ne, kar nekaj bluzite pa se kregate kaj je boljše. In če je iFart ali karkoli že na vrhu prodajanih ali downloadanih aplikacij je očitno že zabavna. Nekdo si lahko krajša čas z govorečo mačko in mu ni problem dati par $ in se mu morda zdi čudno kako lahko nekdo da 60€ za neko COD sranje. Potem se mu lahko zdi "market" za PC popolni crap, ker nima govorečih mačk pa psov. Pač tega mi ne moramo ocenjevati, ampak odločajo uporabniki. In ne glede koliko aplikacij ima kateri market lahko sklepamo naslednje (moj pogled):

Ios - ima predvsem uporabnike, ki jim ni škoda denarja in z veseljem kupijo kakšno aplikacijo, četudi jih bo zabavala le nekaj ur. Pač uporabniki vedo, da je potrebno določeno stvar plačat, če jo želiš uporabljati.

Android - Glede na to, da nimajo niti denarja za pošteno napravo in ker ima sloves open-source jim ne moreš prodati nič. Tako, da je edina opcija služenja z oglasi, pa še teh se rešijo s raznimi blokerji. Pač open-source je "free" ne :)

WP7 - Uporabniki, ki imajo denar, ampak so zelo previdni kaj kupujejo in vsak $ je skrbno porabljen. Služiti se da predvsem z oglasi, ker večini uporabnikov primanjkuje znanja, da bi namestili kakšen ad-blocker :)

Tudi meni bo lahko nekdo rekel, da sem čuden glede na to, da imam HTC-WP7 ter Samsung-Android, uporabljam pa Nokio C5. Pač ostala dva telefona služita drugemu namenu in meni tako odgovarja. Vsakemu svoje. Aja pa še to...za mene je nekdo, ki je na facebooku bolj čuden, kot pa nekdo, ki pije virtualno pivo...samo moje mnenje :)

dice7 ::

Sem uporabnik Androida in ne razumem kako si drugi Android uporabniki sploh drznejo pluvat po app storu glede na to da je 60% aplikacij na marketu kopija app stora, 36% je navadno neuporabno sranje, pribl. 4% je pa dejansko uporabnih aplikacij. Pa prosim ne mi težit za vire in citate za te številke, ko sami veste, da je to res

IceIceBaby ::

Ker je 95% prenosov en sam bloat in seveda tudi 95% aplikacij obično sranje. Firme bi morale zbrat par najbolj perspektivnih aplikacij in jim omogočit konkreten razvoj. Al pa oblikovat ekstra sekcijo "approved aplikacij". Takih, ki so temeljito pregledane s strani ponudnika trgovine in s tem tudi garantirano uporabne oz. ponujajo kar oglašujejo kot oglašujejo.


Free market FTW. Nobenega umetnega pumpanja, pretiranega pregledovanja... Dokler je znotraj določenih pravil že trg poskrbi za selekcijo.

To kar mamo zdaj, pa skoraj ni več vredno nič.


15 milijard prenosov in več kot 2,5 milijarde USD izplačila developerjam se ne strinja s tabo.

dronyx ::

Jaz gledam na smartphone predvsem s stališča potencialnih priložnosti za razvoj kakšne nove rešitve in mislim da ima ta trg bistveno večji potencial, kot pa so govoreče mačke in iFart.

madmitch ::

dronyx je izjavil:

Je pa res, da dobiš za mobilne telefone skoraj neverjetne aplikacije. Sex offenders search je ena takih, ki ti na zemljevidu izrisuje lokacijo spolnih prestopnikov. Samo škoda, ker ti ne kaže še lokacije prostitutk, kar bi bilo še bolj uporabno.


