» »

Intel Core 2 Quad q8200 problem

Intel Core 2 Quad q8200 problem

«
1
2

Nemixxx ::

Lep pozdrav!

Moj spect:
Intel Core Quad Q8200 2.33ghz(navit na 2.79)
Sapphire Ati Radeon 6870 1gb
3x2gb Ram DDR2 (več nevem)
Gigabyte GA-EP43-S3L---LINK---(http://www.gigabyte.lv/products/page/mb...

Navijal sem procesor,ki je tekel pri 2.33ghz(333x7) nato sem stopnjeval do 2.79ghz (399x7)brez da bi spreminjal cpu voltage!Temparatura cpu-ja je trenutno 28C sistema pa 39C.Procesor hočem naviti do 3.00ghz (429x7) ampak ko preskočim mejo 400x7 ne deluje več pravilno oz.se noče nastavit.Nato sem tudi postopoma dvigoval voltažo po eno ampak vseeno ni pomagalo dvignil sem jo od 1.23750 do 1.30000 ampak ni nič pomagalo.

Zanima me če kdo ve v čem je problem?
Pomagal sem si s tem videom----
aja pa še to hladilnik ki ga imam na procesorju je še tovarniški tak da se zavedam da ga nemorm preveč naviti.

Hvala v naprej...

Lp

hojnikb ::

Še dvigni voltažo.Če pa ne gre pa dvigni voltažo NB in pomožnosti zvečaj latence ramov, če so ti problem.
#brezpodpisa

Nemixxx ::

dobr hvala bom probu ;D

GeForce ::

Ampak pazi da ne nastaviš voltaže na preveliko vrednost. Tole "VID Voltage Range 0.8500V-1.3625V" sem dobil na intelovi strani za omenjen procesor......

Nemixxx ::

dobr hvala ;D
sam pomoje si bom mogu kupit nov hladilnik ce hocm spravt na 3.00ghz
že zdaj sem na 2.79ghz in se mi zdi da je temparatura kr razmeroma velika kaj praviš?

Nwanko ::

Če je to idle je precej visoka ja.

Nemixxx ::

kaj si mislis z idle?

Nwanko ::

V mirovanju ali pod obremenitvijo...

mr1two ::

Idle: neobremenjen procesor; full load: popolnoma obremenjen procesor.

Nemixxx ::

tnx
ja to k sm sliku je blo v mirovanju

Nwanko ::

Pol pa boš moral nabavit malo boljši cooler.

Nemixxx ::

ni druge ja :S

Nemixxx ::



Jah definitivno rabm bolši cooler tole je blo ful load pa temparatura je še naraščala tak da sm ustavu use skup :SSS

kuglvinkl ::

Tut sam imam ta proc, se ne navija ne vem kam. Mam stable OC na 3 GHz in to je to. Sem pa dvignu voltažo CPU na 1,3. Hladi ga TR Ultima 90, vent pri 1.3 RPM.

Ko je po loadom, zalaufam še airflow in to je to ;)

Zgodovina sprememb…

KTr1sk ::

@kuglvinkl: kaksne imas pa temperature pri idle-load?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

kuglvinkl ::

Idle so okol 50, load pa 60. Kot pravim, pod loadom se zalaufata 1x120mm in in 1x120mm out.

Blinder ::

da ustrelim eno: ovira te matična plošča, ki ne prenese tako velikega fsb-ja.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kuglvinkl ::

Ja, lahko da je matična, al pa RAMi.

-valvoline- ::

Težava je pr ramih. Verjetno so takšni ki se sploh ne dajo navijat.
Daj ven 2gb pa noter pusti samo 2x2gb v dual channel mode,oz v 1vem in 3tjem slotu.Voltažo ramov nastavi na 2.0 ali 2.1 pa bi mogl vsaj na 430mhz stabilno delovat. Za 3ghz za ta procesor bi moglo bit 1.25v več kot dovolj

Zgodovina sprememb…

IvoJan ::

Imel sem ta proc 24/7 navit na 3ghz pri 1.375V hlajen z mugen 2 in temperature niso sle cez 45 stopinj. Voltaze naj bi bile do 1.45V tko da imas se nekaj fore, obvezno pa moras nabavit nek boljsi hladilnik.

PS.: imel sem ES ki se je slabse navijal, zato sem imel tako visoko voltazo.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

Nemixxx ::

Zdej k mam malenkost navitega na 2.79ghz sm opazu da comp ucasih crashne ucer k sm igral igrce je kr zabrejkal pa sm mislu da je glih nakljucje oz.napaka k tak visoko temparaturo nimam pri igrah.Zdajle se mi je pa tud glihkar resetnu bluescreen ene stevikle nahit pokaze pa crashne?

Ve kdo v čem je težava?nism nič tajga delu sam na netu sm bil..temparatura je bila normalna.
Je možnost da to dela zaradi napetosti v cpu-ju k sm ga navil do 2.79ghz (399x7) pa nism nč spreminju napetosti.Napetost ostaja 1.23750.
Sm pa prepričan da zaradi temparature to nedela.Hladilnik si itak nameravam kupit( Coolink Corator DS)tak da pol bo še bolše glede na temp.
sam za to pa res nwm ka bi blo?

