» »

Matična mi piska =S

Matična mi piska =S

Foreigner ::

Lep pozdrav. Kupil sem Rampage II Gene ploščo, sestavil računalnik, grafično sicer še čakam je še nima dobavitelj, kakorkoli prižgal sem napajalnik da vidim kako lepo zasvetita gumba Start in Reset :D in matična začne spuščat [b]tihe visokofrekvenčne zvoke[/b]. Zvoki niso podobni tistim ki glasno zapiskajo če je kak hardware failure, samo lahno piskanje kdaj komaj zaznavno, kdaj močnejše, nikoli pa tako da bi te s stola vrglo (računalnika itak nisem vžgal, ker nimam grafike, samo PSU sem prižgal). Sedaj zanima me ali sem jaz kje kakšno napako zakrivil ko sem sestavljal to skupaj? Ali je kaj drugega vzrok? Je to normalno in ali bo nehalo po določenem času? Ali to piska/žvižga samo zato ker grafike še ni notri, mi je pa čudno zakaj nekaj piska če samo na PSU preklopim iz 0 na 1?

no99 ::

ko boš dodal grafično boš vidu ane ... dej not staro magar
če ne neha pa reklamiri

Foreigner ::

Nimam nobene druge grafike. ;((

To mi je res čudno in me že jezi ker ni grafike da ne morem stestirat. Na ASUS Support hočejo vse podatke tudi o grafični ki je še nimam da ti češ pomagajo kako je s tem. Prodajalec pa trdi da je to kao vse OK in da bo nehal in da ne morem reklamirat ker je naroču on to po naročilu.

jest10 ::

Ob obremenitvi bo čisto komot to piskanje izginilo. Ali pa bo še večje;) To je pa nič kaj lepa lastnost slabo izvedenih stikalnih napajalnikov.

Pyr0Beast ::

S časom te zadeve ne izginejo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bluefish ::

Počakaj na grafično, pa boš potem videl.

Dr_M ::

Ponavadi obicajne maticne piskajo, ce ni graficne not.
A lahko opises kako piska sploh?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Foreigner ::

Mal mi je čudn vse skupej, kaj naj potem zvečer ko bom ugasnil računalnik in grem spat poslušam še to piskanje.

Počakal bom na grafično vkolikor bo vse OK predvidevam da je bilo to zaradi grafične, če ne bo nehalo kam se lahko obrnem? Trgovec trdi da ne more vzet nazaj ker je kao naročil po naročilu, čeprav če se ne motim imam časa 8 dni od nakupa da vrnem zadevo ne glede na to kaj in kako jo je on naročal.

Pisk se pojavi takoj ko prestavim napajalnik iz 0 na 1 na stikalu, še najbolj je podobno neprekinjenemu pisku ki se pojavlja na nekaterih TV kanalih (tist nadležen zvok ki para ušesa), pisk je prisoten ves čas, samo da spreminja intenzivnost, nikoli pa ni tako močno da bi ga slišal iz 2-3 metrov, če poslušam od blizu pa ga zelo dobro slišim. Še enkrat ne gre za tiste opozorilne piske (en dolg, trije kratki,...) ampak gre za piskanje ki se začne ko prižgem napajalnik in neha ko ga ugasnem.

bluefish ::

Za kateri napajalnik pa se pravzaprav gre?

Foreigner ::

Seasonic M12D 850W. Če PSU ni nikamor priklopljen in ga prižgem je smrtno tiho, čim ga povežem preko 24 in 8 pinskega priklopa na matično se začne piskanje.

In še enkrat ne gre za piske (več posameznih) ampak en sam neprekinjen pisk od vklopa do izklopa PSU.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Obrni vtikač v vtičnici za 180°
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Foreigner ::

Šteker od napajalca da zasukam? Kakšna fora je pa to? =)

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Don't ask, just do it :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Foreigner ::

Nop ne pomaga, zamenjal sem štekar in zasukal še vedno isto. Prižgem pisk, ugasnem nekja "zajamra" in ugasne!

Dr_M ::

Pa ti sigurno maticna piska, ali je slucajno napajalnik?
Sicer pa se mi ne zdi to nic nenavadnega. Meni je tudi pri DFI P35 plati nekaj piskalo. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Foreigner ::

No moteče je in nekak vsakič pomislš kdaj bo izdihnla. Sicer sem pa skoraj 100% da je matična ker je izvor zvoka nekje na levi strani matične.

damek93 ::

Kaj pa rame imaš pravilno vstavljene?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damek93 ()

Foreigner ::

Ja rami so v redu vstavljeni, saj gre samo na en način jih notri namestit.

