» »

težave z mrežo

težave z mrežo

robinzon ::

V mrežo smo bili povezani trije računalniki preko huba.vsi imamo xp-je.do interneta(adsl) sta lahko dostopala dva računalnika.
mreža je delala imelo smo nastavljen isti ime za workgroup in ip-je pa gateway pa to...tako da je delalo.

sedaj imamo router, za katerga nevem ker je, ker nam to rihta lastnik stanovanja (so studentje).router laufa z diskete en linux pac je...
sedaj dostopamo do neta tako da smo v bistvu vedno gor, z racunalnika se prijavimo preko dhcp-ja se mi zdi da se rece. pa mamo nastavljeno avtomatsko dodeljevanje ip-ja.
v raziskovalcu vsi vidimo en drugega ne moramo pa dostopati do datotek ki so v skupni rabi. torej nekaj ni dobro nastavljneo.
ve kdo kaj je treba nardit da BI ZADEVA DELALA brez posega v router???

hvala vnaprej

Ziga Dolhar ::

ADSL uporabniško ime je omejeno na 1 fiksni oz. 2 dinamična IP naslova.

Zakaj? Ker bi sicer lahko z enim uporabniškim imenom preko ADSLja dostopala cela Slovenija.

S 1. 12. se bo to spremenilo, po zahtevi menda do 4 istočasne povezave. adsl.siol.net

Upam, da sem te prav razumel in je tole odgovor na tvojo težav'co :].

ToniT ::

Verjetno bo potrebno kaj urediti s pravicami dostopa - najprej preverite to.

robinzon ::

ne moja tezava ni v tem. internet nam dela sedaj vsem stirim. saj imamo router (one floppy linux...,na 486etki). zdaj pa me zanima kako naj nazaj vzpostavimo mrezo da bo zopet delovala? brez posega v router???

robinzon ::

prosim naj se najde kdo, ki ve v cem je stos

SasoS ::

ehehe...do nedavnega so ljudje plačevali težke denarce stučkotom da so vzpostavili mrežo. Danes pa folk kr pričakuje da jim to razložiš po mobitelu ali po mailu. Brez zamire, ampak brez natančnejših informacij ti ne bo mogel nihče pomagat. Kljub vašmu one floppy routerju je lahko še miljon stvari narobe...

robinzon ::

SasoS mater si pameten!!!

zakaj se pa rece rubriki pomoc in nasveti?

JeDo ::

V mrežo smo bili povezani trije računalniki preko huba.vsi imamo xp-je.do interneta(adsl) sta lahko dostopala dva računalnika.
mreža je delala imelo smo nastavljen isti ime za workgroup in ip-je pa gateway pa to...tako da je delalo.

sedaj imamo router, za katerga nevem ker je, ker nam to rihta lastnik stanovanja (so studentje).router laufa z diskete en linux pac je...

sedaj dostopamo do neta tako da smo v bistvu vedno gor, z racunalnika se prijavimo preko dhcp-ja se mi zdi da se rece. pa mamo nastavljeno avtomatsko dodeljevanje ip-ja.
v raziskovalcu vsi vidimo en drugega ne moramo pa dostopati do datotek ki so v skupni rabi. torej nekaj ni dobro nastavljneo.
ve kdo kaj je treba nardit da BI ZADEVA DELALA brez posega v router???

hvala vnaprej


Problem definitivno ne leži v "one floppy" routerju, ker si vseeno workgroup lahko nastavljate poljuben, mozno pa je, da imaste share narobe nastavljene, oziroma maste kaj narobe narejeno z dodeljevanjem name-ov stationov na DHCP strežniku. Ker je linux dhcp dosti "pameten" si zapomni MAC adresse strežnika, in ker mislim, da vam "vedno" dodeljuje iste ipje, poskusite narediti takole :

v konzoli (run/cmd) napišite vsi ipconfig /all in tu notri napiši, kaj ti je izpisalo, lahko si podatke vpišeš sam ročno (mimo dhcpja) in bo zadeva še kar naprej delala (verjeno). Uglavnem poizkusi, če ti dela/ne dela pa se oglasi zopet !

PS: načeloma ne odgovarjam na tem forumu :))
----------------------------------------------------------------------------
<br>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JeDo ()

robinzon ::

ipconfig/all sem dal printscreen. slika je na
http://users.volja.net/jasazup/Clip.bmp

JeDo ::

Khmm če maste vsi v mreži recmo nato isto (le različne ipje) bi stvar MOGLA in MORALA delovati tak da ti teško kaj rečem ;/ nam to funkcionira

lp Borut
----------------------------------------------------------------------------
<br>

Duhec ::

Na vsakem PCju skreirajte userje. Na tvojem PCju skreiraj imena userjev od tvojih prijateljev in določi pravice(npr. power user, guest itd.) in obratno, ona dva naj vpišeta tvoje ime med userji in dodelita, kaj lahko delaš z njihovimi pcji.
Lahko pa se seveda motim.

robinzon ::

kje se to skreira?

na nadzorni plosci-users???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793565138 (1967) c23po
»

level one ROUTER FBR-1418TX- nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
475951 (2934) OmegaBlue
»

Zaporedna vezava routerjev - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
82529 (2421) BigWhale
»

Povezava dveh računalnikov

Oddelek: Omrežja in internet
233479 (3127) glinik
»

problemi z ruterjem

Oddelek: Omrežja in internet
81287 (1199) Amorphis

Več podobnih tem