» »

NGN vs IMS

NGN vs IMS

slitkx ::

Kot jaz razumem in mi je pred časom tudi predstavil sodelavec, naj bi bil, GROBO rečeno, NGN predhodnik IMS.
NGN = Next Generation Networks, IMS = IP Multimedia Subsystems.
Iz tega bi lahko izhajal, da je NGN temelj za IMS, ki je pravzaprav bolje opredeljeno ter samostojno okolje, temelječe na arhitekturi NGN.

Na http://www.xing.com/net/telecobusiness/... je debata o razliki med NGN in IMS, pa me zanima, kaj menite o tem. Gre za dve povsem različni stvari ali pa je vendarle moje razmišljanje pravilno?

Lp.

masterpsi ::

The general idea behind the NGN is that one network transports all information and services (voice, data, and all sorts of media such as video) by encapsulating these into packets, like it is on the Internet.

The IP Multimedia Subsystem (IMS) is an architectural framework for delivering Internet Protocol (IP) multimedia services.

NGN in IMS nista pojma, ki opisujeta isto stvar/tehnologijo. NGN opisuje način prenosa različnih storitev po eni povezavi, IMS pa opisuje različne IP storitve (IP je ena od storitev, ki ga lahko prenašaš po NGNju).

Za NGN potrebuješ SDH (multiplex protocol suite). Po SDHju lahko prenašaš IP ali PDH povezave.
Dolgoročno gledano, po mojem mnenju, se SDH ne bo obdržal in ga bo zamenjal IP. Vse več storitev (voice, video, data) prehaja na IP in skoraj ni več zahtev po SDHju.

Torej da: IMS je nekako naslednjik NGNja.

slitkx ::

Hvala.

sajko ::

Nevem če bi se temu reklo naslednik, ker je NGN zgolj neka ideja. Vsekakor pa ponuja IMS neke dodatke napram NGN.

Jaz bi opredelil IMS kot primer implementacije (izboljšane) ideje NGN.

slitkx ::

Tudi to drugo je ok. Zanimalo me je zato, ker bom v diplomi NGIN namenil krajše uvodno poglavje, preden pride do govora o IMS, ki je skupaj s HSS vsebina diplome.
Prej sem imel za prvo poglavje LTE (zaradi njegovih zmogljivosti), vendar potlej nisem nič več pisal o njem, zato se mi zdi NGIN boljši uvod v IMS.

BlazP ::

masterpsi je izjavil:

The general idea behind the NGN is that one network transports all information and services (voice, data, and all sorts of media such as video) by encapsulating these into packets, like it is on the Internet.

The IP Multimedia Subsystem (IMS) is an architectural framework for delivering Internet Protocol (IP) multimedia services.

NGN in IMS nista pojma, ki opisujeta isto stvar/tehnologijo. NGN opisuje način prenosa različnih storitev po eni povezavi, IMS pa opisuje različne IP storitve (IP je ena od storitev, ki ga lahko prenašaš po NGNju).

Za NGN potrebuješ SDH (multiplex protocol suite). Po SDHju lahko prenašaš IP ali PDH povezave.
Dolgoročno gledano, po mojem mnenju, se SDH ne bo obdržal in ga bo zamenjal IP. Vse več storitev (voice, video, data) prehaja na IP in skoraj ni več zahtev po SDHju.

Torej da: IMS je nekako naslednjik NGNja.



NGN cisto lepo dela tudi na ethernet service provider networku, ne rabis SDH.

SDH in IP sploh nista na istem layerju OSI, tako da ne vem kako bo IP nadomestil SDH. Nadomesti ga lahko kvecjemu ethernet. IP lahko uporablja SDH kot prenosni sistem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega prenosika POMOČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
211673 (1269) shadeX
»

Sapphire 7870 2GB Dual X

Oddelek: Pomoč in nasveti
8584 (508) Ales47
»

Diameter Accounting

Oddelek: Omrežja in internet
11800 (652) BlueRunner
»

programerska paradigma - WTF? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
605739 (4257) slitkx
»

Takojšnje sporočanje zamira (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5310161 (7589) bf4ed

Več podobnih tem