» »

Reklamacija ob "nategu" pri nakupu

Reklamacija ob "nategu" pri nakupu

boss-tech ::

Zanima me kako je z reklamacijo oz vračilom telefona, ki je bil kupljen od fizične osebe in je v bistvu pokvarjen. Prodajalec
pa se seveda ne javlja več na mail ter telefone. Potem sem še na bolhi videl da na veliko prodaja raznorazno gsm robo.

Kakšni predlogi?
http://tovornik.info

iggy ::

narediš nov email in se zmeniš za "nakup" druge opreme in se srečaš z njim v živo :)
Hey, you're fat!

enjst ::

Dober predlog (edino če ni s kakšnim Chuckom Norrisom kšeftal).

Keyser Soze ::

Kako si pa opravil prevzem?

Osebno ali preko pošte?
OM, F, G!

RejZoR ::

Zgornja metoda je edina realna čeprav kaj dost ne moreš dosežt. Če ga prebutaš pa te nakoncu lahko še toži, ker mu itaq ne moreš dokazat, da ti je prodal ker nimaš računa niti pogodbe. To je eden izmed razlogov zakaj blazno nerad kupujem rabljeno robo. Sam sem pošten pri prodaji rabljene robe čeprav se je že zalomilo kdaj ampak se je pol rešilo ker skoraj vedno prodajam z garancijo. Ampak na svetu je tolk nategunov, da te mine kupovat rabljene stvari in raje daš par evrov več za ljubi mir in vsaj veš da je izdelek nov in da imaš garancijo če je slučajno vseeno karkoli narobe.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

boss-tech ::

Punca je kupila telefon kar preko pošte, tako da res upam da jo je sedaj izučilo...

Tako da ima samo tisto kuverto s podatki odkupnine. Kaj več pa ne. Sedaj ga bom še probal malo klicat z drugih številk, pa bom videl
če se javi. Drugače pa mu bom malo zagrozil s kako policijo...
http://tovornik.info

turkx90 ::

Sej pomoje mu ne moreš nič. Kako boš dokazal, da ti je poslal pokvarjen mobi?

boss-tech ::

Hja sej telefon se pržge, samo filat se noče nikakor. Oz zelo malo se fila, potem pa noče več. Tako da ga lahko uporabljaš samo par minut.
http://tovornik.info

turkx90 ::

Najboljse je pomoje da ga neses na servis in popravis na lastne stroske. Ker je nemogoce dokazat, da ti je on poslal pokvarjen mobi.

ToniT ::

Poslal mu je mobi z zanič baterijo!

Keyser Soze ::

Ne, ne. Nič servisirat.

Ti kar kontaktiraj prodajalca in mu lepo povej, da v kolikor se ne javi in dogovori za vračilo kupnine, boš šel na policijo in ga prijavil zaradi poskusa goljufije (če je rekel, da prodaja brezhiben telefon). Long shot, ampak velja probat.

Velja pa se isto pozanimat, kdo se skriva za naslovom kamor je šla odkupnina. Velikokrat gre za kakšno mularijo, ki jim, ko do njih pride kakšen jezen osebek, starši izprašijo rit ter vrnejo denar kupcu.
OM, F, G!

St235 ::

Prijavo na policijo seveda lahko daš, vprašanje pa je če bodo uspel kaj naredit.

Drugač pa sem mel podobno izkušnjo z Xperio X1 - prodajalec mi je prodal telefon, kjer je vse zgledalo OK, sam ko si ga dal filat se je po par minutah pregrel in ni več filal baterije. Na srečo se je vse rešilo in sem dobil denar nazaj.

boss-tech ::

Ma sem pogledal in našel njegove oglase:

http://www.bolha.com/uporabnik/edndrug

Taki "prepodajalci" so lahko že od daleč sumljivi
http://tovornik.info

s1m0n ::

Hm mobilna številka pa od: klikni

Keyser Soze ::

St235 je izjavil:

Prijavo na policijo seveda lahko daš, vprašanje pa je če bodo uspel kaj naredit.

Ja, long shot je, ni pa misija nemogoče, zato vseeno lahko proba. Istočasno bi pa kontaktiral še Bolho. Če da kaj na svoj renome bo vsaj opozorila tega prodajalca, posledično pa bo tip morda resneje vzel grožnje s policijo.
OM, F, G!

BlaY0 ::

Kakšne policije? Kaj pa ima policija s tem? Če ukradenih koles pod € 1000 ne iščejo pa misliš da se bodo Hebali z bagatelami ala "telefonček"?

imagodei ::

Pri ukradenem kolesu je storilec neznan, tle imajo pa znanega storilca...
- Hoc est qui sumus -

enjst ::

s1m0n je izjavil:

Hm mobilna številka pa od: klikni


MOJSTER BARVIT D.O.O.
...barvanje kovin in lesa

pa punco od od Boss-techa so tud nafarbal :D

RejZoR ::

Tip dila samo telefone. Že to bi pri meni sprožilo alarm... Sicer niso vroča roba ala iPhone ampak vseeno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Keyser Soze ::

BlaY0 je izjavil:

Kakšne policije? Kaj pa ima policija s tem? Če ukradenih koles pod € 1000 ne iščejo pa misliš da se bodo Hebali z bagatelami ala "telefonček"?

