» »

E4300 overclock abit IP-95...

E4300 overclock abit IP-95...

xxlnoob ::

Pozdravljeni!

Imam sledeč problem odločil sem se da navijem svoj računalnik

Core 2 Duo E4300 @1.8GHz
2x2Gb Mushkin pc6400 800 MHz
osnovna plošča abit IP-95

Torej moj problem je sledeč
Praivjo da se da zgoraj navedeni procesor izjemno dobro navijati jaz nisem uspel dobiti frekvence višje od 2.10GHz hotel sem povečati voltažo procesorja pa imam cpu voltage v sivi barvi torej je ne morem spreminjati..
No računalnik je stabilen samo na sledečih frekvencah normalen fsb je 200MHz če ga povečam CPU ext. clock na 266 ostane frekvenca enaka pri vseh ostalih frekvencah fsb je računalnik nestabilen(resetiranje,zamrzne v windowsih) razpon frekvenc fsb je od 200-350 MHz
torej ko sem navil računalnik na 2.10 ghz se mi je pri zagonu pokazalo sledeče sporočilo..

Najbolj čudno pri vsem tem pa mi je da ne morem nastavljati niti voltaže processorja tudi množilnika ne.dejansko vse kar lahko storim je spreminjati cpu ext. clock

Torej vprašanje je sledeče kako bi lahko dosegel frekvenco nekje 2.4 GHz

Hvala za odgovore :) (slike biosa sledijo kmalu..)

xxlnoob ::

Tukaj so še slike biosa





Galaxy ::

Klasična omejitev nadzorne plošče. Poskusi z update BIOS.

xxlnoob ::

Torej naj flasham bios? Morda kdo pozna kak program za keriranje bootable cd-ja kajti nimam disketnika..

ModriN96 ::

iz cd-ja ne morš falshat biosa ampak samo prek usb kluča/disketnik.

xxlnoob ::

kako pa se torej flasha iz USB ključa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xxlnoob ()

ModriN96 ::

odvisn če ti to plata omogoča. če ti pol greš lepo u bios, flash menu, zbereš destinacijo biosa in to je to

xxlnoob ::

sem flashal bios vendar so funkcije še vedno iste ima kdo kakšno idejo zakaj je tako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xxlnoob ()

ModriN96 ::

ker ti plata tega pač ne omogoča...

Valvoline ::

Lahka narediš bsel in vid mod procesorju.
Bsel mod 200-333fsb in 1.4v vid mod.
Sam sem enkrat naredil omenjen poseg prav na e4300,potem proc dela k šus na 3ghz.In ni potrebe v biosu nič nastavljat.
Tle maš napisano kako in kaj.
http://www.overclock.net/intel-cpus/341...
Mal alu folije,mal superlepila in to je to.
800-1333bsel=3ghz
800-1066bsel=2.44ghz
Buljše sprva naredit 1066 bsel ker ni treba vmod delat,in bo proc delal na 2.44ghz z default voltažo. Vse plate podpirajo 1066bsel,1333 kšna polovica.

Zgodovina sprememb…

KTr1sk ::

Lahka narediš bsel in vid mod procesorju.
Bsel mod 200-333fsb in 1.4v vid mod.
Sam sem enkrat naredil omenjen poseg prav na e4300,potem proc dela k šus na 3ghz.In ni potrebe v biosu nič nastavljat.
Tle maš napisano kako in kaj.
http://www.overclock.net/intel-cpus/341...
Mal alu folije,mal superlepila in to je to.
800-1333bsel=3ghz
800-1066bsel=2.44ghz
Buljše sprva naredit 1066 bsel ker ni treba vmod delat,in bo proc delal na 2.44ghz z default voltažo. Vse plate podpirajo 1066bsel,1333 kšna polovica.