Če smo čist iskreni, ideja sploh ni tako neumna. Tako aplikacijo prodajaš za 1€, ljubkim prodajalkam zaračunaš objavo. Zmagovalna kombinacija. Nekak se mi zdi, da bi taka aplikacija hitro zlezla daleč nad prdce. Widget bi moral biti seveda sila učen in narejen na način, da domača gospa ne bi pogruntala pravega namena.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

dronyx ::

@madmitch: OK, kupim takoj. Samo prej moraš še legalizirati prostitucijo, sicer bo imela policija prelahko delo. Verjetno pa imajo kje po svetu to simpatično obrt tudi legalizirano, tako da se da aplikacijo napisati vsaj za njih.

IceIceBaby ::

dronyx je izjavil:

Jaz gledam na smartphone predvsem s stališča potencialnih priložnosti za razvoj kakšne nove rešitve in mislim da ima ta trg bistveno večji potencial, kot pa so govoreče mačke in iFart.


Med 500k aplikacijami se obešaš ravno na iFart. Če ti v tej množici ne uspe najti nekaj uporabnega potem verjetno ni kriv app market.

dronyx ::

IceIceBaby je izjavil:

Med 500k aplikacijami se obešaš ravno na iFart. Če ti v tej množici ne uspe najti nekaj uporabnega potem verjetno ni kriv app market.

Jaz imam neumen telefon, tako da to področje lahko spremljam samo od daleč in bolj teoretično. Sam osebno veliko pričakujem od NFC, ker to bi znalo odpreti nova področja uporabe pametnih telefonov.

Recimo pridem v gostilno, položim telefon na NFC, prenesem jedilnik v izbranem jeziku in lahko naročim brez da pride natakar do mene. Ali pa primeri uporabe, ko imaš kakšne table z napisi v tujem jeziku in potem ti telefon to avtomatično prevaja. Pa veliko je še tega.

Bi pa morali po moje nekako doseči, da bi bil mobilni internet za nekatera (komercialna) področja uporabe za končnega uporabnika zastonj, ker sedaj veliko ljudi UMTS izklaplja, wi-fi ni povsod dosegljiv, blutooth je pa tudi omejeno uporaben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

IceIceBaby ::

Podobne zadeve niso nič novega. Obstaja še ogromno podobno koristnih aplikacij.

dronyx ::

IceIceBaby je izjavil:

Podobne zadeve niso nič novega. Obstaja še ogromno podobno koristnih aplikacij.

Povej mi, kaj je pri nas od tega uporabno? Vem za aplikacijo, ki prikazuje prihode LPP avtobusov, TV spored in odpiralne čase. Tu se pa moje poznavanje žal konča.

IceIceBaby ::

Boš moral enkrat v roke vzeti iPhone ali iPad in pogledati kakšne aplikacije so sploh na voljo. Ne vem kakšen profil uporabnika si, zato ti težko povem kaj je za tebe uporabno.

poweroff ::

LukaSLO je izjavil:

Pri Android Marketu je 95% aplikacij navadno sranje. App Store je na veliko višjem nivoju.

Se pravi ima App Store več kot 95% aplikacij, ki so navadno sranje?

kar se pa govoreče mačke tiče - meni se ne zdi to nič posebnega. Jo imam doma, pa ne samo, da je govoreča, še kaj drugega zna... :))
sudo poweroff

PrimozR ::

madmitch je izjavil:

dronyx je izjavil:

Je pa res, da dobiš za mobilne telefone skoraj neverjetne aplikacije. Sex offenders search je ena takih, ki ti na zemljevidu izrisuje lokacijo spolnih prestopnikov. Samo škoda, ker ti ne kaže še lokacije prostitutk, kar bi bilo še bolj uporabno.


Če smo čist iskreni, ideja sploh ni tako neumna. Tako aplikacijo prodajaš za 1€, ljubkim prodajalkam zaračunaš objavo. Zmagovalna kombinacija. Nekak se mi zdi, da bi taka aplikacija hitro zlezla daleč nad prdce. Widget bi moral biti seveda sila učen in narejen na način, da domača gospa ne bi pogruntala pravega namena.

