» »

Kazen za neregistriran čoln

Kazen za neregistriran čoln

turkx90 ::

Ve mogoče kdo, kolikšna je kazen za neregistrirano plovilo na hrvaskem?

gulfstream ::

Ne vem na pamet, ampak glede na kazni za ostale prekrške (ribolov brez karte, odstopanje liste potnikov) bi znal biti zaseg čolna.

;-) ::

Od koliko ccm naprej pa je treba sploh registrirat ? jaz peljem dol 4,5ko pa ne mislim nič registrirat oz. bilokaj na gumici.

gulfstream ::

A ni registracija pogojena z dolžino čolna in/ali močjo motorja?

Ne vem kako je trenutno, ampak par let nazaj smo mi imeli neko 3,5 metersko gumico s tomos 4,5 zadaj, pa nismo nič rabili.

RejZoR ::

Ja, do določene dimenzije čolna ni potrebna registracija. Ampak zdele pa res ne vem kakšne so točno omejitve. Imamo isto neko napihljivo gumico in Tomosov 4.0 motor pa nismo nikol nič registriral.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

turkx90 ::

Ja, naj bi blo 3,5 m in 4 konje....kar preseze to naj bi se registriralo. Jaz pa imam 3,70 in 20 konjev..hehe..;D

In se mi pač neda za 7 dni registrirat čolna, zato me zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turkx90 ()

msjr ::

Bo kar treba:

- čoln mora biti registriran
- obvezno zavarovan
- z zgornjima dvema dokumentoma rabiš še na luški kapetaniji na hrvaškem kupit vinjeto in naredit crew listo.

Če tega nimaš, te v najboljšem primeru čaka kazen ~2.000Kn, v najslabšem primeru pa sledi zaplemba plovila (carinski prekršek) in kazen (ni zavarovanja, registracije), ki mirno lahko preseže vrednost čolna. Da ne govorimo o tem, kaj se zgodi če narediš nesrečo s takim čolnom.

Pa izpit tudi rabiš, če ga še nimaš.

V glavnem, ne se zajebavat, ni vredno. Da ne bomo potem poslušali žalostnih zgodbic kakšne p... so hrvatarji.

;-) ::

za čolne nad koliko ccm/metrov govoriš ? Imam gumico okoli 4m in 4,5 Tomosa zadaj, pokrov sem našel taki da ne piše nič gor in je na oko enak kot 3,5 kako bo policaj vedel kaj ?

#000000 ::

Policaja ki je gor rasu s temi čolnički in motorji bi rad našponal, če ti rata bo to zaradi njegove dobre volje.

residual ::

kako vam ni jasno da ni poanta v nategovanju in izogibanju kazni, problem nastane ko se zgodi kaj nepredvidenega, večje nesreča, koga povoziš, kdo pade iz čolna in se poškoduje. Lahko da sploh nisi kriv in boš samo udeležen v sranju, pa se že odkrije, da ni plovilo tehnično ustrezno... potegni povezavo z avtom, saj so pomorski zakoni enako pomembni, ali bi upal neregistriranim vozilom voziti po Hrvaški en teden.

poanta je da zaščitiš sebe kot odgovorno osebo, ki upravlja s plovilom. Imaš izpit za voditelja čolna, ustrezne papirje (registracijo, itd). Običjano je vse BP, a ko se zalomi pride vse na dan.

amigo_no1 ::

;-)
Meter tudi obstaja.

msjr ::

;-) je izjavil:

za čolne nad koliko ccm/metrov govoriš ? Imam gumico okoli 4m in 4,5 Tomosa zadaj, pokrov sem našel taki da ne piše nič gor in je na oko enak kot 3,5 kako bo policaj vedel kaj ?


Motor na daleč: 3,5 ima tank vgrajen v motor.
Čolna ni treba merit, samo na ploščico s podatki se pogleda. Nimaš ploščice? E, dečko ne možeš da ploviš sa ovim...

Sicer pa, kakor hočete.

Invictus ::

Vse kar ima motor, je treba registrirat.

Ja, tudi skuterje. Edino kar ni trweba registrirat, so čolni do 4,5m brez motorja.

Ostalo je potrebno registrirat ...

Če bi imel izpit za voditelja čolna, bi to vedel.

Sicer se pa sami zafrkavajte s tem.

LP I.

#000000 ::

amigo_no1 je izjavil:

;-)
Meter tudi obstaja.


On je mislil na konje in ne metre.

;-) ::

Saj konja tud z metorm meriš al ne ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čoln, gumenjak - stroški (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5512009 (10057) perci
»

Čoln za morske užitke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6119156 (8589) Invictus
»

Izpit za voditelja čolna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12630807 (17270) Invictus
»

Morje + čoln

Oddelek: Loža
113955 (3270) SaXsIm
»

Izpit za voditelja čolna

Oddelek: Loža
174946 (4706) madmitch

Več podobnih tem