» »

Piskanje miške/matične plošče

Piskanje miške/matične plošče

lukamagic ::

Ko zaženem računalnik je vse v redu, edini zvok, ki prihaja iz njega, je zvok ventilatorjev. Ko se zloadajo windowsi začne tiho (ampak z visoko frekvenco) piskati. To piskanje nikoli ne poneha. Po menjavanju vsega možnega hardwarea sem ugotovil, da to piskanje povzroča miška oziroma USB port na matični plošči. Torej če izklopim miško piskanje preneha oziroma je res neslišno. Kaj storiti? Ker ta zvok para živce... :X

Aja probal sem 3 različne miške in različne usb porte - brez uspeha.

Matična plošča: Intel DP67BG
Miške: Logitech G5 (stara in nova verzija), MX518;

Hvala za odgovore.

69charger ::

Zunanja USB katica.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

BlaY0 ::

A piska samo ko premikaš miš ali tudi ko je ne? Pri meni je piskalo samo, ko sem jo premikal, kriv pa je bil napajalnik.

lukamagic ::

Tudi, ko je ne premikam. Takoj, ko se aktivira miška (ko se zloadajo winsi) začne piskati. Napajalnik imam nov (Cougar GX800) in ne verjamem, da bi piskal samo zaradi priklopljene miške. :S

BlaY0 ::

Hmm, moj je bil precej star. Lahko je tudi kakšen kondenzator na plati. Kaj pa če kaj drugega priklopiš na tisti USB port/hub? Kakšno drugo miško, disk?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

lukamagic ::

Sem probal s tipkovnico in USB ključem, vse v redu.

Mislim pa, da sem našel rešitev, v biosu sem ugasnil speedstep technology. Zaenkrat je vredu, ampak bom še malo testiral. Odprl sem ohišje na drugi strani (torej da se vidi zadnji del matične plošče), in prislonil zraven uho - piskalo je torej iz matične plošče, področje CPUja, ko sem ugasnil speedstep je prenehalo piskati. Ko pa sedaj premaknem miško, pa iz istega področja malo zaškrta (se sliši, samo če imam zraven prislonjeno uho). Je možno, da ima miška tak vpliv na CPU/matično ploščo? :o

popster ::

v mixerju probaj nastavit glasnosti tako da se piskanja nebo slišalo.. to so te poceni integrirane zvočne kartice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piskanje v monitorju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121185 (795) mujek
»

Matična mi piska =S

Oddelek: Strojna oprema
452555 (2166) jest10
»

zamenjava za matično ploščo asus m2n-e

Oddelek: Strojna oprema
121101 (959) D3m
»

LC6550GP - Piska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605646 (4740) Pyr0Beast
»

Matična piska !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91103 (971) KontraCepec

Več podobnih tem