Ve kdo kakšne vzroke?Ali pa celo posledice tega,če je kaj narobe ko to dela?

Hvala

kuglvinkl ::

Pri OCu gre lahko vse narobe ;).

Tko da moraš iozolirat probleme, da se lahko z njimi ukvarjaš. In ja, za začetek dvigni voltažo. Če se bo še vedno po enakem vzorcu usuval, je problem drugje.

Nemixxx ::

hvala za odgovor bom probu postopoma dvigovat voltažo in upam da bo kej pomagal čene bomo pa še vidl kak bo.če bodo še težave sporočim ;D

Nemixxx ::

neki bi še vprašu...
se mi splača kupit bolši procesor?podnožje mam 775 kakšnega intel core 2 due +3.00ghz al pa xeon??
s tem navijanjem so sami problemi

IvoJan ::

Ne splaca se. Edino ce dobis kakega q9550 poceni.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Nemixxx ::

aha tnx

Nemixxx ::

aja pa še to z dviganjem voltaže na cpu-ju ni rešlo freez-crash problema tak da to ni problem.
ka še naj sprobam?
Pi*** sm jezn k bi vsaj na 2.79ghz delal brez problema me še pa to j***.V igrcah zamrzne po 5-15min :S
Nakonc bom pa itak pustu na 2.33ghz pa se bom sprijaznu s tem "JAO!"
Bi bli mogoče kej krivi rami?Zj mam tud podatke od ramov:DIMM1: Transcend JM800QLU-2G DDR2-800 (400 MHz)
DIMM2: Patriot Memory PSD22G8002 DDR2-800 (400 MHz)(tega sem sam dodal)
DIMM3: Transcend JM800QLU-2G DDR2-800 (400 MHz)

mr1two ::

Poglej na kakšnih frekvencah ti rami delujejo. To lahko pogledaš s programom CPUZ
zavihek memory, dram frequency.
Lahko da je treba samo nastavit pravilni delilnik, da frekvenca ramov ne bo presegala deklarirane hitrosti(če imaš to že nastavljeno, je krivec drugje).

Nemixxx ::

hvala lepa :D
bom pogledu pa povem

Nemixxx ::

evo slika.Pomoje je to vredu.Kaj pravite?

dzinks63 ::

Rame spusti na nižji delilnik, oziroma jih nastavi na začetku na 266MHz in potem navijaj. Glej da na koncu ne prekoračiš 400MHz, nekateri rami so zelo občutljivi, kar se tega tiče. Če vse skupaj ne uspe, zrahljaj timenge na ramih, sedaj imaš npr 5,5,5,18, daj jih na 6,6,6,21.

Nemixxx ::

hvala!bom probu pa povem v nadaljne
hvala še enkrat ;D

Nemixxx ::

hmm.nwm točn kje se to nastav a je slucajn to?kr dal sm na 266 sam ni šlo.so pa sam 4 opcije 266,200,333 in 400Mhz

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

mr1two ::

System memory multiplyer -> izberi sam, ne da je na AUTO
Trenutno imaš ram na kar 958MHz, namesto na 800. Zato se ti sesuva.
Z različnimi delilniki dobiš različne vrednosti, poskusi tako, da se giblje okrog 800MHz. Lahko je manj(tudi 750 ali manj), lahko je malo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

Blinder ::

eh kaj mu sploh govorite da dviga napetost cpu za samo 2.8 ghz. rame mej do max 800 mhz
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

-valvoline- ::

G(MCH) daj na auto.
dram timing na auto
system memory multiplier daj na 2(to pomen fsb:dram 1:1)
Voltažo ramov na 2.0v
Voltažo cpu na 1.25v
fsb na 430

pa eto ti 3ghz
Jaz priporočam odstranitev ene ram palčke in pusti not samo 2 enaki trancend 2x2gb za dual channel delovanje. Ker ko maš 3 palčke je nek hybrid dualchanel mode in ni to v redu.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

aja to je p43 plata,jah potem je max fsb tam nekje 410-420. Torej več kot 2.8ghz ne boš dobu iz te plate.

Conclusion

The GA-EP43-S3L provides decent overclockability for its price, although the 415MHz maximum FSB limits overclocking with low-multiplier CPUs. The single graphics slot and lack of RAID support are worth remembering too, although they're sensible compromises for a budget motherboard such as this. If CrossFire support and fancy multidisk RAID 5 setups aren't your cup of tea then this board will serve you well.

Zgodovina sprememb…

Nwanko ::

-valvoline- je izjavil:

aja to je p43 plata,jah potem je max fsb tam nekje 410-420. Torej več kot 2.8ghz ne boš dobu iz te plate.

Conclusion

The GA-EP43-S3L provides decent overclockability for its price, although the 415MHz maximum FSB limits overclocking with low-multiplier CPUs. The single graphics slot and lack of RAID support are worth remembering too, although they're sensible compromises for a budget motherboard such as this. If CrossFire support and fancy multidisk RAID 5 setups aren't your cup of tea then this board will serve you well.

