» »

Matična piska !!!

Matična piska !!!

KontraCepec ::

Kupil sem novo matično Abit A7N8X in stvar skos piska s prekleto visoko frekvenco, da mi bo glih zdej glavo razneslo...

Pa ni disk, ker s prejšnjo matično ni nič piskal + še preveril sem tako, da sem disk na silo odklopil v Windowsih in je kljub temu piskal še ene 2 minute po tem, ko je bil disk že ugasnjen (potem se je seveda resetiral).

Nisem čisto zihr, ampak zdi se mi, da piska samo v Winowsih (XP) - v biosu se mi zdi da ne... takoj ko se prikaže slika namizja, pa začne. Piska konstantno šibko z zelo nizko frekvenco, na vsake 15 sekund pa za ene 10 sek piska glasneje.
Piskanje poneha takoj, ko procesor karkoli začne delat... recimo, med renderiranjem v maxu. Ampak procesor ne piska sam od sebe, ker s staro ploščo tega ni bilo.

Kaj bi to bilo in kako piporavit? Je to značilno za te plošče, ali naj jo nesem zamenjat?

bmandelj ::

cist tko, katera graficna je v racunalniku??

pa poglej da je cooler res dobr na procu
pa probaj kaksen bios upgrade

recimo ce se v biosu pol ne piska??
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

KontraCepec ::

grafična je ati radeon 7500.
cooler mislim da je dobro gor, temperatura proca je okoli 50°.
bios bom probal.

da, če sem v biosu ne piska...

KontraCepec ::

fleširanje ni pomagalo.

TribesMan ::

To piskanje povzročajo tuljave in kondenzatorji na plati ki skrbijo za napajanje procesorja. Zelo standardna napaka slaba kvaliteta komponent ali izdelave... sam nimaš kej... mogoče bi ti jo zamnejal če bi bili dobre volje.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

KontraCepec ::

No zdaj sem ugotovil, da se piskanje pojavi samo, če v usb vtič porinem katerikoli usb priključek (če torej priključim katerokoli usb napravo)... ni važno na kater vtič (1.1,2), vsi piskajo. Če na nobenega od 4ih vtičev ni nič priključeno, ne piska...

Če res, ampak res, ni druge rešitve bi kupil tudi razširitveno kartico usb in ne uporabljal usbjev na matični, ampak nisem zhr, da bi to pomagalo...

Zgodovina sprememb…

KontraCepec ::

Ugotovil sem, da je piskala tudi onboard mrežna. No to ni bil tak problem, ker imam doma 5 mrežnih in je ena hitro našla nov dom, onboard pa sem disablau.

Glede USBja pa ne vem... kupit nov PCI kontroler za 3.5 ksit ali ploščo prodat, kupit novo (po možnosti epox) in biti istih 3.5 ksit na zgubi (toliko mislim spustit ceno za pol meseca staro 20 ksit vredno ploščo)?
Druga možnost mi bolj diši.

m.i.h.a. ::

Si probal z novimi nforce driverji, ker zraven imaš en control panel za zvok, v katerem se mogoče da kaj popraviti. Če ti v biosu ne piska potem dvomim da so slabi kondenzatorji, ker bi potem to delalo že tam. Meni je v linuxih tako sralo in je nonstop piskalo, ob vsakem premiku miša bolj, verjetno zaradi slabih driverjev za zvočno. Pr winsih pa mi piska samo ob zagonu, potem ko se pa pokaže welcome screen pa stvar utihne. Jaz sicer nardugem compu z epoxovo nima teh problemov, sem imel pa ene druge tudi povezane z zvokom, ampak so jih popravili driverji za nforce. Na netu dobiš tudi zmodane driverje, kateri (vsaj tako jaz to razumem) so sestavljeni iz več driverjev različnih verzij tako, da so notri druverji za zvok zadnje verzije, driverji za mrežno starejše verzije,... skratka tista verzija katera se bolje obnese, sam jih pa ne uporabljam, ker zaenkrat še vse deluje kot je treba.

KontraCepec ::

Driverji so tisti zmodirani verzija 4.24, ki jih je full v paketu... inštaliral sem vse, razen za hdd.
Piskat začne ob prikazu bootscreena Windows XP. Jaz si to razlagam, da takrat vžge USB naprave...
Zvočna pri tem zihr nima nič, ker sem jo tudi v biosu disablal, pa ni bilo nič boljše (sicer sem pa prej i sam meu težave z zvočno, ampak sem zrihtau).

Zgodovina sprememb…

KontraCepec ::

nič.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piskanje v monitorju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121133 (743) mujek
»

Piskanje miške/matične plošče

Oddelek: Strojna oprema
6689 (593) popster
»

EVGA GTX 260 Core 216 Superclocked 55nm PISKA!

Oddelek: Strojna oprema
181682 (1307) mesoreznica
»

Piskanje mikrofona

Oddelek: Pomoč in nasveti
133081 (2917) gunserman
»

Leadtek WinFast Geforce 6800 in nadležni piski (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1156615 (3975) cpu

Več podobnih tem