» »

Opozorilo o napajanju ?!

Opozorilo o napajanju ?!

1
2
»

AngelOfDeath ::

To si meril ko je bil sistem obremenjen, ali v idle ?


Mi lahko malo več podrobno razložiš, da kako naj merim v obremenjenih sistemih? In kaj je to idle?



idle je ko ne obremenjuješ računalnika. Nekateri programi logirajo napetosti. Tako da lahko vidiš če se spreminjajo pod obremenitvijo. Torej da bi meril tele podatke, ko igraš igerce...
edit: Slovnica

urosp ::

Ima mogoče tvoja grafična kartica dva 4-pinska konektorja za dodatno napajanje? Če ima, moraš priklopiti oba, ponavadi enega direktno iz napajalnika (če ta ima 4-pinski namenski konektor za grafične), drugega pa preko tistega vmesnika z dvema molex konektorjema, katerega ste že nekaj kritizirali. Moja grafična je sicer ATI in ima dva 4-pinska konektorja za dodatno napajanje in priklopljena morata biti oba, v tem primeru pa je 500W napajalnik premalo, pavšalno povedano - vasj pri meni je bil.

SanAndreas ::

Ja saj vidiš, da imam vse slike gor objavljeno, povej mi ali imam kaj dodatnega za napajat?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

SanAndreas ::

To si meril ko je bil sistem obremenjen, ali v idle ?


Mi lahko malo več podrobno razložiš, da kako naj merim v obremenjenih sistemih? In kaj je to idle?



idle je ko ne obremenjuješ računalnika. Nekateri programi logirajo napetosti. Tako da lahko vidiš če se spreminjajo pod obremenitvijo. Torej da bi meril tele podatke, ko igraš igerce...


Ok razumem, ampak kako naj izmerim v igri, če pa mi potem ugasne računalnik?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

AngelOfDeath ::

Kot sem rekel ima marsikateri program možnost logiranja. Tako da vklopi logiranje napetosti.
edit: Slovnica

SanAndreas ::

Kot sem rekel ima marsikateri program možnost logiranja. Tako da vklopi logiranje napetosti.

Mi lahko poveš kateri program?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

AngelOfDeath ::

Kot sem rekel ima marsikateri program možnost logiranja. Tako da vklopi logiranje napetosti.

Mi lahko poveš kateri program?


Mislim da ima pro različica programa, ki ga uporabljaš to not.
edit: Slovnica

SanAndreas ::

Brane2 -> LC6600 v2.3 je praktično hladen -> kako to misliš da je v2.3 praktično hladen, mi lahko malo razložiš?


Zrak, ki ga izpiha ven, je hladen. To pomeni, da se tudi napajalnik ni migel kaj prida segreti.


Ne vem ali to je dobro ali slabo, če praviš, da napajalnik LC6600 v2.3 ni mogel segreti, če piha ven hladen zrak, zato ker ima v2.3?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

SanAndreas ::

Kot sem rekel ima marsikateri program možnost logiranja. Tako da vklopi logiranje napetosti.

Mi lahko poveš kateri program?


Mislim da ima pro različica programa, ki ga uporabljaš to not.


Sem skopiral novo sliko od Pro, kot si mi povedal. Povej kaj mi pravi rezultat?

SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Zgodovina sprememb…

AngelOfDeath ::

Kot sem rekel ima marsikateri program možnost logiranja. Tako da vklopi logiranje napetosti.

Mi lahko poveš kateri program?


Mislim da ima pro različica programa, ki ga uporabljaš to not.


Sem skopiral novo sliko od Pro, kot si mi povedal. Povej kaj mi pravi rezultat?




Lepo da znaš slike kopirat. Ampak jaz sem ti rekel nekaj drugega. Da mi skopiraš slike delovanja med obremenjenim računalnikom. Ker v idle tak vemo da ti dela vredu :)

tools --> logs --->> start recording

pa poženi igrco--> igraj malo ---> vgasni igrco ---> stop recording ---> in prilepi slikce logov sem.
edit: Slovnica

SanAndreas ::

AngelOfDeath -> Sem naredil tako kot si rekel, evo vse slike spodaj, se mi zdi, da je en neki FAN delal čudno za začetku:









 Se mi zdi, da je tukaj nekaj narobe ali pa ne?