Sploh veseli takšne aplikacije bi bili pa policaji in drugi prijatelji zakona, ki bi lepo preverjali prijateljice noči.

next_byte ::

jst več kot text editor :)
gmail :)
msn
skype
irc
mp3 player
... pa še par stvari :)
raje kot miljon aplikacij bi videl eno aplikacijo v kateri je vse skupaj združeno in deluje :) super :) brez kiča, aplikacijo, ki zasede čimanj prostora, dela bliskovito hitro :) in združuje vse kar potrebujem :) Sistematično urejeno minimalistično :) a hrati zmogljivo ko to potrebujem :) nočem več programov hočem program v katerem je vse :) no skoraj kar potrebujem:)

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Hočeš nekaj, kar ne more obstajati.

EDIT: itak pa, zakaj bi vse te stvari imel v eni aplikaciji? Itak bi potem med temi stvarmi preklapljal znotraj aplikacije. Torej imaš OS, aplikacijo in switching v njej. Zakaj se ne bi znebil ene plasti in preklapljal kar med aplikacijami v OS-u?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

vorantz ::

Offtopic:
A ne bi bilo bolj korektno v naslov dat "Apple App Store" kot samo "App Store" glede na novico pod to :P

smash ::

vorantz je izjavil:

Offtopic:
A ne bi bilo bolj korektno v naslov dat "Apple App Store" kot samo "App Store" glede na novico pod to :P


ne, ker vemo da je App Store od Appla in ni generičen pojem :P

madmitch ::

dronyx je izjavil:

@madmitch: OK, kupim takoj. Samo prej moraš še legalizirati prostitucijo, sicer bo imela policija prelahko delo. Verjetno pa imajo kje po svetu to simpatično obrt tudi legalizirano, tako da se da aplikacijo napisati vsaj za njih.


Glede na to, da je pri nas prostitucija dekriminalizirana, organi pregona s to aplikacijo ne bi prav dosti pridobili. Paziti je treba le, da z njo ne navajaš na prostitucijo in da dam ne siliš v prostitucijo.
Onix in PIPI, vidva očitno nista potencialna kupca. :P

PS: mislim, da te organi itak že dovolj dobro poznajo prijateljice noči.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

dronyx ::

@madmitch: To se pravi, da ženska pri nas lahko odpre s.p. in se ukvarja s prostitucijo, samo siliti jo nihče ne sme v to? Kar malo dvomim, da je temu res tako.

sgdjkdlsugi4 ::

Na koncu bo tak al tak vseeno na kateri platformi si. Kot kregarija za DVD+ in -.

zee ::

DVD +/- ? Kaj je to?

Ne glede na vse, je pa treba priznat, da je Apple zelo dober v prodaji. Konkurenca mu zaenkrat ni prilezla niti do boka.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

madmitch ::

dronyx je izjavil:

@madmitch: To se pravi, da ženska pri nas lahko odpre s.p. in se ukvarja s prostitucijo, samo siliti jo nihče ne sme v to? Kar malo dvomim, da je temu res tako.


A ti ločiš dekriminalizacijo in legalizacijo? Jaz sem prepričan, da je tako, samo termine moraš razumeti pa bo.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

amacar ::

zee je izjavil:

DVD +/- ? Kaj je to?

Ne glede na vse, je pa treba priznat, da je Apple zelo dober v prodaji. Konkurenca mu zaenkrat ni prilezla niti do boka.


DVD+R ali DVD-R

sgdjkdlsugi4 ::

Isto prcanje "kdo ma daljsega", na koncu pa nima veze. Isto bo z PC in mobile platformo, isti aplikacije / appi na vseh.

