» »

Dostopanje prek interneta prek mreže

Dostopanje prek interneta prek mreže

rockirok ::

Pred kratkim sem dobil ADSL.
Sedaj imam dve mrežni:
1. za ADSL
2. za LAN
Rad bi da bi lahko prek vseh računalnikov dostopal na internet. LAN je povezan z BNC.
Kako lahko to nariktam?
slišal sem z winproxy a se iz tega nič ne razumem a mate kakše izkušnje ali če veste kje lahko dobim kak toturial??

mazzo ::

Sam imam doma podobno. Imam server, ki je preko routerja povezan na ADSL in nato še en računalnik, ki je povezan v lokalno UTP mrežo. Na internet dostopam preko proxy serverja (uporabljam AllegroSurf) in pa na serverju sem seveda dol vrgu telekomovo sranje in inštaliral PPPoE. Če hočeš ti lahko vse nastavitve pošljem na mail.

LP
Mazo

dizel ::

rockirok: upam, da imaš obe mrežni v enem računalniku >:D :D , okej, sori, mal šale more bit. Torej varijant je seveda mnogo. Odvisno kak OS maš, če je to Wintendo >:D 2000 ali XP, pol je na hitr princip, da enablaš ICS (internet connection sharing), ki ga dobiš v kontrol panelu, pod omrežji-> tvojo povezavo-> properties in sharing, na klientih pol naštimaš pod TCP/IP protokolom getaway (IP od serverja) in je. Seveda v tem primeru ne boš mel NOBENE kontrole kdo, kaj, kako, pač MS stile. Druga varijanta (opisal mazo na mano) je proxy server. Tud jst priporočam AllegroSurf, inštaliraš na server in pol z disketo preneseš konfiguracijo na kliente, zadeva je pregledna, vsaj pri men visoko učinkovita. Tretja možnost je še, iz 'Siol modema' kabel v en hub in pol na vsak računalnik posebaj, v tem primeru server ni treba da je skoz prižgan, da klienti dostopajo na net, ampak ker maš že dve mrežni v serverju ta varianta verjetno odpade.
Če se kaj zalomi, dount hezitejt 2 esk.
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1767547256 (650) d4vid
»

ADSL + 3 rac v omrezju, kako ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
402381 (1852) klemen338
»

Internet connection sharing

Oddelek: Omrežja in internet
321735 (1237) Quickbeam
»

ADSL-kako povezati 4 PC?

Oddelek: Omrežja in internet
121965 (1691) ToniT
»

dva racunalnika + mreza +oba dostop do interneta (kako?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
271639 (1306) leskovsekg

Več podobnih tem