Tole je pa zanimivo, morem poiskat za mojega e6300, samo potem bi se tudi bolj grel procesor?, ker imam v mirovanju nekaj čez 60°C
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Valvoline ::

Lahka narediš bsel in vid mod procesorju.
Bsel mod 200-333fsb in 1.4v vid mod.
Sam sem enkrat naredil omenjen poseg prav na e4300,potem proc dela k šus na 3ghz.In ni potrebe v biosu nič nastavljat.
Tle maš napisano kako in kaj.
http://www.overclock.net/intel-cpus/341...
Mal alu folije,mal superlepila in to je to.
800-1333bsel=3ghz
800-1066bsel=2.44ghz
Buljše sprva naredit 1066 bsel ker ni treba vmod delat,in bo proc delal na 2.44ghz z default voltažo. Vse plate podpirajo 1066bsel,1333 kšna polovica.


Tole je pa zanimivo, morem poiskat za mojega e6300, samo potem bi se tudi bolj grel procesor?, ker imam v mirovanju nekaj čez 60°C

e6300 v osnovi 1066fsb,tako da ostaja le 1333fsb mod. Pridobiš bore malo. Obstaja tut 1600fsb mod,vendar ga večina plat ne podpira.
Bsel je bl mišljen za procesorje z 800fsb.(e2xxx,e4xxx.e5xxx,celeron e1xxx)
Če narediš vmod na 1.4 ali več procesor se bo ob 100% loadu(orthos,intelburn) segreval tudi na 70c z stock hladilnikom. vendar ob normalni uporabi ne bo se grel več k 55-60c.
P.S. če ti v mirovanju kaže 60c je nekaj narobe,mogoče programček ne kaže prav.V mirovanju ne sme se segrevat na več k 35-40c.

Zgodovina sprememb…

KTr1sk ::

Ja, ampak vedno kolikor se spomnem je bilo min 60°C pa nekaj čas nazaj sem menjal osnovno ploščo (napihnali kondenzatorji) in kakor prej in zdaj je eanko °C, še dokaz
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Valvoline ::

Ja, ampak vedno kolikor se spomnem je bilo min 60°C pa nekaj čas nazaj sem menjal osnovno ploščo (napihnali kondenzatorji) in kakor prej in zdaj je eanko °C, še dokaz

Kšno plato maš. Tu je nekaj narobe. Sprobaj program realtemp in poročaj. Fajna bi bilo plato flashat z najnovejšim biosom,če veš kako. seveda na lastno odgovornost :)

KTr1sk ::

Ja, ampak vedno kolikor se spomnem je bilo min 60°C pa nekaj čas nazaj sem menjal osnovno ploščo (napihnali kondenzatorji) in kakor prej in zdaj je eanko °C, še dokaz

Kšno plato maš. Tu je nekaj narobe. Sprobaj program realtemp in poročaj. Fajna bi bilo plato flashat z najnovejšim biosom,če veš kako. seveda na lastno odgovornost :)


Sem posnel RealTemp program in kaže enaka temperatura, imam pa zdaj to matično "Intel® Desktop Board DP35DP" http://www.intel.com/Products/Desktop/M...
Na prejšni plati MSI neo p965 je bila enaka temperatura in na tisti plati sem flashal najnovejši bios ki je obstajal, na tej se še pa nisem lotil. Edino kar mi ni jasno pri tej plati je zakaj dela večina z 1600MHz, ko je obremenjen pa gre na 1800Mhz, ampak drugače dela ok mašina, v biosu nisem najdel pametnih nastavitev
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Valvoline ::

To da spreminja frekvenco oz množilnik je intelov speedstep. Nekaj je narobe če ti kaže takšo temperaturo. A si pogledal če dela ventilator. Ali si hladilnik dobr zmontiral.
Tota plata se ne da nič navijat. Če boš naredu 1066-1333bsel prideš na 2.3ghz. verjetn ta plata podpira 1333bsel ker je p35 čipset gor. vendar prej morš rešit težavo z pregrevanjem.

