» »

Gigabyte GeForce GTX 560 Ti

Gigabyte GeForce GTX 560 Ti

Bostyan007 ::

Kupil sem omenjeno grafično kartico in poleg kartice sem dobil 2x kabla ki sta na sliki, ker imam novejši napajalnik imam samo 2x ide kabla za elektriko ali lahko združim 2x ide kabla na eden PCIe. Tako bom imel eden IDE kabel za eden PCIe.

2x kabla PCIe ki sem dobil poleg grafične kartice



In na napajalniki imam tudi kabel za PCIe ampak je drugače kot na sliki ki sem ga dobil poleg grafične kartice. Kabel ima 3 črne in 3 rumene kable ali lahko priklopim eden kabel ki sem dobil poleg kartice in drugega ki je na napajalniku?

PCIe na napajalniki



LP
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

detroit ::

ERm a nima tvoj napajalc tistga črnega konektorja oz. najmanj dveh?
Skero

Bostyan007 ::

ima samo enega saj ni problema... ali lahko združim kabla ali ne? in zakaj sta kabla različna?

detroit ::

alrighty ne vem potem:)
Skero

Bostyan007 ::

ok :D

69charger ::

Lahko brez problema priklopš oba.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Bostyan007 ::

Sem še malo pogledal kable in je itak samo eden kabel iz napajalnika tako da 69charger :: imaš prav nisem nič pridobil če priklopim 4 kable ki so poleg, ker iz napajalnika gre samo eden kabel razdeljen na 2 IDEja [:)
Dobil sem nov kabel PCIe z enim IDEjem tako da bom priklopil eden kabel iz napajalnika za PCIe in enega iz IDEja.

bluefish ::

69charger je verjetno želel povedati, da lahko priklopiš 6-pin kabel in enega 2 x molex -> 6-pin (to je tisto kar je zraven kartice).

Bostyan007 ::

Kupil sem kabel ki ima samo en molex in en 6pin, ker imam na enem kablu 3 molexe iz napajalnika tako da če priklopim 2x molex ali 1x molex zmeraj je samo eden kabel iz napajalnika in drugega bi potem priklopil iz napajalnika ki je 6pin+2pin (PCIe) tako da bi bil vsak kabel samostojen in bi imel 2x PCIe. Ves kako mislim?

bluefish ::

Ne, potrebuješ 2 x molex v en 6-pin konektor.

Bostyan007 ::

ja saj zato sem kupil novega ker poleg so dali 2 kabla enaka 2x molex in 6pin (tako da bi rabil 4x molex in imam pa samo 3x ker zdaj so vsi napajalniki z več sata in manj molex) nevem pa zakaj so priložili ta dva kabla zakaj z 2x molex zakaj ne 2 kabla z 1x molex in 1x 6pin ker kartica pa potrebuje 2x 6pin

bluefish ::

Lej, ta grafična potrebuje 2 x 6-pin. Če tega napajalnik nima, potem uporabiš tiste pretvornike. V primeru 1 x 6-pin na napajalniku, uporabiš še en pretvornik in nanj OBVEZNO povežeš 2 x molex.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

69charger ::

Priklopiš 6 pinskega od napajalnika,nato priklopiš 2xmolex in še tistega 6 pinskega priklopiš.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Bostyan007 ::

in zakaj ne samo 1x molex ker imam na enem kablu 3 molexe tako da obremenitev... je vseeno ker je vse na enem kablu tudi če priklopim 2 molexa. Kupil sem svoj PCIe ki ima 1x molex zato mislim tako priklopiti

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Tvoj denar.

Bostyan007 ::

2€ jaz mislim samo to ali lahko ker imam vse molexe na enem kablu od napajalnika

bluefish ::

Nisem mislil glede na ceno kabla. No, delaj po svoje.

69charger ::

Lahko ti povem zakaj je 1x molex slabše kot 2x molex=ker se tok razdeli na tistem tvojem kablu ki ima 3x molex,torej imaš 2x več toka če priklopiš 2x molex in bo bolj stabilno. Sem imel že zvezano na 1x molex in se je grafična sesuvala.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Bostyan007 ::

bluefish ::
ja mi nisi povedal zakaj je bolše 2x molex:) je bolše vedeti zakaj

69charger ::
Ok zdaj vem zakaj tenx za info

kuglvinkl ::

A ste sploh štekal, v čem je problem? Tist iz ide kabli me je čist zmedl zgleda...

Kakorkoli, a trafa nima dveh PCIe izhodov? Keš za 560 maš, za decent trafo pa ne? Nice.

Bostyan007 ::

sem ga kupil lih 2 meseca nazaj novega 750w za 45€ in ima samo 1x PCIe in ne rabim 2x PCIe ker lahko priklopim na molex in zdaj novega samo ker nima še 1x PCIe pa raje počakam in kupim Blu-ray za PC dodam še 60€ bol pomembno kot 1 PCIe

zagi123 ::

750Wza 45€ :))

Bostyan007 ::

vem da je poceni ampak dela če bo crknil bom kupil drugega ampak za enkrat....

Rippy ::

Ta napajalnik je po mojem mnenju maksimalno 300-350W. Učinkovitost pri obremenitvi je verjetno katastrofalna (dvomim, da je v ATX specifikacijah), komponente najcenejše in izdelava je tudi zanič. Vprašanje, če ima sploh kakovostne varovalke. Glede na to, da ga tvoj računalnik obremeni skoraj do konca (560Ti požre tam 150-180W), lahko samo prosiš boga, da zadeva ne crkne in z sabo potegne polovico računalnika.

