» »

ODBC težava, najbrž zaradi win7 64 bit

ODBC težava, najbrž zaradi win7 64 bit

winkl ::

Na uporabo sem dobil starejši program (E-tools).

vsakič, ko ga zaženem, mi javi napako

failed to connect to datasource: [microsoft] [ODBC driver manager] Data source name not found and no default driver specified


založnik nima več aktivne strani (codemonkeys) tako da ne morem računati na tehnično pomoč proizvajalca, prav tako preko iskalnikov nisem uspel najti uspešnih rešitev.

Sem nalagal access pa odbc driverje in podobno. uporabljam pa win7 64 bit, licenčno verzijo.

omenjeni program sem že uporabljal na starejši različici windowsev (se ne spomnim katerih), in to s točno istega CD-ja, pa mi je delalo, tako da mora biti problem očitno pri meni.

Sem pa probal na računalniku od punce, ki uporablja 32 bitno različico win 7 in stvar deluje brez problema.

Moje znanje iz ODBC, sql in podobnih baz je nično, tako da rabim enostavno rešitev, ki ne zajema nalaganja 32 bitne različice windows 7.

Pa že v naprej hvala za pomoč

krneki0001 ::

Pot do baze ni prava. V 64bitnem sistemu se nekatere zadeve zapišejo na drugo mesto kot na 32 bitnem. Zato na 32bitnem deluje na 64 pa ne. Sem imel podobne probleme. Poglej kam je inštaliralo bazo in jo prestavi tja kamor spada. (pogledaš na 32 bitnem sistemu in tako narediš še na 64 bitnem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali naj naložim 64biten ali 32biten win 7?

Oddelek: Operacijski sistemi
223394 (2841) whiteghosted
»

Luknja da noter padeš (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5111939 (8801) Rias Gremory
»

32, 64 in 86 bitna različica

Oddelek: Operacijski sistemi
298506 (7646) OmegaM
»

4GB rama na operacijskem sistemu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1008936 (7745) opeter
»

win x64 ali x86? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
649365 (7994) Razerzone

Več podobnih tem