Garibaldi ::

Morda ga matra premajhno breme. Priklopi ene 5-6 starih hdd al pa eno žarnico, pač nekaj za nkeje 100w pa preveri. :)

Foreigner ::

Kot sem že rekel sem precej prepričan da gre za matično, ker zvok prihaja od matične plošče. Probal sem iztaknit vse konektorje in zagnat PSU in ni bilo nobenega zvoka od PSU, tako da predvidevam da ni problem v obremenitvi.

V četrtek najverjetneje dobim GPU in takoj preverim kako kaže. Mogoče pa samo matična piska ker ne zazna nobene GPU v PCI reži, zvok če se zelo potrudim se mi zdi da izvira iz neposrednje bližine PCI rež, nekje spodaj pod V/I konektorji.

kixs ::

O tem, da maticne cvilijo, je ze veliko napisanega. Tudi moja ;(

ncc2000 ::

Probal sem iztaknit vse konektorje in zagnat PSU in ni bilo nobenega zvoka od PSU, tako da predvidevam da ni problem v obremenitvi.


:D

Potrpi no do četrtka...stavim, da ti bo to cvrčanje španska vas, če bo zadeva delovala.

Foreigner ::

Me ne poznaš, če bi vedel kak perfekcionist sem najbrš ne bi tega napisal :)

Dr_M ::

Men se nobena AMD plata ni piskala >:D
Intel pa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jest10 ::

Men se nobena AMD plata ni piskala >:D
Intel pa.

No ravnokar imam doma AMD plato, ki ob obremenitvi piska:P

Dr_M ::

Svoh napajalni sklop. :)
Ampak se zmeri bolje samo ob obremenitvi, kot pa skos.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bluefish ::

Men se nobena AMD plata ni piskala >:D
Intel pa.

No ravnokar imam doma AMD plato, ki ob obremenitvi piska:P
No, samo še sem ni potrebno vlačiti te debate okoli AMD vs. Intel - se vsakodnevno spridi dovolj tem o nakupu kište.

Foreigner ::

Prižgal sem celoten računalnik, torej pritisnil sem gumb Start, saj bi se predvidevam da sistem moral zagnat in sporočiti s piskom da grafične kartice ne zazna in se ugasnil/resetiral. Prebral sem v navodilih da to BIOS tolmači kot en dolg pisk in 3 kratki v primeru da ne najde grafike. No pa sem ga zalaufal, napajalnik se normalno zažene, ventilator na CPU tudi, sumljivo pa mi je da ni nobenega piska ki bi ponazoril da ni našel grafike. Kot sem bral v navodilih bi moral tudi zapiskat ker nimam tipkovnice priklopljene/ je ne zazna, vendar nič. Računalnik laufa in diode ki na omenjeni plati simbolizirajo višino voltaže ves čas svetijo zeleno (imel sem že ASUS Rampage Formula, ki je ob vsakem zagonu posvetila z diodami rdeče in potem šele zeleno). Kar me najbolj bega zakaj ni bilo opozorilnih piskov? Notri imam 3x2GB DDR3 1600 Mhz Corsair rama, če se ne motim sem bral pred kratkim da naj bi imele nekatere plošče problem z zaznavanjem več kot 3GB rama dokler ne nadgradiš BIOSa. Mislim res ne vem in sedaj sem v dilemi kaj nardit dokler ne dobim grafike. ;((

Pyr0Beast ::

Gigabytke serije 7 (AMD) so lepo piskale, vseeno pa je zadeva brezpredmetna saj je odvisna od izdelovalca plošč, kakšne traparije bo počenjal.

Je pa moteče, priznam. Ponavadi zadevo reši menjava dušilk in dodajanje kondenzatorjev.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

(Pusti notri samo eno palčko rama in bootaj. Preveri če ima grafa dober kontakt)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Foreigner ::

Grafe sploh ni notri, mislim da bi se moral zagnat kljub temu in poslat sporočilo preko piska da ne najde grafe, tako je bilo tudi ko sem 1x pozabil priklopit napajanje pri grafiki.

Foreigner ::

Priklopil sem LCD Poster (kako se tega nisem prej spomnil), sistem se zažene, najde CPU in RAM, potem izpiše "VGA BIOS" in nekaj trenutkov za tem "CMOS ERR" nakar napiše "RESET" in se tako vrti v krogu. In matična še kar cvili in mi žre živce.