Se mi zdi, da je tukaj nekaj narobe ali pa ne?







SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

SanAndreas ::

In še nekaj sem opazil, preden ko sem prišel v igro, sem vklopil Start Recording in nato igral nekaj minut, se mi je potem ugasnil samo monitor, računalnik pa je ostal vidno prižgan, nikakor ne morem priti ven in sem moral zato znova restirat in hitro sem kliknil na Stop Recording, ampak na žalost ni bilo nobene slike, prav v tem je dodatni problem.

Res nujno rabim pomoč!
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

SanAndreas ::

Ali je možno vrniti ta napajalnik v trgovini Mlacom Ljubljana, da bi zamenjal drugega za boljšega, imam račun?
Če je to možno, mi prosim povejte, kateri napajalnik naj kupim?

LINK -> www.mlacom.si

Hvala za odgovor!
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Brane2 ::

Ne vidim, na osnovi česa ga lahko vrneš.

Napajalnik ti dela, napetosti so zaenkrat videti v mejah pričakovanega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

SanAndreas ::

Ja kako pa je v igri npr. letalska simulacija X-Plane in pa športne avte, če igram nekaj minut, pa mi ugasne monitor in ne morem iti ven, računalnik pa je ostal prižgan, to res je čudno, prav enako se mi je zgodilo tudi pri 450W (ta prejšnji napajalnik).

Res sem že obupal nad vsem, ne vem več kaj storiti, ne morem nič normalno igrati :'(
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Brane2 ::

Torej ni bil napajalnik kriv. Ali vsaj ne samo napajalnik.

Kaj je tu tako čudnega ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

AngelOfDeath ::

Kot je rekel brane, problem verjetno ni v napajalniku. Prej bi rekel da v grafični / gonilnikih za njo.
edit: Slovnica

SanAndreas ::

Kot je rekel brane, problem verjetno ni v napajalniku. Prej bi rekel da v grafični / gonilnikih za njo.

Upal sem, da mi boš povedal rezultat od tiste slike zgoraj, ki sem dobil v igri in nato prilepil kar 14 slik, kaj poveš :(
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

SanAndreas ::

Torej ni bil napajalnik kriv. Ali vsaj ne samo napajalnik.

Kaj je tu tako čudnega ?


Da v igri čez nekaj minut se ugasne samo monitor (kaj bi lahko bil vzrok?), računalnik pa je ostal prižgan, ampak nemorem priti ven, ja to je čudno :'(
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

d3n!5 ::

Jaz bi najprej temperaturo graficne preveril cisto mozno da se ti pregreva pod kasno vecjo obremenitvijo..
Sam imam 4870 x2 in sm imel okoli 104 stopinje C preden sem ventilator privil na vecje obrate...

Kaj se je zgodilo ? Ista stvar kot pri tebi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d3n!5 ()

Duhec ::

Problem imaš v 12V liniji in v prvem primeru (sliki) ti grafična celo lepo pove, da ji manjka futra.
Ko si menjal napajalnik pa je sicer 12V linija očitno bila malce boljša kot pri prejšnjem napajalniku a očitno nekje na meji in ko je grafika zalaufala na polno se je napetost sesedla in zablokirala grafiko, ki je samo še izpljunila črnino na ekran.
Menjaj napajalnik z novim, ki bo imel vsaj 18A na katerikoli 12V liniji ! Zdaj jih imaš na eni 14, na drugi 12V liniji pa 15A in ne glej tolk na skupno moč.

