» »

Potres in vdor Sonyju povzročila milijardno škodo

Potres in vdor Sonyju povzročila milijardno škodo

Izvršni direktor Masaru Kato je včeraj na tiskovni konferenci objavil popravljene načrte za to fiskalno leto.

MSNBC - Sony se je lani skoraj izvlekel iz rdečih številk, ki so jih beležili predhodna leta, a bo letos po vsej verjetnosti zopet posloval globoko negativno. Čeprav je do konca fiskalnega leta še daleč (zaključi se namreč 31. marca 2012), si je Sony že sedaj nabral ogromno izgube. Najbolj ga bosta udarila potres na Japonskem in fiasko s PSN, tako da ne bo nič s prvim pozitivnim letom po dolgem času.

Vdor v PSN, zaradi katerega so morali PSN začasno izključiti, jih bo stal vsaj 14 milijard jenov. V to vračunani tako oportunitetni stroški zaradi nedelovanja storitve kot tudi stroški ponovnega vzpostavljanja storitve, lovljenja storilcev in plačila uporabnikom za nadzor nad njihovimi kreditnimi kartice za preprečitev zlorab.

Še večjo izgubo pa jim je povzročil marčevski potres, ki ni prizadel le Sonyja, ampak tudi druge proizvajalce elektronike na Japonskem. Skupno naj bi Sony po novih podatkih letos pridelal 260 milijard jenov izgube (2,27 milijarde evrov) namesto pričakovanih 70 milijard jenov dobička (610 milijonov evrov).

9 komentarjev

71GA ::

Smola res... treba bo izboljšati zaščito za PSN.

Zmajc ::

Če bi PS3 naredili po vzoru PS2 bi verjetno poslovali z dosti višjim dobičkom kot sedaj. Vsaka šola nekaj stane.

_Blaze_ ::

Pomoje precej obžalujejo da so šli preganjat Geohota.

Oxford ::

_Blaze_ je izjavil:

Pomoje precej obžalujejo da so šli preganjat Geohota.


Tudi sam sem pomislil na Geohota.

Markoff ::

Mene pa skrbi, da so družbeno-gospodarske norme trenutnega sveta takšne, da je normalno, da mulca, ki razbije zaščito naprave, ki jo je kupil, lahko za to tožiš in iztožiš in da je edini učinkoviti ukrep zoper takšna pritlehna dejanja ogromne korporacije resno motenje ene od njenih (dobičkonosnih) dejavnosti, s čimer si ji povzroča velika gospodarska škoda (posledično pa tudi lastnikom, davkoplačevalcem, uporabnikom, ...).

Družba bi morala na vseh nivojih ostro obsoditi oba dogodka, pa se mi zdi, da se postavljamo v bran enim ali drugim (Sony vs. hackers), kar ni ravno produktivno ali konstruktivno.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

ABX ::

2011, welcome to the Cyberwar!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

antonija ::

V to vračunani tako oportunitetni stroški zaradi nedelovanja storitve kot tudi stroški ponovnega vzpostavljanja storitve, lovljenja storilcev in plačila uporabnikom za nadzor nad njihovimi kreditnimi kartice za preprečitev zlorab.
Nedelovanje storitve ni izguba, ampak izpad zasluzka zaradi nesposobnosti firme. Nezasluzek != izguba
Stroski ponovne vzpostavitve, jada jada jada, so stroski dosedanje lenobe in "sparanja pa nej kosta kokr ce" politike.

Kakor jaz berem tole zadevo je gospod izjavil, da bojo zaradi poraznega vodenja podjetja in slabih performans uslzbencev imeli precej slab financni iskaz na koncu fiskalnega leta. Pa da jim je potresil naredil nekaj skode, ampak to je razumljivo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Sokrates ::

Po domače rečeno redili so debele riti na račun drugih..to pomeni tistih, ki kupujejo igre itd in pa drugih storitev. Uslužbenci pa ne delajo nič ampak samo plačo vlečejo zato pa je tako. Kje je stara japonska miselnost tudi pri njih se spreminja na vse slabše se mi zdi..:D
Baracuda

Bananovec ::

Me veseli. Morda pa se bo Sony naslednjič bolj potrudil za gamerje.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony z ogromno izgubo, a bolje od pričakovanj

Oddelek: Novice / Rezultati
206985 (5111) boolsheat
»

Sony sedmič zapovrstjo z izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
134311 (2986) Truga
»

Sony v finančnih težavah na veliko odpušča

Oddelek: Novice / Ostale najave
4510504 (8343) fpbs
»

Kazuo Hirai bo novi Sonyjev izvršni direktor

Oddelek: Novice / Ostale najave
94505 (3795) FiR3F0X
»

Sony še vedno v rdečem

Oddelek: Novice / Rezultati
163604 (3191) jype

Več podobnih tem