» »

pretvorba analognega video posnetka v digitalnega

pretvorba analognega video posnetka v digitalnega

anis ::

Živjo!

Imam analogno kamero in bi rad pretvoril posnetke v digitalno obliko. Kupil sem LogiLink Video Grabber, vendar je kvaliteta slike zelo slaba, med snemanjem slika in zvok občasno zašteka, kar se potem pozna na digitalnem posnetku...
Zanima me, če kdo ve zakaj pride do štekanja?
Ali kdo pozna kakšno drugo rešitev, ali pa koga, ki se s tem ukvarja.
Hvala!!!

st0jko ::

Kvalitete ne pričakuj preveč visoke... Glede zatikanja pa poskrbi da je računalnik med zajemanjem čimmanj obremenjen, če slučajno nimaš dovolj zmogljivega.
keks?

Budd ::

če maš vgrajeno tv kartico ti priložen program skor ziher podipra tut predvajanje analognih posnetkov, med predvajanjem pa samo vklučiš record funkcijo pa je, ker se posnetek ne pretvori ampak 2. zajeme

seveda, če sploh imaš tv kartico :)

anis ::

TV kartice nimam.
na kakšen način bi se še dalo pretvoriti posnetek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: anis ()

floyd1 ::

Ena možnost je preko druge kamere, ki podpira analogni vhod in digitalni izhod (To je znala recimo moja stara dobra Sony TRV-30 mini DV kamera). Seveda potem rabiš na računalniku še Firewire priklop in software za prekodirat v Mpeg2/4.

Od TV kartic lahko priporočam dve (rabljena bi morala biti danes taka kartica praktično zastonj, za video digitalizacijo pa še vedno prav pride), s katerima sigurno gre odlično pretvarjat (lastne izkušnje)
1. Hauppauge PVR 150 MCE
2. Sapphire Theatrix 550 pro

Pri TV kartici je bilo v času, ko sem se jaz še malo bolj ukvarjal doma s tem, pomembno to, da podpira hardversko MPEG2 (združljiv z DVD standardom) in to, da ima poleg video tudi vhode za zvok (ker imaš drugače velikokrat probleme s sinhronizacijo in je potem preveč zajebancije to sinhronizirat).

dzinks63 ::

Uporabiš lahko nekaj takega: EasyCap

zavajon ::

Če je štekanje na originalnem posnetku, potem ne moreš narediti nič, razen če popravljaš kaj naknadno.
Če pa šteka med digitalizacijo, potem poskrbi, da bo ta potekala s čimmanjšo obremenitvijo procesorja. To dosežeš tako, da pri ripanju ne uporabljaš nobene kompresije, ampak ripaš v nekompresiran avi (najbrž najbolje v resoluciji 720*576, če nameravaš nato pretvorit v MPEG2), brez kakšnega cropanja, deinterlacanja, odstranjevanja šumov ali česa podobnega. Vse to lahko storiš naknadno. Za tak avi pa rabiš cca. 100GB prostora za uro posnetka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako stare kasete digitalizirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5315945 (10113) BorutK-73
»

Izbira pretvornika iz composite video v FW ali po drugi poti v PC

Oddelek: Zvok in slika
81406 (1236) Scotch3M
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507043 (5110) Tiash
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17918857 (11897) Izi
»

Kartica za zajem videa iz zunanjih virov?

Oddelek: Kaj kupiti
62190 (2119) kurjač

Več podobnih tem