» »

Meritev prikazov oglasa

Meritev prikazov oglasa

Elemen_T ::

Živjo,

zanima me če obstaja kakšen način, da bi meril prikaze (flash) bannerja, ki se rola na straneh založnikov? Mogoče preko G Analytics? Razlog, da želim imet lasten vpogled v meritve je predvsem rahlo nezaupanje statistikam, ki jih posredujejo založniki.

Hvala za pomoč!

RockyS ::

Preveri če je sploh legalno da bi to počel brez njihovega dovoljenja. Drugače pa preveriš obisk njihovih strani in dobiš x krat je bil banner prikazan, če imaš dostop do teh informacij.

Elemen_T ::

Uh, to ni ravno realen podatek če oglašuješ po sistemu CPM na spletni strani ki ima več 10k unique-ov na dan.

Pa recimo, da je legalno.

Zeberdee ::

Jaz zato uporabljam open x - in od založnikov zahtevam, da v svoj banner rotator vstavi kodo za moj banner.

Elemen_T ::

Ok, hvala za nasvet, open x se mi zdi vseeno nekoliko preveč kompleksna skripta za vodenje osnovnih statistik...tebi služi ok? mi lahko prosim na kratko razložiš kako si zorganiziraš tiste bannerje ki se rolajo eksterno?


Dejmo še kakšno idejco ajde ajde :)

Zeberdee ::

Svoj oglaševalec, svoja kategorija, meni deluje. Open x je pa zelo zelo preprost, isto s. kot wordpress.

Elemen_T ::

Ma tale openx je bolj za en drek. Cel dan sem se tem sranjem ukvarjal, izkazalo se je, da je razvoj že več kot eno leto totalno v k****, ne morem zaupat taki podrčiji, kjer nikoli ne veš kaj bo šlo narobe in povrh vsega je community dead. Kakšnega uradnega supporta pa itak ni.

Ne morem verjet, da ne obstaja nek simpl programček, ki bi omogočal upload bannerja ali biločesa in beležil statistike za namen vodenja eksternih oglaševalskih kampanij. Recimo temu orodje za oglaševalsko agencijo, ki zakupi X prikazov na X straneh in želi imeti svoje lastno statistično orodje. Sem prečekiral Doubleclick/DFP pa je na žalost uporaben zgolj za interne namene.
Ma kurac pa vse skup :(

Gandalfar ::

pozeni svoje png loge skozi webalizer + unique png za vsak site

Elemen_T ::

@Gandalfar

Dej bodi tok prijazen pa tale trik malo bolj natančno razloži.

Hvala!

Gandalfar ::

ce serviras png sliko iz svojega srverja, potem imas apache/iis access loge. cez njih pozenes toole, ki ti prestejejo dostope. Webalizer je eden od njih.

Elemen_T ::

A to misliš da bi v flash uštulil png pixel, ki bi bil hostan na mojem serverju? Pa če imam recimo 5 različnih bannerjev, ki se vrtijo na 20 različnih straneh, kako bi lahko spremljal efektivnost na posamezni strani? Ujej, pa bi blo že treba kodo pisat in smo tam :)

Gandalfar ::

Vrzi google analytic za flash notr no :)

Elemen_T ::

Pogoj za GA flash je javascript v headerju, to pa veš da ne gre...
Ali pa jest mogoče česa ne vem?

Elemen_T ::

Google analytics tracking for adobe flash

Še ena varjanta ampak tukaj je potrebno v kodo vstaviti celotno GA komponento in fajl zasede 50kb več, kar je v primeru bannerjev way too much.

Gandalfar ::

vedno lahko naredis asihron callback na njihove serverje. Poglej si kaksne mobile hacke :) Bo pa to zahtevalo znanje programiranja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Iščem/ponujam delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10138877 (26840) Primoz
»

ToboAds (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
12517187 (12145) TuRBo_1
»

Dobiček spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
453324 (2545) fahrenGONE
»

Raziskava o odnosu do oglaševanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
718006 (6739) poweroff
»

Tecna gospa na bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
625652 (4035) ahac

Več podobnih tem