» »

Kako pravilno narediti stress test

Kako pravilno narediti stress test

damirez ::

Mal sem se igral in navil svojega i5 4670k, na eni cheap plati...
Nisem nič kaj preveč čaral samo voltažo sem dal na 1,25v in multi na 46, se pravi je na 4600mhz@1,25V zagnal za pol ure maximum heat test v primu in gledal temperature in zadeve so funkcionirale.
Zdej eni prisegajo na 15min teste, drugi na 24h mučenja. Tretji pravijo za gaming dovolj 15-30min, za videoediting pa vsaj 8h, ker nočeš da gre kaj narobe pri kodiranju...

Kako pravilno stestiram stabilnost sistema, kater program, katere nastavitve in kako dolgo?

Hvala!

smacker ::

15-30min je dovolj da preveriš temperature. Stabilnost pa odvisno kolko ti je pomembna, za videoediting bi jaz pognal 24ur, drugače pa pomoje ni potrebe po več kot 30min. Najhuje kar se ti lahko zgodi, je crash in posledično reboot mašine. Če te to ne moti, testiraš pol ure in pol ko opaziš crash popraviš navitje Jaz uporabljam Prime95, ampak samo za domačo rabo, mogoče ti lahko kdo z več izkušnjami kaj boljšega svetuje.

hojnikb ::

prime95, intelburntest, en encode filma pa en mal gaming-a....
#brezpodpisa

Compufreek ::

Ko je zun 35 stopinj, zakuriš v kaminu in potem komp postaviš na kamin, zaženeš prime 95 in pustiš vsaj 8 ur laufat, tak je najbolj ziher ;)
šalo na stran,
jaz poženem unigine heaven al pa valley pa pustim 20 - 30 minut pol pa dam še prime 95 za pol ure in če so temperature ok potem se neobremenjujem itak pa najboljši tester je čas.

Na enem PC ju sem imel sesuvanje zaradi temperatur na grafični in slabega napajalnika, takrat sem pač pustil unigine čez noč gnat po ureditvi in sem potem videl da je vse ok.

klinker ::

To je samo odvisno kako stabilnost zahtevas.
Sam workstatione puscam 72h IntelBurn na max + Furmark, vmes pa se med usb pogoni kopiram fajle in YT ki spila.
Za home userje pa 24h samo IntelBurn + Furmark.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5611919 (10631) wate
»

gretje AMD in INTEL (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7717212 (15697) galu
»

Navijanje AMD Athlon-a II X4 620 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
514752 (3516) M-XXXX
»

Test: E8400 vs. Q9550

Oddelek: Navijanje
342906 (1712) Rippy
»

C2D E8600 max.temp (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
665176 (4245) AapocalypseE

Več podobnih tem