Da nisi ti slučajno kakšen "malar", pa hoče mal divertat akcijo? >:D

Kot je povedal imagodei. Tule so stvari na roki. Če je tip oškodovan za 100EUR to ni malo. Če je, mu jih nakaži na TRR pa ti on pošlje telefon in je problem rešen.

Res da bo moral verjetno policaje mičkeno "spodbudit", če bo hotel da ukrepajo. Je pa vseeno fajn, da ma pred samo prijavo, vsaj eno korespondenco s tipom, da lahko utemelji, da je poizkusil zadevo rešit sam, a mi zaradi ignorance modela to ni uspelo. En obisk patrulje na domu "malarja" bi sigurno zadostoval. Kdaj pa kdaj se pa tud Policija lahko pokaže ven iz "brlogov". Vsaj toliko, da davkoplačevalci vidijo da njihov denar dela tudi za njih.
OM, F, G!

BlaY0 ::

imagodei je izjavil:

Pri ukradenem kolesu je storilec neznan, tle imajo pa znanega storilca...
Tudi če sam zveš kdo je storilec in jim to "dokažeš", traja precej da se kolesje premakne.

Keyser Soze je izjavil:

Tule so stvari na roki. Če je tip oškodovan za 100EUR to ni malo. Če je, mu jih nakaži na TRR pa ti on pošlje telefon in je problem rešen.

100 EUR je malo. Samo da oni začnejo postopek, to državo "košta" 500 EUR. Če se pa potem kaj zgodi pa hitro preseže par tisoč.

Drugače pa ja, pred zakonom smo si vsi enaki... eni bolj enaki drugi manj enaki :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Uporabnik ::

Če je naslov oglasa ali celo oglas v ALL CAPS, pač ne kupiš, pa si skinil že vsaj 50% za nateg :)

BlaY0 ::

A je kdo že kupil oni Dodge pick-up od Chucka Norrisa z avto.net? :D

boss-tech ::

Mi je zdj rekel da po več kot 3 dneh ga ne vzame več nazaj, če bi ga moja punca lepo poklicala po 2 dneh bi se lahko lepo zmenila, zdaj pa ne... mi je pa dal številko od enga njegovga dilerja al ka je in mi ga bo zamenjal če je napaka. Tak da bo še pestro s tem.
http://tovornik.info

RejZoR ::

Te 3 dni je potegnil nekje iz riti sam da se te odkriža.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Furbo ::

Če bi poklical drugi dan, bi pa rekel da sprejema reklamacije samo v 24 urah.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BlaY0 ::

Ni potegnil iz riti... zakon določa, da mora tudi fizična oseba ko prodaja nek artikel, nanj dati garancijo, ne določa pa trajanja te garancije, tako da je ta lahko tudi samo en dan ali pa 17 minut. Zato se je dobro s prodajalcem prej sporazumeti tudi o njegovih garancijskih pogojih (to spada med nebistvene sestavine pogodbe). Ne vem pa kaj bi v tem konkretnem primeru sodišče ugotovilo, glede na to da ti ob prodaji niso bili predstavljeni garancijski pogoji sklepam pa, da ker jih nisi zahteval in za pogodbo niso bistveni, bo šlo to težko skozi. Ali pač... ne vem, bo kakšen pravnik povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Keyser Soze ::

Ne mutit jaja no. Če ne drugega ima telefon skrito napako. Več kot jasno.

Pa sploh ni poanta v tem. Gre se za to, da če prodajalec telefon oglašuje kot brezhibe, ga mora kot takega tudi prodat. Zanič baterije ali, boh ne daj, celo zanič elektronike pa verjetno ni omenjal v oglasu.

Zdej, če je tip lepo opisal vse dejanske lastnosti telefona pol pa svaka mu čast in skrajni cajt, da zaključimo s tole debato, boss-tech pa zadevo popravi na svoje stroške. Ampak dvomim, da je oglas odražal dejansko stanje telefona. Najverjetneje je prikladno pozabil omenit napakico ali dve. Kar pa ni ne moja ne boss-techova krivda, in je le ta upravičeno pričakoval, da kupuje tehnično brezhiben telefon.

Jaz bi tipu lepo postavil ultimat vračila kupnine, ker v nasprotnem primeru bi mu na vrat spravil policijo pa še kakšno inšpekcijo, boh ne daj da se ga spravim tožit, ker bo več kot jasno moral plačat vse stroške postopka, izvedencev in še vrnit kupnino na koncu, z obvezno odškodnino, ker sem bil vmes brez primernega telefona.
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskanje ukradenega kolesa po malih oglasih

Oddelek: Na cesti
3610477 (6581) Kaj
»

Ukradeno kolo Nakamura Catch 70 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7524738 (21993) mihec87
»

Policija še vedno protipravno nadleguje spletne komentatorje, informacijski pooblašče

Oddelek: Novice / Zasebnost
3216908 (14025) Markoff
»

Nateg na bolhi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9818741 (13988) francek1
»

Bolha - uporabnik "telefonbolha"

Oddelek: Loža
254166 (3017) Bananovec

Več podobnih tem