» »

zamenjava za matično ploščo asus m2n-e

zamenjava za matično ploščo asus m2n-e

merlin1 ::

Pozdravljeni.

Trenutno si lastim nekoliko starejšo matično ploščo,( link http://www.ceneje.si/asus-osnovna-plosc... ) sicer kupljeno iz druge roke, ki pa mi oz. mi še deluje nekako BP. Se je pa začelo pojavljati komaj slišno piskanje, ko vključim Track-ir. Drugače piskanja ni slišati oz. vsaj do sedaj tega še nisem opazil. Track ir imam povezan preko usb priključka.

Trenutna konfiguracija: Matična Asus m2n-e, procesor amd athlon x2 5400+ BE, grafika nv Gainward 7600 gt, rami 2x1g 800Mhz Bufalo, hard disk WD 160G.

Poznavalce prosim za pomoč oz. mnenje o vzrokih za piskanje, ko priključim Track ir oz. zaženem ta program. In v primeru da se matični bliža pogreb, prosim za nasvete glede najbolj primerne zamenjave glede na ostalo konfiguracijo. V prihodnjosti bom zamenjal grafično, vendar se v SLI ne bi spuščal.

LP

merlin1 ::

Kaj noben niČ? Kje ste zdaj vsi goreči AMD-jevci?

LP

dragana ::

Dokler dela, jaz nebi menjaval. Ali piska neglede na to na kateri USB port priključiš IR?

merlin1 ::

DRAGANA Ja, ne glede na to nakateri USB prikluček priključim, zadeva piska.

Zanimivo koliko je teoretikov za konfiguracije AMD na tem forumu,pa nihče ne poda enega samega odgovora. Prav smešno se mi zdi koliko "pameti" nekdo premore, na konkretno vprašanje pa ni odgovora.

Vse same "pametne" debate o tem kaj prihaja, kaj je bol fensi, kaj bo hitrejše, bolj uporabno...


Sorry fantje mal ste me razočarali vsi se samo nekaj napihujete, pa komentirate stvari ki še niso zunaj. Nehajte pumpat svoj bolani Ego pa probite pomagat nekomu, ki se na zadeve ne spozna.


LP

x45 ::

DRAGANA Ja, ne glede na to nakateri USB prikluček priključim, zadeva piska.

Zanimivo koliko je teoretikov za konfiguracije AMD na tem forumu,pa nihče ne poda enega samega odgovora. Prav smešno se mi zdi koliko "pameti" nekdo premore, na konkretno vprašanje pa ni odgovora.

Vse same "pametne" debate o tem kaj prihaja, kaj je bol fensi, kaj bo hitrejše, bolj uporabno...


Sorry fantje mal ste me razočarali vsi se samo nekaj napihujete, pa komentirate stvari ki še niso zunaj. Nehajte pumpat svoj bolani Ego pa probite pomagat nekomu, ki se na zadeve ne spozna.


LP


Naj ti bo sam drugič se raje lepše obnašaj pa malo potpljenja:

Če boš menjaol ploščo lahko kupi isto se še dobi nova, al pa ( po moje mnenju bolje ) pravo AM2+ ploščo:

Favoriti:

1. 790gx + SB 750 Ati čipset - Crossfire
2. 750a čipset - sli ( n vidia )

ko boš pa mel kaj izbrano pa kak komentar več...

Pyr0Beast ::

Amd dela cisto u redu stvari in ne more biti kriv za tako situacijo.

Kateri napajalnik imas ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Shark-357 ::

Pa si prepričan, da piskanje prihaja iz matične plošče?
Piska lahko tudi napajalnik ali grafična kartica.
Lahko tudi, da je kak kondenzator napihnjen na matični plošči (odpri in preveri).

merlin1 ::

Amd dela cisto u redu stvari in ne more biti kriv za tako situacijo.

Kateri napajalnik imas ?


Hvala ti. AMD je tudi zame čist v redu, zato sem se tudi odločil za posodobitev sistema.

Napajalnik LC Power LC6550GP max. 550W.

Sem v začetku tedna menjal procesor, prej je bil amd athlon 64 3500+. vse dela OK, samo kot pravim, ko zaženem IR Track, se iz matične sliši komaj opazno piskanje, ko program ugasnem tudi piskanje preneha.

x45 ::

pol pa ne menjuj plate če je komaj opazno...

dzinks63 ::

Skoraj sem siguren da je za piskanje kriv napajalnik. LC6550GP serija je bila dokaj defektna, tudi sam sem imel tak napajalnik. Piskal je glede na obremenitev, torej v mirovanju tih, drugače pa je pri polni obremenitvi že prav nadležno piskal. Zamenjal sem napajalnik z LC6600GP v2.3 in je sedaj tišina v kompu. Tako da sposodi si nekje drug primerno močan napajalnik in boš videl če je v tem problem.

Shark-357 ::

Kot so že drugi povedali piska napajalnik.

jureus ::

Zadeva je taka, vedno ko kaj začne skoraj neslišno piskat v računalniku, je treba zadeve menjat (sarkazem).

Sicer pa ne vem kako pričakuješ, da bi zaj nekdo na forumu vedel zakaj ti nekaj piska, ker za to je lahko miljon vzrokov. Še če bi na asus poslal to vprašanje bi te čudno gledali.

Drgač pa tudi jaz mislim, da je napajalnik kriv in ne plata. ( čeprav so te m2n plate za en k..., moje mnenje)

D3m ::

Zadeva je taka, vedno ko kaj začne skoraj neslišno piskat v računalniku, je treba zadeve menjat (sarkazem).

Sicer pa ne vem kako pričakuješ, da bi zaj nekdo na forumu vedel zakaj ti nekaj piska, ker za to je lahko miljon vzrokov. Še če bi na asus poslal to vprašanje bi te čudno gledali.

Drgač pa tudi jaz mislim, da je napajalnik kriv in ne plata. ( čeprav so te m2n plate za en k..., moje mnenje


Vračam kontra odgovor :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava procesor

Oddelek: Strojna oprema
192029 (1757) IvoJan
»

Računalnik piska ob premikanju miške

Oddelek: Pomoč in nasveti
11836 (641) Duhec
»

Matična mi piska =S

Oddelek: Strojna oprema
452462 (2073) jest10
»

Problem - matična plošča

Oddelek: Pomoč in nasveti
121716 (1339) veverrca
»

Piskanje PC

Oddelek: Strojna oprema
131818 (1621) AngelOfDeath

Več podobnih tem