» »

Priključeni niso nobeni zvočniki ali slušalke..

Priključeni niso nobeni zvočniki ali slušalke..

cocy17 ::

LP,
Imam eno veliko težavo, namreč pred letom in pol sem kupil prenosnika HP Probook 4710s. Uporabljam windows 7 ultimate 64x. Kar naenkrat mi je nehal delati zvok, oziroma mi v orodni vrstici piše priključeni niso nobeni zvočniki oz. slušalke. Ko kliknem lastnosti, mi piše da Digital Audio (HDMI) ni priključen. Na novo sem namestil windowse ter driverje za zvok ampak očitno nič ne pomaga. Največja fora je pa, da včasih (na kake 3-4 dni) mi pa zvok deluje na zvočnikih ki jih imam priključene na prenosnik. Ampak ko jih izključim iz računalnika je pa tišina. PRosim pomagajte, ker mi gre tišina rahlo na živce :)

uros_m ::

Če si na novo nalagal in ne dela je skoraj gotovo napaka na strojni opremi. To pa pomeni da je bodisi kaj skurjeno bodisi je kje kakšen slab stik. V vsakem primeru pa ti servis po mojem ne uide. Če imaš dveletno garancijo nimaš kaj tuhtat. Sicer pa poskusi kje izbrskati kakšne USB slušalke in preizkusi, če na njih deluje zvok (te imajo namreč vgrajeno zvočno kartico).

cocy17 ::

Na žalost je garancija bila samo eno leto. Bom poiskal nekje te USB slušalke pa preizkusil. Hvala

matej_jack ::

Poglej katere predvajalne naprave imaš omogočene in katera je izbrana kot privzeta.
Digital Audio (HDMI) je zvočna kartica za HDMI izhod, se pravi ti zvok pošilja na HDMI izhod! Izberi notranjo zvočno kartico pa bo delalo brez problema.

cocy17 ::

problem je v tem da mi zazna sam digital audio (HDMI) in nič druga (ta je pa omogočena), torej z njo ne morem narediti nič :/

xxurban ::

klikni : Pokaži skrite naprave
Sporoči če dela

cocy17 ::

Imam obklukano: pokaži onemogočene naprave ter pokaži nepovezane naprave. Še useen ne najde :S

DeeCoy ::

Potem je verjetno kaj hardwarskega. Razstavi, pa malo poglej če je kaj slabo vklopljeno itd.

cocy17 ::

a je možno da bi bilo kaj narobe z driverjim?

DeeCoy ::

Če si namestil tiste iz priloženega DVD/CD-ja, potem ne more bit nič narobe.

cocy17 ::

za windows 7 ni bilo priloženega cdja, tako da je računalnik sam naložil potrebne driverje. Je pa še ena opcija, mislim da je pred kratkim se nekaj polilo po njem, nisem pa 100%, ker sem ga posodil eni kolegici :S

DeeCoy ::

A po tem ni več delalo? Potem je 100% šlo kej na matični..

cocy17 ::

Kakšen dan po tem je še vse delovalo super, samo potem je pa začelo štekati. Najprej se mi računalnik ni ugasnil ko sem dal zaustavitev sistema, to sem nastavil potem v BIOSU. Potem pa še zvok :/

DeeCoy ::

Se je polilo kej sladkega/slanega?

cocy17 ::

pomoje sladkega ker se je malo leplo

DeeCoy ::

Potem je sladkor prišel noter.. Naredi takole..
Vzemi iz laptopa baterijo in ga odklopi iz elektrike.
Laptopa razstavi, matično vzemi ven, ohišje sprazni in ga operi. Potem vzemi baterijo iz matične in jo ščisti kolikor se da (verjetno je vsepovsod sladkor). Če vzameš dol vse komplet (procesor, grafična itd.) potem MISLIM, da jo lahko opereš (nisem 100%, naj me nekdo potrdi prosim). Potem jo dobro posuši in vse sestavi nazaj skupaj. ne pozabi očistiti vseh konektorjev. Če bo potem zvok delal je ok, drugače pa je skurilo nekaj na plati.

cocy17 ::

Ok, bom. Sporočim kaj sem zrihtu. Najlepša hvala deecoy :)

cocy17 ::

aja sam eno vprašanje še, s čim lahko sčistim konektorčke pa baterijo?

amigo_no1 ::

Medicinski alkohol 70% (imajo v lekarni).
Uporabi vato in/ali palčke.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Medion Akoya problem z zvokom

Oddelek: Pomoč in nasveti
111519 (1288) U33
»

HDMI, samo slika nic zvoka na w81

Oddelek: Pomoč in nasveti
191338 (908) NejcSSD
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6321645 (10757) BorutK-73
»

Brezžični prenos zvoka od tablice na hifi ojačevalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5710204 (9132) axee
»

Zvočna kartica - ''dvojni'' zvok?

Oddelek: Zvok in slika
222961 (2457) ArchNem

Več podobnih tem