» »

Povezava v mrežo

Povezava v mrežo

Yacksy ::

stvar je taka, da je naneslo da sta se doma kar na enkrat znašla 2 računalnika, ki bi ju bilo dobro povezat v mrežo. Vse lepo in prav, bi rekli. Cross-ower pa mir. Sam pr men se mal stvar zakomplicira. Poglavitna problema sta 2

1: Dolžina kabla za povezavo bi morala biti 70m. Zdaj me zanima ali bi stvar delala in približno koliko Laga, bi to pridelalo. A bi kakšen kvake vsake toliko časa prišel v poštev? Pa bi se stvar spremenila, če bi hotel v mrežo prek huba hotel povezat še kakšnenega frenda. A bi bla povezava s hubom počasnejša (predvsem mi je pomemben lag in ne sam prenos)

2: Koliko kabel zdrži, če je preprosto obešen zunaj na mrazu in vročini? Kupil pa bi boljši kabel (okol 140sit/m)

ali3n ::

AD1) Kolikor vem je UTP lahko dolg do 100m
AD2) Kabel na prostem: ne vem, če bo UTP "nosil sam sebe" na tako razdaljo?! Vzporedna jeklena žica (zajla) bo pomoje skoraj nujna. Še večji problemi so pa meteorološke narave: težave prinese prvi sneg, žled in strele.

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Gapi ::

Odgovor na drugo vprašanje se glasi:
Pri meni je že tri leta mrežna povezava čez ulico. Kabl še vedno v dobrem stanju.Ja nam je pa strela skurla že dva huba

Yacksy ::

Gapi, povej kakšen kabel si uporabil (cena, mogoče kakšen poseben tip), pa koliko maš dolg kabel?

Kabel pa bom privezal na zajlo od telefonske povezave, k je tud med bajtama, tako da ne bo to problem.

A bi blo pametno kabel oblečt v plastično prevleko (glede na ceno, ali se splača)

sash ::

Tudi sam imam povezana dva kompa z cros kablom na razdalji 70 metrov in zadeva preverjeno dela :)) , glede kabla pa nisem kompliciral ampak kupil najcenejši kabl ki sem ga takrat pač dobil (pomembno je da je kategorije 5 ali višje).
Kar se pa tiče napeljavenaja kabla zunaj pa je nevarno uničenje mrežnik komponent ob strelah, tako da bi ti priporočal bolj ko oblečt kabl v plastiko , ga oblečt v pletenico in to ozemljit na enem koncu - sam imam 60 metrov kabla v zemlji :D

Gapi ::

Kabl je navadni utp cat5 trda izvedba. Na telefonsko napeljavo ti ga ne priporočam ubešat ker je to proti zakonu (vsaj mislim da je). Aja pa višina nad cesto je tud predpisana. Kabl je pa tko od enga mal več kot 65 metrov drugi so pa vsi tm okol 45 do 50 metrov. Switch ali stikalo po slovensko je pa nekje na sredini med vsemi uporabniki pri kolegu pod streho od garaže v kovinski škatli na ta switch je pol še na dveh koncih na koncu kak switch ali hub tko da je v mreži reci piši 12 računalnikov. To je naša ulična izvedba mrežek, ki pa ima ADSL pipco v svet prek do pred kratkim na routerju ki je laufal iz ene diskete (Coyote). Sedaj ga je pa nadomestil SMC 7004ABR.Aja pa vse špila tko kot tereba.OS-i so zelo različni od Win 95 pa do LINUX-a

Daniel ::

Jaz mam "pokopanega" okrog 80 metrov, potem pa še gor na hišo na vsaki strani skupaj približno 130 metrov. Kabel je v zemlji v plastični zaščiti, drugače je pa en tak čist navaden za 60 sit/m. Deluje 100 Mbit/s.

LP

Yacksy ::

Zaenkrat hvala pobje, res ste mi pomagal. Bom probal, pa bom poročal.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UTP s samo 2 paricami ??

Oddelek: Strojna oprema
342400 (1908) Tomay
»

lan "čez cesto"

Oddelek: Pomoč in nasveti
161491 (1139) McHusch
»

Povezava dveh rac.

Oddelek: Pomoč in nasveti
191290 (1022) dogkiller
»

lan povezava - 100m

Oddelek: Omrežja in internet
322542 (2083) Blue3D
»

LAN v Sloveniji ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
815029 (4224) PaJo

Več podobnih tem