» »

HTC Desire S

HTC Desire S

martincek1 ::

Glede na to, da je za praktično vsak telefon tema in ne bi rad smetil v temo o HTC Desire, ker sta si v nekaterih stvareh precej različna, sem odprl novo temo.

http://www.htc.com/www/product/desires/...

HTC Desire S



3.7 inčni zaslon, 1GHz procesor, Android 2.3 v slovenščini, 5MP fotoaparat, 1.1GB spomina...

Ima kdo ta telefon? Razmišljam o nakupu, prebral sem že precej, vendar me zanima kakšne imate občutke uporabniki sami.

LP
  • zavaroval slike: bluefish ()

gdjv ::

ga nameravam kupiti v naslednjih dneh.

razlogi za nakup:
- preverjen recept (uspešen predhodnik je HTC desire)
- čeprav ni amoled, je zaslon najboljši od vseh HTC-jev (razen prvih desire, ki so imeli amoled)
- kvalitetna in res še enkrat kvalitetna izdelava, kar vedno iščem pri telefonu, da ni sama plastika kot pri večini samsungov
- velikost je ravno pravšnja, da ga lahko mirno nosiš v žepu
- android - gingerbread in HTC podpora (redni update-i firmware-a brez slepega obljubljanja kot pri konkurenci)
- ima vse kar potrebuješ, zakaj je sploh potreben dvojedrni procesor na telefonu?
- telefon je enostavno lep

pogrešam mogoče malo boljši fotoaparat, ampak glede na to da sem ga do zdaj potreboval hmmm... nikoli, mi ni prevelika ovira.

odločam se med njim in iphone 4, in zaenkrat je v veliki prednosti HTC.

martincek1 ::

Kaj pa razni do sedaj ugotovljeni bugi in težave s telefonom, ki so precej pogoste kolikor berem po forumih:

- Wifi death grip - v kolikor držiš telefon na zgornji strani na plastičnem mestu
- izgubljanje signala brez razloga
- crashanje telefona brez razloga
- plastični pokrovček spodaj ropota in se ne zapre tako kot na začetku

Mogoče sem katero izpustil, mogoče katera ni resnična...? Ima kdo telefon in lahko kaj pove iz prve roke? :)

edit: typo

Zgodovina sprememb…

kocba ::

Zdravo,

Si ga lastim in moram povedat, da se mi veckrat zgodi, da se med pogovorom samodejno prekine. Kar zna biti zelo motece.
Ga ima tudi kolega, vendar se njemu to ne dogaja....grhhhhh....glih meni. Je to poznan bug? Kaksna resitev?

martincek1 ::

@kocba: Te kaj ovira to, da se lučke pri spodnjih tipkah osvetlijo šele ob zelo malo svetlobe? Si že uporabljal GPS? Se ti telefon kaj segreva?

Sicer pa tvoja težava je recimo temu "redka", poizkusi z hard resetom.

BTW: Glede wifi death gripa: naj ne bi bila samo hardware-ska napaka in se jo da deloma odpraviti - baje je na http://forum.xda-developers.com nekaj več o tem ;)

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Punca ima Desire S kake 4 mesece:

- Wifi death grip - v kolikor držiš telefon na zgornji strani na plastičnem mestu
Ja, če se potrudiš in telefon "pravilno" primeš. Med normalno uporabo tega ni opazit.

- izgubljanje signala brez razloga
Nisem zasledil
- crashanje telefona brez razloga
Občasno (na 14 dni recimo ali boljše na tri tedne) se sesuje UI in se telefon sam od sebe reseta. Zna bit nadležno če imaš pin, ker se potem ne poveže nazaj v omrežje. To sem zasledil pri številnih androidih. Če pina nimaš praktično ne veš, da se je resitiral-

- plastični pokrovček spodaj ropota in se ne zapre tako kot na začetku
Nisem opazil, je pa res, da se telefona praktično ne odpira.

Vanadium ::

Tudi sam imam desire S cca 4 mesece

Wifi death grip - pada signal če ga primem zgoraj pri anteni.

Izgubljanje signala brez razloga - se mi ne dogaja res pa da imam UMTS izklopljen (mogoče to kaj pomaga), moraš pa pazit ker antena za gsm/umts je spodnji pokrovček (preglej kontakte)

Crashanje - včasih se mu odbluzi 1x na mesec.

Plastični pokrovček - mah poka pa škripa kot mutav, kaj čmo malo so zajebal dizajn, bi moral it na servis nažicat novega na garancijo sam po 4 mesecih dvomim da bi mi menjal.

Sedaj pa moja težava, po resetu mi SMS-ov časovno več na razvršča pravilno torej če pošlem ob npr 12:00 3 smse in prejmem 4 nebodo prikazani lepo zaporedno kakor sem si dopisoval (pred restartom na factory defaults je to delovalo). Zanima me kje bi to vklopil ker sam se ne spomnim da bi to prvič vklapljal kaj :|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Desire (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2733456857 (199143) Rupa
»

HTC Desire HD (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
18528908 (17266) fishy12
»

HTC Desire vs. Samsung Galaxy S (vs. Google Nexus S)

Oddelek: Mobilne tehnologije
407196 (4251) freesty
»

HTC Legend (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20322091 (13920) CaqKa
»

Death grip na Verizonovemu iPhonu ni odpravljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5919555 (17934) Bor H

Več podobnih tem