KTr1sk ::

To da spreminja frekvenco oz množilnik je intelov speedstep. Nekaj je narobe če ti kaže takšo temperaturo. A si pogledal če dela ventilator. Ali si hladilnik dobr zmontiral.
Tota plata se ne da nič navijat. Če boš naredu 1066-1333bsel prideš na 2.3ghz. verjetn ta plata podpira 1333bsel ker je p35 čipset gor. vendar prej morš rešit težavo z pregrevanjem.


Aha funkcija Intel Speedstep zanimivo, ja ampak na prejšni plati je bil serijsko namščen hladilnik, na tej sem pa ga sam, bom verjetno kupil pasto pa še enkrat dal dol pa gor hladilnik ter potem mogoče zaradi firbca navil procesor :P, bom poročal ;). Hvala ti za informacije!!
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

ModriN96 ::

kot kaže hladilnik ne oravla svoje naloge kot bi jo mogu in pasta tut ne.

umisl si eno dobro pasto in en dost bolši hladilnik... spoh pa če se boš lotu modanja, se ti bo pa še bol grel.

Blinder ::

Ni tok pomembna pasta. Sam če se mu greje že z pasto, pol pa res boljše, da da tut pasto vmes. Sam ne dat enga očesa z glave za dobro pasto, rajši daš ta denar za boljšo ploščo.

Pri koliko obratih ti dela ventilator maksimalno? Ene 2-3k rpm bi moralo bit, ko procesor doseže visoko temperaturo.
Poglej, da nisi kje v biosu slučajno naštimal ciljno temperaturo tako visoko.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

KTr1sk ::

Ja, ampak vedno kolikor se spomnem je bilo min 60°C pa nekaj čas nazaj sem menjal osnovno ploščo (napihnali kondenzatorji) in kakor prej in zdaj je eanko °C, še dokaz

Sem menjal procesor (nisem se lotil navijanja), ter zdaj imam Quad6700 in isti cooler-hladilnik, ter enako problem z temperaturo, v mirovanju čez 50°C in ob igranju iger pride čez 70°C...koliko je max, taga proc? Ker hočem imeti nekaj časa ta rač., še slika


ČE ni dovolj ta original hladilnik
(naj bi bil?) katerega mi priporočate..kakšen link mogoče? (dokaj poceni če je)
hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

axee ::

Xigmatek HDT-1283. Poceni in eden najboljših. Kaj pa ventilacija ohišja? Imaš kej ventilatorjev (pozicija, kam piha)?

KTr1sk ::

Xigmatek HDT-1283. Poceni in eden najboljših. Kaj pa ventilacija ohišja? Imaš kej ventilatorjev (pozicija, kam piha)?

Ventilacija ohisja je bila standardna zadaj ventilator, kjer je pihal ven, imel sem pa odprto ohišje in spodaj v mizi, (kot vidite na sliki).
Sem pa zmontiral zaprl racunalnik in dal na stranico na tulec ventilator, kjer piha v procesor in je celo zdaj boljse, verjetno bom pa dal racunalnik raje na mizo, bo verjetno tudi pripomoglo k manjsi temperaturi.
Se slike kako imam narejeno:



in potem se testiral z 3dmark06 da je dosegel max temperaturo oz obremenjenost


mislim da zdaj ni vec tako kriticno, ker ni slo cez 70°C, prej je pa slo cez 80°C!
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Blinder ::

Če ga imaš pod mizo, boš imel manj hrupa. Že tako tej ventilatorji se slišijo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafa za švoh procesor

Oddelek: Kaj kupiti
101223 (1124) Valvoline
»

Problem e6300

Oddelek: Navijanje
121190 (907) Valvoline
»

Navijanje procesorje

Oddelek: Navijanje
182639 (2386) Valvoline
»

Nasvet za upgrade Motherboard in Procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
516414 (4859) ncc2000
»

Navijanje E2160 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
543821 (3062) Meizu

Več podobnih tem