» »

nikon D3100

nikon D3100

jože123 ::

Živijo!
Upam, da se vam moje vprašanje ne bo zdelo čudno. Pred tremi dnevi sem kupil nikon D3100, ker se želim ljubiteljsko ukvarjati s fotografijo. No in problem se je pojavil, ko sem želel uporabiti zoom, pa ga ne znam. Uporabiti znam samo zoom direktno na objektivu z vrtenjem. Zanima me ali je še kaka druga možnost, saj menim, da to ni ves zoom, ki ga fotoaparat premore. Hvala že vnaprej za vašo pomoč in lep dan vam želim še naprej, Jože!

Tu je fotoaparat, katerega sem kupil: http://www.mimovrste.com/artikel/173038...

kemicen ::

V to se sicer ne razumem najbolj, ampak mislim da je to vse kar premore. Za večji zoom pa te finte, pa potem rabiš boljši objektiv.
Ker se mi zdi, da je objektiv tak najbolj pomemben pri teh stvareh.

globoko grlo ::

jože, link pravi, da stran ne obstaja

napiši kolk mm ima objektiv
če si kupil kit 18-55 potem je to vse kar boš imel od zuma

bluefish ::

Najbrž je navajen na kompakte, ki imajo poleg optičnega še digitalni zoom.

globoko grlo ::

pomoje bl na "super zum" kompakte, ta 18-55 je sam 2,5x zum ;)

BlueRunner ::

Jože, najprej čestitke pri nakupu. Ne bodi razočaran nad prvim vtisom, ker si kupil odličen fotoaparat za entuziste. Z njim boš lahko lažje spoznal osnove fotografije, kot tudi dobil mnogo boljši občutek za kreativne možnosti, ki ti jih kompakti fotoparata ponujajo v bolj omejeni obliki.

Ker pa je iz tvojega vprašanja videti, da si se tokrat prvič resno srečal z "tavelkim" fotoaparatom, ti toplo priporočam, da se udeležiš katerega izmed tečajev fotografije. Na teh tečajih (poglej si malo utrinke), boš lahko spoznal svoj lasten fotoaparat, osnove fotografije z njim, pri roki pa boš imel tudi nekoga, ki ti bo pomagal pri sveh vprašanjih in ti stvari tudi pokazal. Glede na to, da je so to tečajo, kjer tudi fotografiraš in eksperimentiraš, ne pa samo poslušaš teorijo, to zagotovo ne bo izgubljen čas.

snela ::

35mm leca je vse kar rabis.

zooom sux, ko je slaba vidljivost. to pa je skoraj vedno - ce ni megle, dezja ali snega je pa sonce, kjer niti polarizator ne pomaga.
LP

globoko grlo ::

a na FF al na asp.c al kj drugega?

drgač si lohka tut lukno v pokrovček zvrtaš in sploh ne rabiš leče :)

technolog ::

Seveda, to je ves zoom, ki ga aparat premore. Če boš hotel več, boš potreboval boljši objektiv, tako da kar pripravi kakih 300-500€.

player ::

učeri sm tut jest naročala tale fotoaparat tko da upam da je uredu. :D
me pa zanima zdj če ma 18-55 objektiv če tko saj za neki cajta dela tko uredu slike če recimo se tko slikaš z frendi pa to da se uredu vidi pa use. :D

sthep ::

jaoo..kakšn folk to naroča dslr-je.
Zate bi bil pomojem navaden kompakt dovolj.

globoko grlo ::

za to je tut navadn telefon z ledico in 2Mpix zadost

player ::

nekje je treba začet tko da ne bit pametni neki tle. se ga nism kupla zato k bi že use vedla pa znala

technolog ::

Ja, res so te grdo zabili, se strinjam. Pomoje so hotli povedat, da če hočeš samo delat slikce s svojimi prjatli, potem bi lahko ceneje skozi prišla. Edino če boš slikaka ponoči - potem je DSLR prava izbira.

player ::

pa ne to sm dala primer ker če nimaš ti dobrega objektiva tut nemorš neki ful slikat
drugač to sm dala za primer ker če se ti slikaš z frendi je to večja slika in ni zooma tko da ja.. drugač pa ja si bom bolš objektiv še kupla čez čas .... in ja nism kr taka razvajenka da bi mela use kar bi hotla ampak si to že res zlo doug želim in zdej ko si končno lohk privoščim si bom tu... ker u družini se pa tak noben ne znajde nevem kaj... tko da upam da mi bo šlo sj bočas bo

technolog ::

Super, pohvalno! Take ženske rabmo!

globoko grlo ::

eh ta FB generacija :)

player ::

če te kej zanima nimam fb-ja tko da :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8826578 (14843) BigWhale
»

Kateri fotoaparat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8727763 (19371) bela120
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14025161 (20012) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20427982 (24824) bluefish
»

Kateri DSLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6512227 (5895) JayKay

Več podobnih tem