Dr_M ::

Graficna ima svoj piskac ponavadi.
Imas spiker priklopljen? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Foreigner ::

Speaker je gor. Jah nič matična še kar cvili, pomoje tudi grafična kartica ne bo rešila situacije.

cinkaCR7 ::

Saj pa prosi nekoga da ti za 10minut posodi GPU. Saj pa vendar ne živiš nekje na samen?

Azrael ::

Brez grafe ne boš prišel daleč naprej od piskov...
Nekoč je bil Slo-tech.

kixs ::

Brez grafe ne boš prišel daleč naprej od piskov...


A si ti sploh prebral kaksen problem ima??? 8-O

Foreigner ::

Poslal sem mejl na ASUS Support da mi objasnejo kaj je vzrok in zakaj to piska in kaj se da naredit. Glede na to da piska že ko je samo napajalnik prižgan dvomim da se bo stanje popravilo ko bom dal notri grafično. Take plošče pa tudi ne nameravam imet ker mi bo požrla vse živce ker imam ves čas odprto ohišje in res nisem voljan vsak večer se stegovat zadaj in ugašat še napajalnika da se matična utiša in da bom lahko v miru spal. Zvok res da je tih samo je tako visok da se ga sliši jasno še pri tem ko že laufa poleg še en moj domač računalnik.

Kakšne imate izkušnje z vračanjem blaga v trgovino? Naročil sem jo preko interneta tako da imam pravico vrnit blago v 8 dneh brez razloga. Prodajalec pa me drži za jajca ker je kao to zame naročil po naročilu, četudi ima matično v ponudbi na spletni strani (le da za rok dobave piše po dogovoru). Mislim da take plate itak ne bo prodajal naprej. Kaj lahko ukrenem? Ker po njegovem odnosu sklepam da tudi če bi dobil DOA ploščo je ne bi mogel zamenjat ker jo je on zame posebej naročil. Me mika da bi se obrnil na varstvo potrošnikov.

Azrael ::

@kixs97

Oja, sem.8-)

Malo dvomim, da ni vklopljeno celotno napajanje, ko piše o rasvetljavi na piksni. Nekatere plate pri prvem vklopu štartajo takoj, ko dobijo elektriko, brez pritiska na knof za vklop in to ponavljajo, dokler se prvič ne shrani BIOS nastavitev ali še naprej, če je v BIOS vklopljeno, da se mora vklopiti brez knofa, samo, da dobi elektriko.

Zato je tole prčkanje kaj cvili, zapravljanje časa. Rabi grafo in bo šele takrat vedel kje je. Nekatere plate ali PC speakerji so zelo tihi, drugi glasni in je tako na daljavo nemogoče vedeti kaj točno cvili.
Nekoč je bil Slo-tech.

Foreigner ::

Kaj hočeš rečt s tem shranjevanjem BIOS-a? Sam sem zdaj vse ugasnil in še 1x priklopil speaker (očitno sem prvič slabo pritrdil speaker) in potem prižgal matično in je zapiskalo 3x tako kot mora :) vendar tisto cviljenje je pa še kljub temu prisotno. Je šansa da izgine ko montiram grafiko?

kixs ::

Sansa seveda je. Vendar malo verjetna. Sicer pa cetrtek ni vec dalec.

Foreigner ::

Ja k**** ne morem jst delat na takem sistemu k tko piska da se še vmes med musko vsili da se ga sliši.

Foreigner ::

Ima še kdo matično ploščo ASUS Rampage II Gene X58 (mATX) in ali mu spušča kakršnekoli glasove? Tako da vem ali sem edini ali je to serijski dodatek k tem matičnim.

jest10 ::

Ja pa daj se že no ohladi! Niti komplet nimaš sestavljene kište, pa javkaš na veliko.
Počakej, sestavi do konca in potem probej. Je to tako težko?

boogie_xlr ::

Jaz se ne bi čudu, če bi mi piskal, če je pa uber matična plošča.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Jaz se ne bi čudu, če bi mi piskal, če je pa uber matična plošča.

Ča je "dobra" plata, je tebi normalno da piska? Kr neki ej...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC ugasnil in po ponovnem zagonu ne deluje več.

Oddelek: Strojna oprema
131904 (1643) francek1
»

LC6550GP - Piska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605556 (4650) Pyr0Beast
»

iz kje izvira ta zvok?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232054 (2054) Veron
»

Piskanje ob obremenjenosti

Oddelek: Strojna oprema
162278 (1914) miko 55
»

cviljenje kondenzatorjev???

Oddelek: Strojna oprema
232312 (1861) SSH

Več podobnih tem