Jaz imam na 2nd kompu,GA-ep35c-ds3r ki ni neke bogvekaj plata,pa mi tut 500fsb potegne skozi,tak da p43 mislim da je bolsa kot p35. Trenutno pa mam E8400 445x9:4Ghz,kar mi čisto zadustuje.
Čisto možno je da ti procesor peša,saj sem jaz prej mel E8200 ki ni šel niti čez 400fsb 3.2Ghz.

Nemixxx ::

uf..hvala za kup novih informacij :DDD
bom use nastavu tak k ste mi razložl pol pa more menda delovat

dzinks63 ::

-valvoline- ima prav. Omejuje te plošča katera ima fsb wall nekje pri 435MHz. Še bolj pa te omejuje nizek faktor procesorja kateri je 7. Največ kar boš še lahko navil, je nekje okoli 3000MHz. Menjaj procesor z višjim multiplayerjem, nekaj z npr Q9500 ali boljšim ali pa nabavi boljšo ploščo, vendar to vse stane, pridobil boš pa bolj malo, ostani pri tem kar imaš in varčuj še kakšno leto za sandybridge platformo, katera se navija kot za šalo.

Nemixxx ::

evo sprobu zdej lahka prekoracim mejo 400x7 kar je dobr ampak prej nebom nič naviju preden ne dobim nov hladilnik.



tak sm nastavu in mi je normaln zagnal ampak na namizju mi je ze freeznu.
še enkrat resetam isto freezne ze na namizju po 2 min
grem nazaj v biose dam iz 400x7 nazaj na 399x7
cpu-vcor-voltažo spremenim v prejšno torej iz 1.25000 nazaj na 1.23750
in še DRAM voltage sm dal nazaj na 1.800v
"drug sem pa pustil tak k ste mi rekli"

Resetal,no do zdaj mi še ni freeznu bom sprobu še poznej v igrci.

Nemixxx ::

testiral v gta iv ni blo 10 min že freezeeeee.
počas ubupujem pomejem ni rešitve druge k da dam nazaj na počasnih 2.33ghz :(
sej človk znori no!!!!!!!!

Skyman ::

tezko ga bos spravil do 3ghz tudi moj brat si lasti podobni procesor sam da ima on Q8300 k ima osnovo 2.55ghz in ga je tudi sam probaval spraviti na 3ghz.Procesor preprosto nima dobrih navijalskih sposobnosti na tujih forumih bral in vsi so imel podobne tezave nobeden ga ni spravil do 3ghz.Imej ga na 2.66ghz sei tud dobro deluje stvarca

Nemixxx ::


3.30ghz ? se da u izi spravt na 3ghz da deluje optimalno sm bral na Overlock.net

dzinks63 ::

Še imaš stock hladilnik na cpu? Če ja, potem lahko naviješ samo nekaj malega, cca 10%. Če bi rad navil več, rabiš obvezno dober hladilnik in dobro termalno pasto in tudi dobro prevetreno ohišje.

Nemixxx ::

mam stock ja sj ze mam narocen nov hladilnik za 42€---http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Sam js morm naprej odpravt freeze

mr1two ::

Preveri šeenkrat to, kar sem že zgoraj napisal:


zadevo v [auto](obkroženo z modro) spreminjaj vrednosti.
Spodnja vrednost(zelena in modro podčrtana) mora biti čim bližje 800. Če ne uspe, je boljše da je ta vrednost nižja.

Poročaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

kuglvinkl ::

Skyman je izjavil:

tezko ga bos spravil do 3ghz tudi moj brat si lasti podobni procesor sam da ima on Q8300 k ima osnovo 2.55ghz in ga je tudi sam probaval spraviti na 3ghz.Procesor preprosto nima dobrih navijalskih sposobnosti na tujih forumih bral in vsi so imel podobne tezave nobeden ga ni spravil do 3ghz.Imej ga na 2.66ghz sei tud dobro deluje stvarca



Jest sem ga u spodnih gatah dal na 3 GHz. Plata je ASUS P5Q-E, neki poceni RAMi. Pa Enermax ;)

Nemixxx je izjavil:

mam stock ja sj ze mam narocen nov hladilnik za 42€---http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Sam js morm naprej odpravt freeze


Zakaj si pa to naroču? Mugen 2 je clo cenejši za en pir...

Zgodovina sprememb…

mr1two ::

Pa upoštevaj kuglvinklov nasvet: bodi le v spodnih gatah. Takrat velika večina stvari uspe:))

Nemixxx ::

heh
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Q8200

Oddelek: Navijanje
241851 (1067) klemenp15
»

Intel pentium dual core e2200 navijanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1265520 (4538) anzel26
»

Overclockanje e6550 ter težava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1108185 (6521) Gregc69
»

E4300 overclock abit IP-95...

Oddelek: Navijanje
222628 (2147) Blinder
»

ASUS P5KPL-AM, E8500 PROBLEM

Oddelek: Navijanje
292629 (2275) nejko8

Več podobnih tem