PrimozR ::

To bo itak enostavno doseži - HTML5 webappsi :)

next_byte ::

Hm.. zato, ker potem imaš 10 aplikacij, z katimi v osnovi počneš enako stvar.
Naprimer, msn, skype, irc, email, facebook, beležka.
Naprimer, na ubuntuju mi je zato ušeč pidgin ker podpira različne protokole (kr en primer ne točno tega), zdej bi bilo zakon pač nekaj širše. Zmoti me to da je vsaka aplikacija različna, in potem vse skupaj izpade kičasto. Sicer mi je ušeč ideja o večih različnih manjših programih, naprimer znotraj brskalnika, ampak na telefonu se mi zdi pa zoprno imet toliko programov. Kateri počnejo tako podobne stvari da bi lahko bili združeni v enemu super programu. Kerega se potem navadiš. Sicer mi je ušeč možnost da lahko si naložiš full različnih stvari.
Nevem več kot 10 programov user pomoje na telefonu, pomoje ne potrebuje ..
razen igric, in pač joke programov, ampak uporabnih stvari.. mišljeno.




PrimozR je izjavil:

Hočeš nekaj, kar ne more obstajati.

EDIT: itak pa, zakaj bi vse te stvari imel v eni aplikaciji? Itak bi potem med temi stvarmi preklapljal znotraj aplikacije. Torej imaš OS, aplikacijo in switching v njej. Zakaj se ne bi znebil ene plasti in preklapljal kar med aplikacijami v OS-u?

techfreak :) ::

Naprimer, msn, skype, irc, email, facebook, beležka.

Beležka in email sta še vseeno dovolj različni aplikaciji in ni nikakršne potrebe po združevanju.

Msn, skype, irc in facebook pa ponujajo podobne, vendar dokaj različne stvari in jih tudi ne moreš kar tako združiti. Potem je seveda tukaj še stvar zaprtokodnosti in recimo Skype protokola ne moreš integrirati v svojo aplikacijo.

Preklapljanje med aplikacijami je tako lahko, da niti ni kakšne potrebe po združevanju.

PrimozR ::

next_byte je izjavil:

Hm.. zato, ker potem imaš 10 aplikacij, z katimi v osnovi počneš enako stvar.
Naprimer, msn, skype, irc, email, facebook, beležka.
Naprimer, na ubuntuju mi je zato ušeč pidgin ker podpira različne protokole (kr en primer ne točno tega), zdej bi bilo zakon pač nekaj širše. Zmoti me to da je vsaka aplikacija različna, in potem vse skupaj izpade kičasto. Sicer mi je ušeč ideja o večih različnih manjših programih, naprimer znotraj brskalnika, ampak na telefonu se mi zdi pa zoprno imet toliko programov. Kateri počnejo tako podobne stvari da bi lahko bili združeni v enemu super programu. Kerega se potem navadiš. Sicer mi je ušeč možnost da lahko si naložiš full različnih stvari.
Nevem več kot 10 programov user pomoje na telefonu, pomoje ne potrebuje ..
razen igric, in pač joke programov, ampak uporabnih stvari.. mišljeno.




PrimozR je izjavil:

Hočeš nekaj, kar ne more obstajati.

EDIT: itak pa, zakaj bi vse te stvari imel v eni aplikaciji? Itak bi potem med temi stvarmi preklapljal znotraj aplikacije. Torej imaš OS, aplikacijo in switching v njej. Zakaj se ne bi znebil ene plasti in preklapljal kar med aplikacijami v OS-u?

Tvoja rešitev je popolnoma enostavna. Kupi iPhone, aplikacije so si tam po izgledu in navigaciji sila podobne, ker ima Apple stroge UI smernice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

App Store dve leti in pet milijard aplikacij pozneje

Oddelek: Novice / Android
3511142 (9728) MrStein
»

Prek 60% aplikacij za Android brezplačnih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8111298 (9424) Lonsarg
»

App Store s 3 milijardami prenosov

Oddelek: Novice / Android
193557 (2632) gzibret
»

iPhone 3GS z milijon prodanimi kosi v enem vikendu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11612542 (10004) amacar
»

Prenesene pol milijarde aplikacij z App Stora

Oddelek: Novice / Ostale najave
144888 (3560) hidetr

Več podobnih tem