A ne bi bilo škoda, da poceni napajalnik povzroči 10x več škode koliko je vreden ? Res ti priporočam, da investiraš 80-100€ za kakovosten napajalnik in nimaš skrbi.

Recimo Corsair 650W TX2 dobiš za približno 85€ (funtech). Lahko vzameš še kakšnega Chieftec-a, Enermax, Coolmaster.

Bostyan007 ::

ok bom pogledal malo... in če ima premalo w in da igram igro bo delal ali bi skloplo rač.

Bostyan007 ::

Sem pogledal računa in sem se zmotil. V moji škatli je podoben temu iste znamke in w

650

Ta bi bil zadosti ali premalo?

In 750w je pa na drugi škatli ki ima

grafično x1550

je za internet in torrente....

Zgodovina sprememb…

Bostyan007 ::

Za mejega sem dal 55€ ali bi bi zadosti ali ne?

Če bi bi vzel enega od teh dveh

650

650

Kateri je bolši?

Potem bi dal mojega na drugi rač. in za svojega kupil novega zaradi grafike....

Zgodovina sprememb…

jazbec ::

itak, da je chieftec boljši

Rippy ::

http://www.mimovrste.com/artikel/240003...

Raje tega. Po reviewih sodeč so Corsair napajalniki trenutno eni izmed najbolj kakovostnih.

Bostyan007 ::

ok pol pa tega :)

AnarchoS ::

Se mi zdi da bi bil enermax najbolj ustrezen, res da je mal drag samo ga boš imel v uporabi min. 5 let brez problemov. Lahko vzameš tudi cenejše varijante, samo za dober napajalnik boš moral vložiti več kot 100€.

Pri vsakem napajalniku ki ga kupuješ moraš bit pozorn kako ima razdeljen tok na različnih "railih". Dobro je če ima vsak rail vsaj 18-20A.

Napajalnik je ena najpomembnejših stvari pri računalniku, če imaš slab napajalnik z nekonstantnimi napetostmi, bodo vse ostale komponente v rač. trpele, in verjetno prej odpovedale.

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...

Pri teh napajalnikih greš brez problema 100W čez.

Sam se moraš odločiti, sej verjetno poznaš pregovor, "nisem tako bogat da bi kupoval poceni".

Js sem se naučil tega na zelo drag način, slab napajalnik je povzročil preobremenitev na osnovni plošči in mi zapekel obe sli grafični in pcie port-e na osnovni plošči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnarchoS ()

TOP ::

AnarchoS je izjavil:

Se mi zdi da bi bil enermax najbolj ustrezen, res da je mal drag samo ga boš imel v uporabi min. 5 let brez problemov. Lahko vzameš tudi cenejše varijante, samo za dober napajalnik boš moral vložiti več kot 100€.

Pri vsakem napajalniku ki ga kupuješ moraš bit pozorn kako ima razdeljen tok na različnih "railih". Dobro je če ima vsak rail vsaj 18-20A.

Napajalnik je ena najpomembnejših stvari pri računalniku, če imaš slab napajalnik z nekonstantnimi napetostmi, bodo vse ostale komponente v rač. trpele, in verjetno prej odpovedale.

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...

Pri teh napajalnikih greš brez problema 100W čez.

Sam se moraš odločiti, sej verjetno poznaš pregovor, "nisem tako bogat da bi kupoval poceni".

Js sem se naučil tega na zelo drag način, slab napajalnik je povzročil preobremenitev na osnovni plošči in mi zapekel obe sli grafični in pcie port-e na osnovni plošči.

Kje si pa ti našel tele napajlnike ki so dragi in 2 leti garancije,Naprimer Corser jih maš za 150e z 7 letno garancijo pa tud še nekaj drugih napajalnikov ki so bolj poceni in celo boši od Enermax,ki majo še bolši izkoristek.To je metanja denarja vstran.Za napajalnik dat 240e.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

kuglvinkl ::

če gledaš za trafo, moraš gledat za Seasonicom.

Bostyan007 ::

Rippy je izjavil:

http://www.mimovrste.com/artikel/240003...

Raje tega. Po reviewih sodeč so Corsair napajalniki trenutno eni izmed najbolj kakovostnih.


Ma pomoje bom kar tega. Bom pa kupil počasi še eden napajalnik zato naj teče kar naprej tema o napajalnikih :) Gledam pa ceno do 100€ lahko malo več to je max ker za 100€ napajalniki niso lih slabi:) nevem dosti o napajalnikih naj pove kdo drug... Katere znamke so potem dobre... 600w - 650w do 100€

In mi lahko kdo pomaga pri nakupu ram-ov čim hitreje če je možno...

Ram 1333MHz ali 1600MHz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kvaliteten molex na 6-pin adapter

Oddelek: Kaj kupiti
161854 (1664) Kokosvilek
»

Napajanje r9 280x - napetosti

Oddelek: Strojna oprema
474129 (3077) Jst
»

radeon 4870 x2

Oddelek: Strojna oprema
483749 (3208) Robert_S
»

Napajalnik za HD4870

Oddelek: Strojna oprema
111315 (1208) axee
»

Opozorilo o napajanju ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
795085 (3994) Duhec

Več podobnih tem