AngelOfDeath ::

Šele zdaj sem opazil da ni naložil vseh slik od logiranj... 12V manjka pa še katera.
edit: Slovnica

Pyr0Beast ::

Multimeter v roke pa pomerit, kaj se dogaja na grafi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SanAndreas ::

Problem imaš v 12V liniji in v prvem primeru (sliki) ti grafična celo lepo pove, da ji manjka futra.
Ko si menjal napajalnik pa je sicer 12V linija očitno bila malce boljša kot pri prejšnjem napajalniku a očitno nekje na meji in ko je grafika zalaufala na polno se je napetost sesedla in zablokirala grafiko, ki je samo še izpljunila črnino na ekran.
Menjaj napajalnik z novim, ki bo imel vsaj 18A na katerikoli 12V liniji ! Zdaj jih imaš na eni 14, na drugi 12V liniji pa 15A in ne glej tolk na skupno moč.


Ja vedno mi pljune črni deževni oblak pred monitorjem vsakič ko začnem igrati samo nekaj minut. Ne vem kje piše, da ima napajalnik 12V linija pa 14?
A mi lahko poveš, kateri napajalnik imaš v mislih, kateri pa je po tvojem pravi za igre pri trgovini www.mlacom.si kjer bi rad zamenjal?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

SanAndreas ::

Jaz bi najprej temperaturo graficne preveril cisto mozno da se ti pregreva pod kasno vecjo obremenitvijo..
Sam imam 4870 x2 in sm imel okoli 104 stopinje C preden sem ventilator privil na vecje obrate...

Kaj se je zgodilo ? Ista stvar kot pri tebi...


Kaj res? In kaj si pa potem naredil?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Duhec ::

Beri malo.
Na prejšnji strani si sam objavil podatke za LC6600 ver 2.2, ki ima med drugim cifro za prvo in drugo 12V navitje in sicer:
.....
+12V1~15A
+12V2~14A
....

Za isti model napajalnika samo verzije 2.3, (oba sta 600W samo drugače imata razporejeno moč po napajalnih linijah), kar ti je linkal že @dzinks63, je podatek za 12V linijo pa tak:
....
12V1: 17A
12V2: 18A
....

Ti rabiš pri svoji mašini močnejšo 12V linijo kot pa 3,3V in 5V linijo.
Kateri napajalnik bo zate naj ti pa svetuje v mlakomu tudi glede na debelino tvoje denarnice, sam zdaj veš na kaj moraš biti pozoren. Lahk je tudi "samo" 450W samo da ima močnejši 12V liniji (>18A).
Šele ko boš imel ustrezen napajalnik lahko testiraš naprej, ker tako ne veš kaj vse te še heca.

SanAndreas ::

Duhec -> Hvala za odgovor in pojasnilo in tudi to velja vsem :)

Torej se pravi, da bom vrnil Mlacomu in zamenjal z malo boljšim napajalnikom, sem pogledal in izbral tistega, ki naj bi bil dober, glej sliko spodaj.
Ali pa direktni LINK. Kaj pravite, ali je možno vrniti in zamenjati pri Mlacomu?

 TAGAN 500W in 30A pri 12V

TAGAN 500W in 30A pri 12V



Alji je možno vrniti mlacomu in nato zamenjati ali ne?

Zakaj še ni odgovora :(

Kaj nobeden nič ne ve???
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Zgodovina sprememb…

Duhec ::

Matr vola si ti lesen ! Pa poklič jih hudiča pa jih vpraš !

SanAndreas ::

Hehe si pa res strog :)) sem mislil, da mi bo kdo povedal, če bo ta napajalnik ok ali ne?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Duhec ::

Vprašal si sicer povsem nekaj drugega....
Da, napajalnik je super !
Srečno pri zamenjavi.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lastniki poceni LCDjev- pozor na slabe kondije ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9710612 (5223) Pyr0Beast
»

NMT Egreat EG-M31C: stabilno, tiho in hladno

Oddelek: Zvok in slika
384148 (2383) Bellzmet
»

radeon 4870 x2

Oddelek: Strojna oprema
483764 (3223) Robert_S
»

Kaj je narobe s PC-jem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
221595 (1114) SanAndreas
»

Test MSI GX720X - prenosnik najvišjega razreda by M-XXXX

Oddelek: Strojna oprema
333842 (3239) IVo

Več podobnih tem